Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Hindistan rupisi >> Türk lirası (Bayi soygunu)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ne Royal enfielddan bahsediyorsun ? O motor Türkiye'ye ithal edildiğinde dolar kuru kaç paraydi ?

Satilmayinca ,ithal edildigi tarih kurundan maliyetine verilir . Yine satılmaz ayrı konu .
    Sürümü olmayan ,devamı gelmeyecek motoru bedavaya yakın fiyata verseler yine emsal teşkil etmez
    Güncel (daha piyasaya yeni çıkmış bir motosiklet bu, lansmanı birkaç ay önce yapıldı) fiyat ve kurlardan bahsediyoruz...

Interceptor'a ek olarak Himalayan var 40.000 üstü fiyata satılmaya çalışılan, onun da ABD fiyatına bakın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Var mı bunlarin yenisi daha devamı ? Toplam kac tane satmış bu sene ? Bu tarz extreme motorlar fiyat olarak bakkal hesabı yapılarak emsal teşkil etmez.

Piyasa durgunluğunda KTM bile artık kupon/ extreme Motor konumuna düşmek üzere çünkü satılmıyor . Kalkıpta bakkal hesabıyla 2018 Duke fiyatını dolara çevirip ,internetten ABD fiyatına bakarsanız ordan dhaa ucuz bile çıkabilir . Kar hedefini kaybetmiş , durdukca zarar yazan motorlar elden çıkartılır.

He o zaman kimse başlık açıp "KTM bizi çok seviyor bize ucuz ucuz motor veriyor teşekkürler KTM" diye başlık açmaz

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yeni bunlar zaten, 2019 model.

Satmaz ve satmayacak bu fiyat politikasıyla. Onu konuşuyoruz zaten Benim param da iştahım da var ama beni keriz gibi hissettirecek bir fiyata almam. Konu tam da bu benim açımdan ..

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Royal Enfield 2018 ilani var hep Malum sitede

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Verginin vergisi saçmalığını geçelim. Vergiler net ve belli zaten çoğu büyük firmada fiyat listesinde açık olarak ötv ve kdv'nin motosikletin cc'sine göre eklenen miktarı belirtiyor. (Örn. BMW girip bakabilirsiniz). Ayrıca dikkat çekmek ilgi toplamak gibi bir amacım yok olsaydı direk sohbet grubuna yazar daha çok kullanıcı çekerdim bu gereksiz düşüncenizi hakeden birbaşkasına saklarsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:04 ----------

google'dan yurt dışı fiyatı araştırma soruşturma: check
    google'dan yerel döviz birimi öğrenme : check
    hesap makinesi ile düz hesap yapma: check
    isyan başlığı açıp prim yapmaya çalışma :check

hindistan vergi sistemine baksaydınız keşke, çünkü dünyada sadece Türkiye'de yasal olmadığı halde verginin vergisinin vergisi alınıyor.

gümrükteki ek vergi + ötv+ kdv+ ekverginin ötvlenmiş halinin kdvsi+ ötv'nin kdvsi ek vergi %20miydi neydi hatırlamıyorum ama kdv haricinde ekverginin de kdv'si alınıyor, bunla da kalınmıyor nakliye,masraflar,distribütör karı ve bayi karının üzerine yine kdv biniyor. Devlet bir de diyorki 'sen kdv'den para kazandın karının %20'ini bana vergi vereceksin'

kendi fasulyeden sananlarda yakıt ve motosikletteki vergiden bi haber, ''bayi ve distribütör bizden çoh gazanıyii yetişinnn'' diye isyanlarda hey yavrum hey her sene şe hesap kitapçı isyankar tayfadan en az 4-5 başlık görmeyince rahat edemiyorum
    Pardon, Siz hangi markanın bayisiydiniz..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Royal Enfield 2018 ilani var hep Malum sitede
    Himalayan için evet sadece 2018 var, Interceptor (2019'da piyasaya sürüldü) için zaten ilan bile yok.

Fiyatlara (2019) şuradan bakabilirsiniz:
    https://www.royalenfieldmotosiklet.com/fiyatlistesi

Adı var kendi yok, elde kalır kimse almaz. Her iki modelden de tek bir 2019 geldiğini bile sanmam...
    ryangt bunu beğendi.

İsimler farklı yapılan hep aynı , yeni bir şey değil.Çinlilerin piyasayı yeni girdiği yıllar;2005 mondial.çin'deki fabrika'dan kendi etiketini bastırdığı motorların çin satış fiyatı 700$(Alibaba.com-jiencheng) civarı.Dolar kuru 1.3tl.O motor burada 3.500tl gibi bir fiyat'a satıldı.Şu an bakıyorum.Fabrikanın yeni modeli 1000$ civarı.türkiye fiyatını bilmiyorum.Öpen öpene matmazel,öpülmelere doyamıyoruz.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunun nedenini bayi'e bağladık ya helal.

ne bayisi, cehape fetö fln hatta.

Hükümetin yaptıgı şey değil yani hiç değil hemde .

Gümrük vergisi
    ÖTV
    KDV
    Bayinin devleti ödediği vergiler vs.

Bunlar değil sebep.

Bayii'nin sucu.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)