Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Organ ve Kan bağışlamak...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    şehir efsanesi
    Sıkıntılı günler yaşıyoruz ardı ardına gelen ölümler yaralanmalar...Bunlardan bazıları arkadaşımız,akrabamız ya da uzaktan tanıdığımız bazılarıda hiç tanımadığımız insanlar.

Geçmişte yaşadığım deneyimlerden dolayı özellikle hasta ve yaralı yakınlarının organ ve kan bulma konusunda ne kadar çok sıkıntı çektiklerini iyi bilirim.

Birçok konuda olduğu gibi bu konularda da yeterice bilinçlenmediğimizden bir şekilde çekiniyor çoğumuz.Kan ve trombosit bağışlamak gibi çok basit ve hiçbir tehlikesi olmayan konularda dahi bahaneler ileri sürerek bunları vermekten kaçınıyoruz.

Gelelim konuya;

Arkadaşlar organ ve kan bağışı konusunda önümüzdeki haftalarda programını ayarlayıp bir Dr. arkadaşım bizlere bu konularda aklımıza takılan konuların aydınlanmasında yardımcı olacak.Özellikle organ bağışı gibi artık sadece ilkel ülkelerde yaşanan bir sıkıntıyı ülkemizde de azaltmak ve hatta yok etmek adına bir tuğlada biz koyalım.
    Biliyorsunuz eğitim ve bilgi seviyemiz ne kadar artarsa o oranda rahat ve güvenceli bir hayat sürebiliriz.
    Açıkçası bu tür faaliyetlere katılım ve destek az olur ancak dün çocuk yuvasındaki arkadaşları gördükten sonra bu başlığı gönül rahatlığı ile ve başarıya ulaşacağını bilerek açtım.
    Fikirlerinizi ve katkılarınızı bekliyorum.Dr.arkadaşımın programı belli olduktan sonra tarih ve yer konusunu da tartışabilirz.

Sevgiyle kalın...
    [I][/I][I][COLOR="Red"]Muhtaç Olduğun Kudret Damarlarındaki Asil Kanda Mevcuttur. M.K.ATATÜRK[B][COLOR="Red"][/COLOR][/B][/COLOR][/I] [COLOR="Red"]www.limitustu.org[/COLOR] (B+/en son 19.03.2008 de verdi)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    deer_152 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cok güzel olur bu organizasyon

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    çocuk yuvası gezisi gibi çok anlamlı bir etkinlik
    bu organizasyon söyleşi biçiminde gibi olacaksa videoya da çekilmeli.
    daha bir etkili olur diye düşünüorum. yani mümkünse tabi sizin için de.
    imkanlar el verirse burada da yayınlanır ve böylece daha fazla kişi bu konuda bilgi sahibi olur

Motosikleti
    şehir efsanesi
    Tabiki video çekimi olabilir. Söyleşi tarzından çok soru cevap şeklinde düşündüm ben.Ama değişik katkılar geldikçe fikir zaten olgunlaşacaktır...
    [I][/I][I][COLOR="Red"]Muhtaç Olduğun Kudret Damarlarındaki Asil Kanda Mevcuttur. M.K.ATATÜRK[B][COLOR="Red"][/COLOR][/B][/COLOR][/I] [COLOR="Red"]www.limitustu.org[/COLOR] (B+/en son 19.03.2008 de verdi)

Motosikleti
    AS 150 T - I
    evet evet söyleşi dediğim soru cevap tarzı.
    daha nice fikirler ortaya çıkacaktır eminim.
    ama video konusunda ısrarcıyım
    benim de eskişehirden yapabileceğim bişi olursa buradayım

Motosikleti
    şehir efsanesi
    siyahlimuzin teşekkürler netleşince haberleşecez inşallah...

speedygirl şule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rots adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıkıntılı günler yaşıyoruz ardı ardına gelen ölümler yaralanmalar...Bunlardan bazıları arkadaşımız,akrabamız ya da uzaktan tanıdığımız bazılarıda hiç tanımadığımız insanlar.

Geçmişte yaşadığım deneyimlerden dolayı özellikle hasta ve yaralı yakınlarının organ ve kan bulma konusunda ne kadar çok sıkıntı çektiklerini iyi bilirim.

Birçok konuda olduğu gibi bu konularda da yeterice bilinçlenmediğimizden bir şekilde çekiniyor çoğumuz.Kan ve trombosit bağışlamak gibi çok basit ve hiçbir tehlikesi olmayan konularda dahi bahaneler ileri sürerek bunları vermekten kaçınıyoruz.

Gelelim konuya;

Arkadaşlar organ ve kan bağışı konusunda önümüzdeki haftalarda programını ayarlayıp bir Dr. arkadaşım bizlere bu konularda aklımıza takılan konuların aydınlanmasında yardımcı olacak.Özellikle organ bağışı gibi artık sadece ilkel ülkelerde yaşanan bir sıkıntıyı ülkemizde de azaltmak ve hatta yok etmek adına bir tuğlada biz koyalım.
    Biliyorsunuz eğitim ve bilgi seviyemiz ne kadar artarsa o oranda rahat ve güvenceli bir hayat sürebiliriz.
    Açıkçası bu tür faaliyetlere katılım ve destek az olur ancak dün çocuk yuvasındaki arkadaşları gördükten sonra bu başlığı gönül rahatlığı ile ve başarıya ulaşacağını bilerek açtım.
    Fikirlerinizi ve katkılarınızı bekliyorum.Dr.arkadaşımın programı belli olduktan sonra tarih ve yer konusunu da tartışabilirz.

Sevgiyle kalın...
    teşekkürler ROTS
    sen herşeyi ayarla yeri zamanı bizler katılmaya hazırız.

Motosikleti
    AS 150 T - I
    Alıntı rots adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siyahlimuzin teşekkürler netleşince haberleşecez inşallah...
    haberleşelim mutlaka
    az önce babam ile görüştüm. babam bir tane tv nin kantinin de çalışıyor.
    eğer planlı bir durum olursa yetkili kişilerle görüşüp belki onlarında çekim
    yapmasını sağlayabiliriz. siz de uygun görürseniz aklınız da olsun.

Motosikleti
    cbr 125
    cok güzel birşey bu destekliyoruz gönülden ufak bir kan bağışı bile kişilerin hayatını kurtarmakta büyük rol oynarken butür şeyler hakkında hepimiz bilgi sahibi olmalıyız şimdiden teşekkürler
    ZAFERE KADAR DAİMA!!

Eğer topluca Organ Bağışı gibi bi etkinlik olursa seve seve gelirim.. Sadece tembelliğimden gidip bağış yapamıyorum. Bigün patlıycaz bi yere boşa gidecek güzelim organlarım.. Dediğim gibi bu tür bi etkinlik olursa see seve varım.
    [B]Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım... [/B]

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Sevgili arkadaşlar.
    Bazılarımız yıllar önce formlar doldurarak organ ve dokularımızı bağışlamıştık. Özellikle askeriyede standart bir uygulama idi. Ancaaak, ailemizi bu konuda bilinçlendirmezsek, ölümümüz sonrasında Hayır dediklerinde hukukun bile eli bağlanıyor. Organ ve doku bağışlamak isteyenlerin en büyük görevi ailelerimizi bilinçlendirmektir.
    Tatsız bir konu da olsa, hepiimiz için geçerli. Hastalıklarla boğuşan nice insana GERÇEKTEN yardımcı olabiliriz.
    Poturdak

Motosikleti
    şehir efsanesi
    Katılım gösteren ve fikirlerini paylaşmaya başlayan arkadaşlarıma şimdiden teşekkürler.Zaman geçtikçe konuya ilgi artacaktır eminim.Özellikle speedygirl şule'nin katkıları olacaktır bu konuda.

denizcimuzaffer başka ve çok önemli bir açıdan yaklaşmışsın evet ailelerimizde gelmeli ve dinlemeli konuşmaları mutlaka.

Akşam haberleri izlediniz mi ya da denk geldimi bilmiyorum.Sağlık Bakanlığının Organ bağışı tanıtım filminde rol alan 6 yaşlarındaki minik yavrumuz bugün vefat etmiş.Neden karaciyer bulunamadığı için.Yani çözümü var çaresi var ancak organ olmadığı için boşu boşuna yitip giden küçücük bir çocuk.
    Bunu görünce insan cehalete duyarsızlığa isyan ediyor....

Umarım bizler gibi düşünenler bu cehalet halkasının bir parçası olmaktan çıkacağız.
    Bugün birine anlattım bu düşüncemi.Bana verdiği tepki "20-30 kişi neyi çözeceksiniz" dedi.Bir kişinin bile bu bilince varması etrafındaki en az 10 kişiyi etkilenesi demektir arkadaşlar.Tıpkı suya atılan taşın helozanları gibi ve biz o helezonun ilk halkaları olacaz umarım...

Sevgiyle kalın...

uglychild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ gs 500 e Bmw r 25("53)
    bravo rots... cok guzel bi dusunce ama bi de benim acimdan bak...
    daha cok yakin bir zamanda, dayima karaciger nakli gerekti ve diger kuzenimin dokulari uydugu icin hic dusunmeden ameliyat masasina yatti (9 eylul hastanesinde) sonuc dayim kurtuldu ancak organini bagislayan sapa saglam iki cocuk annesi kuzenim o hastane de hayata gozlerini yumdu... Sule abla da bu olayi cok iyi hatirlar... yani sadece amcasina organindan bi parca verirken Turkiyenin en iyi hastanelerinden birinde yasamini yitirdi:(

her zaman kan veririm ancak Turkiye deki saglik sisteminin kalitesi ve prosedurunun de artmasi gerekli...

dedigin gibi dr. arkadasinin bizi bu konuda bilgilendirmesi cok faydali olacak ama ona soracak bir cok soru suanda hazir bile...
    GET UP STAND UP DONT GIVE UP THE RIDE

onenight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800 08', KTM 250EXC 13', Honda PCX 12'
    arkadaşlar eğer www.kanbankasi.gen.tr sitesine de kayıt yaptırırsanız bu iş için bir adım daha atmış olursunuz.

Saygılarımla
    Motosiklet At'tır, At İyidir, O Halde Motosiklet Çok İyidir ;)

Motosikleti
    şehir efsanesi
    uglychild başınsağolsun çok üzücü tabiki yaşadığın olay.Bu ve bunlar gibi daha pek çok soruyu sorcaz ve cevabını alcaz inşallah.Herkesin yaşadıkları çok farklı olaylar var.Bu olaylar bize ışık tutacak işte...

HURAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 695 olcak bi gün..Şimdilik geçenlere bakıyorum
    Teşekkürler rot's, kesinlikle son derece faydalı bir toplantı olacak. Yerinde ve zamanında orada olmaya çalışacağım.

Ahh keşke annemi de getirebilsem. Yıllar önce ilk söylediğimde "dıtt duymiim, aslaa izin vermem, organ mafyası kol geziyor hastanelerde...bla bla" diye tepki vermişti. Gerçi zamanla yumuşadığını umuyorum ama bir kayıt edinebilirsek ikna etmemde yardımcı olur

Selamlar..
    Gitmek varsa, durmak yoktur:bounce:

[QUOTE=rots;653706]Bugün birine anlattım bu düşüncemi.Bana verdiği tepki "20-30 kişi neyi çözeceksiniz" dedi.
    QUOTE]

1 kişinin organlarıyla 7 kişinin hayat bulduğu durumlar var. Burdan bakılırsa 30 kişi hiçte küçümsenecek bi rakam değil. Aryıca bu tip durumlar etkileşimle büyür. O 30 kişiden esinlenen bi çok insanda organ bağışına sıcak bakmaya başlar.
    [B]Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım... [/B]

Motosikleti
    şehir efsanesi
    Bu tür olumsuz düşünceler köstek olmak isteyenler hep çıkacaktır biz bildiğimiz ve inandığımız yolda ilerlemeye devam edelim arkadaşlar...

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel bir düşünce bu.Tabi zamanı da önemli.
    Rots böyle bir düşünceyi organize ederiz uygun bir zamanda,sende doktor arkadaşını getirirsin bir bilgilendirme yapılır daha sonra arzu eden tekil ya da toplu halde organ bağışını yapabilir.Bu konu gerçekten de çok önemli bir konu,bu yüzden acele etmeden en düzgün şekilde bu organizasyonun yapılması gerekir.Bu süre zarfında bilgi alışverişi içinde olursak en düzgün şekilde bu organizasyonu sonuçlandırırız.

[Bu arada başlığı moto sohbet ten - duyurular a taşıdım,burası daha uygun.]

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Fuarda alt katta İstanbul İl sağlık müdürlüğünden görevlilere gerekli evrakları doldurdum ve bir organ bağışçısı kimliği aldım...bildiğiniz ehliyet gibi...cüzdanında taşıyorsun...yaşarken dünyaya hep zarar verdik...bari öldüğümüzde insanlığa bir hayrımız dokunsun...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)