Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kamp için malzeme

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki Marauder 800
    Arkadaşlar yaz kampları için çadır tulum mat filan almak istiyorum. Bunun haricinde kamp için olmazsa olmazlar -kardeşim kampa gideceksen mutlaka şu da olmalı- diyebileceğiniz aklınıza gelen neler var ve birde bunları uygun fiyatta nereden alabiliriz bulabiliriz ?

Yardımcı olan olmayan herkese şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Çadır tulum bunlar uygun fiyata internetten filan bakılabilir, mat ise askeri malzeme satan yerlerde daha uygun fiyatlara bulunabilir.. Kamp için olmazsa olmaz dersen ne, nasıl, nerde kamp yapacağına bağlı..
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

vicuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey Gy150 Cross
    su mataran mutlaka olsun derim su için artı kamp için malzeme seçimi birazda o anki hava şartlarına bağlıdır ama illaki de yanında çadırın bile olmasa bıçak çakı vs. bulunsun artı olarak ufak bir ilk yardım çantasına her an için ihtiyaç duyulabilir. unutmaki doğadasın ;)

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı telkarinn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yaz kampları için çadır tulum mat filan almak istiyorum. Bunun haricinde kamp için olmazsa olmazlar -kardeşim kampa gideceksen mutlaka şu da olmalı- diyebileceğiniz aklınıza gelen neler var ve birde bunları uygun fiyatta nereden alabiliriz bulabiliriz ?

Yardımcı olan olmayan herkese şimdiden teşekkürler
    aydınlatmada çok önemli şu birmilyoncularda satılan 2.5 tl lik ledli lambalar var ondan al ikitane birazda bim den pil yeter ama abarmak istersen carrefoura git orada şarjlı lambalar var kolunu çevirince şarj oluyor ve alırsan cep telefonu şarj edenlerden al pilin biterse onuda şarj ediyor aparatları var

davutyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1100 Gs
    Herşeyden önce aldığınız matın kırılabilir olmayınından alın incelerden olmasın, şişme mat alırsanız konforu daha iyi olur ve daha az yer kaplar. Şişme veya kalın olanları Decathlon da uygun fiyatlara alabilirsiniz. Şişme yastık boynunuzun altına dürüp bükeceğiniz ve sizi rahatsız edecek giysilerden ziyade daha rahat ve pratiktir öneririm, bu yaz carrefour da tanesi 7 lira idi ben kaçırdım.

Uyku tulumunda iyi birşey almaya bakın zira bir gecede sizi pişman eder sabahı zor getirirsiniz. Yaz için kullanım öngörülyorsa çok dolgulu veya kaztüyü almanıza gerek yok ancak hava alabilir malzemeden olursa iyi olur tabi ki. Bunda dikkat edeceğiniz iki faktör var; biri konfor derecesi ki bu sizi rahat ettirecek derecedir, diğeri ise ekstrem derecedir buda sizi hayatta tutabilecek en az sıcaklıktır. Yani -10 gibi ekstrem derecelerin yazılı olduğu bir tulumda sanmayın ki o sıcaklıkta rahat uyursunuz bakılması gereken konfor derecesidir.

İyi aydınlatma sağlayan fenerlerden mutlaka edinin, alırken kaç lümen olduğuna bakın kimi şarjlı fenerler çok afili oluyor bilmemkaç ledli yansıtıcılı falan ama ancak okuma ışığı olarak kullanabiliyorsunuz. Benim tavsiyem power ledli ve mercekli olanlarından alın hem bulunduğunuz alanı aydınlatır hem de fener olarak işe yarar hem de sarfiyatı düşük olur.

Kuru iççamaşırı ve yedek çorap mutlaka olmalıdır. İşe yarar bir çakı, katlanabilir çatal kaşık seti, çay demlemek için ufak tüp ve çaydanlık ve yemek yapmak için aluminyum kap kaçak. Bunda internette şöyle bir arama yaparsanız iç çe geçen 6lı- 7 li setlerin olduğunu görürsünüz. Hem hafiftirler hem çok yer kaplamazlar.

Gideceğiniz yere ve mevsimine göre sinek kovucu, elsabunu, ufak bir havlu, ateş için çakmak vs gerekir. Ağrı kesici ve el kremi mutlaka taşırım ben de. Ufak bir ecza çantası bulundurmak gereklidir.
    Katlanabilir bir ufak tabure ya da sandalye bazen keyfe keyf katar, ben bunun yanında birde metrodan aldığım aluminyum masamı ekliyorum, kendisi sadece bir mat kadar yer tutuyor.

Ha birde uvalet kağıtsız yapamıyorum ben, tercih meselesi 2 adet mutlaka olur çantamda hem peçete hem de popoya lazım oluyor.

Kamp malzemeleri için Adrenaline uğrayabilirsiniz elemanlar tecrübeli ve yardımsever üstelik motorculara %10 indirim yapıyorlardı, bunundışında her grossmarketde yazın uygun birşeyler oluyor. Ancak her uygun malzemeye aldanmayın derim nitekim kamp keyfinizi kaçırabilir. Kutup ayısı gibi sitelerde de çok çeşit bulabilirsiniz.
    altora, ellaksakir, namk ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    davutyuksel iyi hoş demişsin abi ama tuvalet kağıdı olayı tiksindirdi ya.O ne abi öyle hem peçete niyetine hem de tuvalete.Hem ağıza hem göze demişsin açıkça.İyi yazmışsın da sonunda bitirdin beni.

Motosikleti
    Suzuki Marauder 800
    Alıntı arca94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çadır tulum bunlar uygun fiyata internetten filan bakılabilir, mat ise askeri malzeme satan yerlerde daha uygun fiyatlara bulunabilir.. Kamp için olmazsa olmaz dersen ne, nasıl, nerde kamp yapacağına bağlı..
    Kardeşim çok sağol ama internetten pek güvenmiyorum çadır konusunda. Kalitesini sağlamlığını kontrol etmem lazım alırken.

Alıntı vicuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    su mataran mutlaka olsun derim su için artı kamp için malzeme seçimi birazda o anki hava şartlarına bağlıdır ama illaki de yanında çadırın bile olmasa bıçak çakı vs. bulunsun artı olarak ufak bir ilk yardım çantasına her an için ihtiyaç duyulabilir. unutmaki doğadasın ;)
    bi köşeye yazdım kardeşim çok teşekkürler

Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aydınlatmada çok önemli şu birmilyoncularda satılan 2.5 tl lik ledli lambalar var ondan al ikitane birazda bim den pil yeter ama abarmak istersen carrefoura git orada şarjlı lambalar var kolunu çevirince şarj oluyor ve alırsan cep telefonu şarj edenlerden al pilin biterse onuda şarj ediyor aparatları var
    Bunları da yazdım bi köşeye çok sağol kardeşim.

Alıntı davutyuksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşeyden önce aldığınız matın kırılabilir olmayınından alın incelerden olmasın, şişme mat alırsanız konforu daha iyi olur ve daha az yer kaplar. Şişme veya kalın olanları Decathlon da uygun fiyatlara alabilirsiniz. Şişme yastık boynunuzun altına dürüp bükeceğiniz ve sizi rahatsız edecek giysilerden ziyade daha rahat ve pratiktir öneririm, bu yaz carrefour da tanesi 7 lira idi ben kaçırdım.

Uyku tulumunda iyi birşey almaya bakın zira bir gecede sizi pişman eder sabahı zor getirirsiniz. Yaz için kullanım öngörülyorsa çok dolgulu veya kaztüyü almanıza gerek yok ancak hava alabilir malzemeden olursa iyi olur tabi ki. Bunda dikkat edeceğiniz iki faktör var; biri konfor derecesi ki bu sizi rahat ettirecek derecedir, diğeri ise ekstrem derecedir buda sizi hayatta tutabilecek en az sıcaklıktır. Yani -10 gibi ekstrem derecelerin yazılı olduğu bir tulumda sanmayın ki o sıcaklıkta rahat uyursunuz bakılması gereken konfor derecesidir.

İyi aydınlatma sağlayan fenerlerden mutlaka edinin, alırken kaç lümen olduğuna bakın kimi şarjlı fenerler çok afili oluyor bilmemkaç ledli yansıtıcılı falan ama ancak okuma ışığı olarak kullanabiliyorsunuz. Benim tavsiyem power ledli ve mercekli olanlarından alın hem bulunduğunuz alanı aydınlatır hem de fener olarak işe yarar hem de sarfiyatı düşük olur.

Kuru iççamaşırı ve yedek çorap mutlaka olmalıdır. İşe yarar bir çakı, katlanabilir çatal kaşık seti, çay demlemek için ufak tüp ve çaydanlık ve yemek yapmak için aluminyum kap kaçak. Bunda internette şöyle bir arama yaparsanız iç çe geçen 6lı- 7 li setlerin olduğunu görürsünüz. Hem hafiftirler hem çok yer kaplamazlar.

Gideceğiniz yere ve mevsimine göre sinek kovucu, elsabunu, ufak bir havlu, ateş için çakmak vs gerekir. Ağrı kesici ve el kremi mutlaka taşırım ben de. Ufak bir ecza çantası bulundurmak gereklidir.
    Katlanabilir bir ufak tabure ya da sandalye bazen keyfe keyf katar, ben bunun yanında birde metrodan aldığım aluminyum masamı ekliyorum, kendisi sadece bir mat kadar yer tutuyor.

Ha birde uvalet kağıtsız yapamıyorum ben, tercih meselesi 2 adet mutlaka olur çantamda hem peçete hem de popoya lazım oluyor.

Kamp malzemeleri için Adrenaline uğrayabilirsiniz elemanlar tecrübeli ve yardımsever üstelik motorculara %10 indirim yapıyorlardı, bunundışında her grossmarketde yazın uygun birşeyler oluyor. Ancak her uygun malzemeye aldanmayın derim nitekim kamp keyfinizi kaçırabilir. Kutup ayısı gibi sitelerde de çok çeşit bulabilirsiniz.
    Abi çok sağol. Sen baya tecrübelisin sanırım bu konularda.

Alıntı anamur.spor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    davutyuksel iyi hoş demişsin abi ama tuvalet kağıdı olayı tiksindirdi ya.O ne abi öyle hem peçete niyetine hem de tuvalete.Hem ağıza hem göze demişsin açıkça.İyi yazmışsın da sonunda bitirdin beni.
    Çok amaçlı peçete sanırım

davutyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1100 Gs
    Arkadaşlar dikkat ettiyseniz 2 adet demişim, ha ben ben bu ayrımı zihnimde yapamam derseniz birtane tuvalet kağıdı birtane paçete alırsınzı olur biter.
    namk ve aranel bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı davutyuksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dikkat ettiyseniz 2 adet demişim, ha ben ben bu ayrımı zihnimde yapamam derseniz birtane tuvalet kağıdı birtane paçete alırsınzı olur biter.

Affetmem kapağı da kapatırım diyorsun yani,helal

AvanakKurye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zontes Panther 164cc
    En onemli sey Sarj Sarj Sarj)) hem telefonun icin hemde fotograf makinen icin,sonra yemek ve su gibi gerecler,tabii pecete mutlaka olmali
    Bende Bağımlısıyım,ama uyuşdurucu değil , Motor.....

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Yazın da yaklaşmasıyla bence bu konuyu da güncel tutalım. Deneyimli kardeşlerimizin bizim gibi yeni yeni geziler düzenlicek arkadaşlara önerileri olur mutlaka. Bende bi ürün öneriyim bu arada. http://urun.gittigidiyor.com/elektro...eneri-53637617
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    ben 2 sene önce çadır,uyku tulumu,çift kişilik şişme yatağı pratikerden 70 tl ye almıştım
    gayette kullanışlı bence havalar ısınınca pratikere bi uğramakta yarar var
    kamp için alınacak malzemelerin başında iyi bir aydınlatma gereci(el feneri,kafa feneri,asılan lamba vs.) şart
    ayrıca uyku tulumuda şart yazın bile arazide çadırda kalınca çok lazım oluyor
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    En son tulumumun içine çiyan girdiğinden beri, tulumları pek sevmiyorum En azından fermuarını kapatmadan ustune yatıyorum.
    çoğu yazıldı ama ben liste şeklinde yazmak istiyorum

1-Çadır
    2-Mat veya tulum
    3-Kibrit
    4-El fenerı
    5-Keser
    6-Yazın bile kamp yapsan uzun kollu kalın eşofman vs.
    7-mangal
    8-Issız bır yerde macera arayacaksan : Su, bisküvi, kraker vs.
    9-Peçete ve Wc kağıdı. Sabun, Şampuan
    10-Yedek t-shirt ve iç çamaşır
    11-Plastik tabak ,çatal,bardak ve bıçak
    12-Hamak
    13-Araba varsa masa ve tabure
    14-Piknik tüpü
    15-Demlik ve Çay :D
    16-Top
    17-En az 1 arkadaş.
    qsTah ve zongoku bunu beğendiler.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

arkadaşlarımla birlikte kamp yapmak en büyük ilgi alanım. bence kamp kadar eğlenceli başka bir şey bulmak zor. her kampa gidişimizde bir eksiklik göre göre artık bu konuda oldukça tecrübeliyim diyebilirim. kamp için gerekli olan malzemeleri internetten çok daha fazla seçenekle bulman mümkün. ayrıca uygun fiyatlı birşeyler almak istiyorsan buraya bakmanı tavsiye ederim.

http://avfoni.com/kategori/kamp-outdoor

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bayramda 3 gecelik uzun yol planım var geçen bayramda otellerde hiç yer yoktu belkide tek kişi olduğumdan pansiyonlara bile 200-250 tl diyorlar bir sürüde zaman kaybı bunun yerine çadır kurup çadırda kalmayı düşünüyorum kamp çadırı mat uyku süngeri alacağım yada kamp alanlarında çadır kiralamakmı daha mantıklı bayram vakti gideciğimden rezervasyon vs almam gerekirmi

Kiralama nasıl ne şartlardadır , temizmidir milletin nefesi sinmiş leş çadır mat vsvvs , taşıma dert değil ise otomatik/yaylı kurulumu pratik çadır alın , çember gibi değilde şemsiye tipi olanlardan edindim , kurması max 5 dakika 3-4 sene evvel fiatları uygundu belkide ilk sürüm olduklarından.

Hasılı kelam, taşıma sıkıntınız yoksa şahsi eşyalar edinin derim.
    Tİme_shİft42 bunu beğendi.

ceydamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    1- el feneri - aydınlatma lambası
    2- çakı (çok lazım olacak ;)
    3- çeket almakta fayda var yaz ama geceleri serin olabiliyor, uyku tulumu yetmeyebilir.
    4- Islak mendil (hayat kurtarıcı bir öneme sahiptir)
    5- sinkov muydu adı neydi, şu sivrisinekler için tene sıkılan zımbırtı işte
    6- Çakmak
    7- telefon bataryasına dikkat (varsa şarj etme aleti -tam ismini bilmiyorum) - müzik, fotoğraf ve acil aramalar için önem arz eder. - ya da varsa fotoğraf mak.
    8- Biber gazı
    9- Benim pek aram yok ama bir çok kampçının vazgeçilmezi; Şarap / tekilla

Bunlar elzem olanlar, geriye kalanlar, sizin sosyal zevkinize bağlı.
    Gıda olarak; bol miktarda şekerli, az yer kaplayan gıdalar tercih ediniz. Bisküviler gibi...

ÖNEMLİ Kamp alanları dışında kamp kuracaksanız, (muhtemelen orası jandarma alanı olacaktır) kesinlikle bağlı bulunduğu jandarmayı arayıp, o bölgede kamp kuracağınızın bilgisini verin. Eğer ki harici bir durum varsa, size o bölgede kamp kurmamanız için tavsiye de bulunabilirler, başınıza bir şey gelmemesi için kontrol etmeye gelmeleri olasıdır, olur da Allah korusun başınıza bir şey gelirse, ilk nereye bakacaklarını bileceklerdir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:47 ----------

Ah bu arada alacağın çadırın çift tentenli olmasına dikkat et. İçi fileli olmalı, dışından ikinci bir şey geçiyor. Yaz ayında filesiz çadırda durulmaz bile...
    Tİme_shİft42 bunu beğendi.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajım bulunsun da lazım olur.
    ceydamer bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Daha önceden kamp deneyimim yok 40 lt top casem var kiralamak daha pratik gibi geldi gs ciler gibi sağımızdan solumuzda çanta çıkmıyo : telefon şarzı sıkıntılı şarj zımbırtılarından aldım yurt dişından yurt dışından gelesiye bayram biter ,,artık gereksiz yerlerde kapalı duracak petrollerden filan şarj yapacaz nette kamp alanlarının numarası felan vardır onları bi arayıp bilgi alayım
    ceydamer bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)