Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

MT Pist Günleri - Piste girmek isteyen ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Merhaba arkadaşlar, şimdiye kadar gezdik, yedik, içtik, eğlendik... Bu sefer farklı bir organizasyon yapmayı planladık. Genelde racing motor kullananların daha çok ilgi göstermesi olası olan ancak racing motor sahibi olmayanların da bu deneyimi yaşamasına olanak sağladığımız bir pist günü organize etmeyi düşünüyoruz. Bu organizasyonun amacı kesinlikle piste çıkıp pervasızca gazlamak değil (ki bu zaten kesinlikle yasaktır!), trafiğe kapalı olan ve asfaltı özel olan bu alanda motorlarımızın bilmediğimiz özelliklerini, trafikte gerçekleştirmekten korktuğumuz limitlerini öğrenmek ve biraz da pist havası solumaktır. Sürdüğünüz motorun 600cc veya 1000cc bir racing olması şart değildir, örneğin Görkem arkadaşımız CBR 125R ile gelecektir. Burada önemli olan altınızdaki makinanın davranışlarını daha iyi hissetmektir. Organizasyon tamamen belli kurallar çerçevesinde gerçekleştirilecektir, kurallara uymayanlar pistten çıkartılacaktır.

Şu anda ne katılımcı sayısı, ne organizasyon günü bellidir. Kişiye göre planlama yapılacaktır. Eğer gelmek istiyorsanız buraya belirtiniz. Çok büyük bir ihtimalle haftaiçi bir gün gitmek zorundayız çünkü haftasonu pistin kirası çok pahalı. Haftaiçi gidilecekse 13:30 ile 17:00 arası gideceğiz, işten izin alacaklar yarım gün izin alabilirler. Gerçi duruma göre birşeyler ayarlanabilir. Bunun dışında gelenler birbirlerinin motorlarını deneyebilirler. Tabi bu motor sahiplerine bağlı birşey. Bu sayede farklı marka ve modelleri de test etme imkanı olacaktır. Pistte elimden geldiğince sizlere birşeyler öğretmeye de çalışacağım. Eğer organizasyon sorunsuz ve güzel olursa tekrar yapabiliriz.

NOT : Sürüşünü gördükten sonra bazı kişilere pistte benim motorumu 2 tur verebilirim. Böylece gerçek bir yarış motoru kullanma fırsatınız da olabilir.

- Motor hacmi bağımsız olarak herkes katılabilir.
    - Pistte tam koruma zorunludur, tulum olması şart değildir.
    - Kurallara uymayan pistten çıkartılır.
    - Zaman ve ücret bazı şeyler netleştikten sonra belli olacaktır.

Gelecek olanlar :

01. boy (CBR1000RR)
    02. GorkeM (CBR125R)
    03. edy (R6)
    04. dinmeyen (CBR1000RR)
    05. Skullhunter (Fazer)
    06. MarlboroMan (CBR600RR)
    07. Danger0 (Fazer)
    08. Sword (Fazer)
    09. necdet (CBR1100XX)
    10. onr.sual (CBR125R)
    11. Luxor (CBF150)
    12. kaya34 (R6)
    13. sonic (CBR600F)
    14. dreamdark (GT250R)
    15. scuba (DL650)
    16. not_fear (???)
    17. tayfun (600RR)
    18. mkirdal (SWING600)
    19. viper22 (R1)
    20. leto (600RR)
    21. Shamyl (800S)
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ederim... Böyle bir şansı her zaman yakalayamayabilirsiniz. Pistte motor kullanmak çok farklı bir tecrübe. Bence kendine güvenen ve "motoruma gerçekten hakim olabiliyor muyum" sorusuna cevap arayan herkesin gelmesi gerekir...

Öncelikle , ismini yazdırmak isteyen arkadaşlara küçük bir açıklamada bulunayım...
    Boy , bazı kuralların varlığından bahsetmiş , bunların başında full koruma geliyor.
    Piste çıkmanız için full koruma şarttır... Unutmayın ki bu sizin iyiliğiniz içindir.
    Ayrıca hem sizin hem de diğer katılımcıların güvenliği için de birtakım kurallara uyulması gerekmektedir... Bu kurallara daha sonra değinilebilinir.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Beni de yazın .. Ama izlemeye geliyorum

Bu arada çok güzel bir organizasyon düşünmüşsünüz
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    banane ben kenan sofuoğlu nun motoru olmassa gelmem ..

Tebrik ederim gayet güzel bir organizasyon.. pistte boyunun ölçüsünü almak isteyenler için biçilmiş kaftan
    bu arada başlığı duyurulara taşıdım ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sabırsızlıkla bekliyorum pist gününü çok keyifli oluyor. bazı insanlar pistlere çıkmak için çekinirler. bende ilk defa pistte çıkarken tedirdindim ama pistte çıkınca çok keyif almıştım. her gün gittiğiniz yolda insan, araba daha doğrusu hiç birşey olmadığını düşünün işte öyle bir şey pist. dış etkenlerden çok kendi sürüşünüze odaklandığınız için sürüşünüzdeki hataları farkedip düzeltme şansınız oluyor. günün sonunda yarım gün içinde kendinizi nasıl geliştirdiğinizi farkediyorsunuz. herkese şiddetle tavsiye ediyorum.
    mehmet ben arkadaşlarla görüşemedim ama bu hafta içi konuşacam kesinlikle. gelmek isteyen arkadaşların isimlerini listeye ekleyecem.
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @GorkeM
    Piste çıkmanız için full koruma şarttır... Unutmayın ki bu sizin iyiliğiniz içindir.
    Tam koruma zaten zorunlu, bu olmadan piste girmek mümkün değil. Aslında piste girerken tek parça veya iki parça yarış tulumu zorunlu ama bu organizasyon bir yarış antremanı olmadığı için tam koruma yeterli. Tam korumadan kastettiğim şey :

- Korumalı ceket (deri tavsiye edilir),
    - Korumalı pantalon (deri tavsiye edilir),
    - Full-face bir kask,
    - Eldiven,
    - Dizlik (pantalonda yoksa),
    - Korumalı Bot veya sağlam normal bir bot,
    - Varsa sırtlık veya bellik.

Yani olabildiğince korumalı olmanız gerekiyor. Aksesuar eksiğiniz varsa birilerinden ödünç alabilirsiniz. Sonuçta bu aletler iki tekerlekli, düşme olasılığınız var. Bu gibi bir durumda sağlam kalmak en önemli şey.

@edy
    mehmet ben arkadaşlarla görüşemedim ama bu hafta içi konuşacam kesinlikle. gelmek isteyen arkadaşların isimlerini listeye ekleyecem.
    Erdem, arkadaşlarla konuşurken bazı kurallardan da bahset. Deneyimli olsun veya olmasın bizim koyduğumuz kurallar dışına çıkılmayacak. Zaten piste çıkmadan önce ufak bir briefing yapılıyor ve önemli uyarılar veriliyor. Deneyimi olmayanlar pistteyken, daha önce piste girmiş veya yarışan arkadaşlar da diğerlerine uymak zorunda, aksi taktirde ödediği para geri ödenmeksizin pist dışı kalacaktır.

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    bende gelmek isiyorum arkdaslar.zman mekan belli olsun gelirim.iştende cıktım haftaiçide uygun olurama benim bir sorunum var ehliyetimi daha alamadım.evrakalr hersey tamam verildi.temmuzda sınava girip ağustosta ehliyeti alıcam.ehliyetim olmadığı için piste sokarlarmı acaba beni

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    bende gelmek istiyorum

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    eger mümkünse bende gelmek isterim tarih belli olunca iş yerinden izin almaya calışacam.mehmet abi benide yazarmısın listeye.
    34 AF 4401 [COLOR="Red"] H İ K O[/COLOR]

