Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

2014 Avrupa Turu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yazın 7 metrelik kayıgımla bi delilik yapacam
    Ulaaa,kayık var,abin yok,
    nası bi adamsın sen yaa ?
    ne diyeyim sana )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Epeydir bu konuları araştıran, bol bol okuyan, zaman zaman kendimde yurt dışına giden, ayrıca gidenlerle sohbet eden ve bu yaz için motor ile gitmek üzerine plan yapan birisi olarak bilgilerimi paylaşmak istiyorum. Amaç avrupayı gezmek ise, uçak veya gemi değil, karadan giderek gerekirse her yere girip çıkarak en güzel gezilebileceği düşüncesindeyim. Ama örneğin sadece İtalya düşünüyorsanız; çeşmeden sakız'a, oradan Pire'ye, pire'den İtalya'ya geçmek en ekonomik gidiş yolu, fiyatlar acayip ucuz oluyor bilginize. Ancak Yunanistan haricinde hiç bir ülke uluslararası ehliyet vb. istemiyor sadece trafik sigortanınız için ilave yaptırmanız lazım, tabiki Shengen vizenizi de unutmayın. Yunanıstan harici hangi ülkeye giderseniz gidin hiç kimse sizden turing kurumundan alınan dandik uluslararası ehliyet denen belgeyi sormuyor boşu boşuna 400 tl turing kurumuna kaptırmayın. Ama her ülke mutlaka trafik sigortasını istiyor. Ayrıca bazı ülkeler de sağlık sigortası istiyorlar. gerçi transit geçeceğim diyorsanız bunu bile istemiyorlar. hele birde yeşil pasaportunuz varsa zaten kimse bir şey sormuyor. Avrupada yollar bize göre gerçekten süper, trafik kuralları konusunda hiç bir endişeniz olmasın her kes size saygılı davranacak. ayrıca şunu da belirtmek isterim ki , gitmeden önce güzergahlarınızda kamp kurulacak yerlerin bilgilerini alırsanız hiç otele, motele para vermezsiniz, kurarsınız çadırı kalırsınız. Avrupadaki kamp yerlerinde duş, tuvalet, internet, yemek vb.imkanların hepsi de var. bizimkiler gibi değiller yani. Ayrıca Bulgaristan haricinde her yer çok güvenli, endişe edecek bir durum yok. Birde İtalya'da çok dikkatli olun. İtalyanlar tıpkı bizler gibi hırsızı, üçkağıtçısı çok oluyor. Bence en uygun güzergah; yunanistan, arnavutluk, bosna, sırbistan, avusturya (özellikle alp dağları manzara süper) İtalya, Fransa, Almanya, macaristan, çek cumhuriyeti, slovakya, romanya bulgaristan (hiç durmadan geçiş, zaten 2 saatlik yol) ve Türkiye. bu tur yaklaşık 15-21 günlüktür.
    ceyceypad, RAMİREZ ve kayasertac bunu beğendiler.

akinm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 100Cup, Kawasaki KLV 1000
    haziran ayında düşünüyorum ben yıllık iznimi ancak haziran da alabiliyorum. Avrupa turu organizasyonlarına açığım. motosikletim kawasaki klv1000

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    eylülde çeşme gemi italya-motorla tekrar dönüş düşünüyorum

