Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kongre tanıtımına İstanbul Park damgası!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Avrupa Motosiklet Birliği "UEM"in kongresi yarın (perşembe) İstanbul'da başlıyor. Taksim'deki Elite World Hotel'de başlayacak ve 5 Temmuz'da sona erecek kongre öncesi, kongrenin tanıtım toplantısı yapıldı ve önemli açıklamalar yapıldı.

UEM Başkanı Vincenzo Mazzi, Türkiye'de mükemmel bir şekilde karşılandıklarını, Avrupa'nın en etkili federasyonlarından olan Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun (TMF) bu organizasyonu yapacağından emin oldukları için kongreyi İstanbul'da düzenleme kararı aldıklarını söyledi. Yeni bir federasyon olan TMF'nin 5-6 sene gibi kısa zamanda büyük organizasyonlara imza attığını belirten Mazzi, ''Türk motosiklet sporunun kalkınmasına katkımızın olacağına inanıyorum. Bu toplantıya 40 federasyon katılıyor. Bu sayı bir rekor. Kongre, organize eden ülkeler açısından organizasyon gücünü gösterip, başka faaliyetler almak için şans oluyor'' dedi.

Dünya Motosiklet Federasyonu (FIM) Onursal Başkanı Francesco Zerbi ise Türkiye'nin motosiklet sporuna çok önemli şeyler verebileceğine inandığını kaydetti.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF)Başkanı Süleyman Memnun, UEM kongresini Türkiye'de yapmanın federasyonları için büyük bir gurur olduğunu vurgulayarak, ''Kongrede komisyonlar, bir yılın değerlendirmesini ve önümüzdeki yılın planını yapacak. 2004'te kurduğumuz federasyonda kısa zamanda önemli işler yaptık. Hedefimiz nüfus oranına göre motosiklet sporunun en fazla yapıldığı ülke olan İtalya gibi olmak'' şeklinde konuştu.

2007 Dünya Süpersport Motosiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu da bu kongrenin Türkiye'de yapılmasının Türk motosiklet sporunun başarısını gösterdiğini belirterek, federasyonu tebrik etti.

UEM Genel Sekreteri Jurgen Lamberty ise kongreye 230'dan fazla delegenin katılacağını, bunun Türkiye açısından başarı olduğunu ifade etti.

Bu arada, basın toplantısı öncesi 50 cc. motorlarla 5-8 yaşlarındaki 6 sporcu, otelin önünde yavaş gitme yarışı yaptı. Yarışta dereceye girenlere madalyalarını Sofuoğlu verdi.

13 yaşındaki motokroscu Toprak Razgatlıoğlu ise akrobasi gösterileri yaptı.

-İSTANBUL PARK GENEL MÜDÜRÜ GÜÇLÜ'YE TEPKİ-
    Basın toplantısında bir gazetecinin TMF Başkanı Memnun'a ''İstanbul Park Genel Müdürü Can Güçlü, Kenan Sofuoğlu'nun antrenman yapması için kendilerine bir teklif gelmediğini söylüyor. Kenan ne zaman ülkesinde antrenman yapabilecek'' şeklindeki sorusu üzerine Memnun, ''Can Güçlü dünyanın en büyük yalancısı ve sahtekarıdır'' dedi.

İstanbul Park ile ilgili defalarca başvuru yaptıklarını kaydeden Süleyman Memnun, ''Bize hiçbir cevap verilmedi. Kenan bir sembol. Kendi yeteneğiyle Dünya Şampiyonu oldu. Pist şu anda Kenan'ın antrenman yapması için uygun değil. Orada motosiklet yarışlarının yapılmasını istiyoruz'' dedi.

Yurt dışında kendilerine, ''200 milyon dolara dünyanın en pahalı pistini yaptınız ve anahtarını Bernie Ecclestone'a verdiniz'' dediklerini anlatan Süleyman Memnun, şöyle devam etti:
    ''Bu pist 'verelim, kurtulalım' diye Ecclestone'a 6 yıllığına verildi. İnsanlar Formula 1'i izlemeye gelsin diye para ödeniyordu. Bu sene foyası meydana çıktı. 50 milyon dolara şahane pist olabilirdi, çok büyük kazık yedik. Pistin mutlaka Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne devredilmesi ve buradan diğer federasyonların da faydalanması lazım. Önce pistimizi istiyoruz. Bu düzelmedikçe Kenan'ın yarışını Türkiye'ye getirmek istemiyoruz.''

Memnun, bir soru üzerine de Ankara'da pist yapmak için Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile görüşeceklerini belirterek, ''Ankara'da hipodrom pist için harika bir yer. Pisti orada yapmayı teklif edeceğiz'' dedi.

-SOFUOĞLU: ''İSTANBUL PARK'A ÇIKAMADIM''-
    Kenan Sofuoğlu ise 7 yıldır Avrupa'da çıkmadığı pist kalmadığını belirterek, ''Ne yazık ki İstanbul Park'a çıkamadım. Umarım Türkiye'de de yarışırım. Zamanında İstanbul Park'ta yapılan hatalardan dolayı orada yarışamıyorum. Orada yarışmamız için önce Ecclestone problemini çözmemiz gerekiyor'' dedi.

Sofuoğlu, İstanbul Park Genel Müdürü Can Güçlü ile görüştüğünü ifade ederek, ''Can Bey bana pisti kullanabileceğimi söyledi. Benim ihtiyacım olan çıkıp orada bir tur atmak değil. Benim o pistten faydalanabilmem için orada mutlaka organizasyon olmalı. Benim için kullanmak, o pistte yarışmaktır'' diye konuştu.

