Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Genç mucit kendini şarj edebilen motor tasarladı!

Motovento
    REKLAM ALANI
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çırak suçlu değil kardeşim; USTA'n suçlu USTA'n..

Detaylarını da biliyoruz, elektrikli makinaların verimini de..
    Hatta elektrikli en hafif modellerden birinin menzilinin 150 km arttırılması için aerodinamik çalışmaları ve ruzgar direncinin nasıl 1.4 ün altına düşürüldüğünü filan da biliyoruz.
    Verdiğin örneklere hiç bakmıyorum, çünkü başka ülkede lise öğrencilerinin yaptığı şarjlı otonun TESLA adlı elektrikli aracı menzil olarak geçtiğini, terakki okullarında ise benzinli uzun menzil çalışmaları yapıldığını, uluslarası yarışmalara da girdiğini biliyorum.
    Artık içinde bulunduğumuz çağda üniversite veya özel sektör/devlet desteği olmadan TEK BAŞINA ÇALIŞARAK bir icat yapılamayacağını bütün dünya biliyor, kabul ediyor ve bu yönde planlama yaparak gidiyor.
    Bunun haricinde Sinclair veya unuttum şimdi ay-fon'u yapan herif işte, bunlar gibi dahiler çıkma olasılığı zaten çok az. Bizde elektrik ve su yokken adamlarda hem pazarlamacılık, hem de her yeni şeye para ve zaman verecek zengin sınıflar vardı. 18. yy ingilteresi ve sonrası 19 yy amerikası patent ve kullanım hakları konusunda ciddi ve hatırı sayılır, örnek olabilecek ilerleme kaydettiler.

Biz ise teknik okulları toptan kapayıp nasıl imam-hatipe çeviririz onun peşindeyiz.

He dehalar çıkarsa da bak ne yaparız?
    MİL-GEM projesini yapan değerli beyinlere ne oldu????
    Askeri casuslukla suçlandılar, 365 (casus!) kişi bütün haklarını kaybetti, hayırlı işler usta, istifa edenleri başka ülkelerin hemen havada kaptığını söylemeye gerek var mı bilmem, bir tanesi KORE'ye gitti.

Kötülediğiniz Kemal Paşa döneminde dünyanın en iyi bilim adamları avrupayı terkediyorlardı, Gittikleri 1. adres TÜRKİYE, 2 adres AMERİKA idi. 12 eylülden sonra işler hepten tersine dönmüş, bilim adamı zaten gelmez, olanlar da dışarı kaçıyor.
    Son 20+12 yılda üniversiteler ahır'a çevrildi, bırak icat çıkarmayı... herifler tez yazmadan rektör oluyor. Bundan sonra gelinecek nokta, medreseye çevrilmesidir. Ardından yasaklamalar gelir, her şey bir sebep bulunur ve yasaklanır.
    Mağara devrine dönüş tamamlanmıştır.
    gencin biri bir proje üzerinde çalışıyor,
    devlet cumhuriyet tarihinde görülmemiş desteklere imza atıyor,
    ilkerabi mustafa kemal paşadan, imam hatipten bahsediyor.
    hey maşşallah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gencin biri bir proje üzerinde çalışıyor,
    ilkerabi mustafa kemal paşadan, imam hatipten bahsediyor.
    hey maşşallah
    Senin eli uzun ustan da soma faciasını normal göstermek için 1800 lerin ingilteresi ile 1920 lerin japonyasını örnek gösteriyordu. Ondan ilham almıştır.
    ilkerabi bunu beğendi.

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin eli uzun ustan da soma faciasını normal göstermek için 1800 lerin ingilteresi ile 1920 lerin japonyasını örnek gösteriyordu. Ondan ilham almıştır.
    e ne farkınız var o zaman sabah akşam sövdüğünüz adamdan?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Olayları ve yorumları çarpıtmayalım. Bu arkadaş kendince iyi niyetli bir şeyler yapmaya çalışmış ama bilgisi olmadığı için yaptığı şeyin saçma olduğunun farkında değil. Şimdi biz sırf bu arkadaş bilgisiz ve iyi niyetli diye fizik kanunlarına aykırı olan bir enerji kazanımına "olabilir" diyemeyiz kimse kusura bakmasın. Enerji geri kazanılabilir ama o geri kazanma yöntemlerinin hiçbirisi biz Türk mucitlerinin sandığı gibi kayıpsız değildir. Bir enerji türünden diğerine geçiş yaparak bunu yapmaya çalışsa belki biraz yumuşak eleştirilebilir ama arkadaş elektrik kullanarak elektrik üretmeye çalışıyor. İnsanların farkında olmadığı nokta enerji üretmek için de enerji harcanması gerektiğidir.

Kafa yormadan birşeyler elde etmeyi o kadar seviyoruz ki, mühendislik okumuş insanların o kadar yıllık bilgisini, eğitimini bir anda çöpe atıp, sıfır teorik bilgiyle ortaya çıkan bu adamları sahipleniveriyoruz. Saçmalamasalar tabi ki sahiplenelim, akıl akıldan üstündür ama bu şekilde olmaz. Kimse unutmasın ki altı teorik bilgi ile desteklenmemiş mekanik bilgisi diye bir şey yoktur. O mucit dediğimiz eski zaman adamları buldukları şeylerin çoğunu dağlar gibi teorik bilgileri sayesinde buldular. Rudolf Disesel dizel motorunu sanayiden aldığı benzin motoru parçalarını söküp takarak icat etmedi. Önce teorisini geliştirdi, sonra motoru yapmaya çalıştı. Şimdiki mühendislerden neden bu arkadaşın yaptığı gibi şeyler yapmaya çalışanlar çıkmıyor ? Çünkü olmayacağını bildiklerinden uğraşma gereği bile duymuyorlar.

Özetle, bu zihniyeti savunmaya çalışmayın. Eğer bu yöntem doğru bir şey olsaydı bugün LCD televizyonları, içten yanmalı motorları, cep telefonlarını, mikroişlemcileri icat eden biz olurduk. Şimdi ise Çin bile nerelerden gelip bizi geçti, biz hala elalemin otomobillerini yerli yaptık diye zil takıp oynuyoruz.

Not: Kendim de bir otomobil fabrikasında çalışıyorum.
    acayüp bunu beğendi.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05

hey maşşallah
    Ne Desteği be????
    Yunanistan dan 5000 tane doktor getirme desteği mi?

1 dolarlık mal satmak için 85 sentlik mal alıyoruz.
    Dış borç ne kadar?? YÜZMİLYARLARCA DOLAR.
    Kredi kartı ve taşıt/ev kredisi borcu ne kadar??
    O da o kadar..

Kadir Topbaş'ın tiyatro oyuncusu arkadaşı ve sonradan bilmemne müdürü yapılan 'yazar kasa fırlatan esnaf' zamanında bile bu kadar değildi.
    Fırladı denen dolar ve faiz de bu kadar değildi. Akaryakıt ve vergiler hiç değildi..

Önümüzdeki günlerde DOLAR fırlayacak, ustan ise oraya çıksın çıkmasın tutamayacak.
    O zaman işimiz 10 bakanlık bütçesi yetmeyen DİYANET'e kalıyor: Kuvvetle üfleyip el-fatiha okumak.

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne Desteği be????
    Yunanistan dan 5000 tane doktor getirme desteği mi?

1 dolarlık mal satmak için 85 sentlik mal alıyoruz.
    Dış borç ne kadar?? YÜZMİLYARLARCA DOLAR.
    Kredi kartı ve taşıt/ev kredisi borcu ne kadar??
    O da o kadar..

Kadir Topbaş'ın tiyatro oyuncusu arkadaşı ve sonradan bilmemne müdürü yapılan 'yazar kasa fırlatan esnaf' zamanında bile bu kadar değildi.
    Fırladı denen dolar ve faiz de bu kadar değildi. Akaryakıt ve vergiler hiç değildi..

Önümüzdeki günlerde DOLAR fırlayacak, ustan ise oraya çıksın çıkmasın tutamayacak.
    O zaman işimiz 10 bakanlık bütçesi yetmeyen DİYANET'e kalıyor: Kuvvetle üfleyip el-fatiha okumak.
    şimdik;
    tübitak'ın, maliye bakanlığının ulusal destek programlarından,
    doların, benzinin yıllar içindeki artış grafiğinden,
    savunma sanayiindeki yerlileştirme operasyonlarından bahsedecem de
    pek anlayacak gibi görükmüyon,
    boğaz köprüsü ya da marmaray yapıldığında ben o köprüden geçmem arkadaş diyen aklıevveli bol bir memleket burası.
    senin başka problemlerin olduğunu düşünüyorum.
    allah şifa vere, elimden birşey gelmez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:30 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdiki mühendislerden neden bu arkadaşın yaptığı gibi şeyler yapmaya çalışanlar çıkmıyor ? Çünkü olmayacağını bildiklerinden uğraşma gereği bile duymuyorlar.

Özetle, bu zihniyeti savunmaya çalışmayın. Eğer bu yöntem doğru bir şey olsaydı bugün LCD televizyonları, içten yanmalı motorları, cep telefonlarını, mikroişlemcileri icat eden biz olurduk. Şimdi ise Çin bile nerelerden gelip bizi geçti, biz hala elalemin otomobillerini yerli yaptık diye zil takıp oynuyoruz.

Not: Kendim de bir otomobil fabrikasında çalışıyorum.
    tam ortadoğulu kafası işte,
    ortadoğulu derken odtüyü kastetmiyorum tabii
    yüksek müsaadelerinizle adam bir proje üzerinde çalışıyor kardeşim,
    rivayete göre edison ampulü bilmemkaçbininci denemesinde işler vaziyete getirebiliyor.
    kayıp enerjileri dönüştürmek mümkündür diyoruz, onu bile okumaktan imtina ediyorsun.
    ha %50 olmaz da %20 olur,
    siz pek itibar etmeseniz de bunlar elbette üzerinde çalışılmaya değer konular
    gölge etmeyin madem.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bak düzgünce okursan enerji dönüşümü ile ilgili bir şeyler yazmışım, demek ki okumuşum. Biz o arkadaşın yaptığı işin üzerine yorum yazıyoruz ve bu örnekte enerji dönüşümü vs ile bir şey elde edilemez. Yüzyıl uğraşsa o yaptığı çalışmadan bir sonuç alamaz. Aynı uygulamayı ben çocukken pilli oyuncak arabamda düşünmüştüm. Çocuk aklıyla olur gibi gelmişti bana da...

İşte insanları böyle istatistiklerle, patent sayılarıyla, projelerle kandırmak çok kolay. Bu ülkede her yıl patent rekorları kırılıp, aptal basınız tarafından dev puntalarla manşet yapılıyor. Bilmiyorlar ki o alınan patentlerin aslında patent alabilmelerinin tek sebebi memleketimin patent kurallarının çok gevşek olması. Bu ülkede ota boka patent verildiğinden malesef ki işin içinde olan kişiler dışında kimsenin haberi yok.

Bir konuda haklısın, ssavunma sanayi gerçekten kendisi bazı mühendislik çalışmaları yapıyor, en azından dışarıdan öyle görünüyor ama doğal olarak onların da bilinmeyen bir icat yaptıkları falan yok. Yapsalardı elalemin uçaklarına, silahlarına mahkum olmazdık.

Motosikleti
    xt 600
    Bak düzgünce okursan enerji dönüşümü ile ilgili bir şeyler yazmışım, demek ki okumuşum. Biz o arkadaşın yaptığı işin üzerine yorum yazıyoruz ve bu örnekte enerji dönüşümü vs ile bir şey elde edilemez. Yüzyıl uğraşsa o yaptığı çalışmadan bir sonuç alamaz. Aynı uygulamayı ben çocukken pilli oyuncak arabamda düşünmüştüm. Çocuk aklıyla olur gibi gelmişti bana da...

