Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu soruyu cevaplamadan nasıl motor alınır ki?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar.
    Motor almadan foruma üye olmak istemezdim aslında ama tecrübeli arkadaşlardan yardım almadan motor konusunda karar veremiyorum.Konunun başlığını bu şekilde atmama sebep olacak soru: "BENÎM TARZIM HANGÎ MOTOR."
    Bir süredir internetten araştırma yapıyorum ama supersport,enduro, chopper ve scooter arasında bir türlü karar veremiyorum.Motora yeni başlayacak olan biri tarzını nasıl seçer?Bu seçim benim motordan soğumama yada daha çok bağlanmama neden olacağı için çok önem veriyorum.
    Lütfen bu konuda fikir verin.
    27 yaşındayım.Evliyim.190 boyunda ve 90 kiloyum.İstediğim zaman eşimlede motora binmek istiyorum.Gerekirse 150-200 km'lik yolu motorumla gitmek,istediğim zaman dağ tepe gezmek,düz yolda hızlı gitmek,şehir içinde pratik olan ve bütün bu beklentilere karşılık sadece 2500 tl (+/- 500 tl) bütçe ayırabileceğim bir motor tavsiyesi istiyorum sizden.Klasik türk mantığıyla "en iyisi en ucuza olsun" diyorum ve siz şimdi 1000 tl daha ver şunu al şu kadar daha ver bunu al diyebilirsiniz ama verebileceğim en son meblağ bu kadar.Keşke daha geniş bir bütçeyle en iyisini alabilsem...Sizce beklentilerimi karşılayabilecek en iyi tarzda motor marka ve modeli nedir acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    valla şehir içi pek pratik değil ama en iyisi sizin için enduro. Ancak fiyat aralığınız nedeniyle commuter size yeterli olur Hemen Honda (cbf150), Yamaha (ybr125), TVS(apache) üçlüsüne göz atmanızı söylerim
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    kardeşim ben sana enduroyu tavsiye ederim mademki hem dağ tepe hemde uzun yolda kullanacaksın enduro senin için uygun. ama bu bütçeye enduro bulamazsın diye biliyorum yalnışım varsa yine hocalarımız düzeltsinler. 2. el bir cruiser (chopper)bulabilirsin cruiserda güzeldir senin isteklerini karşılar.inşallah kendine göre bir motor bulabilirsin kardeşim. senide aramızda görmekten mutluluk duyarız. bu arada ben de mondial mcx roadracer alacağım 3000TL fiyatı commuter oluyor sanırım bu motor. istersen bir bak 150'lik buda senin isteklerini karşılar diye tahmin ediyorum kardeşim. sağlıcakla
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Bana göre senin beklentilerine ve fiziğine uyum sağlayacak motor enduro. Fakat 2000 3000 TL arası hangi marka hangi model uygun olur bilemem.
    Motosikletli Kaplumbağa...

VENOM's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYAL BUYSA HAYABUSA
    merhaba
    2500 ytl bütçe ile alabileceğin en uygun motor bence honda cbf 150
    YAŞLANARAK DEĞİL YAŞAYARAK TECRÜBE KAZANILIR.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili Kardeşim,

Dost acı söyler,

Eşin ile beraber binebileceğin bir motor ve her ikiniz için gereken ekipmana bu bütçe ile yapılabilecek birşey yok maalesef sabırlı olmalı biraz daha biriktirmelisin.

Cevabım seni mutlu etmeyecektir biliyorum ama diğer önerilerde hep birşeyler eksik kalacaktır.

Sevgiler
    search16 bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Kardeşim,

Dost acı söyler,

Eşin ile beraber binebileceğin bir motor ve her ikiniz için gereken ekipmana bu bütçe ile yapılabilecek birşey yok maalesef sabırlı olmalı biraz daha biriktirmelisin.

Cevabım seni mutlu etmeyecektir biliyorum ama diğer önerilerde hep birşeyler eksik kalacaktır.

Sevgiler
    hocam yukarıda konuyu açan arkadaşımıza nacizane fikirlerimi söyledim ama siz en doğrusunu söylediniz yine bizler sadece motor tavsiyesinde bulunduk ama biraz daha ince düşünüp ekipmanı akıl edemedik. saygılarımla
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

Tavsiye ve yorumlarınız için teşekkür ederim.Daha iyi bir motor almak için bir süre erteleme yapmak hevesimi kaçırır diye düşünüyorum.Zaten şimdi kış mevsiminde olduğumuz için sezon açılana kadar motor almayı düşünmüyorum.

Hem arazi hem şehir aynı anda olmaz tabi araziden ne kastedildiğide önemli. Mesela bir arazi motorunun (cross) koltuğunda 20 dk. dan fazla oturursan her yerin uyuşur. Bence en doğrusu ikinci el YBR125 veya CBF150 almak. Sonrası kendiliğinden gelecek, su akıp yolunu bulacaktır. Eğilimlerin bir sonraki motorun hakkında sana yol gösterecektir. Enduro ise bir arazi motoru değildir bence, 200 KG. ağırlıklarla arazi olmaz. Üstelik eski bir KLE500 kullanıcısı olarak söylüyorum bunu. Ben Kia Sportage ne kadar arazi aracı ise endurolarda o kadar arazi aracıdır derim hep.

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    hocam kusura bakma ama...
    2500 TL ye, o istediklerini yapabileceğin bir motor + eşin ve kendin için gerekli ekipmanların ilk taksidini ancak ödersin.
    Bırak iki kişiyi 2500 TL ye alacağın makina ile tek başına bile istediklerini yapamazsın. Motordan tamamen soğutacaktır seni bu kadar ucuza kaçarsan ve daha da önemlisi bu paralara koruma ekipmanları almanın imkanı yok, kendini ve eşini tehlikeye atmış olacaksın.

Ben tersen gideyim, sana lazım olan parayı yazayım.
    Düzgün eğitimler alındığı takdirde 650'lik bir enduro ile başlanır diye düşünenlerdenim... (belirli bir yaştan sonra)

O zaman diyelimki..
    motor: 6000 - 8000 (en uygununu yazdım)
    korumalar (iki kişilik min fiyat) 1000

eşittir: 7000 - 9000 TL arası,
    Buna ek olarak da, eğitim ücretleri...
    Ücretleri Oocan hocam daha kesin yazabilecektir diye düşündüğümden yazmadım.

Ama 2000 - 3000 TL ye alacağın bir makinada, hayalini kurdun gezileri yapamazsın eşinle beraber.
    Bildiğin rezillik çekersin.

NOT: yukarıdakiler şahsi fikirlerimdir.. Pönkürmeyiniz (özellikle motora başlama konusunda)

NOT2: şimdi gördüm yukarıdaki (erteleme yapmak hevesimi kaçırır) cümlesini.
    Hocam sen bekle mutlaka. hatta bi 1 sene falan bekle.. para biriktir..
    Eğer hevesin kaçarsa alma zaten. Biriktirdiğin parayı başka yerde değerlendirirsin.
    Motosiklet gelip geçici, zamanla kaçabilecek bir heves değildir.
    Sayın Donald Duck'ın dediği gibi, vücudunuza girdiğinde bir daha asla atılamayan bir virüstür.

Kendi adıma, abimin okuduğu otohaberin verdiği 8 sayfalık motohaber ekindeki fotoğrafları gördüğüm zaman başladı daha bende. ilkokuldaydım...
    yaş 11... ilk motor tepesine 14 yaşımda çıktım, ilk motorumu 19 yaşında aldım...
    önce 3 sene.. sonra 5 sene.. heves kaçması bir yana... giderek daha da deliriyor insan...
    O yüzden bekleyin bence.. Anlık bir heves ile motor alırsanız, size de yazık, paraya da yazık, motora da yazık..

Saygılar sevgiler.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Yorum yapan arkadaşara teşekkürler.Hemen hemen herkes isteklerimi karşılayacak motoru bu sınırlar dahilinde alamayacağımı belirtti.Şu andan itibaren motosikletten beklentilerim tamamen değişti.Ben sadece şehir içi tek başıma kullanacağım enduro/commuter tarzı bir motor istiyorum.Şimdi tekrar tavsiyelerinizi alayım.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ybr 125 ikinci el, kanuni windy s, honda cbf 150

Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr 125 ikinci el, kanuni windy s, honda cbf 150
    Bu mesajdan anlaşılıyorki belirttiğim geniş kapsamlı kullanım içinde,sadece şehir içi basit ihtiyaçları görmek içinde aynı tip motorlar tavsiye ediliyor.Madem her şekilde bu şekilde tavsiyeler gelecek neden motor almak için ayırdığım bütçeye herkes laf söylüyor.
    Eşimle birlikte dağ tepe gezmek,sorunsuz uzun yola gitmek gibi bana göre uç noktalarda faaliyetlerde bulunmak için bütçem yetersiz ise sadece şehir içinde tabiri caizse "bakkala gitmek" için kullanma amaçlı alacağım bir motorada aynı bütçeyi mi ayıracağım.
    Umarım derdimi anlatabilmişimdir.
    Saygılar...

Bu fiyat aralığında en iyi alternatifler bunlar.Yalnız ya da 2 kişi hadisesi değil sağlamlık kalite ve uygun fiyat üçlemesi ile ilgilidir.Bu dediğimiz motosikletleri 2. el alabilirsiniz.Tecrübeniz yok sanırım.Eğer şehir içinde kullanacaksanız 125-150 cc sizin için fazlası ile yeterli olacaktır.Ben de ybr,cbf,windy,apache dörtlüsünden seçebileceğiniz kanısındayım.Ben size kendi motosikletimin maliyetini açıklayayım.Taksitle 2500 lira gibi bir paraya geldi bana.Aldığım kaska 110 lira verdim.Siyah cama 20.Monta 120.Eldivenlere ise 25 civarı.Motosikletin üzerine bindiğimde aldığım zevk bu kıyafetler olmadan çok daha azmış.Bunu anladım.Kendimi gerçek motosikletçi gibi hissettiğimde tüm korumalarım (hatta eksikler var gördüğünüz gibi) sırtımdaydı.Şimdi kabaca maliyet hesabı yaparsak.
    Motosiklet 2500
    Kask 110
    Cam 20
    Mont 120
    Eldiven 25 = 2775 lira vermişim.3000 tl'niz varsa eşinize de aynı kıyafetlerin bayan için olanlarını düzerseniz belki motosikletten zevk alabilirsiniz.Motosiklet pahalı bir zevk sayılabilir.Aslında bir o kadarda ucuz.Motosiklet almadan önce bu siteye üyeydim.Çok şey öğrendim.Burada ailem gibi gördüğüm insanlar var,komik,hüzünlü her ruh halini yaşayarak öğrendik.Öğreniyoruz da...İyi forumlar...

Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu fiyat aralığında en iyi alternatifler bunlar.Yalnız ya da 2 kişi hadisesi değil sağlamlık kalite ve uygun fiyat üçlemesi ile ilgilidir.Bu dediğimiz motosikletleri 2. el alabilirsiniz.Tecrübeniz yok sanırım.Eğer şehir içinde kullanacaksanız 125-150 cc sizin için fazlası ile yeterli olacaktır.Ben de ybr,cbf,windy,apache dörtlüsünden seçebileceğiniz kanısındayım.Ben size kendi motosikletimin maliyetini açıklayayım.Taksitle 2500 lira gibi bir paraya geldi bana.Aldığım kaska 110 lira verdim.Siyah cama 20.Monta 120.Eldivenlere ise 25 civarı.Motosikletin üzerine bindiğimde aldığım zevk bu kıyafetler olmadan çok daha azmış.Bunu anladım.Kendimi gerçek motosikletçi gibi hissettiğimde tüm korumalarım (hatta eksikler var gördüğünüz gibi) sırtımdaydı.Şimdi kabaca maliyet hesabı yaparsak.
    Motosiklet 2500
    Kask 110
    Cam 20
    Mont 120
    Eldiven 25 = 2775 lira vermişim.3000 tl'niz varsa eşinize de aynı kıyafetlerin bayan için olanlarını düzerseniz belki motosikletten zevk alabilirsiniz.Motosiklet pahalı bir zevk sayılabilir.Aslında bir o kadarda ucuz.Motosiklet almadan önce bu siteye üyeydim.Çok şey öğrendim.Burada ailem gibi gördüğüm insanlar var,komik,hüzünlü her ruh halini yaşayarak öğrendik.Öğreniyoruz da...İyi forumlar...
    Şu ana kadar en çok işime yarayan ve en yapıcı mesajdı yazdığınız için çok teşekkürler.Diğer tecrübeli arkadaşlardanda aynı şekilde bana yardımcı olan mesajlar bekliyorum.Tekrar teşekkürler

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    bende sana tvs apache cbf 150 ve ybr125 lere bakmanı öneririm fakat ikinci el olur tabi o ayrı bi mesele.. ekstradan da kendine 110 120 tl ye bi kask bide ceket alırsan yeterli olacağını düşünüyorum fakat senin isteklerin çok fazla yani eşimle beraber dağ tepe dere de kullanacağım ana yolda hızlı gideceğim uzun yola çıkabileceğim şehir içi kıvrak olacak yok böyle iş yani dağda kullanılan motor şehirde nasıl kıvrak olsun. yani uzun lafın kısası bu üçlüden birini alırsan hepsinden azar azar tatmin eder seni. uzun yolda sıkıntı çekmezsin ama hız yapamazsın (tabi hız kişiden kişiye değişir ben kendi motorumla 110 120 ile gidiyorum benim için çok yavaş geliyor başkasına hızlı gelebilir) ve bu beklentilerle bu fiyata bi motor aldığında hergün lanet okur memnun kalmassın yani. tabi herkesin çok parası yok bende isterdim bi dragstar 650 ile şehirler arası yolculuk yapmak fakat motoru alsam benzin parası aç bırakır beni. sen bi isteklerini gözden geçir alıp almamaya öyle karar ver bence.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    önce ehliyetinizi alın derim. sonra yerinizde olsam bir scooter alırdım. 2500 tl ye ikinci el bir honda beat alır bu olaya giriş yapardım. bir süre sonra scooteri satıp vitesli bir motosiklet arkadaşlarında söyledigi gibi cbf 150 alır vitesli motor tecrübesi edinir sonrasında ise bütçe artarsa yüksek cc düşünürdüm.

ama önce ehliyetinizi alın koruma ekipmanlarını alın sonra motor işine giri. aksi halde üzülen siz olursunuz.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı ckeskin2001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu mesajdan anlaşılıyorki belirttiğim geniş kapsamlı kullanım içinde,sadece şehir içi basit ihtiyaçları görmek içinde aynı tip motorlar tavsiye ediliyor.Madem her şekilde bu şekilde tavsiyeler gelecek neden motor almak için ayırdığım bütçeye herkes laf söylüyor.
    Eşimle birlikte dağ tepe gezmek,sorunsuz uzun yola gitmek gibi bana göre uç noktalarda faaliyetlerde bulunmak için bütçem yetersiz ise sadece şehir içinde tabiri caizse "bakkala gitmek" için kullanma amaçlı alacağım bir motorada aynı bütçeyi mi ayıracağım.
    Umarım derdimi anlatabilmişimdir.
    Saygılar...
    Olay şu... bahsettiğin bütçelere.. bunlardan başka bir motor alamazsın.
    Özet olarak sana lazım olan tarz, yüksek CC'de Enduro veya Enduro-touring
    Düşük cc'de commuter.

Ancak bütçen yüksek cc'ye el vermiyor. Sana YBR 125 veya CBF 150 tavsiye eden arkadaşlar oldu ilk başta...
    Ancak her ne kadar uzun yol için söylenmiş olsa da, iki kişi bir de dolu topcase ile, sen YBR 125 ile bahsettiğin 200km'yi RAHATLIK VE MUTLULUKLA yapamazsın.
    Ha gider mi gider.

Senin istediğin tarzda ve o bütçeyle alabileceğin motorlar ikinci el YBR 125 ve CBF 150 olduğu için sürekli bu motorlar önerildi.
    Yoksa bu motorlarla iki kişi dağ bayır gezebileceğin veya uzun yola çıkabileceğin için değil.

Gelelim şehir içinde, bakkal manav gezeceğin bir makinaya.
    Benim tavsiyem scooter al. Güzel bir scooter 125cc veya bulunabilirse (piyasayı bilmiyorum scooterlarda) 250 cc bir scooter.
    Hem senin motosiklet dinamiklerine alışmanı sağlar, hem şehir içinde çok rahat edersin
    hem de iki kişi fiti fiti gezersiniz şehir içinde..
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Motosikleti
    LIFAN 200GY
    bi bisan roadstar mondial mct yada benzeri çin işi cruiser tarzı motor alıp eşiniz ve sizin kask + mont+eldiven koruma fiyatlarına 2500 -3000tl gibi bi fiyata alabilirsiniz.motorcu olmak için illaki roleff ceket spidi mont revit pantolon suomy kask gerekmiyor.
    çok dağ bayıra giremezsiniz ama başlangıç için yeterli olur.

Motosikleti
    Kymco CK125 / honda cbf 150
    honda cbf 150 kullanıcısıyım. Öğretmenim, İstanbula gelmeden önce denizlide görev yapıyordum. Denizlinin Baklan, bekilli, çivril, çal ilçelerinde; Uşakta ulubey, karahallı, sivaslı ilçelerinde eşimle birlikte dolaşmadığım dağ bayır, ova,köy, kasaba kalmadı. soba için kozalak toplamaya gitmekten tut, istanbula tayin işlemlerini halletmeye gitmek dahil hepsini cbf150 ile yaptım. Bunları yaparken de gayet mutluydum.
    sana tavsiyem ekipmanla birlikte temiz bir cbf150 olur ve bu senn bütçeni de çok zorlamaz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)