Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

plakasız crosslar

Motovento
    REKLAM ALANI
    casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Spesial motora zaten ruhsat cıkartamazsın bırak projesız olmasını zaten honda bu motora plaka cıkartamazsın kardeşim diyor.

crf cr gibi modellerinde faturası olur onu gösterirsin kimse sana ruhsat felan soramaz.

Hani crf'ınde plakası olsa bide üstüne supermoto lastıkleriyle tadından yenmezdi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Spesial motora zaten ruhsat cıkartamazsın bırak projesız olmasını zaten honda bu motora plaka cıkartamazsın kardeşim diyor.

crf cr gibi modellerinde faturası olur onu gösterirsin kimse sana ruhsat felan soramaz.

Hani crf'ınde plakası olsa bide üstüne supermoto lastıkleriyle tadından yenmezdi
    Duyduğum kadarıyla Honda CRF'leri motosiklet değil, tarım makinesi adı altında ithal ediyor

CRF'e plakayla süpermoto lastiği takmaktansa KTM'de hazırı var

Örnek:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...33653012/detay

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duyduğum kadarıyla Honda CRF'leri motosiklet değil, tarım makinesi adı altında ithal ediyor

CRF'e plakayla süpermoto lastiği takmaktansa KTM'de hazırı var

Örnek:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...33653012/detay
    2 zamanlı supermoto olcak ama egzapı açtın mı dın dın dındıııdınnnnn diycek
    Ya projesını felan yaptırıp plaka cıkartanı vardı ama çok uğrasıyorsun.
    değmez o kadar kafa agrıtmaya.

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Açıklayan arkadaşların eline sağlık, millet olarak anlayıp dinlemeden linç etmeye çok meraklıyız maalesef.

Aynı durum ATV'ler için de geçerlidir, aynı modelin "off road" ve "on road" versiyonlarının arasındaki 1000 tl civarındaki fark da bundan kaynaklanmakta. Off road olarak satılan araç trafiğe girmeyeceği için ne uygunluk belgesi vardır ne plaka/ruhsat'ı ne de sinyali ve aynası. Bunlar için tek resmi evrak faturadır, o da çalıntı olmadığını ispta için kullanılır o kadar.

Motosikleti
    honda xlr 125 kawasaki klx 250
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .... diye sormuşsun, adam gibi cevap vermişiz. Daha ne istiyorsun ? Duymak istediklerin varsa önden sipariş et onları söyleyelim...
    sözüm sana değil zaten benim aradığım bilgi zaten senin söylediklerin ama araya gereksiz konuşanlara kızıyorum

plakasız araç eğer trafiğe açık alanda kullanılıyorsa bağlanır,bu köy yoluda olsa böyle stabilize yolda olsa böyledir.jandarmanın insafına denk gelirsin işlem yapmaz o ayrı mesele.ancak on road makinalar ile trafiğe çıkılabilir.off road makinalar sadece trafiğe kapalı alanda kullanılabilir.özel cross parkurları,yarış pistleri,özel mülkiyet araziler vb. yerler.trafiğe açık alanda jandarmanın aracı bağlama hakkı her daim saklıdır.

tam çorba olmuş arkadaşlar :D benımde kafam karıstı. Mesela Krosla otobana çıkazmıyız ??? Çıkamazsak istanbulda ne yapacam krosu kırk yılın bası dag taş gezecem dıye kros mu alacam.

muhabbet güzelmiş.

peki bi böyle bi cross alsak plaka taktırabilmek için hiç bi şansımız yok mu?

Motosikleti
    ramzey qm 200 gy cross
    Alıntı basit insan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır kardeşim...

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Birkaç ay önce bir arkadaş ktm 525 i yakalatmıştı. Motoru bağladılar. Çok kolay bir sekilde çıkarıldığını ama prosüdürü öğrenene kadar çok uğraştığını söylemişti. Yarın kendisini arayıp öğrenip buradan yazarım. Yalnız 2, kere yakalanınca işin rengi değişiyormuş. 2. den korkuyordu.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Burakg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125 ace , küba black cat
    arkadaşlar merhaba sıfır küba black cat aldım adıma faturası kesildi fakat ben motoru trafikte kullanmıcam enduro parkuru veya dağda spor amaçlı kullanıcam ve ruhsat çıkartmak istemiyorum sıfır motorlarda nasıl oluyor bu işlem plaka masrafları ve sigorta flan uğraşmak istemiyorum sonraki dönemlerde borç çıkmaması için ne yapılabilir bilgi verirseniz sevinirim.

KTM250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 300 EXC 2017
    Bnmde ktmim var adanadan aldım..Motor arabanın bagajındaydı.Polisler yol kontrolde arabayı arayıp motoru gördüler..Evrak istedi hiç bşy diyemedim..Sonuç olarak motor parça parça ,polisin aklına herşey gelir..Nerdeyse motoru bağlıyordu..Sabıkama falan baktılar ucuz kurtuldum..Faturanın olsa plakaya çok fazla gerek yok..Asfaltta çok vakit geçirmeyin..Zaten görsede göz yumup durdurmuyorlar...Ama çarşının göbeğinde kesinlikle affetmezler.

Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Trafikte kaza vb. karışırsan başına bi iş daha açılır. Plakanın MTV'si bişey değil de, trafik sigortası el yakıyor.
    Kawasaki KLX Türkiye - https://www.facebook.com/groups/klxturkiye/

delicoban08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250
    Alıntı basit insan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar plakalı kros motosikletler mevcuttur. Şu anda türkiye de plaka çıkarabileceğiniz motorlar
    1-TM Racing
    2-Gas Gas
    3-Husqvarna
    4-KTM
    bunların dışında malesef 4 japonda plaka çıkarabileceğiniz hafif makine yoktur. Bende TM Racing EN 250 modeli var. ' zamanlı 100kg civarında 56HP ve plakalıdır. Bu tr motorlarda genelde plaka olmaz. Yol dışında her yerde kullanabilirsiniz. Fakat isteseniz de istemesenizde yola girmek zorunda kalacağınız zamanlar olur. Bu durumda yakalanırsanız motorunuz bağlanır. Faturanız var ise motoru geri alabilirsiniz. Faturanız da yok ise o motoru hiçbir şekilde geri alamazsınız. Bu sebeple en temizi plakalı modellerden tercih etmektir.

Alıntı Burakg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba sıfır küba black cat aldım adıma faturası kesildi fakat ben motoru trafikte kullanmıcam enduro parkuru veya dağda spor amaçlı kullanıcam ve ruhsat çıkartmak istemiyorum sıfır motorlarda nasıl oluyor bu işlem plaka masrafları ve sigorta flan uğraşmak istemiyorum sonraki dönemlerde borç çıkmaması için ne yapılabilir bilgi verirseniz sevinirim.
    Fatura tarihinden itibaren 3 ay içinde plaka çıkarabilirsiniz. 3 ay geçtikten sonra o motora plaka çıkartamazsınız. Plakasız binmek ile ilgili yukarıda açıklama yaptım zaten.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)