Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Uluslararası Kadın Motosikletçiler Toplu Sürüş Günü

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

İlk olarak geçen sene ABD ‘da yapılan toplu kadın motosikletçiler sürüşü geçen sene gördüğü yoğun ilgi ile beraber bu sene uluslararası bir boyut kazanıyor. Özellikle Avrupa ‘da ki pek çok kadın motosikletçi ve klüplerin ilgi göstermesi toplu sürüşün ilkini gerçekleştiren grubun bu sürüşü daha organize yapılması konusunda teşvik etmiş.

Mayıs ayının ilk cuma günü olarak belirlenen toplu sürüş bu sene 2 Mayıs 2008 tarihinde tekamül ediyor. Motosikleti, yaşı, tecrübesi ne olursa olsun kadınların bugün için tek bir sloganları var “Sadece Sür“.

Ülkemizden ne derece bir katılım olunur, kimler yollara düşer fotoğraf çeker bilinmez ama son zamanlarda trafikte gördüğümüz kadın sürücülerin sayısının artması, seslerini son zamanlarda daha da yükseltmeye başlamaları bu haberi bizim için gözardı edilemeyecek kıldı.

Geçen seneki organizasyondan bazı fotoğraflar

Daha fazla bilgi için :
    http://www.motoaktuel.com/blog/index...estival-senlik

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda XL 185 s
    pembe a2'de türkiye'de aynısını yapabilir; bunun bayanlar arasındaki motor kullanımına pozitif etki edeceğini de tahmin ediyorum..

haber için teşekkürler..

[COLOR="Silver"]Hayat bir motordan diğerine geçip gidiyor.. sonu yok mu yoksa?[/COLOR]

chopper-delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti
    bundan 15 sene sonra kızımda türkiyedeki uluslar arası kadın motorsikletciler toplu sürüşüne katılabilecek (su an 5 yaşında)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    ne var bizim türkler daha iyisini yaparlar..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Asya 150 T - I
    Bu seneki mayısın ilk cuması geçti artık, nasipse seneye

Motosikleti
    Suzuki GS 500
    Ben bu topic açılmadan ve bu oluşumdan haberim olmadan zaten böyle bir şey düşünmüştüm, ayrıca böyle bir topiğin açılması çok iyi ve faydalı oldu bilgilendirme amaçlı güzel olmuş teşekkürler ELINT, pembea2 için değil asla olamazda, Ben tüm türkiye bayan motosikletçiler için bir festival düzenleme çabasındayım bu sene olsun yada seneye hiç mühim değil çünkü ben emin adımlarla planlarımın temel taşlarını oturtmaya başladım. Tüm Türkiye bayan motosikletçilerin festivali olacak. Her yerden gelebilmeleri için yazın tatil köyünde kamplı ve dj li ve bir kaç spor aktiviteli bir festival havası yaratmak için hiç bir engel göremiyorum, aksine inanıyorum ki tüm bayan motosikletçileri seven destekleyen yanımızda olacaktır. Festival Kadınlı Erkekli olacak ama musabakalarda Bayanlar yer alacak. Yer olarak Bodrum yada Marmaris düşünüyorum. Bir kaç fikir ve bilgi ediniyorum, tüm desteklerinize ve fikirlerinize açığım, şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

kalyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS ADV ( Flagello di Dio )
    festivaL fikri mükemmeL hatta son derece sürprizLi ve iLgi çekici, ama reaList oLmak gerekirse, türkiyede rüştünü ispat edebiLmiş ve yazLıkLarının civarında vespaya binmekten daha ötesi için aiLesinden izin aLamayan 100 Lerce kız var, yani en azIndan trakyadaki coğu yazLık mekanLarda hiç bir kIz nerdeyse araba iLe gezmiyor, 125 ZN ve asyanın buna benzer modeLi varsa biraz durumu aprilia mojito yada vespanın değişik seriLeri taby araLarında büyük makinaLara binenLerde var ama bu insanLar bu motorLAra kısıtLı aLanLarda binebiLiyorLar, böyLe istedikLeri için değiL aiLeLeri yüzünden cok eLektrikLi cok katıLımı yuksek bir festivaLde aiLeLer tarafından ürkütücü oLabilir cünki onLAr motosikLet küLtürünü tv fiLmLerindeki choper bar ve aLkoL üÇLemesinden tanıyorLar. Karma bi organizasyon oLursa sanırım kaLabaLık erkek egemen oLur ve amacını biraz taşabilir.

Bence Gezici bir Organize iLe PembeA2 Ler şehir şehir topLAnıp eş zamanLı organizLere imza atsaLar tek merkezLi oLmasa daha buyuk bi katiLim sağLanır gibi geLiyor taby sadece bence
    Kafa FLY
    Görüntü FLU
    Hayat FREE

Motosikleti
    Suzuki GS 500
    Alıntı kalyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    festivaL fikri mükemmeL hatta son derece sürprizLi ve iLgi çekici, ama reaList oLmak gerekirse, türkiyede rüştünü ispat edebiLmiş ve yazLıkLarının civarında vespaya binmekten daha ötesi için aiLesinden izin aLamayan 100 Lerce kız var, yani en azIndan trakyadaki coğu yazLık mekanLarda hiç bir kIz nerdeyse araba iLe gezmiyor, 125 ZN ve asyanın buna benzer modeLi varsa biraz durumu aprilia mojito yada vespanın değişik seriLeri taby araLarında büyük makinaLara binenLerde var ama bu insanLar bu motorLAra kısıtLı aLanLarda binebiLiyorLar, böyLe istedikLeri için değiL aiLeLeri yüzünden cok eLektrikLi cok katıLımı yuksek bir festivaLde aiLeLer tarafından ürkütücü oLabilir cünki onLAr motosikLet küLtürünü tv fiLmLerindeki choper bar ve aLkoL üÇLemesinden tanıyorLar. Karma bi organizasyon oLursa sanırım kaLabaLık erkek egemen oLur ve amacını biraz taşabilir.

Bence Gezici bir Organize iLe PembeA2 Ler şehir şehir topLAnıp eş zamanLı organizLere imza atsaLar tek merkezLi oLmasa daha buyuk bi katiLim sağLanır gibi geLiyor taby sadece bence

Ben o yüzden Kadınlı Erkekli dedim, herkesin ailesinin içi rahat olması açısından, babası annesi kardeşi ve kocasıyla gelebilsin, Kızlarıyla Eşleriyle Sevgileriyle guru duysunlar diye, pembea2 böyle girişimde bulunması söz konusu değil, bunun için pembea2 den en ufak bir destek bile beklemiyorum, desteği mt gibi ve gerçekten bayanların motosiklet tutkusunu destekleyen kişilerin çabasıyla olacak, çünkü malumunuz bayanlar sizinde dediğiniz gibi vespa ve scootr kullananların çoğunluk olduğunu görüyoruz, race ss kullanan bayanların sayısı parmakla sayılı, bu yüzden benim bir kaç irtibata geçtiğimi belirtmek istiyorum, bu şahıslar ciddi anlamda haberleşme ve ikna kabiliyeti olumlu kişilerdir. 50 kişi olsa bile ilk festival olması nedeniyle iyi bir rakam olduğunu düşünüyorum.

maGma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kalyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Fikirlerine tamamen katılıyorum kalyo. Kesinlikle alkol hatta biranın bile söz konusu olmadığı eğer katılacaksa daha önceden bu benim erkek arkadaşımdır, abimdir vs. diye ve en fazla 1 kişi erkek katılımcının refere edildiği bir organizasyon programı olmalı.

Bahsi geçen forum nerdeyse marka olmaya doğru ilerlerken başka bir oluşumun hali hazırdaki katılımcı veya herhangi bir oluşuma katılmayı düşünen bayanları da böleceğini düşünüyorum.

