Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yüksek seleli Kross önerisi....

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Merhaba arkadaşlar. Bütçem 8000tl ye kadar ( ekipman hariç) zorlarsam 9-10 olabilir. boyum 1.92. yüksek seleli bir cross arıyorum aklımda mondial almak var ama onların da selesi 81 cm gerçekten kısa geliyor bana yamaha wr125r tam geliyor mesela rahat hissettiriyor üzerinde ama onun da fiyat sıkıntısı var, mümkünse 0 almak istiyorum 1-2 yıl okul-ev arası haftasonlarıda geziler için kullanırım sonrasında da eve koyarım motoru haftada bir dağ bayır için kullanırım. Konuya gelirsek dediğim gibi selesi 860mm üstü bi cross arıyorum bir kere daha açmıştım konuyu aylar önce önerilen motorların seleler 810 cm falandı yani gerçekten bilen varsa yüksek seleli bir çinli ya da japon 2. el yardımcı olursanız çok sevinirim. sıfır ya da ikinci el farketmez ama bütçe dediğim gibi 8 kesin çok hoşuma giden bir motorsiklet çıkarsa 9-10 zorlayabilirim. Şimdiden teşekkürler. aklımda kuba str 250 var mesela ama onun da satanı çok yok izmirdeyim ben ve zonguldakta falan satıcıları sıfırı da satılmıyormuş sanırım artık, neden bilmiyorum ama çinli alacaksam sıfır almalıyım gibi bir mantık var kafamda. şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Temiz wr125 bulmalısın.
    Selçuk Keleş bunu beğendi.

Yuki izci. Küba Str ile aynı ürün Yuki üretimini yapıyor üretimi devam etmekte olduğu için sıkıntı olmaz. Rx3i düşünebilirsin. İstediğin bi modeli alıp yükseltebilirsin.

Mondialin yeni sanirim 200 luk yesil bir motorunu gordum uzunlugu kisa selesi falan cokk yuksek orj mi acaba

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuki izci. Küba Str ile aynı ürün Yuki üretimini yapıyor üretimi devam etmekte olduğu için sıkıntı olmaz. Rx3i düşünebilirsin. İstediğin bi modeli alıp yükseltebilirsin.
    hocam aynı motor değiller sanki çünkü izcinin sele yüksekliği 805mm gözüm kapalı çıkardım listem dışına yine de çok teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştığın için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondialin yeni sanirim 200 luk yesil bir motorunu gordum uzunlugu kisa selesi falan cokk yuksek orj mi acaba
    hocam onun da sele 815mm o da çok kısa bana... her yol wr125r a çıkıyor galiba onun da 125cc olması sıkıntı olacak gibi. aslında ona vereceğim parayla crf250 alırım onun da sele alçak ama çinlilere kıyasla yüksek yine de.

Alıntı stupid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam aynı motor değiller sanki çünkü izcinin sele yüksekliği 805mm gözüm kapalı çıkardım listem dışına yine de çok teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştığın için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

hocam onun da sele 815mm o da çok kısa bana... her yol wr125r a çıkıyor galiba onun da 125cc olması sıkıntı olacak gibi. aslında ona vereceğim parayla crf250 alırım onun da sele alçak ama çinlilere kıyasla yüksek yine de.
    Ayni mondiallden bahsettigimizi sanmiyptum bu baya buyuk bir ara gorursem fotosunu atarim, birde amortisor yukaeltme olayi yokmudur

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    8 bine çok güzel wr125 ler var.. Başlığı okur okumaz aklıma wr125 geldi. Güçsüz de sanma sakın canavar gibi gidiyor.. beygiri 125cc ye göre yüksektir.

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Hocam mondiallerin butun modellerinin sele yukseklikleri ayni ben denedim oturdum uzerine , kisa geldi. Iste o baya buyuk dediginden daha buyuk istiyorum ben hem de 6-7cm kadar :D

Motosikleti
    KX250F
    hocam sıfır bi çinli alıp yükseltebilirsin motoru piyasada yükseltme aparatları mevcut , ha yok japon diyorsan o paraya sanmıyorum pek olacağını 2.el temiz bişi bulursan iyi , bir hafta önce wr125r için 11.500 tl dediler bana bayiden. Salcano cross250 bakabilrsin str250 ile birebir aynı motor sıfırıda mevcut bildiğim kadarıyla.

crf250l en iyi seçenek , hatta bana göre tek seçenek. 100 -150 liraya aparatla yükseliyor . sadece arazide motor sürerim . crf sınıfında en çok satılan motor. parça sorunu olmaz.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    8 lira 9-10 a da çıkabiliyorsan harbi japon bakmalısın. Çinli mondial kübalar crf250L leri ele en başta.
    Şimdi crf japon diceksiniz. Dandirikten teyyare bi motor. Mondialin bi sıra çıkarttığı 250lik motor daha iyiydi.

O paralara tek motor var kawasaki klx250
    Parça derdin yok olsa bile pahalı değil ve var. Arıza vermez, düşme kalkmada orası burası kırılmaz kartondan değil. Orjinal japon heryerinde made in japan yazıyor. Ayrıca kawasaki

Sıfır almak istiyorum mümkünse demişsin
    Temiz 10-15bin km de arazide canı çıkartılmamış klx ler var. Ki klx special bi motor olmadığı için çok da canı çıkartılamaz zaten

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)