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de planlıyorum bakalım, yaklaşık 150 gün ve 30.000 km. İnşallah aksilik olmadan gerçekleştiririm.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Epeydir bu konuları araştıran, bol bol okuyan, zaman zaman kendimde yurt dışına giden, ayrıca gidenlerle sohbet eden ve bu yaz için motor ile gitmek üzerine plan yapan birisi olarak bilgilerimi paylaşmak istiyorum. Amaç avrupayı gezmek ise, uçak veya gemi değil, karadan giderek gerekirse her yere girip çıkarak en güzel gezilebileceği düşüncesindeyim. Ama örneğin sadece İtalya düşünüyorsanız; çeşmeden sakız'a, oradan Pire'ye, pire'den İtalya'ya geçmek en ekonomik gidiş yolu, fiyatlar acayip ucuz oluyor bilginize. Ancak Yunanistan haricinde hiç bir ülke uluslararası ehliyet vb. istemiyor sadece trafik sigortanınız için ilave yaptırmanız lazım, tabiki Shengen vizenizi de unutmayın. Yunanıstan harici hangi ülkeye giderseniz gidin hiç kimse sizden turing kurumundan alınan dandik uluslararası ehliyet denen belgeyi sormuyor boşu boşuna 400 tl turing kurumuna kaptırmayın. Ama her ülke mutlaka trafik sigortasını istiyor. Ayrıca bazı ülkeler de sağlık sigortası istiyorlar. gerçi transit geçeceğim diyorsanız bunu bile istemiyorlar. hele birde yeşil pasaportunuz varsa zaten kimse bir şey sormuyor. Avrupada yollar bize göre gerçekten süper, trafik kuralları konusunda hiç bir endişeniz olmasın her kes size saygılı davranacak. ayrıca şunu da belirtmek isterim ki , gitmeden önce güzergahlarınızda kamp kurulacak yerlerin bilgilerini alırsanız hiç otele, motele para vermezsiniz, kurarsınız çadırı kalırsınız. Avrupadaki kamp yerlerinde duş, tuvalet, internet, yemek vb.imkanların hepsi de var. bizimkiler gibi değiller yani. Ayrıca Bulgaristan haricinde her yer çok güvenli, endişe edecek bir durum yok. Birde İtalya'da çok dikkatli olun. İtalyanlar tıpkı bizler gibi hırsızı, üçkağıtçısı çok oluyor. Bence en uygun güzergah; yunanistan, arnavutluk, bosna, sırbistan, avusturya (özellikle alp dağları manzara süper) İtalya, Fransa, Almanya, macaristan, çek cumhuriyeti, slovakya, romanya bulgaristan (hiç durmadan geçiş, zaten 2 saatlik yol) ve Türkiye. bu tur yaklaşık 15-21 günlüktür.
    Ben Arnavutluk'u hiç bir sekilde tavsiye etmem,görülmesi gereken tek bir yer,tek bir rotası yok.Polisi gümrükçüsü kesinlikle rüşvetçi,Bunca ülke gördüm,gümrükçüye ve polise ilk kez Arnavutlukta rüşvet vermek zorunda kaldım.Yabancı plakalı tüm araçları resmen soymak icin programlanmışlar.Türkiye'de tanıdığım arnavutlar müstesna ,çalışkan ve kurallara uygun yaşayan insanlardır.Arnavutlukta ise karaktersizlik milli bir boyuta ulaşmış.Siz hiç yabancı bir ülkenin bayrağıyla seçim yapıldığını gördünüz mü ? 2013 secimlerinde Arnavutlukta her yerde Amerikan bayrağı asılı idi. Adamlardaki Amerikan hayranlığı aşmış tek kelimeyle.Bana göre Arnavutluk Avrupa'nın ortasındaki Hindistan'dır.Trafigi inanılmaz berbattır.Kimin arabası daha iyi ise onun geciş önceliği vardır.Mafyanın kol gezdiği bir ülkedir.Çalıntı araçlar üLke ekonomisinde önemli yer tutar.İtalya'dan çalınan araçların en büyük pazarı Arnavutluktur.Yolda gördüğünüz İtalyan plakalı araçların neredeyse tamamı çalıntı ve henüz Arnavutluk plakası almamış olanlardır.Gözümle gördüm son kasa Mercedes Vito'da iki tane beşer yüz kiloluk dana vardı.Bana piyangodan para çıksa,danalar kardeşim olsa o vitoya bindirmem
    Makedonya'dan Karadağ sınırına kadar olan yolu otomobille 7-8 saatte ancak gecebilirsiniz.Berbat yollarda ucarak giden Mercedeslerin olduğu bir ülkeden bahsediyoruz..Altınızda son model ve pahalı bir araç varsa trafik ışığının kırmızı olmasının önemi yoktur,karşıdan gelen araç isterse kamyon olsun sol şeride çıkarsınız,kamyoncu yol vermek zorunda kalır.Böyle bir trafik var.Karadağ sınırındaki gümrük kapısında diyelim ki 100 araçlık bir kuyruk var,o kuyruktaki arabaların arasında her yaştan,adım atmayı henüz öğrenmiş bebekten iki büklüm ihtiyarlara kadar 300-400 dilenci vardır)yanılıp da bir tanesine tek bir Arnavut lekesi verseniz arabanın etrafı onlarca dilenci ile dolar.Gümrük sahasının yanında çingene obasını ilk kez orada gördüm.
    Ha iyi bir sey de vardı,Makedonya sınırına yakın bir kasabada yolcu taşıyan bir minibüsün üzerinde kocaman Türk bayrağı vardı,onu görünce korna çaldım,o da bana uzun uzun korna çaldı.hepsi bu.
    Koca arnavutlukta fotoğraf çekmeye değecek bir manzara olmaz mı ? otu b.ku her fırsatta çeken ben bile bulamadım.
    Bana göre Arnavutluk görülmesi,gidilmesi ,gecilmesi en gereksiz en tehlikeli ülkedir.Hiç zahmet etmeyin rotanızı değiştirin.
    fz6_fazer bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda pcx150
    Yasin istanbuldan çıkıp batuma kadar gezerek gitmeye nedersın

kayasertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Ramazan bayramında, bende de var planlar, başlığı takip edeyim

Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    İstanbul veTrakya da olan arkadaşlar özellikle yunanistan hafta sonu ve temmuz sonu gibi (ramazan da ) avrupada 15 gün için zamani olanlardan haber beklerim . Duruma gore yunanistan organizasyonları için 3-4 tane 600 cc makina ile gider geliriz ( bizim ekip ) .
    Bahsi gecen tayfa ozel şirketlere yönetici agirlikli buna gore uyan bir organizasyona her daim uyarim .
    Bu kadar detayli yazmamin sebebi kafa yapilari benzer olur ise daha keyifli olur gibi .
    Okuduğunuz ve dönüş yaptiginiz için teşekkürler .

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Valla iskece ye kadar gelebilirim seninle gozleme sucuklokum ismarlayim sizede .ondan sonra yokkum ....

Igonomensitadan ancona ve bari birindisi var baska yokku ki .....ne yapcan eu da yunan en asagi more ya kadar in sonra girit ne biliyim cok manyak koy lar var Avrupa da ne var ya

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Evet bu yaz ben de bir Avrupa turu dusunuyorum ancak tek basima cesaret edemiyorum. Benim durumumda olan bir motorcu arkadas ile anlasabilirsek turu birlikte yapabiliriz.
    fz6_fazer bunu beğendi.

volkanocak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scarabeo 200
    tekne alabilirsem benimde hayalim

Alıntı bikerboi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bu yaz ben de bir Avrupa turu dusunuyorum ancak tek basima cesaret edemiyorum. Benim durumumda olan bir motorcu arkadas ile anlasabilirsek turu birlikte yapabiliriz.
    Cesaret edemeyecek ne var? Avrupa en kek rota.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı bikerboi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Bulgaristan rusyaya dogru dusunuyorum,donus olarak gurcistan dusunuyorum ama gurcu tarafi urkutuyor
    http://www.hurriyet.com.tr/gundem/19197880.asp

Motosikleti
    sym fiddle 125
    Ben de yazın İstanbul'dan Yunanistan düşünüyorum. Başka bir forumda, SYM Fiddle 125'lik ile Yunanistan turu yapan bir çift görmüştüm, onlar yapıyorsa ben neden yapamayayım dedim Ne dersiniz önerir misiniz, düşüncelerinizi merak ediyorum.
    cece89 bunu beğendi.

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    Fiddle ile Yünanistan kulağa hoş geliyor iyi maceraymış sıkıntı olmayacaksa link paylaşırmısın lütfen ömer
    CEM. bunu beğendi.
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    FZ6 fazer
    Bende epeydir araştırıyorum. Bulgaristan üzerinden çıkış yapılırsa touring ehliyetine gerek yok. Ama yunanistan üzerinden çıkış yapılırsa şart kılınıyor 300tl civarında. 15 gün bende italyaya kadar olmasa bile yarı balkanlar yarı yunanistan gezisi düşünüyorum. Çadırda kalmayı , kamp yerlerinde kanoklamayı tercih kılıyorum. Bunların dışında ya F1 otel sisteminde yada Hostellerde konaklama hedefim var. Kısacası yemeğe ve konaklamaya vereceğim parayı daha çok depoma benzin doldurup yer görmeyi hedefliyorum. Malum şuanki kura göre benzin litlre fiyatı 7 tl civarında Yani bizden daha pahalı kalıyor. Zaman olarak da temmuz,ağustos olabilir. Eğer uyarsa bende gelebilirm.

7 lira olmadı henüz.

Ben şöyle bi benzin Avrupa'da benzin fiyatları haritası hazırladım, bi bak istersen;

https://lh4.googleusercontent.com/-P...25C4%25B1t.jpg
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    FZ6 fazer
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7 lira olmadı henüz.

Ben şöyle bi benzin Avrupa'da benzin fiyatları haritası hazırladım, bi bak istersen;

https://lh4.googleusercontent.com/-P0v1O94mDbE/UvuoJnZOMtI/AAAAAAAACDM/sfVL5UhGSBM/w898-h835-
    no/avrupa+yak%25C4%25B1t.jpg
    Çok başarılı olmuş. Benim aklımda hep euro diye kalmış litre fiyatı.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    bu yıl bu duyduğum 20. avrupa düşünüyoruz konusu (başka forumlar dahil)

birde paramızın değer olsa ve pasaportumuzun..

bu ikisinin ne kadar değersiz olduğunu anlayınca zaten herşey bitiyor..

hayırlısı olsun.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)