UEM Başkanı Vincenzo Mazzi ise bu konudaki görüşünün sorulması üzerine, ''İtalya'da böyle bir şey olamaz. Kenan gelsin, bizde tur atmak istediği her piste tur atabilir, bizim için şereftir'' dedi.

Zerbi ise kendi memleketinde yarışma imkanı bulamayan kimsenin şampiyon olmasının mümkün olmadığını vurgulayarak, ''Bu bakımdan Türkiye'de bir şampiyon çıkması bir mucizedir'' diye konuştu.

Kaynak:Ajans Spor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    Okuduklarımdan anladığım istanbul park bir çıkmazdır... Çok yazık...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    UEM Başkanı Vincenzo Mazzi ise bu konudaki görüşünün sorulması üzerine, ''İtalya'da böyle bir şey olamaz. Kenan gelsin, bizde tur atmak istediği her piste tur atabilir, bizim için şereftir'' dedi.

Zerbi ise kendi memleketinde yarışma imkanı bulamayan kimsenin şampiyon olmasının mümkün olmadığını vurgulayarak, ''Bu bakımdan Türkiye'de bir şampiyon çıkması bir mucizedir'' diye konuştu.

Acınası halimiz gerçekten.
    We are many...

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Kendi bindiği dalı kesen millet Türünün tek örneği...

Eh, Nasreddin Hoca boşuna bizden çıkmamış
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ben Istanbul parki hiç gormedim.
    Geçen yaz, bir etkinlik olacakti ve davet edilmistik fakat sonradan iptal edildi.
    Boylece ulkemin pistinde tur atma hevesim de kursagimda kaldi.

Bu topigi gorunce Istanbul parkin sekline semaline bir bakayim, nedir bu is? diye dusundum.

Tabii, piste çikip donmeden konusmak biraz abes ama gorunen o ki bu pist oyle antreman yapilacak acemi isi bir pist degil.

Ara yollar yapilip, kisaltilabilir ve kullanima açilabilir ama bu da ek maliyet demek.
    O ek maliyet goze alinsa bile getirisi ne olacak?

Burada Istanbulpark kalitesinde bir pist için yarim gune 170€ oduyoruz.
    Tam gun istenirse, ve padok dahil 500€ civarinda bir para odemek gerekiyor.

isçilik giderleri goz onune alindiginda Turkiye'de bu fiyat yari yariya dusse bile ortaya gunluk 500TL gibi bir rakam çikar.
    Turkiye'de kaç kisi bu parayi verip, pistte donebilecek?

20 dakikalik bir seans bile 100-150 TL civarinda olacaktir.
    Bu rakamlarin daha altinda herhangi bir pist isletmeciligi yapilamaz.

Bu durumda sayin Memnun'un bu pisti nasil isletecegi hakkinda bir fikri varmi acaba?

Gunde kaç kisi bu rakamlari odeyip, pistte doner?

Ama eleman çakal.
    Otomobil sporlarini da isin içine katip, ortak çalistirmayi oneriyor.
    Yani isin yurumesi için gerekli paranin, motosikletten gelemeyecegini o da iyi biliyor.

Bu durumda sayin federasyon baskanina siz para kazanmak için mi, yoksa motosiklet sporuna katkida bulunmak içinmi o kurumun basindasiniz?
    diye sormak gerekiyor.

Sevgili Kenan Sofuoglu ise kendi ulkesinde yarisamamaktan yakiniyor ve federasyon baskanina sahip çikiyor.
    Halbuki o pistte yaris duzenlemeyen federasyon baskaninin ta kendisi.
    Adam ben talibim arkadas, koç gibi de pistim var dese, gelecek sezon Turkiye takvime dahil edilir ve Kenan ulkesinde yarisir.
    Kenan'in yaristigi WSBK, F1 den daha fazla ilgi çeker.
    Yani bos tribunlere de oynanmaz.
    Ama federasyon baskani, kendi ifadesiyle;
    "yaris duzenleyip, bu adama para mi kazandiracagim?"
    diyerek kilini kipirdatmiyor.
    Turkiye'de yaris duzenleme yetkisi sadece federasyonda.
    Yani pist isletmecisi kendi basina yaris duzenleyemez.
    Gerçi yaris duzenlenmemesi, umurunda da degil.
    Adam 3,5milyon kira oduyor.
    12 milyon katki payi aliyor.
    Yani pist bos dursada umurunda degil adamin.
    Olan Turk sporcusuna oluyor.
    Yazik.
    Gerçekten çok yazik.
    Kisisel çikarlarini, milletin çikarlarindan ustun tutan insanlar suyun basini tutmus.
    Siyasi hesaplar, her alanda milletin kanini emiyor.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    şu pist mevzusu zaten daha yapımına başlanacağı günün söylediğinden beri olay oldu şöyle şöyle şu adam yapıcak şunu edicek böyle olcak şu kadara olucak şöylesi böylesi osu busu derken eksiği fazlası masraflar baba gibi çıkarlar desen keza en büyük en başı çeken kısım sonra birde pistin bernie ecclestone'a verilmesi var f1 yarışlardaı buradada yapılsın die ...

off daha neler yazıcamda konu aüır olur gerçekten bu saatte kafam anbele olmuşken iyicene kasmayada gerek yok ondan ....
    değişmez gerçekleri içinde yaşıyoruz herkes herşeyden kaçırır sonra devlet millet vergi kaçırıyor diye yakınır bide iş ole bi rayındadırki açıkta olmaz yakalayamazlarda...
    eee napıcaksın imam osurursa cemaat sıçar diye bi söz var dimi....
    geçmiş olsun ne diyelim...
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konuda niçin Meclis'e soru önergesi verilip bir araştırma komisyonu kurularak gerekli soruşturma yapılmıyor, anlayamıyorum..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler