Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Süleyman Memnun: "İstanbul Park'da son kez motosiklet sesi duyacağız"

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Süleyman Memnun, 2021'e kadar F1'in patronu Ecclestone'a kiralandığı resmen açıklanan İstanbul Park pistinin motosiklete kapılarının kapanacağını öne sürdü

İstanbul Park pistinin işletmesinin FİYAŞ tarafından Formula 1'in patronu Bernie Ecclestone'un FOA şirketine, yıllık 3 milyon dolar bedelle 2021 yılına kadar verildiği dün resmen açıklandı.

Üç yıldır Formula 1 yarışlarındaki bilet, yayın ve büfe gelirlerinden pay alan ve Türkiye'den yılbaşına 13.5 milyon dolar da yarış bedeli tahsil eden Ecclestone, böylece pistin işletmesini de üstlenmiş oldu.

Bu sözleşme, bir anlamda Formula 1'in Türkiye'deki geleceğini garantilerken, Motosiklet Federasyonu yetkililerini ise tedirgin etti.

Federasyon Asbaşkanı Süleyman Memnun, hafta sonu MotoGP'ye ev sahipliği yapacak pistte belki de son kez motosiklet sesi duyulacağını belirterek, "Ecclestone ile görüşmelerimizde MotoGP ve yerli yarışlar için hiçbir net cevap alamadık" dedi.

Memnun, sözlerini şöyle sürdürdü: "Şampiyonumuz Kenan Sofuoğlu bu pistte üç tur bile atamadı. Kendi elimizle yaptığımız pistte bizden iki gün için 20 bin euro kira istiyorlar. Yılık üç milyon dolarlık kiranın zaten 1 milyona yakınını MotoGP için biz ödüyoruz. Tesisi yapacak, F1 ve MotoGP'yi getirecek parayı bulduk, işletmek için 3 milyon dolar bulamadık, yazıklar olsun!".

kaynak:milliyet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    İşletmeyi beceremeyene, spora siyasi şov bulaştırıp 5 milyon dolar ceza yazdırana laf yok ama!

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Ecclestone'un birden fazla ropörtajında, demecimde dikkatimi çeken nokta motosiklet sporlarıyla çok ilgili, çok bilinçli konuşması ve her fırsatta sevdiğini söylemesiydi. İstanbul gibi GP'ye veril(mey)en değerin ortada olduğu bir pistte bu organizasyona devam etmek istemesi ne derece mümkündür bilmiyorum ama bende oluşan görüş, Ecclestone'un genel olarak motosiklet yarışı gibi sporları destekleyeceği yönünde.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    Formula 1'i bugünün Formula 1'i yapan adam Ecclestone. Hatasız kul olmaz tabii, ama adam motorsporları tarihindeki en başarılı yöneticilerden biri. Bence Ecclestone'un pist işletmesini alması gayet iyi bir karar.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    evet hayırlı uğurlu olsun bir MOTO GP keyfimiz vardı onunda sağolsun siyasetçilerimiz içine etti. şimdi o 3 milyon doları alsınlarda .................

koskoca devlet bir pisti işletmeyi beceremediya ben daha ne deyim. yap devret yap devret . aman elinizde birşey kalmasın mazallah patlar felan neme lazım

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugun İstanbul Parkta Türklerden fazla yabancılar vardı. Tv den mi seyrettiniz sıralamayı? Seneye ben de Tv den seredicem. Nasılsa burda olmayacak.
    ==============================
    ==============================

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Vallahi arkadaşlar bugün sıralamaları izledim içim de hep bi burukluk hissettim
    seneye olmayacağı aklıma geldikçe.Yazık valla çok yazık şu organizasyonu
    kaybettiren tüm ezik çürümüş içi geçmiş sorumluları kınıyorum.

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Seneye olmayacağı henüz kesin değil ve bence bu kadar umutsuz olmaya da gerek yok. Bu sene de 1-2 ay öncesine kadar MotoGP İstanbul yok deniyordu, son anda yapılan hamlelerle şimdilik GP'ye kavuştuk.
    Evet bu sene yapılan 3 yıllık sözleşme bitiyor, ama bu kesinlikle seneye olmayacağı anlamına gelmiyor.
    Bu arada belirtmeliyim ki ben de tribünler görüldüğünde ekranlara yansıyan yüzlerce boş koltuk ve sadece 3-5 kişi görüntüsünden hiç memnun olmadım.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Acaba Devletİn Motosİklet Kullanicilarina GiciĞimi Var Sormak Lazim Bu Kadarida Fazla ...........Çikti

muammerakbulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bu kadar karamsar olmayalım lütfen...seneye motogp olup olmayacağı henüz kesin değil.bununla birlikte ise eclestone aptal bir dam da değil.yani böyle büyük f1 değerinde bir organizasyonu istanbul park tan çıkrtmaz gibime geliyor.sponsor bulmada adam süpermen gibi.inşallah olur...ama olmazsa da suç onda değil...suç bizim süpermen yöneticilerde...aralarından tek bir ADAM ÇIKARTAMADIK....

seyirci konusuna gelince istanbul park bunda daha fazlasını hakediyor.tabii bu ülkemizdeki kültür bilinç eğtime de bağlı.o gün mecidiyeköye indik.gs maçı varmış(futbolu hiç sevmem.).heryer tıklım tıklım..tabii maçtan sonra da birbireline satır bıçak saldırırlar. neyse bu maalsef ülkemizin gerçeği..ama seyirci hakkımız 80.000 olmalı...ki bu rakamı ulaşacağımıza pek zannetmiyorum..ulaşsak muhteşem olur.ama ben 60.000 razıyım....

Motosikleti
    Belediye adam gibi ulaşım sağlasa MotoGP'ye 40 değil 60 bin kişi giderdi. Otomobil bulamasaydım gidemeyecektim ben

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süleyman Memnun...

Ben Memnun değilim...

GÜNCEL..Okuyun...Kim olduğunu öğrenin..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Hiçbirimiz değiliz...Öte yandan aramızda piste çıkmanın ne anlama geldiğini merak eden kaç kişi var...O da tartışılır.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler