Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

eeeyyy çapır kullanıcıları sorum size (2)

Motovento
    REKLAM ALANI
    HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    daha öncede bu konu ile ilgili soru sormuştum scooter kullanıcısıyım
    çapıra geçmek istiyorum üstüne çok para eklemeden 250 cc çift silindir çapır arıyorum
    sahibinden de yaptığım araştırmalarda kanuni seyhan 250 jinlun ve skygo markalarını alabilceğimi gördüm
    özellikle seyhan hoşuma gitti kullanan var mıdır yoksa 2000 lira ciwarı başka bir marka mı önerirsiniz?
    İkincilik kaybedenler içindir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Valla çapır kullanıcısı değilim ama çok yakın bir abimde jinlun çapır var 250lik olanlar.36.000'de 5 senedir onda.Ben bir kere yolda kaldığını görmedim.Bakımlarını aksatmadan yaptırıyo özenle kullanıyo.Son hız olarakta arkadasında ben vardım şahidim 145 vurduk.150ye dayanıyodu ama yavaşlamak zorunda kaldık.Kendi tek başına 155 gördüğünü söylüyor.Bence söylediğin modeller arasında da en kalıplısı jinlun

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Arkadaşlar normal zamanlarda insanları düzeltmem. Ancak burası bir motosiklet forumu o yüzden buradaki katılımcı arkadaşlar işin doğrusunu bilip doğrusunu kullanmalı diye düzeltme ihtiyacı hissediyorum.

Sitede yapacağınız ufak bir araştırma ile, motosiklet modellerini sayın Donald Duck'ın yazılarından da öğrenebilirdiniz gerçi.

Almak istediğin motosikletin tarzı Chopper (Çapır okunur) değil, Cruiser'dır. Cruise gezmek manasına gelir, gezenti motorudur. Kısa mesafeler için idealdir. Uzun yolda yorar.
    Chopper denen motorlar, İkinci dünya savaşından sonra, Amerikadaki motorcuların, kendi motorlarını, avrupada gördükleri kemikli, çıplak alman motorlarına benzetmek için kesip biçmeleri ile ortaya çıkan motor tipidir. Bu işlerin yapıldığı dükkanlara "CHOP SHOP" kesme dükkanı, denmektedir. CHOP: kesmek doğramak manasındadır. CHOPPER, orjinal bir motorun, sahibi tarafından kesilip biçilerek yeni parçalar eklenerek ortaya eşi benzeri olmayan yeni bir motor çıkartmasıyla oluşan makinaya verilen isimdir.

Saygılar sevgiler.

NOT: motor konusunda, sana tavsiyem çinden uzak dur. Benim ilk vitesli motosikletim VİRAGO 250 idi. Hayatımda gördüğüm en sorunsuz cruiserlardan birisidir. Uygun fiyatlara bulabilirsin. Tavsiye ederim. Son atasözümüzü hatırlayarak veda edelim.

0 Çin alacağıma, 10 yaşında japon alırım.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)