Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kanuni seyhan 250 ve 150 dustu... gorusleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Muzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    arkadaslar cevremde birisi seyhan 250cc - 2008 model 20000km 1500tl digeri seyhan 150cc 2007 model 14000km 1250tl. seyhan 150cc bir arkadasimda ve daha tamir yuzu gormedigini soyluyor. tabi bakimlarini falan yaptirmis, zamani geldiginde degismesi gereken parcalari degistirmis ve guvendigim birisi. digeri ise yine bir arkadasin tanidigi ve temiz oldugunu soyledigi bir motor.

sizce hangisi daha mantikli? 150cc cok kucukmu kalir? boyum 176 kilom 74
    herkes bir gün ölür, ama aslında herkes yaşayamaz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

150 iyi seni heryere götürür satmasıda daha kolay olur nasıl olsa ileride değiştirirsin

Attalos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KB150-25
    seyhan 150 yi zamanında sıfır alıp 4 sene kullandım ve çok memnun kaldım. büyük beklentileriniz yoksa gayet güzel kullanır ve memnun kalırsınız. aynı dönemde yakın bir arkadaşımda seyhan 250 aldı ama hep çok yaktığından şikayetlenirdi.

şu anda kuba 150-25 kullanıyorum. hemen hemen bütün parçaları seyhan 150 ile aynı. yani seyhanın herhangi bir parça sorunuda yok, fiyatıda uygun daha ne olsun..

Motosikleti
    yok
    250 lik olani daha hos duruyor gibi siyah ve kalipli duruyor. 150 kullanan arkadas cok memnun 4 senedir kullaniyormus. seyhan 250de karar kilacakken bu 150lik olan cikti meydana. kararsiz kaldim. acikcasi bu benim ilk motorum olacak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    nerde düştü? düşünce bir şey oldu mu?

yazarken kendimizi doğru ifade edemiyoruz. umarım konuşurken de öyle değildir...

al gitsin kardeşim seninlemi yaşayacak 150 iyidir

Motosikleti
    yok
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerde düştü? düşünce bir şey oldu mu?

yazarken kendimizi doğru ifade edemiyoruz. umarım konuşurken de öyle değildir...

dikkate alicam... ama dustu kelimesi turkcede mecazi anlamda oldukca fazla kullanilir...
    kimse 250 seyhani tavsiye etmiyor hmmm... 150lik baslangic icin iyi olacak galiba. dediginiz gibi zaten sonradan, motor kullanmayi iyice ogrenince japon bi tane alirim... tesekkuler...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı Muzun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dikkate alicam... ama dustu kelimesi turkcede mecazi anlamda oldukca fazla kullanilir...
    kimse 250 seyhani tavsiye etmiyor hmmm... 150lik baslangic icin iyi olacak galiba. dediginiz gibi zaten sonradan, motor kullanmayi iyice ogrenince japon bi tane alirim... tesekkuler...
    ordaki sıkıntı "düşmek" fiilinde değil ki... evet, "düşmek" fiili fiyat için de kullanılır. burdaki sorun, "düşmek" fiilini, yanlış özne için kullanmakta. yani düşen şeyin fiyat olduğunu belirtmeyince ve cümlenin öznesi motosiklet olunca, anlam kayması ve anlatım bozukluğu olmuş oluyor...
    Halil Karamanoğlu bunu beğendi.

Motosikleti
    yok
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ordaki sıkıntı "düşmek" fiilinde değil ki... evet, "düşmek" fiili fiyat için de kullanılır. burdaki sorun, "düşmek" fiilini, yanlış özne için kullanmakta. yani düşen şeyin fiyat olduğunu belirtmeyince ve cümlenin öznesi motosiklet olunca, anlam kayması ve anlatım bozukluğu olmuş oluyor...
    kerdes dusmek fiili eline birseyin gectigi anlaminada gelir. fiyatlardaki dusme mecazi degildir "abi muthis bir mal dustu gormen lazim " gibi kullanilir mesela... burda argoda oldu ama...

yawf sen bide su motorlari bir yorumlasan super olacak :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    o motorlardan anlamam pek...

Motosikleti
    yok
    150cc kullandim gecen cok titresim var yaa :( motorun kendisindenmi yoksa bindigimde bir sorunmu var anlamadim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)