Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

SELANİK'e yol arkadaşı arıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    BasCuDa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    merhaba arkadaşlar.
    kurban bayramı tatilinin 10 gün olacağı ümidiyle bir plan yaptım. 25 ya da 26 ağustos çıkışlı afere günü dönüşlü 6 günlük bir gezi planı yapıyorum. hava müsaade ettiği sürece çadır konaklamalı olacak ya da uygun otellerde konaklayacağım. sırasıyla dedeağaç, gümülcine, iskeçe, kavala, thasos, selanik, halkidiki ve dönüş.
    izmitten çıkacağım. programa uyabilecek arkadaşlarla irtibata geçebiliriz. motosikletle ilk yurtdışı tecrübem olacak.
    tavsiyelerinizi de bekliyorum
    killingroad bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha MT-07 / yamaha yzf R6 / yamaha delight
    merhaba,
    benzer bir seyahat planlıyorum ama eylül 15 sonrası...Benimde motorla ilk yurtdışım olacak...tarih esnekliğin varsa görüşelim lütfen.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Yalnız gidin. Daha büyük tecrübe olur
    BasCuDa bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cb500f
    Bir iki uzun yol yazisi okuyun orda tecrubelerini aktarmisti yapan arkadaslar.lastik tamir kiti selenin altina air hawk tarzi bisey gerekebilir.bide mrt ile sair sigortayi uygun veriyor bakabilirsin oralardan.yurtdisi sigortasini
    BasCuDa bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Yunanistan da fanari yi de tavsiye ederim denizi güzel kamp yapmak yasak diyorlar fakat biraz geride yapabilirsin belediye duş koymuş kıyıya denizden sonra bedava duş alabilirsin. Kafanı karıştırmayayım ama şu rotayıda tavsiye ederim, Şengen vizesi Bulgaristanda geçiyor. İstanbul, Edirne, kapıkule, Haskova Kırcaali,Gümilcine sonra senin rotan ve İpsaladan dönüş Tekirdağda özcanlarda Tekirdağ köftesi yemek.Kazasız belasız gezmeler.

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    @muammeriyice 10 gün tatili değerlendireyim istiyorum. yıllık izin hakkım daha 25 gün var ama işyerim izin vermiyor, en sonunda şikayet edecem :p sizin de gönlünüze göre olsun her şey

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:43 ----------

Alıntı Onur34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir iki uzun yol yazisi okuyun orda tecrubelerini aktarmisti yapan arkadaslar.lastik tamir kiti selenin altina air hawk tarzi bisey gerekebilir.bide mrt ile sair sigortayi uygun veriyor bakabilirsin oralardan.yurtdisi sigortasini
    bisiklet şortum var onu giycem pantolonun altına, çok faydası oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:47 ----------

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yunanistan da fanari yi de tavsiye ederim denizi güzel kamp yapmak yasak diyorlar fakat biraz geride yapabilirsin belediye duş koymuş kıyıya denizden sonra bedava duş alabilirsin. Kafanı karıştırmayayım ama şu rotayıda tavsiye ederim, Şengen vizesi Bulgaristanda geçiyor. İstanbul, Edirne, kapıkule, Haskova Kırcaali,Gümilcine sonra senin rotan ve İpsaladan dönüş Tekirdağda özcanlarda Tekirdağ köftesi yemek.Kazasız belasız gezmeler.
    zaten italyadan aldım vizeyi tek giriş vermiş uyuz oldum. hamzabeyli kapıda arkadaşım çalışıyor. ordan çıkacam zaten, kırcaaliyi de merak ediyordum dedeler ordan gelmiş sizin tavsiye ettiğiniz güzergahı uygulamaya çalışcam. kamp yerleri için de https://tr.camping.info/yunanistan/kamp-alanlari sitesini takip ediyorum. inşallah umduğum gibi bir gezi olur.

hakan_czy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 S
    aynı tarihlerde ya bi mini balkan turu yada yunanistan planım benimde var iritbata geçelim

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı hakan_czy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı tarihlerde ya bi mini balkan turu yada yunanistan planım benimde var iritbata geçelim
    hakan bey cevap yazıdğınız tarihte yollardaydım

sırasıyla
    dedeağaç, gümülcine (1 gece konaklama), tasos (1 gece), kavala, selanik (1 gece), arnavutluk, makedonya ohrid, manastır(1 gece), sonra dönüş selanik, halkidiki, kavala, iskeçe, gümülcine (1 gece), kırcali, filibe, haskovo, edirne ve istanbul
    şeklinde gezi turum oldu.
    2500km yaptım. çok şükür bir sıkıntı cıkmadı. yazı dizisi kaleme alacağım. aksiyon kamera görüntülerini düzenlemeye calısıyorum, daha sonra blog tipi bir yazı yazacağım inşallah.
    edirneden çıktıktan sonra herkes saygılı, anlayışlı ve sabırlı idi. trafikte hiç zorlanmadım. allah o günleri türkiyemizde de yaşamayı nasip etsin.

