Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

enduro tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    rogget - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 esd,ybr250,dragstar650,kanuni tiger 250
    biraz uzun olacak ama
    daha önce kullandığım ybr125 ve 250 de uzun yolda 200 km de bir mola veriyordum ve rampalarda 90 ın üzerine çıkmıyordu şişiyordu.bozuk yol kullanımı ve şehir içi süperdi arıza çıkarmıyordu.çıkarsada parça işçilik ucuz(max.3-3,5 lt yakıyordu)
    daha sonra dragstar 650 sport yokuşta bile hızı düşmeden 140-150km/h ve üzeri depo bitene kadar mola ihtiyacı hissettirmiyordu.bozuk yolda ne bel ne sırt kalıyordu mahfediyordu,şehiriçi rahat fakat yazın bacaklarımın arasında egsoz varmış gibi sıcaklık yakıyordu.mutlaka arıza çıkarıyor parçaları pahalı güvenilir usta az.(6,3tl uzun yol 7-7,5lt şehiriçi yakıyordu)
    en son kanuni tiger 250 (1 ay daha satamasaydım çöpe atıcaktım) 2 defa yolda kaldım.vurdurarak motor çalıştırmayı vs birçok arızasını gidermeyi öğrendim dahada bedava verseler binmem.

2000-2001 model f650 dakar, 2003-4-5 model kle500/pegaso650 arasında kaldım. uzun yol asfalt arazi karışık kullanım asfaltta sabit 100-120 km/h da yeter yol bitsin dedirtmeyecek bozuk yolda rampa v.s. yetersiz kalmayacak kemiklerimi yer değiştirtmeyecek.bütçemin yettiği motorlar eski olacağı için en azından daha az masraf/arıza çıkaracak tavsiyeleriniz nelerdir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Bu tempoya dayanacak motor daha üretilmedi.
    onr ayaztuna bunu beğendi.

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    2000-2001 bmw den uzak durun derim, çok masraflı olur ve bmw nin masrafları çok yüksek. pegaso da aynı motora sahip ve fiyat avantajı ile cazip duruma geliyor. kle için bir şey diyemem ben beğenmediğim için hakkında hiç araştırma yapmadım. size tavsiyem listenizde olmayan ama bence en mantıklısı ve güzeli yamaha XT660R dır.
    cenkito, Ahmanamra ve muhammetcon bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000-2001 bmw den uzak durun derim, çok masraflı olur ve bmw nin masrafları çok yüksek. pegaso da aynı motora sahip ve fiyat avantajı ile cazip duruma geliyor. kle için bir şey diyemem ben beğenmediğim için hakkında hiç araştırma yapmadım. size tavsiyem listenizde olmayan ama bence en mantıklısı ve güzeli yamaha XT660R dır.
    teşekür ederim onuda xt660r ı bi araştırayım.

Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütçe olsa varda :D malesef bütçe kısıtlı

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Pegasso'dan kesinlikle uzak durmalısın. tek silindir olması seni yakıt konusunda yanıltmasın, fazla yakar. beklenmedik anlarda seni sıkıntıya sokar yolda bırakabilir. tecrübeyle sabittir.

Masraf açmayacak bir F650gs Dakar bulursan güzel bir tercih olur, süspansiyon, sele son derece konforlu ama grenajı az ve camı dar olduğu için çok rüzgar alıyorsun (benim kullandığım tur camlı idi ve rüzgar rahatsız ediyordu), çift silindir motordan sonra tek silindir 650cc sürüş esnasında rahatsız edebilir ama 250cc kadar yakar, yakıt konusunda son derece cimridir, çift bujidir.

bu seçenekler arasına 1998 - 2001 model transalp'de ekleyebilirsin. Herkes çok yakıyor diye atıp tutmaya başlicaktır ama doğru ayarları yaptırırsan uzun yolda 4,75 - 5,5 arası yakar(90 - 130km hızına göredeğişir). süspansiyonları son derece rahattır (ön süspansiyon 20cm esneme payına sahiptir). Arazide 80 - 90km hız ile uzun süre kullanmışlığım var (yedigöller dağ yolu) hiç bir sıkıntı yaratmaz. Uzun yolda da seridir seni üzmez. geniş grenajları sayesinde rüzgar yemezsin ve uzun tur camı varsa sürüş son derece konforludur (xt660'ta ve f650gs'te bunu bulamazsın)motoru sağlamdır, 420bin görenler var çevremizde ve yedek parçası ucuzdur, 4 bujidir, filitre ile 2.7lt yağ alır tavsiye ederim.

Motosikleti
    bir yunus konuştum bodrumda kendisi crf250L kullanıyor ve gayet memnun ben 800km yol yaptım ist.gidip geldim diyor görüntüsü güzel şehiriçi performansından memnun ama aklımdaki soru şu onun sürüş performansından kaynaklanan memnuniyet olabilirmi?adamlar günde 10-15 saat motorun üzerindeler.oturacak yerlerı artık motor ayırt etmiyor olabilirmi?

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    crf sizin istediğiniz motor değil.
    az yakıyor, sağlam,ucuz,sabit 100-110 yapar ama uzun yolda üzer.
    sele kötü, dar.
    kle500, xt660 üzerinde durulmalı.
    ben nihai olarak o amaçlarla tenere düşünüyorum.
    belki mt-07 motorlu çift silindir tenere yaparlar. tadından yenmez.

Motosikleti
    hala fırsatım olmadı gidip almaya kle 500 mantıklı gibi duruyor.inş.temiz birtane bulurum

uğuR1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS-R 1150 GS-R 1200 GSAK1200 LT-R 1200 GS
    2000 f 650 gs ile pegasoyu aynı kefeye koyan arkadaşım az insaf ne olur.
    1994 1999 f 650 evet pegasoyla aynıdır neredeyse.
    2000 üzeri gd öncelıkle enjeksiyon var ecu destekli ateşleme sistemi var.hele 2004 ise çift buji var.elcik sıstma ve neredeyse pegasonun hiç göremediği abs fren sistemi var.baytarı kasabı usta beller,çin malından scoterden başka motor görmemiş adama motor emanet edersiniz,hesap kabarık çıkıncada bmw çok masraflı dersınız.bu gün 2006 model bir r 1200 gs 8 yaşında olmasına rağmen.benzin pompasındaki bir arıza yüzünden halen ücretsiz değişim hzmeti var 8 yıl sonra bile gidersen hatalı ürünü değişir.daha önce gelmeliydin gibi şabalak bir cevap almazsın.xt 660 al önce bileklerin uyuşur sonra apış aranda pişikler başlar.olmadık yerde tekere gelir durması gereken yerde tepe taklak olursun.2000 ve üzeri temiz gs hepsinden üstündür 3.5 4 lt yakar 100 kmde.evet parçası biraz pahalı ama bu gün 14 yasındaki motorun değişmesi gereken çoğu parçasını değiştirmek sana kaldıysa oda 14 sene kullanılmış sağlam parça demek bir 10 senede sen kullanırsın demektir.istanbulda alacağınız gs leri getirin pc ye bağlıyalım expertiz yapalım nesı var nesı yok görelim gönül rahatlığıyla binin.
    saygılar.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    f650 parça ve servis bakımından sorun yaratabilir
    kle500 gayet geçerli
    pegasso650 yine parça olarak yine sıkıntı yarattığı söyleniyor. aynı segmentte kullandığım için biliyorum yakıt ve güç olarak en iyi performansı veren freewind var. 48 beygir 43Nm tork 4.5 litre şehiriçi.
    xt660x çok güzel bi motosiklet, düşündüm ama gücü bundan sonra yetersiz kalırsa yakıtı da fazla olursa pişman olurum diye kararsızım ben de

çünkü araştırarak aldığımda yakıt/performans olarak en sağlıklı freewind çift silindirlerde de kle500 olarak gördüm.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

ecearas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yamaha xt1200ze super tenere buna benzer uygun fiyatlarda 250 lik olabilecek motorlar var mı ? Öneriniz. ..

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı ecearas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha xt1200ze super tenere buna benzer uygun fiyatlarda 250 lik olabilecek motorlar var mı ? Öneriniz. ..
    supertenereye benzeyen 250lik :D
    şu var ama nedir ne değildir nasıldır kimse bilmiyor. ha görüntü? süper bence
    Yiğit Can

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    biraz eski bi model ama ktm 640 nasil olur acaba? sadece öneri bi fikir sahibi değilim

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı 4Vaqrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz eski bi model ama ktm 640 nasil olur acaba? sadece öneri bi fikir sahibi değilim
    yeni başlayan birine biraz fazla gelir hocam bence
    Ahmanamra bunu beğendi.
    Yiğit Can

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Yok hocam 640 çok sert bi alet 690 enduro verelim biz kedi gibi Şaka bi yana hakkatten hocam 640 gibi kemik kıran bir makina her kullanıcının harcı değil bencede Uzun kmler ve deneyimler sonucunda hakkı verilebilecek bir canavar o nacizane

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Sana önerim temiz bir Xt660R dır.Üstüne o sağlamlıkta motor çıkmadı daha..660ın tek rakibi sadece 690SM'dir.Temponu bilmiyorum ama.Tüm tempolarda en iyi performans ve rahatlığı yaşatır.2004 model aşağısı 650GS alma derim.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Ahmanamra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok hocam 640 çok sert bi alet 690 enduro verelim biz kedi gibi Şaka bi yana hakkatten hocam 640 gibi kemik kıran bir makina her kullanıcının harcı değil bencede Uzun kmler ve deneyimler sonucunda hakkı verilebilecek bir canavar o nacizane
    kemik kıran honda xr650r aslında hocam :D kickstartla az bacağımı morartmadım ilk başlarda
    Yiğit Can

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Doğru diyorsun aslında onun lakabı kemik kıranmış. Çokta çılgın aletmiş gerçekten ama gidon açısıda çok darmış. Gerçi yüksek modellere sonradan elektirik marş falan ekleyenlerde olmuş. İsterdim ama bitane olsun garajımda
    telike bunu beğendi.
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    anladığım kadarı ile yakıt sarfiyatı o kadar önemli değil. afrika twin xt 750 ,kendini kanıtlamış ve güçlü uzunyol motoru. f 650 eski modeller sarsıntılı diye biliyorum.

ajwer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal-Raptor Spyder
    tenere 660 gayet ideal bence.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)