Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kızılay ; Kanımızın Yetmemesi Kanımıza Dokunuyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Türk Kızılayı’nın, başlattığı ‘Gönüllü Kan Bağışçısı’ kampanyasına motosiklet severlerden büyük destek.

Ülkenin kan ihtiyacının tamamının gönüllü, düzenli ve sürekli kan bağışçılarından karşılanması amacıyla, ulusal düzeyde başlatılan kampanyaya motosiklet severlerden büyük destek geliyor.

Kendi aralarında anlaşan motosiklet siteleri 31 Temmuz 08 Perşembe günü saat 16:00 – 24:00 arasında kampanyaya destek vermek üzere Taksim Meydanı'nda buluşup kan verecekler.

Yalova Kızılay Şubesi Yetkilisi Dr. Birsen İyisoy Öztürk bağış kampanyası ile ilgili olarak; "Bugün başkalarının yarın sizin ve yakınlarınızın kana ihtiyaç duyabileceğinin sizde farkındaysanız, ülkemizin kan ihtiyacını karşılayabilir, bu sorunu hep birlikte çözebiliriz. Kanımızın yetmemesi sizin de kanınıza dokunuyorsa, sadece yarım saatinizi ayırarak binlerce hayat kurtarabilirsiniz" dedi.

Türk Kızılayı 'Gönüllü Kan Bağışçısı Davranış Değişikliği Kampanyası' adıyla başlatılan kampanyanın ana sloganını ''Kanımızın Yetmemesi Kanımıza Dokunuyor'' olarak belirledi.

Kaynak ; http://motoron.com.tr/642-kizilay-ka...dokunuyor.aspx
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HAWK 150
    yalan yanlış emaıller gonderılıp kandırıldıgımız ıcın ınanmıyoruz acıkcası ınternet uzerınden kan bulma yollarına ınsanların sahte olmamasına ve oyun oynamanmammasına dıkkat etmelılerkı yardıma ıhtıyac ınsanları gercekten bulabılsek..

Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1 ;)
    eee senden 10 dak öncede ben açmıştım aynı başlığı nasıl oldu

Sanırım yanlış yere açtım görünmedi neyse umarım faydalı bir katılım olur
    RACING TEAM ÜYESİ :GAZCI ÜYE

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    kuzenim in lösemi olmasından dolayı son zamanlarda çok uğraştım bu kan işiyle..
    zeynepkamildeki kızılay kan merkesine ilk gittiğim gün kan isteyince elimizde yok dendiğinde olay çıkarmıştım, necisiniz, ne işe yararsınız, niye burdasınız die..
    beni sakinleştiren kan merkeziinin müdürü mehmet bey oldu..
    ' gkn cım, sen kan vermessen ben kan vermessem nasıl bizde kan olsun, kan yapılamayan tek ilaçtır. şu anda türkiyede kan verme oranı %1,5 eğerki biz bunu %3 e çıkarabilirsek kızılay olarak türkiyenin tüm kan ihtiyacını karşılarız' demişti..
    o gü bu gün kan verme konusunda hassas davranıyorum..
    tabiki o güne kadar bir çok kes bu tip ilanlarla karşılaştık ama önemsemedik, ne demişler, bi musibet bin nasihatten iyidir..
    GKN MOTORS

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı byn_manyax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalan yanlış emaıller gonderılıp kandırıldıgımız ıcın ınanmıyoruz acıkcası ınternet uzerınden kan bulma yollarına ınsanların sahte olmamasına ve oyun oynamanmammasına dıkkat etmelılerkı yardıma ıhtıyac ınsanları gercekten bulabılsek..
    Sayın Bayan Manyaks. Cümlelerinizde noktalama işareti kullanırsanız, çin alfabesi çözer gibi uğraşmaya çalışmaz, rahat rahat okuruz.

