Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Enduro Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam aga bu konuda kanaat önderimiz sensin, bir sonraki Türkiye turunu 50cc ile yap da forumdaki arkadaşlara 200 kg yükle Türkiye turu yapmaları için 50cc önerelim hepimiz. Artık parası olan arkadaşlara paralarını topcase'de saklayıp 500km civarı turlarını 125'lik commuter ile yapmalarını önereceğim.

Adam keyif için motosiklet alacağım diyor, kampa gidiyorum ayda 3 4 gün diyor, 200 kg üstü ağırlık olacak diyor, niye gidip bütçesi yetiyorken 250cc alsın. Bağıran, titreyen bir motosikletle yorularak 1000km yapmak var. Diğerinin 6.viteste yırtındığı hıza 3.vites 5000 devirde giden motosiklet var. Adam arabayla giremediğim, zor yerlere gireceğim diyor. 20 beygir tork fakiri motosiklet önermediğim için ben cahil oluyorum.

Ben kafam sıkılırsa 50 cc ile Türkiye turu yaparım, her motosiklet her yola girer, ağır gidersin, hızlı gidersin ama gidersin bir şekilde. Bunu konforlu bir şekilde yapmak varken niye zorlasın adam kendini?

Benim ayıracağım bütçem yok mesela büyütmeye, ben gidip bununla Ege-Akdeniz turu yapacağım. Ben yapıyorum diye herkese mt25 on numara tur motosikleti alın, gezin mi diyeyim? İleride 700'lük enduro, touring alınca da, aga önceden belimiz götümüz ağrıya ağrıya geziyormuşuz, dünya varmış diye de takılacağım arkadaşlarla
    Kanaat önderine akıl verme de... İnsan kanat önderine yapacağı şeylerle ilgili tavsiyede bulunmaz. Onun dediklerini uygular. Kardeşim adam 250 cc önerisi istiyor hala saçmalıyorsun. 750 lik istese onun tavsiyesini ister. Sanane bütçesi yeter yetmez. Kafan almıyorsa bi daha yazayım. Adam 250 cc önerisi istiyor. 250 cc önerisi isteyen adama 750 cc öneriyorsan tabi ki cahilsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Arabayla ulasilamayan yerlere yazmis oldugunuz modellerle rahat ulasamazsiniz, traktor yolu ve patika tarzi bozuk yollar icin tel jantli ve en az %50 disli lastikli bir model gerekli, ve de dusuk cc olacaksa Honda crf 250l veya rally, klx 250 gibi motorlar daha uygun olur fakat bu modeller de cok artcili kullanima uygun degildir yani 200kg yuk agir gelir.

butceniz elveriyorsa dominar 400 ug yi tavsiye edebilirim 2 kisi icin gayet yeterli olacaktir

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    "Araba ile giremediğim yerler" diye yazınca işin rengi değişir birader , öyle bir yola ancak kros motorla girebilirsin , iki kişi ve kamp yükü ile 180-200 kiloluk motorlar (hacim önemli değil) o yolda sizi üzer , eğer 500 km civarı şehirler arası gideceksen 600 cc altı motorlarda pek keyif vermeyebilir..

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Arkadaş şimdiye kadar muhtemelen almıştır motorunu

Motosikleti
    1250GS, Yamaha Nmax155, VFR800X
    2 Kişi ve kamp yapmak için bahsettiğiniz motorlar çok yetersiz kalacaktır, bunun yanında nc750 önerebilirim ama o motor da arabanın girmediği yerlere sokmak için çok mantıklı bir motor değil bence cc yükseltmeyi deneyin ve bir tenere almayı düşünün, çok elektronik olmayan mekanik bir motor olduğu için sizi de arza bakımından çok üzeceğini düşünmüyorum dominar vs'de alınabilir ama bu gibi motorlarla araçların girmediği yerlere girmeniz ne kadar kolay olur bilemiyorum altı yüksek değil 2 kişi binince ön gidon çok boşalacağı için sıkıntı yarabilirler bunların yanında salon koltuğu konforunda vstromdl650 önerebilirim 30bin kmde kullandım onun rahatlığı hiç bir motorda yok hele bir de xt(tel jantlı modeli) bulabilirseniz dünya turuna çıksanız bana mısın demez bence
    infernus bunu beğendi.

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    TRK 502 , al geç...
    250 cc makina tercih ediliyor fakat ; 250 cc makine 2 kişi ve hacimli yük birde hafif bir of road kabiliyeti isteniyor ....
    250 cc ile olur da , motor dahil herkesin burnundan gelir.

Motosikleti
    Yamaha XT660 ZA Tenere
    Arkadaşlar motosikletimizi aldık. 2021 Dominar 400 UG aldık asfalt ve köy yolu performansı gerçekten tatmin edici bizim için. Yaklaşık 2 bin km civarı bir turda yaptık yüzde 80 memnun kaldık. Yüzde 20 lik kısmı için evet dediğiniz gibi CRF 250 Rally tarzı bir motosiklet gerekiyor ama onlada böyle bir tur yapamayız o yüzden Dominarla devam Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. Buarada Dominar alana kadar bir çok motosikleti araştırdım ve fiyat performans anlamında en uygun onu buldum.
    mesut hoca ve espresso bunu beğendiler.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Alıntı akirma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motosikletimizi aldık. 2021 Dominar 400 UG aldık asfalt ve köy yolu performansı gerçekten tatmin edici bizim için. Yaklaşık 2 bin km civarı bir turda yaptık yüzde 80 memnun kaldık. Yüzde 20 lik kısmı için evet dediğiniz gibi CRF 250 Rally tarzı bir motosiklet gerekiyor ama onlada böyle bir tur yapamayız o yüzden Dominarla devam Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. Buarada Dominar alana kadar bir çok motosikleti araştırdım ve fiyat performans anlamında en uygun onu buldum.
    Hayırlı olsun Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin, çok gezin çok, (HAYAT GEZİNCE GÜZEL) Bunu unutmayın,dün geride kaldı ,bu gün yaşıyoruz,yarın ne olabileceği hakkında bir bilgimiz yok,onun için bol bol gezin, yolunuz her daim açık olsun
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)