Motosikleti
    Kymco People S 200 - Honda NSS 300 Forza
    Yakın zaman da yunandan alacağım vizeye bağlı bende hafta sonlarını değerlendirme amaçlı gittiğiniz yerlere gitmeyi düşünüyorum. Yazı dizinizi de 4 gözle bekliyorum.

hakan_czy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 S
    Alıntı BasCuDa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakan bey cevap yazıdğınız tarihte yollardaydım

sırasıyla
    dedeağaç, gümülcine (1 gece konaklama), tasos (1 gece), kavala, selanik (1 gece), arnavutluk, makedonya ohrid, manastır(1 gece), sonra dönüş selanik, halkidiki, kavala, iskeçe, gümülcine (1 gece), kırcali, filibe, haskovo, edirne ve istanbul
    şeklinde gezi turum oldu.
    2500km yaptım. çok şükür bir sıkıntı cıkmadı. yazı dizisi kaleme alacağım. aksiyon kamera görüntülerini düzenlemeye calısıyorum, daha sonra blog tipi bir yazı yazacağım inşallah.
    edirneden çıktıktan sonra herkes saygılı, anlayışlı ve sabırlı idi. trafikte hiç zorlanmadım. allah o günleri türkiyemizde de yaşamayı nasip etsin.
    mesajınızı yeni gördüm bende tekbaşıma gittim 9 ekimde döndüm kavala,selanik,üsküp,sofya,haskova,edirne birdahaki yıl inşallah eylül başı tam bir balkan turu yada karadeniz çevresi 2 rotadan birini yapmayı düşünüyorum bakarsın denk glir selalamlar.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende Kasım ayı içinde güzel bir hava yakalarsam Selanik turu yapmak istiyorum.Uygun olan varsa birlikte gidebiliriz.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Tek girişli vize ile o rota olmaz ki? Zaman geçmiş biraz üzerinden ama...
    Valla benim de b Selanik veya Kavala yapasım var, tarihi ayarlayamadım bir türlü kafamda.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Benimde kafamda net bir tarih yok.Ayarlaya bilirseniz gidelim beraber.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde kafamda net bir tarih yok.Ayarlaya bilirseniz gidelim beraber.
    Ben de katılmak isterim. Arabayla düşünüyordum ama motosiklet de iyi bir fikir. Hiç gitmediğim ve merak ettiğim yerler. Havaların güzel olduğu bir haftasonu bana uyar. Bir arkadaş daha var vizesi varsa belki onu da gazlarım.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Hadi yaaa bak heyecan yaptım.Ben çok istiyorum hatta bir kaç gün izin alıp 3 4 günlük bile olabilir.

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Arkadaşlar, Türkiye'de bu tür uzun turlar için forumda veya başka bir web sitesinde (veya forumda), tur yapan büyük motorcuların okuduğu İlan Panosu gibi bir yer varmı?
    Yoksa burada olduğu gibi standart bir konu olarakmı açılıyor?

Örneğin "Tur Arkadaşı Arayanlar" gibi bir bölümden bahsediyorum.
    Varmı böyle birşey?
    Başka bir forumda bile olsa paylaşırsanız sevinirim.

Motosikleti
    Hadi yaaa bak heyecan yaptım.Ben çok istiyorum hatta bir kaç gün izin alıp 3 4 günlük bile olabilir.
    Ben en fazla haftasonuna 1 gün ekleyebilirim. Cuma veya Pazartesi izin alırım. 2 gece konaklamalı yeter. Ulen bu haftasonu da hava çok iyi görünüyor aslında. Pastırma yazı ne zaman acaba?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    artemis, okanbagiscan

Kasım 4 haftasonusu yokum, üstüne pazartesi salısını izine katacağım için sanırım bir daha haftaiçi ekleme yapmam bu sene.
    Kasım'da bir haftasonu beklediğimiz gibi olursa basalım gidelim, Cumartesi sabaha karşı çıksak 2 gün de yeter sanki?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

ha siz ekler uzatırsınız tabi size karışacak halim yok :D

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    İki gün Selanik için az gelir gibi geliyor 650km sabah erken çıksak varmamız akşama doğru olur.Gezemeden yatıp kalkıp geri dönmek gerekir.Bir gün alırsak tadından yenmez bence.

Motosikleti
    İki gün Selanik için az gelir gibi geliyor 650km sabah erken çıksak varmamız akşama doğru olur.Gezemeden yatıp kalkıp geri dönmek gerekir.Bir gün alırsak tadından yenmez bence.
    Ne kadar gerçekleşebilir bilemiyorum ama herkes kafasındaki düşünceyi söylesin. Benim düşüncem Cuma sabahı çıkıp 1.gece Kavala'da kalmak, Cumartesi günü Selanik'te gezme akşam konaklama, hatta hava güzel olursa bir plaja gidip denize girmek Pazar günü öğleye doğru dönüş yoluna çıkmak. Pazar akşamı İstanbul trafiğine kalmadan eve varacak şekilde. İstanbul Anadolu yakası- Kavala yaklaşık 470km molalarla birlikte 6.5-7saat.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)