Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Suzuki VStrom 650 vs. Mondial RX3i

Motovento
    REKLAM ALANI
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Eğer Türkiye'de güvenebileceğiniz biri varsa alım satım vekaleti vererek de işinizi halledebilirsiniz.
    Honda Anes motorda 2. el olarak km si çok düşük motosikletler oluyor. Müşteriler bir heves ile alıp sonra vaz geçip satıyorlar.
    1,5 ay önce bir arkadaşıma alış vekaleti ile NC750x aldık daha 9800km de. Piyasanın da 4bintl kadar altında aldık. Şimdi istanbulda ve kullanıyor motosikletini.

Ben sizin yerinizde olsam. Bu tarz bir bayi ile gerekli irtibatı Türkiye'deyken yüz yüze kurarım. Gelmeden 1 ay önce neler var diye bakarım. Ona göre alır, kullanır sonra satarım vekalet verdiğim kişi üzerinden. Sattığınızda sigorta paranızı günlük bazda geri alırsınız.
    Böylece
    - Boşuna sigorta parası vermekten kurtarırsınız.
    - MTV den de kurtarısınız.
    - Muayne işinden kurtarırsınız.
    - Beklemekten bayatlayan lastikten kurtarırsınız.
    - Her sene sıvıların değişimi vs gibi bakımlardan kurtarırsınız.
    - Her sene en fazla 1-2 yaşında motosiklete bindiğiniz için yeni motor olur sürekli garantili motora binersiniz.

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli gamalulu, 63 yaşımda ,30 yıl 4 tekerden 14 tekere kadar her türlü araç kullandıktan sonra 13 seneden bu yana 2 tekere terfi ettim.
    3. motosikletim RX3İ EVO. 2015 de 0 aldım . Şu an 16300 km deyim. Motorumla üçüncü kez İzmir Çeşme tatilimdeyim . Bursa - Çeşme gidiş dönüş 900
    km . Bursa'da oturuyorum, çocuklarım ise İstanbul'da yaşıyor . Her yıl en az 5 - 6 defa motorumla Bursa - İstanbul yapıyorum. Evo ile gittiğim
    yerler ; İstanbul, Kocaeli, Yalova, Kütahya, Balıkesir, Manisa, İzmir. Yukarıda ermanay isimli kardeşimiz crf 250 yi yazmış . Crf 100 km mesafe
    içinde ve artçısız olarak kullanabileceğiniz bir motordur. Bugün rx3i ile 60000 li km leri tamamlamış pek çok arkadaşımız var. Ben sana evonun
    en fazla kusur bulacağın tarafını söyliyeyim. Uzun yolda ellerde hafif bir titreşim hissedersin, o kadar. Evolarda 2018 modelde stop problemi
    tamamen giderildi. Bana sorarsan Suzuki vstrom 250 ile Mondial rx3i arasında yüzde 10 kalite ve seyahat rahatlığı farkı var . Amma iş paraya
    gelince neredeyse yüzde 70 fiyat farkı. Her iki motor için de söylüyorum boyunuz 1.70 ve daha altı ise enduro fikrinizi aklınızdan uzaklaştırın.
    Gönlünüzdeki motora en yakın zamanda kavuşmanız dileğimle. Saygılar.
    Ali abim. 3 yılda 16300km yapıp motosiklet için iyi motosiklettir diyorsunuz ama Rx3i gerçekten çok vasat bir motosiklet(kötü değil vasat)
    16300km yi sadece 8 ayda yaptığım oluyor. Allah nasip ederse 2 hafta içinde Türkiye içinde 15 günlük bir tatile çıkacağız. Yaklaşık 4.000km yol yapacağız.
    Vstrom 250 ile RX3i kalitesi arasında rahat 30 yıl fark var. Bu gözden bakınca RX3i çok gereksiz pahalı. Ama diğer taraftan çok uzun vadede düşünmemek gerekiyorsa ve anlık para yatırma durumunda bakınca RX3i tercih edilebiliyor.
    gamalulu bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    bu başlıkta Suzuki ye hakaret ediliyor :D

inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu başlıkta Suzuki ye hakaret ediliyor :D
    Ya ben de her gördüğümde başlığa (Başlıkta yazan cümleye) takılıyorum...
    Başlık "Suzuki VStrom 650 vs. 4 tane Mondial RX3i" gibi bir şey olabilir bence.
    Evrim her zaman dört ayaktan iki ayağa doğru olmuştur...

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Değerli UNdocab , Evo dan önceki motorum Honda nx4 falcon idi. 400 cc - 29 hp - 32 nm torkla görüntü ve lezzet olarak muhteşem bir makinaydı.
    Falconu iki sene ben kullandım diğer üç sene Bursa'nın en büyük caponcularında elden ele dolaştı. Ondan sonra ki tercihim 0 Mondial oldu. Tekrar
    için kusuruma bakmayın amma şu anda ülkemde 60 - 70 binleri devirmiş pek çok arkadaşımız var. Kendi bakımlarını da benim gibi kendileri yapıyorlar. Bakarsan bağ , bakmazsan dağ olur meselesi. Sevgilerle .
    gamalulu bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 180 Zone S & Mondial RT 100
    Alıntı Kavuklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    》》Bursalıali》》 abininde dedigi gibi aslinda %60%70 lik bir fiyat farki ciddi rakam.

Bende olsam rx3i evo yu tercih ederdim ve bakim araliklarini sık tutarak sıkıntısız kullanirdim.
    Büyük ihtimal RX3i 2018 Modelini alacağım.

Paylaşımlarınız için teşekkür ederim!

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Kaçırdığınız kısım rx3 adamın 2,vstrom 10 maaş falan.
    Hangisini istersen al valla abi hayat sana güzel
    gamalulu bunu beğendi.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sana tavsiyem sürekli yurt dışında isen yaşadığın ülkeden temiz ikinci el bir motor getir 2 yıl yurtdışına çıkarmadan bilebiliyorsun un daha az masraflı oluyor ayrıca yurt dışında olduğunu pasaport ile kanıtlarsan yurt dışındaki süreleri iki yıl içine almıyorlardı yani iki hafta bineceksen yaklaşık 50 yıl çıkmadan aynı motora bilebilirsin. Elli yıl sonra gümrüğe verirsin motoru veya müzeye

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    imkan varsa v storm alınır
    kendi sınıfında bence her yönden lider

Motosikleti
    Kawasasaki ZX-6R

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)