İşte insanları böyle istatistiklerle, patent sayılarıyla, projelerle kandırmak çok kolay. Bu ülkede her yıl patent rekorları kırılıp, aptal basınız tarafından dev puntalarla manşet yapılıyor. Bilmiyorlar ki o alınan patentlerin aslında patent alabilmelerinin tek sebebi memleketimin patent kurallarının çok gevşek olması. Bu ülkede ota boka patent verildiğinden malesef ki işin içinde olan kişiler dışında kimsenin haberi yok.

Bir konuda haklısın, ssavunma sanayi gerçekten kendisi bazı mühendislik çalışmaları yapıyor, en azından dışarıdan öyle görünüyor ama doğal olarak onların da bilinmeyen bir icat yaptıkları falan yok. Yapsalardı elalemin uçaklarına, silahlarına mahkum olmazdık.
    yahu kardeşim adam bir proje üzerinde çalışıyor,
    kayıp enerjileri dönüştürmek için ÇALIŞIYOR, emek, zaman, kaynak koyuyor ortaya
    kafayı mı yediniz yahu, teorik olarak bunun olabilirliği de ortadayken "olmaz öyle şey"den başka diyecek şeyiniz yok mu?

bak tarihten sizin gibi aklıevveller;

-artık yeni hiçbir şey yok, icat edilebilecek her şey icat edildi.
    Charles Duell - Amerikan Patent Dairesi Başkanı, 1899

-biraz eğitimli herkes sesin kablolar aracılığıyla bir yerden bir diğer yere aktarılamayacağını bilir. ve ola ki aktarılsa bile, böyle bir çabanın pratik bir değeri olmayacaktır.
    1865, Boston Post gazetesi editörü

-geçtiğimiz bir yıl içinde otomobilin yapısını değiştirecek herhangi bir ilerleme kaydedilmediğini göz önüne alırsak, bu buluşun da gelişme ve evrimini tamamladığı sonucuna varabiliriz.
    2 Ocak 1909 - Scientific American dergisi

-uçaklar son derece ilginç oyuncaklar. ama askeri açıdan beş para etmezler.
    Mareşal Ferdinand Foch - 1911

-atomların parçalanmasından elde edilecek bir enerji kaynağının var olabileceğini uman biri, hayal dünyasında geziniyor demektir.
    1933-Ernest Rutherford
    hyanax100 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Teknik anlamda bir şeyden haberinin olmadığını anladığımdan lafı daha fazla uzatmayacağım.

Motosikleti
    xt 600
    Teknik anlamda bir şeyden haberinin olmadığını anladığımdan lafı daha fazla uzatmayacağım.
    sen bi anlat hele,
    ben zerzevat tüccarıyım, pek anlamam ama bi anlayan çıkar belki
    fesübhanallah

Zaten biz kayıp enerjiyi geri kazanmak imkansız demedik. Mucit arkadaş işin yanlış tarafıyla ilgileniyor veya basın öyle yansıtıyor. Örneğin kedi uçabilir mi? Uçamaz. Ama uçağa bindirirsen uçar. İşte benim demek istediğim bu. Mucit arkadaş uçağı geliştirmenin yollarını aramalı. Evren kurallarına aykırılık yapıp kediyi uçurmakla uğraşırsa bir yere varamaz. Ben mucit arkadaşın yararı için bunları söylüyorum. Zaten yıllardır "Biz mükemmeliz biz yaparız biz en iyiyiz." dediğimiz için hala yerimizde sayıyoruz.

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı mottor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten biz kayıp enerjiyi geri kazanmak imkansız demedik. Mucit arkadaş işin yanlış tarafıyla ilgileniyor veya basın öyle yansıtıyor. Örneğin kedi uçabilir mi? Uçamaz. Ama uçağa bindirirsen uçar. İşte benim demek istediğim bu. Mucit arkadaş uçağı geliştirmenin yollarını aramalı. Evren kurallarına aykırılık yapıp kediyi uçurmakla uğraşırsa bir yere varamaz. Ben mucit arkadaşın yararı için bunları söylüyorum. Zaten yıllardır "Biz mükemmeliz biz yaparız biz en iyiyiz." dediğimiz için hala yerimizde sayıyoruz.
    neresini beğenmedinse orasını bi söyle arkadaş?
    burak işin hangi yanlış tarafıyla ilgileniyor, neresiyle ilgilenmesi icabeder söyle ki bilelim.
    ya da bu mucit genç bu boş işleri bırakıp tövbe istiğfar mı etsin ne dersin?

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    şimdik;
    tübitak'ın, maliye bakanlığının ulusal destek programlarından,
    doların, benzinin yıllar içindeki artış grafiğinden,
    savunma sanayiindeki yerlileştirme operasyonlarından bahsedecem de
    pek anlayacak gibi görükmüyon,
    boğaz köprüsü ya da marmaray yapıldığında ben o köprüden geçmem arkadaş diyen aklıevveli bol bir memleket burası.
    senin başka problemlerin olduğunu düşünüyorum.
    allah şifa vere, elimden birşey gelmez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:30 ----------

tam ortadoğulu kafası işte,
    ortadoğulu derken odtüyü kastetmiyorum tabii
    yüksek müsaadelerinizle adam bir proje üzerinde çalışıyor kardeşim,
    rivayete göre edison ampulü bilmemkaçbininci denemesinde işler vaziyete getirebiliyor.
    kayıp enerjileri dönüştürmek mümkündür diyoruz, onu bile okumaktan imtina ediyorsun.
    ha %50 olmaz da %20 olur,
    siz pek itibar etmeseniz de bunlar elbette üzerinde çalışılmaya değer konular
    gölge etmeyin madem.
    Bahset bahset..
    Tubitak'a nassı casus girmiş de pek möhim zatı-evvellerin KRİPTOLU telefonlarını dinlemişler, anlat da bilelim.
    Bu tubitak eskiden bilim-teknik dergisi çıkarırdı, şimdi şapkadan nassı kulah çıkarıyo anlat bakalım.
    Yav neyin üzerinde çalışacak??? Kim çalışacak?
    Konya ovasında SU bitmiş, istanbulun 60 günlük suyu kalmış, nerden kim getirecek bir bahset bakalım.
    Hangi kayıp enerji? Nerde neden kayboluyor? Nerden geri getircen?
    Bakır kayıplarını mı? Fuko kayıplarını mı, sürtünmeyi mi geri kazancan? Rüzgar direncini mi sıfırlaycan?
    Marmarayın vagonları Eskişehirde mi yapılıyor sanıyorsun?
    Avrupadan geldi aha bizim burda yatıyor, deneyenler de ÇİNLİ be.. NAH BÖÖLE çekik gözleri var??
    Yerlileştirme projesiynen ne yerlileşti???
    Askerin postalı mı? Bak YEŞİL KUNDURA da yandı, sigortadan aldı parayı koydu cebine, AZİZ YILDIRIM niye hapse girdi sanıyorsun?
    Şikeden mi?? YOOOO::
    BİZİM ÇALIK (DÜNÜR) girsin o ihalelere diye. 320 milyon dolar teminatım nolcak dedi adam, ÜSTÜNE bir bardak soğuk su iç dediler.

Dünyayı nasıl algılamaktasınız, nedir sizin kafanızı böyle güzel yapan? VİSKİ Mİ?
    Yiğt Bulut, Emre Aköz, AB eski bakanı egemen bağış bol bol içiyor biliyoruz, bayağı bir içmeniz lazım başka türlü olmaz.
    Teorik olabilirlik diye bişi yoktur.
    Teoriler de bilime ve matematiğe dayanmalıdır yoksa onlara teori denmez, GEYİK MUHABBETİ denir.
    Ayakkabın, şemsiyen çinden geliyor. Sucuk diye soya yağı-kırmızı boyalı tavuk kemiği yiyorsun, 5 liraya sucuk var ne ala memleket deme. Et 30 lira, güldürürsün adamı.
    Buğday, pirinç, SAMAN ithal..
    Bütün parçaları ithal ederek bir araya getirip hangi icadı yapçan da cebe kaç para indiricen UYANIK?
    TOYOTA AVENSİS şasesine motor-pil koyup RECEP i de şöför koltuğunda POZ verdirdiniz 2 yıldan fazla zaman geçti, istanbuldan ankaraya 10 kuruşa gidiyordu manşetlerde... NERDE KARDEŞİM araba???? Nooldu o ceryanlı türk malı arabalarrrrrr?????
    TEORİK olarak bıyık takarsa halam enişte oldu de mi?

Motosikleti
    xt 600
    abi bi sinikırs filan ye sen
    zira hiç sağlıklı görünmüyorsun,
    yiğit bulut'un içkisini de araya sıkıştırmışın ya, büyük başarı,
    ak parti elbet bigün iktidar koltuğunu devredecek de sen o zaman neye sardıracan da ızdırabına merhem bulacan onu merak ediyorum,
    boşluğa düşersin abicim, halin hal değil.
    akü şarjından yiğit bulut viskisine gelen kafa kafa değil.
    sana ve yanık devrelerine iyi yılmazözdilcilik oynamalar dilerim.

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Bende meşguliyet çok, boşluğa düşmem.
    Asıl siz aldatıldığınızı ve aldatılmakta devam etmekte nasıl bir inat gösterdiğinizi anlayınca boşluğa düşeceksiniz.

Plakayı tescilden sorgulayın, beni boşluğa düşürün, ya da galeriden satış ilanını göreyim....

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    xt 600
    nur yüzlü abiciğim;
    gayretini ve insanları uyandırma arzunu anlıyorum
    ama bu böyle yetersiz ve gergin bir üslupla, yanık devrelerle, yiğit bulut viskisiyle filan olmaz,
    ne dediğin bile hiç anlaşılmıyor,
    şimdi çocuk aküyü şarj etmeye çalışıyor,
    sen başbakanı sevmiyorsun
    egemen viski çakıyor
    bi de toyota var plakası kontrol edilmesi gereken
    arada çinliler filan
    "ilkerabi..tamamdır.."

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Birkaç akü , bir invertör , bir ups ile bu iş olmaz. Hatta bu sistem menzili uzatmak yerine kısaltabilir.
    Sistemin verimli çalışması için akü takfiyesi yapmış. E zaten menzili sadece akü takfiyesi ile uzatablir. Şarj işine girmeye gerek yok hiç.
    Yada şarj için kullanılan sistem tamamen ayrıdır. Buda enerji dönüşümünden uzak bir durum.

Cıx acayüp bunu mantıklı bulmadı

Ha birde öndeki gerkesiz ışıkları sökerse daha faydalı olur.

neresini beğenmedinse orasını bi söyle arkadaş?
    burak işin hangi yanlış tarafıyla ilgileniyor, neresiyle ilgilenmesi icabeder söyle ki bilelim.
    ya da bu mucit genç bu boş işleri bırakıp tövbe istiğfar mı etsin ne dersin?
    yazdıklarından verecek bir cevabın olmadığı için gag gug ettiğin belli. Mesajımı tekrar tekrar oku. Bütün sorularının cevabını bulacaksın. Kuru kuru birşeyler savunuyosun. Ama savunduğun şeyi sende bilmiyosun. Ben yaptığı işin yanlışlığını 1. sayfadaki mesajımda basit bir hesapla açıkladım. Sende "zırva" dediğimiz tarzda savunma yapacağına savunduğun şeyi açıkla. Sence mucit arkadaş ne yapmış. Yaptığı şeyin fizik ve matematikte açıklaması nedir? Bunları bekliyoruz senden.

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı mottor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazdıklarından verecek bir cevabın olmadığı için gag gug ettiğin belli. Mesajımı tekrar tekrar oku. Bütün sorularının cevabını bulacaksın. Kuru kuru birşeyler savunuyosun. Ama savunduğun şeyi sende bilmiyosun. Ben yaptığı işin yanlışlığını 1. sayfadaki mesajımda basit bir hesapla açıkladım. Sende "zırva" dediğimiz tarzda savunma yapacağına savunduğun şeyi açıkla. Sence mucit arkadaş ne yapmış. Yaptığı şeyin fizik ve matematikte açıklaması nedir? Bunları bekliyoruz senden.
    ulan ne memleket ama
    bişeyle uğraşanın paçasından aşağı çekiverirler,
    kimin haddine yakıt tasarrufu filan böyle ulema dururken,
    şu mesajlardaki rezilliği bile göremiyorsunuz, alaturka hastalıklar işte,
    gag gug ne arkadaş, kafayı mı yedi herkes yahu!
    aynı şeyi 500 kere yazdırmaktan nasıl bir haz alıyorsunuz??
    çuvalladınız, sçtınız, sıvadınız oda bitti, hala başına oturup "ama iyi sçtık haa" diyosunuz.
    bu ne hayatın içine eden bi "bilmek"tir kardeşim,
    vallahi bilmeseniz bundan iyiymiş,
    diyorum ki;
    adam yakıt tasarrufu ya da yürüyen araçta akü şarjı için kafa yoruyor, mesai harcıyor.
    motorla uğraşma işini paravan olarak kullanıp arka planda dişihintkeneviri yetiştirmiyor!
    sen ne yapıyorsun;
    bik bik ediyorsun,
    olmaz öyle şey diyorsun,
    pabucumun mucidi diyorsun,
    uğraşma böyle şeylerle diyorsun...
    biri ak partiden girer, biri 40'ı ikiyle çarpabildiği için ukalalığa soyunur...
    düşün lan bi milletin yakasından!
    bagımlı ve hyanax100 bunu beğendiler.

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    1000 değil 2000 kerre yazsak gene anlamıyon hemşerim.
    Biz diyoz KIÇINDAKİ DON bile ÇİN'DEN geliyor, sen diyorsun uçak yapıyoz, hızlı tren yapıyoz..
    Partiyle purtüyle alakası yok bunların.
    Rakamları koyuyoz önüne gene göremiyon.
    ABD federal bankası 4 tane ağaç kesip 40 çuval para basmazsa senin değirmen dönmüyor.
    Çok mucidimiz olabilir, ancak bunların hiç biri ÜRETİM aşamasına geçmeyecek.
    ÇÜNKÜ ÇİNDEN UCUZA ALIP ÜSTÜNE %70 vergiyi ekleyip vatandaşa DAYAMAK en KOLAY YOL.
    Krediyi çekip almaya ne var, sonra ödemeye geldi mi tarladaki domatesler FAİZE YETMEZ!
    Ülkemizde enerji dahil bütün girdiler dünyanın en pahalısı ve ithal iken sen mal yapıp sa_ta_maz_sın.
    UCUZ OLAN tek şey İNSAN HAYATIDIR. UCUZ OLAN EMEKTİR..
    Milli gelir dağılımında adalet sırasına göre SONDAN 3. ülkeyiz.
    Dolaylı verilerde ise DÜNYA 1.siyiz. YÜZDE 69 VERGİ var.
    Dünyaya yapıp sattığımız, kapış kapış giden hangi malımız var?
    4 tane dünyaca bilinen TÜRK markası say..
    Yok.
    Bi tişört satıyordun, artık o da yok. ÇİN yaşasın..
    Zaten olsa satamazsın, adamlar GÜMRÜK uyguluyor, sen ise GÜMRÜK almadan her ÇİN ÇÖPÜNÜ, avrupa malını gemi dolusu ülkene sokuyorsun..
    Üretim olmayan yerde 1 değil 1000 mucid çıksa ne olur???
    Şimdi sana soruyorum halkın yakasından düşmesi gerekenler KİM???

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)