Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motor fiyatlari hk...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Muzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    arkadaslar sahibinden.com sitesinden ilanlara bakiyorum ama fiyatlar biraz garip geliyor bana (tabi ikinci el herkes kendi malinin degerini belirleyebilir.)
    piyasayi fazla bilmedigimden sizlere danisayim dedim.
    mesela 45000km de 2005 model gv250 ye 5000tl verilirmi? yanlis hatirlamiyorsam o yillarda bu motorun sifir fiyati 5500 civariydi.
    yada 39000km de 1999 model en500 e 7500tl verilirmi?

cinlilerden
    13000km de 2006 model DD 250E-9 4000tl edermi?
    10000km de 2006 model Roadstar 250 4500tl edermi?

sizce hangi model, kac km de nekadar eder?

saygilar...
    herkes bir gün ölür, ama aslında herkes yaşayamaz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    tok satıcıysa eder ..
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    okadar genel yazmışsınız ki nerden başlasam bilemedim

Memlekette motosikletlere her 6 ay ila 1 senede 1 kuvvetli bir zam geldiğinden 2005 den bu yana gv250 nin 5500 olması doğal 0ına bakınca yaklaşık 10bin olduğunu göreceksiniz. Eh satıcıda fiyat koyarken 0 fiyatı baz aldığından 2005 yılında 0 alırkenki paraya direk satıyor.

çinli meselesine gelince. Açıkçası hele 2.elde düzgün bir çinliye 2000 den fazla verilmez. Satarken acaip zarar etmenin yanında çıkaracağı sorunlar tam bir süpriz. Tanıdıkdan almadıkça 2.el çinlilere sıcak bakmıyorum.

Ancak konu regal raptor ise biraz daha değişik. çinliler içersinde 2.elden alınabilesi bi motor olmanın yanında nispeten daha sağlam ancak elbette bir japon kadar olamaz. Fiyat konusunda da bahsi geçen modelin 0 fiyatı 5000 civarı diye biliyorum. Eh sıfırı o fiyatken gidipde 4000 e 2.el almayı düşünmem.

Yaşlı büyük hacimli motosiklet konusuna gelince (en500). 99 model yani 13 yaşında hangi motosiklet olursa olsun turşusu çıkmıştır. Ağır bakım zamanı ya gelmiştir ya eli kulağındadır veyahut nadir de olsa satıcısı itina ile bütün bakımlarını yaptırmıştır. Genelde bu tür motosikletlerde bakım zamanı gelir gelmez satıyor bakım parasınıda üstüne koyup 0 km alıyor olan alıcıya oluyor Ayrıca çok el değiştirmiştir muhtemelen km ile oynanmıştır galerici usulü ufak tefek kusurları gizlenmiştir gün gelir süpriz diye karşına çıkabilir

Kısaca 2.el alacaksan tanıdık birinden almaya bak kafan rahat için rahat olur

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    en iyi çinli denilen regal raptor bile karpuz gibi...tamamen şans..fiyatların geneli sıfırına göre ucuz ederine göre pahalı..özellikle gv250

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    safakk' ın dediği gibi regalraptore 4000 tl ya da 3000 tl veren adamın aklını anlamam. benim 2006 regalim vardı, kırmızı, kız gibiydi, çok yollara gittim bir kere bile sorun çıkarmadı bana, çok temizde bakmıştım. ben aldığımda 2700 km deydi 2 sene önce 2500 tlye almıştım, geçen sene de 2600 tlye sattım. en temiz regale bile 2800den fazla verilmez. 99' en500 e 7500 ciddi para, 2 gün önce bir arkadaşım 99' en500 aldı 5000 tl. kmsi 40000 civarı birşeydi sadece bir çift lastik ve birde egzozunda sorun vardı. Egzoz tamiri 70-80 tl gibi birşey düşünün, 2. el motor alırken zaten lastik ihtiyacı hemen hemen kaçınılmaz. Ve dediğiniz gibi gv250de çok para. İnsanları anlamıyorum bu kadar para isterlerken ne düşünüyorlar acaba...

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Bu derdi bende yaşıyorum şu an. Ne kadar uçuk fiyatlar var. Fiyatları geçtim motorların ne halde oldukları tamamen süpriz. Adam 2006 da 3000 liraya aldığı motoru 3500 e satıyor ki çinli birde . Japonlara bakıyon temizi yok. Çok temizlerini alacak para yok. Allah yardımcısı olsun motor sevdasıyla yanıp tutuşan bütçesi dar arkadaşların. Ben sanırım üzerine para koyup sıfır bişiler alıcam bu gidişle :(

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı RamuthRa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    safakk' ın dediği gibi regalraptore 4000 tl ya da 3000 tl veren adamın aklını anlamam. benim 2006 regalim vardı, kırmızı, kız gibiydi, çok yollara gittim bir kere bile sorun çıkarmadı bana, çok temizde bakmıştım. ben aldığımda 2700 km deydi 2 sene önce 2500 tlye almıştım, geçen sene de 2600 tlye sattım. en temiz regale bile 2800den fazla verilmez. 99' en500 e 7500 ciddi para, 2 gün önce bir arkadaşım 99' en500 aldı 5000 tl. kmsi 40000 civarı birşeydi sadece bir çift lastik ve birde egzozunda sorun vardı. Egzoz tamiri 70-80 tl gibi birşey düşünün, 2. el motor alırken zaten lastik ihtiyacı hemen hemen kaçınılmaz. Ve dediğiniz gibi gv250de çok para. İnsanları anlamıyorum bu kadar para isterlerken ne düşünüyorlar acaba...
    kenan bu düşüncelerini arkadaşına empoze edersen sevinirim fiyat kırmak açısından

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kenan bu düşüncelerini arkadaşına empoze edersen sevinirim fiyat kırmak açısından
    Ben bilmem ben sadece kendi fikrimi beyan ederim, gerisine karışmam :D

2 elde özellikle sahibinden de fiyatlar hep şişirme olur kafadan %20-25 pazarlıkla başlıcan artık bu kural oldu-yani uyanık geçinenlerin yüzünden
    memleket ne hale geldi-olanda malı makul fiyata satmak isteyen dürüst insanlara oldu örn:benim motorun ilanı 2200'dü ben 1400 e aldım

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Alıntı brds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 elde özellikle sahibinden de fiyatlar hep şişirme olur kafadan %20-25 pazarlıkla başlıcan artık bu kural oldu-yani uyanık geçinenlerin yüzünden
    memleket ne hale geldi-olanda malı makul fiyata satmak isteyen dürüst insanlara oldu örn:benim motorun ilanı 2200'dü ben 1400 e aldım
    Kesinlikle haklısın, benim regale 3200 istiyordu 2500e almıştım :D şu anki motoruma arkadaş 12500 fiyat koymuştu, allem ettim kallem ettim altından girdim üstünden çıktım 10400e aldım. Tabi burada insanların paraya ihtiyaç durumları çok önemli.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    oda bişeymi...adamlar sıfırı 4000 tl olan motora 4500 tl istiyor utanmadan...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HAklısın. ben bi kere xl 200 e denk geldim adam 5850 istiyor ve vergi borcuda cabası

Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben onlara okadar uyuz olmuyorum ... yani motorda hakikaten hatırı sayılır bir extra varsa adam isteyebilir -tabi verilmezde- yani bu bir enayi bulayımda
    yolayım durumu değil benim en çok uyuz olduklarım adam motoru almış 25bin km yapmış veya 50bin motorun 0km diyelimki 1000tl ise adam 850 tl istiyor
    lastik bitmiş motor bitmiş veya bitmek üzere kırdığı fiyata bak %15-20 yok artık daha neler

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    bu sebepden sıfır çinli almak bana her zaman daha mantıklı geliyor. 2700 lira param vardı. sahibinden.com u her 15 dk da bir yenileyerek 3 hafta geçirdim ama nafile.
    ne olduğu belirsiz nasıl kullanıldığı belli olmayan cbf150 ler bile bu fiyata inmedi.
    gittim paşa paşa sıfır mondial mc150 aldım. ilk ben kullandım, özenle rodajınıda yapıyorum. masraf sıfır şimdilik. 2500 e 10 ay vade yaptılar sağolsunlar, ruhsat içinde 150 falan gitti. o fiyata sıfır motor sahibi oldum.
    bu yüzde çinliler gerekli piyasada.

ne olursa olsun, bütçesi az olan motor sevdalıları için büyük şans. bundan 10 yıl önce olsa benim motor almam imkansız olurdu. ve japon alman bilmem ne alıcam diye kasar dururdum kendimi.
    beğenmediğiniz çinliler sayesinde 4 yıldır motor kullanabiliyorum.
    Allaha şükür bir kere bile yolda kalmadım. ilk motorumuda sıfır mondial zn125 almıştım. 5000 km sorun çıkartmadı, sattım. yine sıfır mondial almak nasip oldu çok şükür.
    ikinci el işi bambaşka bir dünya.
    Halil Karamanoğlu ve dürümdöner bunu beğendiler.

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    daha öncede gerek ben gerek diger tecrübeli arkadaşlar bu konuda benzer açıklamalar yaptık yaptılar.

ben kısaca degineyim.

bir malın ikinci el degerini eger sıfırı üretiliyorsa ona göre belirlenir. üretilmiyorsa benzer özellikte başka marka ve modeli baz alabilirsiniz.

sizin verdiginiz örnekle başlayalım.

gv 250 sıfır km satış fiyatı 9000 civarında.

siz bunu alır kullanırsınız ve kısa bir üre sonra satarsanız 2012 modelse eger %15 daha düşük bir rakama satarsınız yani 7650 lira ikinci el degeri vardır. bundan sonraki he yıl için % 5 deger kaybeder.

siz eger o yıldaki satış fiyatına göre hesap yaparsanız ülkedeki enflasyonu sıfır olarak kabul etmeniz gerekir. günümüz türkiyesinde sözde açıklanan enflasyon rakamları %10 civarındadır ama bu gerçekte daha yüksektir.

buradan yola çıkarak kafanızda belli bir hesap yapabilirsiniz.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

KAYA28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QM250
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sebepden sıfır çinli almak bana her zaman daha mantıklı geliyor. 2700 lira param vardı. sahibinden.com u her 15 dk da bir yenileyerek 3 hafta geçirdim ama nafile.
    ne olduğu belirsiz nasıl kullanıldığı belli olmayan cbf150 ler bile bu fiyata inmedi.
    gittim paşa paşa sıfır mondial mc150 aldım. ilk ben kullandım, özenle rodajınıda yapıyorum. masraf sıfır şimdilik. 2500 e 10 ay vade yaptılar sağolsunlar, ruhsat içinde 150 falan gitti. o fiyata sıfır motor sahibi oldum.
    bu yüzde çinliler gerekli piyasada.

ne olursa olsun, bütçesi az olan motor sevdalıları için büyük şans. bundan 10 yıl önce olsa benim motor almam imkansız olurdu. ve japon alman bilmem ne alıcam diye kasar dururdum kendimi.
    beğenmediğiniz çinliler sayesinde 4 yıldır motor kullanabiliyorum.
    Allaha şükür bir kere bile yolda kalmadım. ilk motorumuda sıfır mondial zn125 almıştım. 5000 km sorun çıkartmadı, sattım. yine sıfır mondial almak nasip oldu çok şükür.
    ikinci el işi bambaşka bir dünya.
    bende ev almak için araba ve motorumu satınca birde kredi maaşın bi kısmını götürünce mecburen çinli almak zorunda kaldım... şimdiye kadar bi sıkıntı oldumu 1,5 yıl oldu (daha 6000 km) demekki yatan motor masraf çıkarmıyormuş..

Muzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    mesela gv250 icin su anki fiyati 8750tl (vadesiz 24 ay taksit kapiya teslim) aradan 7 yil gecmis ve motorda bir suru degisiklikler iyiliestirmeler olmus. bir yerde okumustum 2007 ve 2011 modellerinde motorda revizeler vardi. su anki sifir piyasasina gore fiyat belirlemek biraz haksizlik olur gibi. pazarlik payi muhakkak vardir ancak ne bileyim o fiyatlari gorunce telefon edesim bile gelmiyor. en sonunda taksitli sifir bir cinli cekicem gibi. iyice motor kullanmaya alisincada 0 bir japon...
    herkes bir gün ölür, ama aslında herkes yaşayamaz...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Birgün herrkes shadow alacaaaakk
    bunu bilir bunu söylerim )

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok be hocam, o kadar değil =) VN varken

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla abi kıçım seleye değdiği andan itibaren tüm hayallerim shadow üzerineydi. saçlar uzun sakallar uzun deriler vs lakin askerden dönüp r 1200 gs adv ve ktm 640 adv görünce tamamen değişti hayaller Lakin hayallerimin ilk gözağrısıdır shadow. Belki yaşlanınca artık

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)