Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Istanbul - Olimpos Antik Kenti Tatili

Motovento
    REKLAM ALANI
    SelimSeker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Merhaba arkadaşlar;

Daha önce neredeyse her yaz araba ile gittiğim Olimpos Antik Kenti'ne motosikletle gidelim diyorum. Sitede daha önce giden de kesinlikle vardır.

Eşsiz bir doğa harikasıdır ayrıca sosyal hayat da vardır. Heryıl konserler etkinlikler düzenlenir clup partiden rock konserlerine kadar her gece her tarzda eğlenceli biryerdir. Mükemmel bir koy içerisinde plaja sahiptir. Dalmak isteyen arkadaşlar için de süper bir deniz altı zenginliği vardır.. Yani tek kelimeyle harika ötesi biryerdir...

Gitmek isteyen arkadaşlarla ortak bir karara varıp kişi sayısı çıkartıp güzel ve eğlenceli bir tatil yapabiliriz. Duruma göre 1 hafta-10 gün vs kalınabilir.

İlgili Vikipedya linki:
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Olimpos_Köyü

Konaklama:
    Konaklama ücretleri de çok makuldur. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil günlük 40-60TL arasi değişmektedir. http://www.yakamozpansiyon.com/tr/

Yol haritası:
    https://maps.google.com/maps?saddr=I...hl=en&cd=2&f=d

Resimler:

Teşekkürler.
    Şiddet • Korku • Cinsellik • 18+

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Harika ötesi bir yer-di.
    Yaklaşık 9 sene önce gittiğimde muhteşem biryerdi.
    Geçen yaz gittim, küfür ede ede çıktım.

Ha heves kırmamak için detaylarını da yazayım.
    Gidecekseniz kesinlikle sezonun yoğun olduğu zamanlar gitmeyin.

Eskiden pek bilinmezdi.
    Dere şırıl şırıl ağaçların arasından akar, dereden su içmek için ağaçları yarar da inerdiniz.
    Yıkıntılar, tabiatın arasında kalmış, biraz patikadan çıktığınızda yeni harabeler keşfetmenin heyecanını yaşardınız.
    Yürüdüğünüz yerler daracıktı, bir yol bulmak için bazen ağaçlar tarafından örülmüş tünellerden geçmeniz gerekirdi...
    Sahilde kamp yapmak o zaman da yasaktı, fakat jandarmayı kollar, gece kamp kurmuş gençlerin arasına sokulur sabaha kadar muhabbet ederdiniz.
    Sizden başka etrafta çıt çıkmazdı.
    Pansiyon isterseniz Kadir'in evleri ve bir iki yer daha vardı. Ama genelde çadırda kalırdınız.
    Olimposun havası, orada kalan çıplak ayaklı rengarenk hipilerdi.
    Sabah 6da güneş tarafından uyandırılıp buz gibi nehre atlardınız.
    Çıkarken elinde renki bandı çeviren yalınayak hipi bir kız size gülümserdi.
    O an cennette hissederdiniz kendinizi.

Şimdi
    Parmak arası terlik, bol kıllı göbek, müzeler işletmesi kapısı ve turnike, kesilmiş ağaçlar, dımdızlak kalmış nehir, otoyol olmuş patikalar, demirlerle girilmez diye kapatılmış harabeler, şambrelle yüzen dostlar, 20343 tane pansiyon, üstüste park etmiş arabalar ve nicesi...

Ama diyeceğim odur ki, boş olduğu bir anı yakalarsanız, mahfedilen doğayı görmezden gerip eskilere biraz olsun dönebilirsiniz.
    Ben gider miydim, evet boşsa giderdim, doluysa asla.
    pistolpitt ve polo34 bunu beğendiler.

SelimSeker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Tabiki hiçbirşey eskisi gibi olmuyor.. Eski hippi mekanı şimdide 34 plaka lüks jiplerle dolu biryer oldu.. Ama yine de Türkiye'de parmakla gösterilecek yerlerden birtanesi...

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    olimpos olimpos değil artık...kabak koyunu tavsiye ederim...daha bakir, hippliğin gözüne vurursunuz

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kabak koyu muhteşem. Çevreden gelen araçlar zaten isteseler de inemiyorlar. Yol olmayan yer bakir kalıyor. Kelebekler vadisi de öyle. Anca tekne turları geliyor ama onlar da bir gelir bir gider.

Kabakta arkadaki mekanların fiyatlarını bilmiyorum ama denize 0 olan tek pansiyonda kalmıştım. Pahalıcaydı. Erken gidilirse setlerin üzerinde ağaç altı bir kamp alanı kiralanabilir. Kahvaltısı muhteşemdir.

MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    kelebekler vadisi de iyice bozulmuş bence.. eski tadı yok güzel yerlerin ya da biz çok yaşlandık artık oralardan aynı tadı alamıyoruz..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)