Alıntı butterfly_80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben o yüzden Kadınlı Erkekli dedim, herkesin ailesinin içi rahat olması açısından, babası annesi kardeşi ve kocasıyla gelebilsin, Kızlarıyla Eşleriyle Sevgileriyle guru duysunlar diye, pembea2 böyle girişimde bulunması söz konusu değil, bunun için pembea2 den en ufak bir destek bile beklemiyorum, desteği mt gibi ve gerçekten bayanların motosiklet tutkusunu destekleyen kişilerin çabasıyla olacak, çünkü malumunuz bayanlar sizinde dediğiniz gibi vespa ve scootr kullananların çoğunluk olduğunu görüyoruz, race ss kullanan bayanların sayısı parmakla sayılı, bu yüzden benim bir kaç irtibata geçtiğimi belirtmek istiyorum, bu şahıslar ciddi anlamda haberleşme ve ikna kabiliyeti olumlu kişilerdir. 50 kişi olsa bile ilk festival olması nedeniyle iyi bir rakam olduğunu düşünüyorum.
    butterfly_80 sence bahsi geçen foruma üye olan bayanlar böyle bir organizasyonun altından kalkamıyacak insanlar mı ?

Motosikleti
    Suzuki GS 500
    Alıntı maGma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fikirlerine tamamen katılıyorum kalyo. Kesinlikle alkol hatta biranın bile söz konusu olmadığı eğer katılacaksa daha önceden bu benim erkek arkadaşımdır, abimdir vs. diye ve en fazla 1 kişi erkek katılımcının refere edildiği bir organizasyon programı olmalı.

Bahsi geçen forum nerdeyse marka olmaya doğru ilerlerken başka bir oluşumun hali hazırdaki katılımcı veya herhangi bir oluşuma katılmayı düşünen bayanları da böleceğini düşünüyorum.

butterfly_80 sence bahsi geçen foruma üye olan bayanlar böyle bir organizasyonun altından kalkamıyacak insanlar mı ?
    Elbette katılır, ama bahsi geçen forum düzenlemeyecek, ben kendi özel ve tüzel çabalarımla yapacağım, katılmak herkese serbest ama yardım ve organize konusunda başka kişiler katkıda bulunacak.

Çelişkili sorular olması normal, bu konuda sadece bayanların çok yakını akraba derecesindeki 1 kişi sadece eşlik edebilir. Onun haricindeki kişilere musade edilmeyecek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bayanların motor kullanması çok hoş ve böyle bir organizasyon çok iyi olur bu tür etkinlikler arttıkça insanlar motosikletleri ve çevresinde ki motorcuları fark eder.Motorcuları serseri gören insanların yaşadığı günümüz türkiyesinde bunu kadın erkek insanlara benimsetmeliyiz.

Motosikleti
    Kawasaki ER6F, CBR 125 R
    Ben bu topic açılmadan ve bu oluşumdan haberim olmadan zaten böyle bir şey düşünmüştüm, pembea2 için değil asla olamazda, Ben tüm türkiye bayan motosikletçiler için bir festival düzenleme çabasındayım bu sene olsun yada seneye hiç mühim değil çünkü ben emin adımlarla planlarımın temel taşlarını oturtmaya başladım. Tüm Türkiye bayan motosikletçilerin festivali olacak. Festival Kadınlı Erkekli olacak ama musabakalarda Bayanlar yer alacak. Yer olarak Bodrum yada Marmaris düşünüyorum. Bunun için pembea2 den en ufak bir destek bile beklemiyorum, desteği mt gibi ve gerçekten bayanların motosiklet tutkusunu destekleyen kişilerin çabasıyla olacak,
    ???

Geçen hafta Female Ride Day ilgililerine organizasyonlarıyla ilgili olumlu düşüncelerimi ilettim. Bence harika bir iş başarıyorlar. MTK'ya katılıyorum. Çünkü böyle bir birlikte sürüş omuzlarımızdaki yüklerin hafiflemesi açısından iyi bir moral olur.
    Kalyo'nun dediği gibi gezici bir çekirdek grubun diğer şehirlerdeki sürücülerle buluşmasıyla da bu organizasyon gerçekleştirilebilir.

Sema'nın aklında ise daha önce de konuştuğumuz bir festival var. Ve kendisi artık PembeA2 adına söz söyleme yetkisinde olmadığı için kendi başına bir hazırlığa girmiştir. Yukarıdaki sözlerine istinaden kendisiyle az önce telefonda konuştuk. Çünkü yazılarından amacına uymayan sonuçlar çıkıyor. Destek konusunda, böyle bir oluşum gerçekleşirse tabii ki yardım etmemek olmaz. Çünkü zaten bu oluşumun amacı da kadın sürücüleri birarada buluşturmak... Bu işlerin en zor kısmı "birarada"lıktır. Herkesin düşüncesini medenice ifade edebileceği bir ortam yaratmak ve o ortamdan Female Ride Day gibi sağlam organizasyonlar üretmektir. Yoksa hergün tanık olduğumuz bölünmeler kaçınılmaz olur. Herkesce bilinen motosiklet severlerin birbirlerine destek olduğu düşüncesi ise sadece lafta kalır.

Saygılarımla...
    Seral

Motosikleti
    Suzuki GS 500
    Alıntı seral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ???

Geçen hafta Female Ride Day ilgililerine organizasyonlarıyla ilgili olumlu düşüncelerimi ilettim. Bence harika bir iş başarıyorlar. MTK'ya katılıyorum. Çünkü böyle bir birlikte sürüş omuzlarımızdaki yüklerin hafiflemesi açısından iyi bir moral olur.
    Kalyo'nun dediği gibi gezici bir çekirdek grubun diğer şehirlerdeki sürücülerle buluşmasıyla da bu organizasyon gerçekleştirilebilir.

Sema'nın aklında ise daha önce de konuştuğumuz bir festival var. Ve kendisi artık PembeA2 adına söz söyleme yetkisinde olmadığı için kendi başına bir hazırlığa girmiştir. Yukarıdaki sözlerine istinaden kendisiyle az önce telefonda konuştuk. Çünkü yazılarından amacına uymayan sonuçlar çıkıyor. Destek konusunda, böyle bir oluşum gerçekleşirse tabii ki yardım etmemek olmaz. Çünkü zaten bu oluşumun amacı da kadın sürücüleri birarada buluşturmak... Bu işlerin en zor kısmı "birarada"lıktır. Herkesin düşüncesini medenice ifade edebileceği bir ortam yaratmak ve o ortamdan Female Ride Day gibi sağlam organizasyonlar üretmektir. Yoksa hergün tanık olduğumuz bölünmeler kaçınılmaz olur. Herkesce bilinen motosiklet severlerin birbirlerine destek olduğu düşüncesi ise sadece lafta kalır.

Saygılarımla...
    Seral
    diyecek söz bulamıyorum canım arkadaşım, fikir üretiyorum onuda süslemekte başarılısınız ne diyim, aferim size.

ben kendi fikirlerimi paylaşmayı seviyorum isteyen katılır istemeyen yorum yapar sizin yaptığınız gibi, bölmek gibi bir niyetimde yok. Bayan motosikletçiler içinde site kurmakta benim fikrimdi, güzelde oldu, inşallah çok geç olmadan bir site daha kuracağım, ve ne kdara bayanları desteklediğimi göreceksiniz, asla bölmek veya erkek kadın ayrımcılığıda yapılmayacak yep yeni bir oluşum. Benim fikirlerim ve yaptıklarım sözde kalmadığı beni az çok tanıyan bilir. Yaparım diyorsam yapacağımdır, yaptığım güzel şeylerinde zaten meyvesini görüyorum, insanların yüzündeki o tatlı tebesüm bana yetiyor keşke pembea2 yapsa böyle bir şey ve şehir şehir gezze bu festival için başarılı bir şeyler yapsa çok istiyorum

