Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cross iLe Tek teker TeknikLEri .. GüvenLi bi ŞekiLde Tek teker NasıL yapıLır ? Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki Ts 125r Cross !
    Ben Cross'a başLıyaLı 2 - 3 ay Civarında bi zaman oLuyor .. Suzuki Ts 125R Moturum .. Tek teKEr teknikLEri GüvenLi oLCak şekiLde Yardımcı oLcak kişiLerin Tavsiye ve GörüşLerini BekLiyorum ..
    [B][COLOR="Red"]Her Motorcu iLk aLdığı Motordan Zarar Etmiştir.. Afedersiniz ama Kazık yemişTir :mrgreen: Hayır Ben Kazık yemedim Diyen Motorcu YaLan söyLemiş oLur :mrgreen:[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda xlr 125 kawasaki klx 250
    2-3 aydır motor kullanıyosan biraz erken ama ben xlr 125 le denedim biraz.

1. viteste yavaş bi hızda giderken ağırlığını hafif arkaya verip(çok değil) debriyaja basıp gazı biraz açıp(çok değil) çat diye bırakıyosun teker kalkıyo ilk zamanlar teker kalktıktan sonra gazı hemen kapat zamanla süreyi uzatırsın.tekere kaldırmandan önce hafif hafif gaz verip debriyajı bırak motorun tepkisini ölç direk köklersen kendini yerde bulursun.
    Zemin ve lastikler de önemli eğer lastik iyi tutunmazsa arka teker pati atar kendini yerde bulabilirsin ben toprak bi yolda artislik yapayım dedim arka teker kaydı kendimi yerde buldum.
    not: tek tekerin güvenli bi tarafı yok her zaman düşme riski var mesela iniz anında ön teker biraz yamuk olur direk yerdesin

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    güvenli tekteker yok azizim. tekteker arif bile hala düşüyor.
    arka teker inik olursa daha kolay teker yapar.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

-eren- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Bu tarz başlıklar forumda yasak diye biliyorum.

Motosikleti
    Suzuki Ts 125r Cross !
    Alıntı -eren- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YasaKsa geLip bana yasak desinLEr hocam Ben foruma GüvenLik amaclı konu acıyorum .. Acmasam Kendi başıma denesem kaza yapsam dahamı iyi Yoksa biraz bilgi edinerek bilinçli şekilde mi yapsam daha iyi .. Her yönden düşün ..
    [B][COLOR="Red"]Her Motorcu iLk aLdığı Motordan Zarar Etmiştir.. Afedersiniz ama Kazık yemişTir :mrgreen: Hayır Ben Kazık yemedim Diyen Motorcu YaLan söyLemiş oLur :mrgreen:[/COLOR][/B]

Motosikleti
    honda xlr 125 kawasaki klx 250
    Alıntı -eren- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enduro off road da tek teker sadece görüntü için değil ki.Diyelim yola bi ağaç devrilmiş geçmek için tekere kalkmak lazım.Bence her enduro-offroad cunun tek teker yapabilmesi lazım

Motosikleti
    Suzuki Ts 125r Cross !
    Alıntı Ekim92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enduro off road da tek teker sadece görüntü için değil ki.Diyelim yola bi ağaç devrilmiş geçmek için tekere kalkmak lazım.Bence her enduro-offroad cunun tek teker yapabilmesi lazım
    Endurocunun hali başka ya :D kuLLanan anLAr

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    @Ken-Block

BiR bÜyÜk bir küçÜk YazmakTan nE aNlıYorSun bizE de aÇıklaR mısıN?

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    HePiMiZ eMoYuZ
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    BöyLe yaZMaK TekeR yaPMaktaNda Zor
    inzell bunu beğendi.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

-eren- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Alıntı Ken-BlocK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YasaKsa geLip bana yasak desinLEr hocam Ben foruma GüvenLik amaclı konu acıyorum .. Acmasam Kendi başıma denesem kaza yapsam dahamı iyi Yoksa biraz bilgi edinerek bilinçli şekilde mi yapsam daha iyi .. Her yönden düşün ..
    Peki bu konuda okuduklarına güvenip denemeye kalkan olurda kaza yaparsa?
    Her yönden düşün.

n61l - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa 638
    olmami elbette mumkun guvenli tekteker hem de hip-hopcular ve r&b'ciler icin
    http://www.youtube.com/watch?v=1dLSRhtgy9w
    "yorgunum cok yorgun"

Motosikleti
    Suzuki Ts 125r Cross !
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Ken-Block

BiR bÜyÜk bir küçÜk YazmakTan nE aNlıYorSun bizE de aÇıklaR mısıN?
    Sadece eL aLışKanLıgı arada Bi shift'e bas Sende yazarsın o kadar Zor yada özentiLik bişey degiL Nese az önce bi konuda bi arkadaş yazmıştı Bu sitedeki tek sorun boşa kaLabaLık ve LAf yapanLar cok Diye Bence Cok hakLı .. Konu ne Sen BenLe ne muhabbet Ediosun eyy aLLahım

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Sadece eL aLışKanLıgı arada Bi shift'e bas Sende yazarsın o kadar Zor yada özentiLik bişey degiL Nese az önce bi konuda bi arkadaş yazmıştı Bu sitedeki tek sorun boşa kaLabaLık ve LAf yapanLar cok Diye Bence Cok hakLı .. Konu ne Sen BenLe ne muhabbet Ediosun eyy aLLahım
    Konu ne?
    !!!!
    Konu ne biliyormusun sevgili Ken-Blok?
    Konu senin yazim tarzindan dolayi ciddiye alinmaman.
    Bu nedenle de sordugun soruya tatmin edici bir cevap alamaman.

Yazim hatalari normaldir.
    Örnegin benim Türkçe klavyem yok.
    Bu nedenle bazi karakterleri düzgün yazamiyorum.
    Ama 1985 yilindan beri bilgisayar kullaniyorum.
    O zaman da shift tusu vardi ama böyle saçma bir aliskanlik edinmedim.

Konunun özüne gelince.
    Ben açtigin konuyu bu gün ögle saatlerinde gördüm ve okudum.
    Sordugun sorunun cevabini da biliyorum.
    Ama yazim sekline bakip senin kör cahil olduguna ve yazilani da anlayamayacak kapasitede olduguna kanaat getirip yazmaktan vazgeçtim.

Belki de benim zannettigim gibi biri degilsin.
    Belki de çok zekisin.
    Ama biz burada birbirimiz hakkinda yazdiklarimiza göre kanaat belirliyoruz.
    öyle olunca da benim gibi senin sorunun gerçek cevabini bilen yüzlerce forum üyesi cevap vermeye tenezzul etmiyor.

Bu nedenle güzel Türkçemizi katletmeden, elinden geldigi kadar gayret ederek derdini anlatirsan, bir çoklarina yaptigimiz gibi, senin derdine de derman olmaya çalisiriz.

Ama yok abi ben aliskanliklarimdan vazgeçmem dersen, burada bosu bosuna birbirimizin kalbini kirariz.

Yani senin bos laf kalabaligi dedigin seyin özü budur.

Umarim konu ne?
    anlatabilmisimdir.
    musagüner129 bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu ne?
    !!!!
    Hay agazini öpeyim. Bide sessiz harfleri yazmama modasi var kil oluyorum.
    Ken-Block arkadasimizin bir süredir actigi konulara bakiyorum. Ama usturuplu bir konu actigini görmedim. O yüzden hic cevapta yazmadim. Bu ilk oluyor.

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    abi benim bildiğim ken-block rallici dir .? ? ve insan diildir oyle yazıyolar her drift videosuna ?
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Motosikleti
    Suzuki Ts 125r Cross !
    Konu ne?
    !!!!

Yazim hatalari normaldir.
    Örnegin benim Türkçe klavyem yok.
    Bu nedenle bazi karakterleri düzgün yazamiyorum.
    Ama 1985 yilindan beri bilgisayar kullaniyorum.
    O zaman da shift tusu vardi ama böyle saçma bir aliskanlik edinmedim.

Konunun özüne gelince.
    Ben açtigin konuyu bu gün ögle saatlerinde gördüm ve okudum.
    Sordugun sorunun cevabini da biliyorum.
    Ama yazim sekline bakip senin kör cahil olduguna ve yazilani da anlayamayacak kapasitede olduguna kanaat getirip yazmaktan vazgeçtim.

Belki de benim zannettigim gibi biri degilsin.
    Belki de çok zekisin.
    öyle olunca da benim gibi senin sorunun gerçek cevabini bilen yüzlerce forum üyesi cevap vermeye tenezzul etmiyor.

Bu nedenle güzel Türkçemizi katletmeden, elinden geldigi kadar gayret ederek derdini anlatirsan, bir çoklarina yaptigimiz gibi, senin derdine de derman olmaya çalisiriz.

Ama yok abi ben aliskanliklarimdan vazgeçmem dersen, burada bosu bosuna birbirimizin kalbini kirariz.

Umarim konu ne?
    anlatabilmisimdir.

Sen insanları yazı yazma şekline bakarak yargılıyosun ve cok afedersin ama cahil ve geri kalmış birisin .. Bana böyle kör cahil diyebilcek insanın ben zekasından şüphe ederim .. Ha kendimi övmüyorum ama Uni. Ögrencisiyim ve senden cok daha iyi yerlerdeyim nerde nasıl davranılcagına ve nasıl konuşulcagını cok iyi bilen biriyim ama sen bana böyle kör cahil diyerek yargılarsan bende saygımı yitirir böyle şeyler yazmak zorunda kalırım .. Nese bunları yazdıgım için ne pişman olcam nede başka birşey.. Sen sadece hava atmayı seven zavallı insanlar gibisin kendini birşey sanmaktan vazgecmeyen cok insan var bunlardan biride sensin sanırım .. Motor hakkında benden cok daha fazla bilgiler teknikler biliyor olabilirsin ama bu hayatta herşey motor degil. Burda herkes bi paylaşım içinde kendi bildigiyle övünüp insanları kücük düşürme durumunda degil .. Bir Yanlışımı gördüysen madem cok bilgilisin öyle gösteriyosun kendini o şekilde önce bi uyarırsın insanca kibarca ( ama sende kibarlık nerde.. Toplum içinde daha nasıl konuşulcagını bile bilmiyosun ) Önemli olan yazı şekline degil nerde nasıl konuşulcagını bilmek .. Bu arada Bak düzgün yazdım şimdi iyi birimi oldum düzgün yazdım diye Cok sacma düşünceler içindesin ..

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    Sen insanları yazı yazma şekline bakarak yargılıyosun ve cok afedersin ama cahil ve geri kalmış birisin .. Bana böyle kör cahil diyebilcek insanın ben zekasından şüphe ederim .. Ha kendimi övmüyorum ama Uni. Ögrencisiyim ve senden cok daha iyi yerlerdeyim nerde nasıl davranılcagına ve nasıl konuşulcagını cok iyi bilen biriyim ama sen bana böyle kör cahil diyerek yargılarsan bende saygımı yitirir böyle şeyler yazmak zorunda kalırım .. Nese bunları yazdıgım için ne pişman olcam nede başka birşey.. Sen sadece hava atmayı seven zavallı insanlar gibisin kendini birşey sanmaktan vazgecmeyen cok insan var bunlardan biride sensin sanırım .. Motor hakkında benden cok daha fazla bilgiler teknikler biliyor olabilirsin ama bu hayatta herşey motor degil. Burda herkes bi paylaşım içinde kendi bildigiyle övünüp insanları kücük düşürme durumunda degil .. Bir Yanlışımı gördüysen madem cok bilgilisin öyle gösteriyosun kendini o şekilde önce bi uyarırsın insanca kibarca ( ama sende kibarlık nerde.. Toplum içinde daha nasıl konuşulcagını bile bilmiyosun ) Önemli olan yazı şekline degil nerde nasıl konuşulcagını bilmek .. Bu arada Bak düzgün yazdım şimdi iyi birimi oldum düzgün yazdım diye Cok sacma düşünceler içindesin ..
    evlat sana hiç üni.ögrencisi olamazsın demedim.. adam olamazsın dedilermi ?

yukarda yazdıkların hemde tanımadıgın bir insana yazdıgın bu cümleleri yazma hevesini tek teker nasıl yapılır die araştırsaydın.. yada toplum içinde yada boyle bi sanal ortamda ne yazılır nasıl yazılır neye göre saygı görürüm diye düşünemiyorsan o üniversite hayatını boşa yaşıyorsun demektir..

yukarıda yazdıklarımı sen bu satırları yazana kadar yazmıyacaktım .. .baktımki çok saçma düşünceler içersindesin..

yukarıda yazdıgın kör cahil dedigin kişi .. senin üniversitede okudugun kitapların toplam kelimeleri kadar motor tecrübesi olan bi kişidir...

ha bide kişisel bi not teker ögrenilmez... ders notu diildir... bir denersin.. iki denersin üçüncüde ya yaparsın .. yada düşersin... kalktıgında kendine sorarsın bidaha denermiyim denemezmiyim...

bunu düşünmek için üniversitede prof olmana gerek yok ...

sevgiler ve saygılar
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Motosikleti
    Suzuki Ts 125r Cross !
    Alıntı jesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evlat sana hiç üni.ögrencisi olamazsın demedim.. adam olamazsın dedilermi ?

yukarda yazdıkların hemde tanımadıgın bir insana yazdıgın bu cümleleri yazma hevesini tek teker nasıl yapılır die araştırsaydın.. yada toplum içinde yada boyle bi sanal ortamda ne yazılır nasıl yazılır neye göre saygı görürüm diye düşünemiyorsan o üniversite hayatını boşa yaşıyorsun demektir..

yukarıda yazdıklarımı sen bu satırları yazana kadar yazmıyacaktım .. .baktımki çok saçma düşünceler içersindesin..

yukarıda yazdıgın kör cahil dedigin kişi .. senin üniversitede okudugun kitapların toplam kelimeleri kadar motor tecrübesi olan bi kişidir...

ha bide kişisel bi not teker ögrenilmez... ders notu diildir... bir denersin.. iki denersin üçüncüde ya yaparsın .. yada düşersin... kalktıgında kendine sorarsın bidaha denermiyim denemezmiyim...

bunu düşünmek için üniversitede prof olmana gerek yok ...

sevgiler ve saygılar
    Sen ne sacmalamışsın ya Ben kimseye kör cahil demedim o arkadaş bana dedi önce bi oku ona göre yorum yap sende boş yere konuşuyosun bi sus allah icin git işinle ugraş hava atma derdinde bütün millet ya

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Konu ne?
    !!!!

abi olaya yine imzanı attın
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)