Bu arada burası motosiklet.net. Biz zamanında bir çok arkadaşımız için kan bulduk. Yeri geldi ameliyat parası topladık. Yalan yanlış kelimesini hakaret olarak kabul ediyor, nerede olduğunuzun farkına varmanızı rica ediyorum.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    Yanlış! kızılayı esefle kınıyorum ! Çok az insan kendi başına gidip kızılaya kan bağışlar

Sen kızılaysan bu şekilde insanların ayağına gideceksin o kanı alacaksın ülkene kan tedarik edeceksin.

Şahsım adına konuşuyorum hiç zaman benden kan istendiğinde vermem demedim.
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HAWK 150
    eger gercekten yardımı varsa lutfensoleyın olurmu.. hasta kardeslerımıze veyha mkanagercekten ıhtıyacı olan ınsanlara gercektenvermemıs gerekıo bugun onlar yarın bız...

Motosikleti
    tvs apache
    .... 35 yıllık hayatımda en az 20 defa kızılaya kan werdim geçenlerde bi yakınıma acil kan lazım oldu kartal devlet hastanesi içindeki kızılay kan merkezine gittim aradığımız kan grubunun ellerinde mevcut oldugunu söyleyerek benden fahiş bir ücret talep ettiler kendilerine kan bağışı yaptıgım kızılay kartlarını gösterdim bunun hiçbir anlam taşımadıgını istedikleri meblağı wermezsem kanı vermeyeceklerini söledilerbu acı olay her ne kadar zoruma gitsede mecburen istedikleri parayı verdim kanı aldım yakınıma götürdüm,yanlış anlaşılmasın arkadaşlar bu yaşadığım tatsız (bana göre tabiki) hadise sizi kızılaya kan bağışı yapmaktan sogutmasın çünkü ben buna rağmen aradan 1 ay gectikten sonra tekrar gidip kan bağışı yaptım .o kişilerin yaptığı paragözlükte ayıp olarak yanlarına bıraktım..(( en azından kanı daha makul bi fiyata verebilirlerdi)) eleştirim bu fahiş kan fiyatlarınadır iş ticaret boyutuna dökülmüş maalesef ... neyse boşverin siz beni atalarımız ne demiş !! iyilik yap denize at balık bilmezse,halık bilir..halık bilsin..
    ....paranoyak olman takip edilmediğin anlamına gelmez:cherry:...

Birkaç sene evvel yeğenlerim için acil kan ihtiyacımız olmuştu.. Kanları Kızılay'da bulduk.. Ama para ile satın aldık.. Üstelik çok uygun fiyat olduğuda söylenemez..
    O dönem SSK vardı.. Bizde memeleketin neredeyse tamamı gibi SSK lıydık ve Kızılay'dan kanı para ile almıştık..
    Yeğenlerin hastanede kaldığı sürece sık sık kan ihtiyacı doğdu ve sürekli Kızılay'a para saydık..

Başımıza gelen bu tatsız hadiseden sonra kan vermenin önemini idrak ettik ailece.. Sonrasında ben birçok kere kan bağışında bulundum.. İhtiyacı olan kimse çıkmamışsa gidip SSK hastanelerine kan bağışında bulundum..

Kızılay'ın faydalarına , gerekliliğine sözüm yok.. Ama bugün kan bağışı yapacaksam gider Devlet Hastanelerine kanımı bağışlarım..
    [B]Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım... [/B]

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    helal olsun budur ben de gelirdim istanbulda olsam
    facebook.com/kaskafa

Alıntı ShowDown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal olsun budur ben de gelirdim istanbulda olsam
    Ankara'da da kan verebileceğin bi çok yer var.. Boşuna İstanbul'da olmadığına üzülme
    [B]Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım... [/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HAWK 150
    gercektende ole hersey herkes para ugruna canını verıcekler ama kım bılebılırkı acıyı tatmadano kana ne kadar ıhtıyac vardır sen kanını verırsın ustelık lazım oldugu zamn para karsılındamn alrsın cok zor bı duurm mnyse onemı yok alalh herseyın hayırlısını versınn herseyın hayırı ...

Motosikleti
    GT650R
    Bir insanın kana ihtiyacı varsa bu acildir, Kızılayda ağına düşen insanların kanını ikinci kez emmekten hiç çekinmiyor, Ankara kızılay meydanına kocaman bir bina diktiler, nerden geliyor bu derenin kanı, o bina orda ne işe yarar, yurdum insanına kan acil lazım olduğu zaman kızılaydan parasıyla alacaksa parasıyla her yerden alır.
    Akıllı adam aklını kullanan adamdır, Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanan adamdır.
    Emrolunduğun gibi dosdoğru davran. Ve azıtma (Hud 112)

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Alıntı kıllıtarkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış! kızılayı esefle kınıyorum ! Çok az insan kendi başına gidip kızılaya kan bağışlar

Sen kızılaysan bu şekilde insanların ayağına gideceksin o kanı alacaksın ülkene kan tedarik edeceksin.

Şahsım adına konuşuyorum hiç zaman benden kan istendiğinde vermem demedim.
    Pardon bunun nesi yanlış?

Kızılay debelenip duruyor hiç rastlamadınız mı sokaklarda?

Kimi zaman üniversitelerde, devlet kuruluşları önünde, alışveriş merkezlerinde mobil kan bağış aracıyla, günlerce hatta haftalarca duruyor.
    Kimi zaman semtlerin meydanlarında , bir günde binlerce kişinin geçtiği yerin önüne set gibi taşınabilir bağış merkezi kuruyor.
    Kimi zaman teşvik için bangır bangır panolarda , afişlerde, billboardlarda yer alıyor.

Tek tek kapı kapı dolaşıp kan mı istesin bu insanlar? Hadi onu da bir şekilde sağladı diyelim iş gücü olarak.

Acaba bizim toplumumuz böyle bir uygulamayı kaldırabilir mi? .
    Kimi kapıyı açmadan gidin buradan diyecek, kimi kapıyı yüzüne kapatacak, kimi güvenmeyecek, kimi hırsız sanacak vs vs. say say bitmez.

Ayrıca bu biraz da amacını kızılayın bence. Gönüllü arıyor onlar , zorlamayla kan almak ya da insanları "ayağınıza kadar geldik , hadi bize kan verin" gibi bir düşünceye yöneltmek istemediklerini düşünmekteyim açıkçası.

He tabiki tembel bir toplumuz; "Kan bağışlayacağım ama kapımın önüne gelsin kardeşim, o kadar kanımı vereceğim bir de ayaklarına mı gideyim!" Diye düşünen insanlar çoğunluk olduğundan bu halde Türkiyedeki kan bağışlama sisteminin durumu.

Kızılaya şu durumda tamimiyle haklıdır demiyorum sadece kan bağışı konusunda yapabilecekleri şeyleri yapıyorlar.
    Ne fazlasını ne azını.

-----------

asphaltkowboy ve Ümit ;

Benzer olay benim de başıma geldi. A Rh(-) kan lazımdı, herkes bilir az bulunan kan gruplarından biridir, stoklarında tabiki de acil durum için bu kanı bulundurmak zorunda her hastane ama adı üstünde acil durum için.

Bizim olay ameliyattı ve öyle ölüm kalım gibi bir acil durumu yoktu.

Bu yüzden 4 ünite kan almak için , 4 ünite kan istediler aynı gruptan, üstüne de kan parası (tabi bu parayı her hastane istiyor mu bilemeyeceğim).

Ameliyat sırasında tabii ki de sizin bağışladığınız kan kullanılmıyor hemen, onların stoklarındaki kan kullanılıyor, sizinki de gerekli kontrollerden geçip çıkanların yerine stoğa giriyor.

Ama biraz daha geniş açıdan bakarsak, kan veren gönüllülerin sayısı ve ellerinde bulunan kan az olduğundan o parayı talep etmeleri normal geliyor bana açıkçası.
    Kısır döngü işte...
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı asphaltkowboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .... 35 yıllık hayatımda en az 20 defa kızılaya kan werdim geçenlerde bi yakınıma acil kan lazım oldu kartal devlet hastanesi içindeki kızılay kan merkezine gittim aradığımız kan grubunun ellerinde mevcut oldugunu söyleyerek benden fahiş bir ücret talep ettiler kendilerine kan bağışı yaptıgım kızılay kartlarını gösterdim bunun hiçbir anlam taşımadıgını istedikleri meblağı wermezsem kanı vermeyeceklerini söledilerbu acı olay her ne kadar zoruma gitsede mecburen istedikleri parayı verdim kanı aldım yakınıma götürdüm,yanlış anlaşılmasın arkadaşlar bu yaşadığım tatsız (bana göre tabiki) hadise sizi kızılaya kan bağışı yapmaktan sogutmasın çünkü ben buna rağmen aradan 1 ay gectikten sonra tekrar gidip kan bağışı yaptım .o kişilerin yaptığı paragözlükte ayıp olarak yanlarına bıraktım..(( en azından kanı daha makul bi fiyata verebilirlerdi)) eleştirim bu fahiş kan fiyatlarınadır iş ticaret boyutuna dökülmüş maalesef ... neyse boşverin siz beni atalarımız ne demiş !! iyilik yap denize at balık bilmezse,halık bilir..halık bilsin..
    kızılayda dönör oldugunuz zaman kana ihtayacınız oldugunda kanı devlet hastanesinden degil kızılay kan merkezlerinden alabilirsiniz

eskiden 2unite fakat snrdan bu 1uniteye dusuruldu 1sene kdr once sanırım oncelikli olarak ucretsiz kan alma hakkına sahipsiniz..

ayrıca kızılay binalarına nie bukdr takmıs durumdasınız kızılayla smdye kdr gecen tek munasebetim kan vermeye gittigimde oldu fakat kızılay koca bi sirket sonuc olarak cadır dagıtıo die cadırdan yonetilemez dimi

ve sunu unutmayınki sizden kan almanında bi maliyeti var bazen fiyatlar faiş olabilio fakat bu paraların ese dosta dagıtıldıgı donemleri atlattık artık bunlar bzm gelecege yatırırımımız

olası bi istanbul vya herhngi bi depremde yiyecek ilaç cadır vs gibi ihtiyaclar hep o paralardan karsılanacak

bizden istenen tek sey gokhanında dedigi gibi %1.5den %3e cıkarabilmek bu kan bagısını ozmn bu paralarda formaliteden oteye gitmez

insanların organ bagısını arttırmaya calıştıgı bi dunyada bizim hala kan bagısıyla ugrasıo olmamazın acı oldugu kdr bide bunu sorgulayan zihniyetler dahada acı..
    true love..

Drift Religion

devlet buna çözüm bulmalı.

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pardon bunun nesi yanlış?

Kızılay debelenip duruyor hiç rastlamadınız mı sokaklarda?

Kimi zaman üniversitelerde, devlet kuruluşları önünde, alışveriş merkezlerinde mobil kan bağış aracıyla, günlerce hatta haftalarca duruyor.
    Kimi zaman semtlerin meydanlarında , bir günde binlerce kişinin geçtiği yerin önüne set gibi taşınabilir bağış merkezi kuruyor.
    Kimi zaman teşvik için bangır bangır panolarda , afişlerde, billboardlarda yer alıyor.

Tek tek kapı kapı dolaşıp kan mı istesin bu insanlar? Hadi onu da bir şekilde sağladı diyelim iş gücü olarak.

Acaba bizim toplumumuz böyle bir uygulamayı kaldırabilir mi? .
    Kimi kapıyı açmadan gidin buradan diyecek, kimi kapıyı yüzüne kapatacak, kimi güvenmeyecek, kimi hırsız sanacak vs vs. say say bitmez.

Ayrıca bu biraz da amacını kızılayın bence. Gönüllü arıyor onlar , zorlamayla kan almak ya da insanları "ayağınıza kadar geldik , hadi bize kan verin" gibi bir düşünceye yöneltmek istemediklerini düşünmekteyim açıkçası.