Motosikleti
    Kawasaki ER6F, CBR 125 R
    inşallah çok geç olmadan bir site daha kuracağım, ve ne kdara bayanları desteklediğimi göreceksiniz, asla bölmek veya erkek kadın ayrımcılığıda yapılmayacak yep yeni bir oluşum. ...........keşke pembea2 yapsa böyle bir şey ve şehir şehir gezze bu festival için başarılı bir şeyler yapsa çok istiyorum
    Bu yeni siteyi de söylemiştin. Ama burdan da belirtmek güzel. Yepyeni oluşumlar heyecan vericidir her zaman. Umarım kalıcı olur.

"Bu festival" demişsin. Hangi festival? Düşünceler ete kemiğe bürünmeye başladığında konuşuruz tekrar, şimdi çok farazi oluyor. Kimse sana yapamazsın dememiş zaten. "Yaparım diyorsam yapacağımdır" demene lüzum yok. Topiğin başından beri olumlu ve destekleyici düşünceler var. İçini ferah tut.

Hayalindeki festival umarım gerçekleşir ve biz de PembeA2 olarak destek veririz

Motosikleti
    Suzuki GS 500
    Ha şöyle sen iyi temenilerini dile ben geri kalanını halederim merak etme sen her şey zamanında güzel sürpriz olacak ama güzel olacak

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    bencede çok iyi olur ama nasıl olur orasını bilemem hayırlısı
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Türkiye'de böyle bişey olacaksa bunu ancak Seral veya Başak İlbaşı (Karaağaçlı) yapar. Maalesef motosiklet kültüründen bi haber, sadece kendini teşhir etmek amaçlı motora binen kadınlar var bizim ülkemizde. Etekli, bikinili, frapan tavırlarla motorun üstüne binip, tek derdi erkekleri tahrik etmek olan, ucuz numaralarla ortada dolaşan kadınlarla bu işler olmaz. Motosiklete binen bir hatun motorcu olarak bu gibilerin olmamasını diliyorum.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzll .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Aprilia Atlantic 500 Sprint Scooter'ların Atası
    Bayandan motorcu mu olur be.Evde yemekleri kim yapacak kim kazak örecek sıpaları kim bakacak tarlayı kim sürecek sobayı kim yakacak kadın kısmı evinde oturur erkekler motorla gezerAllahhhhhh şimdi beni tuğçe tubiş pınar topa tutacaklar Şaka bi yana motor kullanan bayanların sayısı her geçen gün artıyor,ne kadar güzel daha çok bayanımızı trafikte görmek dileğiyle

Motosikleti
    sym mio
    Neler oluyor...

Elint paylaşım için teşekkürler...
    herkes kendi sorumluluğunu bildiği sürece kadınların toplu sürüşü güzel olabilir..
    Tabi başlarında irini istiyorlarsa olacak kişi de gereken tecrübeyi ve kuralları bilmeli...

Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet cevap bekliyorum butterfly_80.
    Tubişim gel beraber toplu sürüş başlatalım istanbul-antalya arası

Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayanlar ile ilgili açılan topiklerin ; yine bayanlar sayesinde polemiğe dönüşmesi

30300 defa aynı şey oldu.

Dişi nbr?

Şii sen girme araya...
    Elint güzel başlık, paylaşım için telkrar teşekkürler...

Alıntı SAKİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayandan motorcu mu olur be.Evde yemekleri kim yapacak kim kazak örecek sıpaları kim bakacak tarlayı kim sürecek sobayı kim yakacak kadın kısmı evinde oturur erkekler motorla gezerAllahhhhhh şimdi beni tuğçe tubiş pınar topa tutacaklar Şaka bi yana motor kullanan bayanların sayısı her geçen gün artıyor,ne kadar güzel daha çok bayanımızı trafikte görmek dileğiyle
    kendin yazmışın hadi neyse...
    valla trafikte artık bende varım
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)