Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rossi: "Agostini'nin Rekoru Gelecek Kararımı Etkilemeyecek"

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Valentino Rossi geleceği ile ilgili karar vermesinde, Giacomo Agostini'nin 122 grand prix galibiyeti rekorunu kırma düşüncesinin bir etken olmadığını söylüyor.

Geçtiğimiz hafta sonu Assen'de 100.grand prix galibiyetini alan Rossi, Agosti'nin rekorunu egale etmenin aklından geçmediğini söyledi.

"Karşılaştırma yapmak çok zor. İlk olarak, Agostini'nin benden 22 tane fazla galibiyeti var, bu da çok fazla yarış demek. Tabii ki Agostini iki sınıfta yarıştı. Ancak Aynı zamanda bi sezondaki yarışlar da şimdikinden daha az sayıdaydı. Bu yüzden aşağı yukarı aynı yarış sayısına denk geliyor."

"Ne yazık ki ben asla Giacomo'yu yarışırken göremedim. Karşılaştırma yapmanın imkansız olduğunu düşünüyorum. Ama sonuç olarak onun 22 galibiyet fazlası var ve en iyisi o."

Rossi'nin 2010 sonuna kadar Yamaha ile anlaşması sürüyor ve Rossi devam edip etmeme kararının rekabetçiliğiyle ve spordan ne kadar zevk aldığı ile ilgili olacağını söylüyor.

"Şu anda motivasyonum oldukça iyi durumda ve kendimi motorun üstünde hızlı ve iyi hissediyorum."

"Giacomo'nun rekoruna ulaşıp ulaşamayacağımı bilmiyorum çünkü onun 22 galibiyet fazlası var. Ancak gelecek yıl için anlaşmam devame diyor. 2010'da kesinlikle Yamaha için MotoGP'de yarışacağım. Ve gelecek sezon içinde kararımı vereceğim sanırım."

Kaynak:TRF1

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rossi yada Giacomo Agostini kimin daha iyi olduğuna sayılardan çok izleyiciler karar verecektir...

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Çok sevdiği, saydığı Ago da olsa rekorun sahibi, Rossi içten içe hırs yapacak ve tabii ki kırmak isteyecektir... ki kıracaktır da bence, 2 sene daha devam etse GP kariyerine, bu sezonla birlikte 22 yarış çok da zor değil onun için.
    Ama motordan, teknolojiden önce insanın, metabolizmanın geldiği, GP'nin yanında TT'lerde de boy gösterilen zamanın efsanesi Agostini'nin ayrı bir efsane oluşuna hiçbir zaman bir bariyer de olmayacak kırılan bu rekor...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler