Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

mct 250 karbüratör sorunu ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihanne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 Classic
    Selamlar,

Mct 250 ile giderken bugün benzin bitti ve yolda kaldım. Kısa bir mesafe elde götürdükten sonra depoyu fullettim ve yola çıktım.
    Ancak motoru durdurduğumda karbüratörün altındaki ufak bir borudan benzin aktığını gördüm.
    Benzin musluğunu kapatarak bekledim. Motor soğudu. Benzinin alev almasından korktum çünkü.
    Ancak motor soğuduğunda çalıştırdığımda tekrar benzin aktı. Karbüratörün altında, benzin boşaltmaya yarayan vida tamamen sıkılıydı. Kontrol ettim.
    Bir süre daha aktıktan sonra akması kesildi.
    Acaba benzin bittiği zaman karbüratör hava mı yaptı? Neden olabilir bu sorun, çözümü nedir ?
    CİHAN ÜRÜT / BURSA / B Rh + ** YAMAHA DRAGSTAR CLASSIC 650 cc. **
    BURSA CHOPPERS CLUB ASSOCIATION
    http://www.facebook.com/BursaChoppers / www.bursachoppersclub.com.tr

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    selamlar;
    önce şunu sorayım..motorun bekler vaziyette mi benzin akıtıyor yoksa motor hareket halindeyken de akıtıyormu ? bu arada o boru tahliye borusudur fazla benzini atar ama senin bahsettiğine göre fazla akıyor sanırsam..

eğer durur vaziyette kesik kesik akıyorsa karbüratöründe pislik vardır , şamandıranda arıza olmuştur ve kapanmıyordur..zamanında benimde başıma gelmişti böyle bir olay mct kullanırken, karbüratörü temizletmiştim ve o şamandırayı yaptırmıştım sorun hallolmuştu..

ama ilk önce o 2 vidayı açıp benzini tamamen boşaltıver..eğer tekrardan aynı sorunu yapıyorsa sorun büyük ihtimalle karbüratördedir..

bu arada karbüratör olayı için cidden iyi usta bulman lazım.. yoksa bu motorlarda ayar kaçınca eskisine getirmek zor oluyor biraz..

gerekli ve detaylı bilgiyi mct kullanıcıları sayfasında alabılırsın..
    saygılar..
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)