Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

10 Bin tl maksimum bütçeyle chopper tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    spidrexxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero 2009
    Motora yeni başlayacağım. Boyum 1.80 kilom 90. Şimdi hep küçük hacimli motorlarla başlayın falan deniyor ama Chopper'ın tadını almak için en az 600 cc'lerden başlamak gerektiği de bir gerçek. Kafamdaki model Yamaha Dragstar XVS 650. Bunun dışında Honda Shadow VT600 ve VT750 tavsiye eden arkadaşlarım da oldu. Sizin görüşlerinizi almak istedim.

Bütçemin bu motorların yakın tarihli modellerine yetmeyeceğini biliyorum. Farz-ı misal Dragstar 650 98 model 9 bin kağıt. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0454901/detay/

Özellikle Dragstar 650 ile Shadow 600 arasında bir kıyaslama yapılırsa sonuç ne olur. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    2006 model vt 750 shadow kullanıyorum. Başlangıç için ideal. 2001 modelleri 10.000 tl civarında diye hatırlıyorum. Shadow dragstara göre daha hoş, oturaklı ve sağlam bir motor. Tabi bu benim görüşüm. Birde bu 10.000 tl sadece motora mı ait yoksa kask, mont vs. de bu paradan mı alınacak?

Motosikleti
    Honda Varadero 2009
    Ekstralarla beraber 11 bini zorlayabilirim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    vermiş olduğun linke göre bu çok daha iyi olur kanaatindeyim. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1437697/detay/

Motosikleti
    Honda Varadero 2009
    Tavsiye için teşekkürler ancak bu fiyat bütçemi aşıyor (daha yapılacak ekstra masraflar da var) ve renk olarak beyaz tercihi çok kötü Tekrar teşekkürler ilginiz için ;)

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    yamaha nın tadı başka ama honda daha oturaklı..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

cenkşenver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    301 mz kawasaki en 500 gitti honda 600f geldi
    bu tarzlarda bak derim ben kulanıyorum kulananlarada gayet memnun koltuk rahatı herşeyden önemli benim için uzun yolarda işkence olmasın gezilerin hakında hayırlısı olsun http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6546124/detay/

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    cenk kendi motorunun reklamını yapma...
    spidrexxx bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

benim regal dd350e satılık 2012 model daha yeni 1700km de balansörlü titreşim yok evet çin malı ama bilen biliyo ayrıca 15yaşında degil

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Motora yeni başlarken Chopper'ın tadını almak için en az 600 cc'ler den başlamak gerektiğini nereden öğrendiğini ciddi merak ediyorum. 200-250 kg lık rake açısından dolayı dönüş yarı çapı ve gidon tepkimeleri bir kamyondan hallice olan Dragstar ile de bir acemi olarak nasıl baş edeceğini daha da çok merak ediyorum. Yüksek torktan dolayı arka tekeri her gaz açışında yanında görmeni izlemek de zevkli olabilir tabi. Motosiklet tutkusu var ise cc gözetmez. Hepsinde haz vardır. Almasını bilene.
    thepope bunu beğendi.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Johnizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650
    gv650 al!))

Motosikleti
    Honda Varadero 2009
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora yeni başlarken Chopper'ın tadını almak için en az 600 cc'ler den başlamak gerektiğini nereden öğrendiğini ciddi merak ediyorum. 200-250 kg lık rake açısından dolayı dönüş yarı çapı ve gidon tepkimeleri bir kamyondan hallice olan Dragstar ile de bir acemi olarak nasıl baş edeceğini daha da çok merak ediyorum. Yüksek torktan dolayı arka tekeri her gaz açışında yanında görmeni izlemek de zevkli olabilir tabi. Motosiklet tutkusu var ise cc gözetmez. Hepsinde haz vardır. Almasını bilene.
    Söylediklerini çok fazla kişiden duydum ve sonuna kadar hak veriyorum. Ama yedik artık bir halt ve tedbirli bir adam olarak elimden geldiğince ve uzun süre trafiksiz alanlarda pratik yapacağım. Kendime güvenmeden ve motora gerçek anlamda hakim olmadan da dalmayacağım trafiğe. Bakalım zaman gösterecek neler gelecek başımıza ;)
    Born to live, live to ride...

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Alıntı spidrexxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylediklerini çok fazla kişiden duydum ve sonuna kadar hak veriyorum. Ama yedik artık bir halt ve tedbirli bir adam olarak elimden geldiğince ve uzun süre trafiksiz alanlarda pratik yapacağım. Kendime güvenmeden ve motora gerçek anlamda hakim olmadan da dalmayacağım trafiğe. Bakalım zaman gösterecek neler gelecek başımıza ;)
    Sana Barkin abinin Altin elbiseli adam'dan bir alintiyla cevap vermek istiyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0

That's it...

Motosikleti
    Honda Varadero 2009
    Alıntı gorkemuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana Barkin abinin Altin elbiseli adam'dan bir alintiyla cevap vermek istiyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0

That's it...
    Ben de izlemiştim bunu biliyorum. Konu gereksiz yere uzamaya başladı bence. ;) İyi niyetinizden şüphem yok ama bizde böyle fırsatını bulunca insanlarla dalga geçmeyi marifet sayan bir kitle olduğu da bir gerçek. Ben bunu aldım artık arkadaşım ve ben 32 yaşında adamım bırakın kararlarımın sorumluluğunu kendim yaşayarak alayım. Ya da dediğiniz gibi olsun. Tamam Allah benim belamı versin en yakın zamanda bir bankete çarparım ya da virajda uçarım o zaman da biz demiştik dersiniz ;) Teşekkürler ilginizden ötürü ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:03 ----------

Konuyu silmeye çalışıyorum ama ya böyle bir olay yok ya da ben bulamadım. Konuya daha fazla cevap yazılmazsa sevinirim. Teşekkürler ;)

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Hayirli olur insallah.
    Ds 650 ile baslayan bir arkadasim vardi cokta guzel bir baslangic yapti daha seleye oturmadan honda egitimlerine katildi ehliyetini aldi ve yavas yavas basladi kullanmaya. Gerci sinir bozucu derecede sakin ve yavas kullaniyor halada oyle , ruhende sakin dingin biridir zaten .
    Fakat kotu ornek ornek olmaz derler . Madem girdiniz bu yola en azindan daha hicbirsey bilmiyorken kendi kendinize ogrenmeye calismaktansa en bastan en dogrusunu ogrenmeye ve kademe kademe uygulamaya calisin . Egitim alma imkaniniz yoksada netten okuyarak ilgili videolari seyrederek mantik cercevesinde yolunuzu belirlersiniz umarim.
    Tekrar hayirli olsun . Allah kaza bela vermesin .
    En tehlikeli zaman " galiba ben bu isi kivirdim " demeye basladiginiz andir. İnsana gereksiz bir guven gelir. O doneme dikkat edin.

Gv 650 cok hircindir uzak durum , shadow cok hantaldir ben tavsiye etmem , marauder cok guclu cok nazli ve hantaldir onuda onermem , intruder agirlik merkezi cok yukarda (eskileri) baslangic icin eziyet olur . Drag star en makulu gibi fakat temiz saglikli bir motor bulun. Yasina kmsine aldanmayin makinesi temiz olsun. Sorunlu cikarsa cok uzer cok can sikar bezdirir bu isten ilk baslangicta .
    Aslina bakarsaniz sizin motorunuz savage 650 bence bir bakin. Ondan daha hafif , pratik , sorunsuz , kivrak ve az yakan model neredeyse yok (bu sinifta ) hem paranizda kalir fazlasiyla .

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Vn 800 hic kullanmadim tanimadigim bir model oldugundan hakkinda bir fikrim yok , o yuzden hic bahsetmedim.

Kafam karisti motor aldinmi alicakmisin cozemedim
    spidrexxx bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Varadero 2009
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olur insallah.
    Ds 650 ile baslayan bir arkadasim vardi cokta guzel bir baslangic yapti daha seleye oturmadan honda egitimlerine katildi ehliyetini aldi ve yavas yavas basladi kullanmaya. Gerci sinir bozucu derecede sakin ve yavas kullaniyor halada oyle , ruhende sakin dingin biridir zaten .
    Fakat kotu ornek ornek olmaz derler . Madem girdiniz bu yola en azindan daha hicbirsey bilmiyorken kendi kendinize ogrenmeye calismaktansa en bastan en dogrusunu ogrenmeye ve kademe kademe uygulamaya calisin . Egitim alma imkaniniz yoksada netten okuyarak ilgili videolari seyrederek mantik cercevesinde yolunuzu belirlersiniz umarim.
    Tekrar hayirli olsun . Allah kaza bela vermesin .
    En tehlikeli zaman " galiba ben bu isi kivirdim " demeye basladiginiz andir. İnsana gereksiz bir guven gelir. O doneme dikkat edin.

Gv 650 cok hircindir uzak durum , shadow cok hantaldir ben tavsiye etmem , marauder cok guclu cok nazli ve hantaldir onuda onermem , intruder agirlik merkezi cok yukarda (eskileri) baslangic icin eziyet olur . Drag star en makulu gibi fakat temiz saglikli bir motor bulun. Yasina kmsine aldanmayin makinesi temiz olsun. Sorunlu cikarsa cok uzer cok can sikar bezdirir bu isten ilk baslangicta .
    Aslina bakarsaniz sizin motorunuz savage 650 bence bir bakin. Ondan daha hafif , pratik , sorunsuz , kivrak ve az yakan model neredeyse yok (bu sinifta ) hem paranizda kalir fazlasiyla .

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Vn 800 hic kullanmadim tanimadigim bir model oldugundan hakkinda bir fikrim yok , o yuzden hic bahsetmedim.

Kafam karisti motor aldinmi alicakmisin cozemedim
    Dragstar 650'yi aldım ben zaten. (98 model 86 bin'de ama çok temiz durumda) Ama onun tepesine binmeden dediğin gibi ben de Honda'da sürüş eğitimine katıldım 2 gün. Hatta şu son 2 gündür oradaydım. Özellikle 2. gün gerçekten çok zorlu bir parkurda çalıştık. Çok faydalı oldu gerçekten, hem ne yapılır ne yapılmaz onu öğrendim hem de bu işi gerçekten kıvırıp kıvıramayacağımı görmüş oldum. Ben bu işi öğreneceğim, ehliyete hak kazandım ama henüz trafikten teslim almadım. Aldığım anda haftasonları sabah 6-8 aralarında sakin yollarda pratik yapacağım ve bunu epey bir süre sürdüreceğim. Ne zaman ki biraz geliştirdiğime inanırsam kendimi, ondan sonra daha geç saatlerde çıkacağım yola, bir iki ay da öyle yaptıktan sonra daha da geç saatlerde ;). Niyetim yaza kadar akan bir trafiğin içine girebilmek olacak, acelem yok 32 sene bekledim 1 sene daha beklerim ;) Yapıcı yorumun için teşekkür ederim.

muratdirik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XVS 650 Dragstar
    Bence Shadow düşünmelisin. En nihayetinde senin başını ağrıtmayacak bir o kadar da zevkine varacaksın.
    Murat DİRİK

Pozitif Kurye & Dağıtım & Reklam

Motosikleti
    Honda Varadero 2009
    Alıntı muratdirik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence Shadow düşünmelisin. En nihayetinde senin başını ağrıtmayacak bir o kadar da zevkine varacaksın.
    Teşekkürler ilginize ama Dragstar 650'yi aldığımı söylemiştim eğer okuduysanız ;)

Bu arada haftasonu ilk yalnız sürüşümü gerçekleştirdim, cumartesi sabah 7-9 arasında yaklaşık 40 km yol yaptım trafiğin sakin olduğu bir alanda. Sürekli durdum kalktım dönüşlere çalıştım. Bazen yüksek viteslere geçtim, bazılarının söylediği gibi gaz verince arka tekeri yanımda görüp de afallamadım. Pazar yağışlıydı çıkmadım. Bebek adımlarıyla ilerliyorum şu an, inşallah yaza kadar uzun yola çıkacak tecrübeye sahip olacağım. Umarım burada daha güzel anılarımı paylaşacağım o zaman sizlerle ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

Alıntı exfazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim regal dd350e satılık 2012 model daha yeni 1700km de balansörlü titreşim yok evet çin malı ama bilen biliyo ayrıca 15yaşında degil
    Ben bunu yeni görmüşüm kusura bakmayın. Yaş konusu benim de kafamı kurcaladı ama işin ustalarına konuyu danıştığımda Yamaha, Honda ve BMW gibi markaların yaşının ve km'sinin çok önemli olmadığı, bakımları yapıldığı ve büyük kaza yapmadığı takdirde gözü kapalı alınabileceği söylendi hep bana. Bu sebepten ben de tercihimi bu markalarla sınırladım. Yani şöyle izah edebilirim sanırım, 15 yaşında bir Mercedes otomobil mi tercih edersin yoksa sıfır bir Ssangyong mu. Ben tercihimi bu sebepten öyle kullandım. Benle hemen hemen aynı paraya sıfır Hyosung 250 alan bir arkadaşım var bu da onun tercihidir saygı duyarım. Burda tamamen kişisel tercih ön plana çıkıyor yani. Teşekkürler fikrinizi paylaştığınız için.
    cihan54 ve lycantrophic bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)