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    iş olayını halledebilirsem ki umuyorum, beni de listeye ekleyin...
    fotoğrafları kim çekecek o gün acaba???
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @spawnem
    ama benim bir sorunum var ehliyetimi daha alamadım.evrakalr hersey tamam verildi.temmuzda sınava girip ağustosta ehliyeti alıcam.ehliyetim olmadığı için piste sokarlarmı acaba beni
    Ehliyetini aldığında eğer tekrar pist günü yaparsak ona gelirsin. Pistte sorun olmasa bile İstanbul-İzmit arası 120 km ve ehliyetsiz birinin sorumluluğunu almak istemem.

ABZAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yav ben de gelmeyi çok isterim :( ama şimdi isim yazdırıpta gelmemek olmaz.benim işin pek mesai mefhumu yok.son dakika katılımı olabilir mi?

hyosung250r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel bir organizasyon bende gelmeyi çok isterdim fakat hafta arası izin almamın imkanı yok keşke haftasonu olsaydı.Çok üzüldüm hayallerim gerçek olaktı

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Arkadaşlar bu belki de bir daha elinize geçmeyecek bir fırsat. Sonuçta herkes çalışıyor ama böyle bir gün için inanın işten yarım günlük izin almaya değer. Organizasyonu haftasonu yapmaya çalışacağız ancak bu çok zor. Tabi ki haftasonu herkese daha uygun ancak dediğim gibi, kira oldukça yüksek ve haftasonu yarış antremanları olabiliyor. Öncelikle bu tür bir aktiviteye kimler kesin olarak olumlu bakıyor onu belirlemek gerekiyor, günü ve maliyeti ondan sonra çıkartacağız... Eğer başarılı ve herkesin zevk aldığı bir organizasyon olursa, talep de gelirse tekrar gerçekleştirebiliriz. Bu tamamen sizlerin elinde. Ama inanın çok zevk alacaksınız...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    tarih ne zaman belli olur mehmet abi
    34 AF 4401 [COLOR="Red"] H İ K O[/COLOR]

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Mehmet, Görkem, Erdem, Luxor veya diğerleri, resim dışında video yoğunlukta olsa olur mu ? Orada olsam gelmeyi çok isterdim...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı onr.sual adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tarih ne zaman belli olur mehmet abi
    katılımcılar belli olsun , en yakın zamanda ortak bir karar alırız.

Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mehmet, Görkem, Erdem, Luxor veya diğerleri, resim dışında video yoğunlukta olsa olur mu ? Orada olsam gelmeyi çok isterdim...
    resim ve video çekecek kişiyi bulunur , sitemizden gönüllü çıkar herhalde foto ve video çekecek.
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

sonic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Muhteşem bir fikir ve organizasyoni tebrik ederim.

Bende katılmak isterim. Gönül isterdiki İstanbul parkı kiralayabilsek!!

Dünyanın en iyi pistlerinen biri yanıbaşımızda bomboş yatıyor, biz körfez pistine gidiyoruz olacak iş deil.
    Ama dediğim gibi pistte motor kullanmak çok istiyorum tarih ve şartlar belli olursa gelmek isterim.
    KNOW YOUR LIMITS...TO LIVE, ON THE LIMITS!!!!

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @sonic
    Ama dediğim gibi pistte motor kullanmak çok istiyorum tarih ve şartlar belli olursa gelmek isterim.
    Seni de ekledim listeye...

Erdem, senin bahsettiğin kişilerden haber var mı? O gruptan kaç kişi gelir?

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Keske Agustos gibi de olsa bu org. o zaman almayı dusundugum yeni motorumla katılmayı cok isterdim. Simdiki motorumla limitlerdeyim zaten gelsemde ögrenecegim seyleri uygulama konusunda sıkıntı yasayacagım kesin.
    Mesela daha hızlı girdigim virajlarda istenilen acıda yatmak konusunda peg ler sagolsun bırakmıyor. Kıvılcım cıkmaya baslıyor alttan.
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler