Sevgili Arkadaşlar Polonya Lodz Ulusal Sinema Televizyon Tiyatro Akademisi 1981 Mezunu bir yönetmen olarak,ve Eski bir Ankara ve İç Anadolu bölge Moto-Cross şampiyonu olarak, Aylardır üzerinde beyin emeği verdiğim, Benzeri olmaması için titizlikle Dünya kanallarını araştırarak oluşturduğum bir program var. Bu programın Ulusal ve Uluslar Arası tasdiklerini yaptırıp paylaşıma açtım. Bazı Motosiklet sitelerinde de tartışmaya açtım. Program konseptinin özeti www.cinemadirector.bz.tc sitesinde projeler bölümünde var. Programın amacı türkiyede motosiklet kültürünü oluşturmak ve motosiklete gönül verenlerin sesi soluğu olmak. Sunucu olarak düşündüğüm Ayşe Şule Bilgiç'e mail atarak teklifte bulunmuştum. ancak bana geri dönmedi... Bende şu anda programı sunacak başka sunucu arıyorum. Biliyorsunuz ki Türkiye Fikir Hırsızlığı cennetidir. Bazı İnsanların ruhuna işleyen kap-kaç mantığı ile bunlar olmaktadır. Bu nedenle bende projeyi Hem Uluslar Arası platformlarda hemde ulusal Platformlarda tasdiklenmesini sağladım. Çünkü Benim formatım sizlerin sesi ve soluğu olmak amacındadır. Motosiklet Kültürünü etiğine uygun olarak sizlerle paylaşmak amacındadır. Türkiye Turizmine ve ülke ekonomisine katkı amacındadır.
Bu programı Tabii ki sizlerden aldığım ve alacağım güçle destekle yapacağım. Yani bu programı hep beraber kollektif yaratacağız... Bu program Deneyimli bir çok arkadaşımıza iş ve gelir imkanı sağlayacaktır. Böylece motosikletlerimizin üzerinde daha özgür ve daha güvenli daha bilinçli olarak dolaşmanın tadını yaşayacağız. İstanbul'da projeyi takip eden Konsept Danışmanım Bülent Geray'ın verdiği bilgiye göre bazı kişiler ortalıkta motosiklet programı diye dolaşıyormuş... Gerekirse programın tüm tasdiklerini basın toplantısı yapıp yayınlayabilirim. Ama henüz uğradığım bir zarar söz konusu değil... Ama birileri benim konseptimin üzerinde bir şeyler pazarlamaya başladığında o zaman Ulusal ve Uluslararası Hukuk kaynaklarını harekete geçirmekte tereddüt etmeyeceğim...Programı zaten sizlerle ve insanlarla paylaşıyorum... Hatta Ulaşabilseydim DD(Donald Duck ) üstadıda Danışman ve programı şekillendirenler arasında düşünüyorum. Motosiklet Teorisine emek vermiş tüm fikri açık, dürüst ve onurlu samimi olarak bir rant beklemeden motosiklet dünyasına gönül vermiş insanlarıda kucaklayıp bu program kanalıyla TÜRKİYE MOTOSİKLET VAKFI oluşturmayı bile projelendirdim... Bu nedenle taklitler Asıllarını yüceltmekten başka işe yaramaz... Hepinizin yüreğindeki yaşamsal şiirin görkemli ve çoşkulu olması dileğiyle
Mehmet Engin ALAP Yönetmen...