He tabiki tembel bir toplumuz; "Kan bağışlayacağım ama kapımın önüne gelsin kardeşim, o kadar kanımı vereceğim bir de ayaklarına mı gideyim!" Diye düşünen insanlar çoğunluk olduğundan bu halde Türkiyedeki kan bağışlama sisteminin durumu.

Kızılaya şu durumda tamimiyle haklıdır demiyorum sadece kan bağışı konusunda yapabilecekleri şeyleri yapıyorlar.
    Ne fazlasını ne azını.

Aferdersin aslında kısa bir cevap yazayım derken yanlış anlaşıldım. Benim düşüncem şuydu; kızılay kan istediğimizde bizden , bize fahiş gelen bir fiyattan kan satıyorsa bunun sebebi yeterli kan stoğunun olmamasımıdır? Yoksa bir şekilde kendine kaynak yaratma sebebi midir? Anlamış değilim doğrusu. Eğer insanlardan para talep ediyorsa o kanı bulması gereken bir kuruluş olarak bulmalı. Ben kendi rızamla kızılay aracını gördüğümde kan veriyorsam, ihtiyacım olduğunda aynı şekilde geri alabilmeliyim yani en azından kan bağışçılarından para talep etmezlerse bu bile insanların kan bağışı yapmalarına vesile olur. Tanıdığım bir çok büyüğüm var hepside kızılaya kan vermem bir yakınım olursa koşar giderim diyor neden?

Bunların hepsini geçelim ''Kanımızın olmaması kanımıza dokunuyor'' cümlesiyle kampanya yapmaları bu kurumun ne kadar aciz durumda olduğunu göstermiyor mu? Bence böyle bir kurum aciz olmamalı kanı parayla satıyorsa (ki satmamalı) paraylada almalı bence.

Mesela sen 50 ytl istiyorsa acil kan ihtiyacı olandan, neden bağışçılara 5 ytl vermiyor? Bu sadece yeterli kanı bulması için bir örnek. Daha faydalı çözümlerde bulunabilir.

Yani sözün kısası işleri neyse en iyi şekilde yapsınlar.
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

zafer80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ewet Kızılay .....
    acaba ellerinde yeterli miktarda kan olsa ne olurdu ,belki eskiden yaptıkları gibi çöpe atarlardı,kimbilir belkide alık hemşirenin teki size kullanılmış bi enjektör saplayabilir
    hem düşünsenize sizin Kızalay (donör) kartınız var ve daha önceden kan vermişsiniz hemde defalarca ve bi süre sonra bi yakınınızın kana ihtiyacı oluyor elinizde donör kartınızla gittiğiniz zaman size sizin kanınızı geri vermek için hasta ile soyadınızın tutmasını istiyorlar yani üvey anne, üvey kardeş yada üvey babanıza kan veremiyorsunuz ya sizden para taleb ediyorlar yada aldığınız kanın karşılığında sizden kan alıyorlar ... çok tuhaf değil mi? brncede tuhaf ama ne yazıkki gerçek......

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Bak bunu bilmiyordum. Eğer benim bağışladığım kanı bu şerefsizler satıyorlar,ticaret haline getiriyorlarsa neden ben kan bağışlayayım ? Neden insanları zengin edeyim ?
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

tüzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GL1800 2003 ve HONDA FORZA NSS300 2015
    Dün akşam saat 19:15 Adana Kızılay Kan Merkezine gönüllü kan bağışında bulunmak üzere gittim ancak veremedim. Nedeni ise 19:00 dan sonra kan almıyorlarmış hemşire yok dediler yarın gelin dediler. Ki ben çalışmam sebebiyle ancak o saatte gidebiliyorum.Bugunde olsa aynı saatte gideceğim. Bu mudur 1.000.000 gönüllü iyi insan bulma kampanyası. Benim bildiğim 24 saat kan alınması gerek.
    Ki geçen yıl Adana MT olarak 2 kez klüpte kan vermiştik.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)