Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İzmirli Motoran dünya yollarında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Atatürk OSB’de yarattığı sinerji ile üç yılda motosiklet ve scooter sektörünün lider kuruluşlarından biri haline gelen Motoran, SYM ile işbirliği yaparak gücünü artırdı.

TÜRKİYE’nin motosiklet piyasasında söz sahibi kuruluşlarından İzmirli Motoran, geçen yıl Hyundai’nin Tayvan’daki motosiklet üreticisi SYM ile işbirliği yaparak başladığı ortak üretimle gücünü artırdı.

12 milyon adet

Yılda bir milyon adetlik motor üretim kapasitesi ve bugüne dek gerçekleştirdiği 12 milyonluk üretimiyle bir dünya devi olan SYM, ilk kez kendi fabrikaları dışında bir tesiste üretim yaparken, iki markanın ortak ürünlerine bu yıl en az iki yeni model ekleneceği belirtildi. Firma yetkilileri, Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Motoran’ın bu işbirliği sayesinde Türkiye’de ilk kez üst segmentte motosiklet üretimine başlandığını belirtti. Yetkililer, “Motoran’a ait 20 bin metrekarelik alanda yıllık üretim kapasitesi 40 bin adet olan fabrikanın üretim ölçeğinin büyütülmesi, kriz ortamında yeni istihdam olanakları yaratması bakımından da sevindirici. Dünya üzerinde, defalarca kalite ve performans ödülleri alan SYM’nin Motoran ile işbirliği motosiklet meraklılarını heyecanlandırdı” dedi.

İhracatın üssü

İşbirliği ile üretilen motosikletlerin tüketicinin üst segmentlere uygun fiyatla sahip olmasını sağladığını belirten yetkililer, özellikle SYM scooterlarının çok yaygın olduğu İtalya, İspanya, Fransa, Yunanistan gibi ülkelerde Türk Cumhuriyetler ve Kuzey Afrika’ya İzmir’de üretilecek motosikletlerin satılacağının altını çizdi.

Kaynak:Hürriyet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hellstorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R dı.Sattı.
    Harika bir haber, SYM çok takdir ettiğim bir marka zaten. Kedi olalı bir fare tuttuk sonunda.
    Try not.Do or do not.There is no try. (Yoda)

poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    Türk malımı olacak bu alet şimdi ?
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    fiyat düşerse benim gibi motorsuz adamlarda motorlanır

Motoran ve Sym Honda bayilerinde satılıyor galiba, Eskişehir'de mevcut.

Bu başlıgın bir benzeri vardı,yada sym ile ilgili bir haber......Dün wolf ile ilgili bir kaç ilana bakıp model beğenmeye çalışıyordum.Motoran sym için üretimmi yapıyor yoksa montörlükmü?İmalattan mı bahsediyoruz montaj hattından mı?Kladıki eger gerçekten imalat ise nakliye ve gümrük masraflarının olmayacağı bir ürünün T.C de imali durumunda iç piyasada rekebet edebilecek bir model olmamalı.Konunun anlamını haberin tazelenmesini bu yüzden anlamakta güçlük çekiyorum.Bu olay bir yerli üretim gibi gösterilmesin lütfen kanunideki gibi.....Allahın tayvanlısı bile çografi konunumumuzdan ve işgücümüzden yararlanabiliyor bi biz kendi imkanlarımızı kendi vatandaşımız için harekete geçiremiyoruz.Kendisine saygısı sevgisi olmayan bir halktan kime ne yarar gelir.Böyle memleket böyle bir zihniyetler toplulugu bir Türk soyu bir Osmanlı emanetcisi olamaz.Ne Türk lüğü nede Osmanlı emanetciliğini haketmiyoruz.Adam 200 lük scooterları 6 bin ytlden satıyor birde uygun fiyatla müşteriyle buluşturuyor diyor.Bu ne yaman çelişki anneEvet 06.12.2007 tarihinde zaten motoran sym ile işbirligini sitesinde açıklamış.07.04.2009 da da üretime geçtigini açıklamış.Bir yıldır fiyatlarda yada üretilenlerde MADEİN TÜRKİYE yok.Yalnışımvarsa düzeltin arkadaşlar.Üretilen malın etiketinde menşei yani imal edildigi yer yazılmalı.Ya cidden bir palavracılıkvar yada hala kazıklanmaya devam ediyoruz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler