Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Chopper-cruzer için ses eksozu bulma sorunu!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki intruder c800
    Selam arkadaşlar,
    Buraya yeni üye oldum.Altı yıl ara verdikten sonra 2 hafta önce Suzuki İntruder C800 alarak motor dünyasına geri döndüm.Motorum çok temiz ve severek kullanmaya başladım )

Ancak Motoru aldığımdan beri, motorumun cüssesini kaldıracak bir ses eksozu(vance&hines veya cobra gibi ) arıyorum ve açıkcası bulamadım.

Mesala Forumlarda Mototal in Cobra yı sipariş ile getirdiğini yazanlar olmuş, bugün telefon ile arayıp sorduğumda "artık getirmiyoruz " dediler.Bugün ayrıca İstoçtaki Anes Motor a gidip sordum, vance & hines i eskiden getirdiklerini ama pek sık satılmadığı için getirmediklerini ve şuanda nereden bulabileceğimden emin olmadıklarını söylediler.

Tek elde tutulur yer "ercan motor" yaptığı ve 800 tl civarı para istediği yerli eksozlar var ki, kafama yerli eksoz pek yatmıyor.

Bir de bir kaç motor mağazasının 600 € dan sattığı Highway Hawk( bildiğim kadarı ile çok da kaliteli değil)eksozlar var...

Bilen arkadaşlar var ise bana Cobra veya Vance&Hines eksoz alabileceğim bir yerler söylerlerse çok sevinirim.(e-bay veya yurtdışı başka alternatifler hariç)

Yardım ve önerilerinizi bekliyorum

Şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her ne kadar yerli üretime pek sıcak bakmıyorsanızda topkapı sanayii sitesindeki ferik egzost firmasını bizzat gidip , fikrinini almamanızı öneririm.

http://www.ferikegzoz.com/f/

Manifolt boğazından itiabren komple bir egzost almak veya yaptırmak elbette pahalı gibi görünür. Sadece ses istiyorsanız , Bence sadece egzost tüpünü değiştirmeniz yeterli olacaktır . C 800 enjeksiyonlu olduğu için gaz açarken egzostunuzdan patlama sesi gelecek.

Ferik egzost iyi firmadır , Paslanmaz çelik ile çalışır , ancak stoğunda ürün tutmadığı için motora özel egzost yapar. bundan dolayıda imalatı 6-8 saat kadar sürebiliyor. yani gideyim alayım takalım gitsin gibi düşünmeyin. İstediğiniz ölçüleri tarif edip başında bekliyorsunuz. Başında beklemezseniz arada gelen iş olursa onlara bakıyor. Ayrıca yaptığı egzotlar kalıcı duyma kusuru yapabilecek kadar fazla ses çıkartır. Geçtiğiniz her yerdeki araba alarmları çalar , vitrin camları zangırdar. çöp konteynerindeki kediler fırlar. Her ne kadar hırsızların hayır duasını alabileceğiniz bir durum gibi görünsede zamanla konu komşu ile bu sesten dolayı papaz olmanız içten bile değildir. bu yüzden 800 Cc lik motorunuza bu tarz bir egzost takmanızı pekte tavsiye etmiyorum.İlk başlarda gelen ses keyif verirken 6 ay kadar sonra resmen eziyet haline geliyor.
    e105014, rogget, yürekçe ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    "“Kişinin namazına, niyazına değil; dinar ve dirhemle olan arkadaşlığına bakın”. Hz Muhammed ( S.A.V)
    "İnsanların en cahili, ahiretini başkasının dünyası için satandır." Hz.Ömer

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bu chopperlara gürültülü egzoz takıp ortalığı patırdatanlara polisin ceza yazmasını hatta karga tulumba çekiciye yükleyip otoparkta da motoru tepetaklat aşağı atmalarını diliyorum hak ediyolar çünkü biz de biliriz egzozu kesip patırtı çıkara çıkara gezmeyi ama yapmıyoruz.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Ercan motora hiç bulaşma derim. Apaçinin önde gideni bir herif. Ve ordan burdan takmaya çalışıyor.
    Highway hawk ın kaliteli olmadığı kanısına nerden vardın bilemedim
    C800 ün highway hawk lı sesini duymadım ama dragstar üzerinden örnek vereyim.
    Cadde'de yanyana iki dragstar vardı biri cobra egzozlu diğer highway. Önce cobra çalıştırdı tıktıktıktıktıktıktık sayıyor ve biraz cırtlak bir sesti.
    Daha sonra highway çalıştık ve kesinlikle ritmik bir çalışma sesi değildi... Ayrıca çok daha tok bir ses vardı.
    Cobra egzozlu Dragstar1100 alan bir arkadaş gitti 1500 TL verip highway hawkla değiştrdi.
    Benim motorda da highway hawk var ve sesinden çok memnunum.
    Kısacası öneririm highway hawk ı.
    Ercan motora da çok mecbur kalmadıkça bişey yaptırma derim.
    seckin_ ve e105014 bunu beğendiler.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Ercan'ı tavsiye etmiyorum.Bir kere gidon aldım.Boyasız ham.Rezalet bir işçilik vardı.Kaynak dikişleri rezalet,kelepçeye bağlanan tırtıl kısımları yok.Hepsinden en kötüsü yaptığı gidonda ezik ve darbeler vardı.Krom kaplama yaptıramadım.Boya içinde bir sürü uğraştım,macun tesviye v.s.Verdiğim paraylada ebay.com dan iki tane gidon alabiliyordum.Egzoz konusunda gene bir arkadaşımın başını ağrıttı.Buradan Ercan motosiklet'e selam olsun.
    e105014 ve Rainmantocry bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki intruder c800
    Çok teşekkür ederim detaylı bilginiz için, ferik egzosu arastırıp olmadı gidip fikir alabilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:17 ----------

Benim de ciddi şüphelerim var, tesekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:34 ----------

Forumlardan gördüğüm kadarı ile vance& hines ve cobra için çok iyi yorumlar var.cobra ile ilgili suzuki c800 lü bir iki videoya bakıp cidden bende çok etkilendim(kulakları tırmalamayan ama gayet tok bir ses verdiğini gördüm)
    Diğer taraftan bazı motorsiklet mağazaları ile eksoz ararken konustuğumda Highway Hawkın fiyatını da düşündüğnce çok kaliteli olmadığını ve özellikle vance & hines önerilerinde bulundular.Ama kullanıcı olarak sizin bu kadar olumlu referans vermeniz benim için oldukça değerli bir bilgi oldu.
    Kafamdaki bir diğer soru işareti ise ; orjinal eksozlarımda sensor var. Bildiğim dışarıdan alacağım eksozlarda böyle bir sensör girişi yok.bu durumun motora bir etkisi oluşur mu emin değilim

Motosikleti
    Suzuki intruder c800
    Bugün Mersin den vance & hines ,istanbul dan da Cobra satan birileri ile irtibata geçtim.Öncelikle hafta sonu gidip İstanbulda ki yer ile görüşeceğim.Sonrasında duruma göre kararımı vereceğim.

Bu arada mevcut eksozumdaki sensörlerin ,yeni talılacak eksozda olmamasının motoruma ektisi hakkında fikri olan var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

Açık eksozun verdiği sesi bilirim.Çok çiğ ve kulak tırmalayıcı...O nedenle profosyonel bir eksoz ile kulak tırmalamayan tok bir ses istiyorum.Yine de hiç bir şekilde sevmemenizi anlayışla karşılamak lazım

seckin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ercan motora hiç bulaşma derim. Apaçinin önde gideni bir herif. Ve ordan burdan takmaya çalışıyor.
    Highway hawk ın kaliteli olmadığı kanısına nerden vardın bilemedim
    C800 ün highway hawk lı sesini duymadım ama dragstar üzerinden örnek vereyim.
    Cadde'de yanyana iki dragstar vardı biri cobra egzozlu diğer highway. Önce cobra çalıştırdı tıktıktıktıktıktıktık sayıyor ve biraz cırtlak bir sesti.
    Daha sonra highway çalıştık ve kesinlikle ritmik bir çalışma sesi değildi... Ayrıca çok daha tok bir ses vardı.
    Cobra egzozlu Dragstar1100 alan bir arkadaş gitti 1500 TL verip highway hawkla değiştrdi.
    Benim motorda da highway hawk var ve sesinden çok memnunum.
    Kısacası öneririm highway hawk ı.
    Ercan motora da çok mecbur kalmadıkça bişey yaptırma derim.
    Kim la o arkadaş?

Şaka biryana Motorkafanın söyledikleri doğru. Dragstar 1100'ümü ilk aldığımda üzerinde Cobra egzozlar takılıydı. Sesi beğenmediğim için gidip Highway Hawk almıştım. Hatta egzozlarla yetinmeyip highway hawkın benim motor için ne kadar aksesuarı varsa hepsini almıştım ve çok memnun kaldım. Kim kalitesiz diyorsa gelsin bir de bana desin...
    e105014 ve MotorKafa bunu beğendiler.
    FOR THE HORDE...

Motosikleti
    Suzuki intruder c800
    Peki Cobra nın neyi hoşunuza gitmemişti?
    A-az mı çıkıyordu
    B- yeterince tok değildi
    C-kulak tırmalayıcı bir bağırtısı mı vardı
    D- hepsi
    E-hiçbiri

Cidden ne bakımdan hoşnut kalmayıp, highway hawk a geçtiniz?

Alıntı seckin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kim la o arkadaş?

Şaka biryana Motorkafanın söyledikleri doğru. Dragstar 1100'ümü ilk aldığımda üzerinde Cobra egzozlar takılıydı. Sesi beğenmediğim için gidip Highway Hawk almıştım. Hatta egzozlarla yetinmeyip highway hawkın benim motor için ne kadar aksesuarı varsa hepsini almıştım ve çok memnun kaldım. Kim kalitesiz diyorsa gelsin bir de bana desin...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    mersinden vance & hines satan o arkadaş kim?
    referans verebilirim?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

seckin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv
    Alıntı e105014 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki Cobra nın neyi hoşunuza gitmemişti?
    A-az mı çıkıyordu
    B- yeterince tok değildi
    C-kulak tırmalayıcı bir bağırtısı mı vardı
    D- hepsi
    E-hiçbiri

Cidden ne bakımdan hoşnut kalmayıp, highway hawk a geçtiniz?
    Benim motorumda takılı olan cobralar istediğim gürül gürül sesi vermiyordu. Rahatsız edici kulak tırmalayıcı bir sesi vardı. Her modelin sesi farklı olabilir sonuçta cobranın da diğer markaların da değişik değişik modelleri mevcut...
    FOR THE HORDE...

Motosikleti
    Suzuki intruder c800
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mersinden vance & hines satan o arkadaş kim?
    referans verebilirim?
    Sahibinden.com da bulmuştum.Firma ile ilgili bilgiyi aşağıda belirtiyorum.Fiyat olarak da yanılmıyorsam 850$ gibi bir rakam istiyorlar.

Şimdiden teşekkürler

Motor Turkiye.com
    MersinMotor 2005 yılında 200 m2 showroom, servis; "O" ve 2. EL motosiklet alım- satım, takas, yedek parça, aksesuar satışlarıyla siz motor tutkunlarına hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. NOLAN- ARAI- GREX- KBC- X- LITE- DAINESE- CLOVER- YOSHIMURA- VANCEHINES- BMC- ZERO GREVITY- METZELER- PRELLI markalarından almak istediğiniz tüm motor kıyafetleri, ürünleri, aksesuarları kredi kartına 12 TAKSİT. . . Motosikletlerle ilgili her türlü sorununuz için bize danışabilirsiniz. . . .

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:51 ----------

Alıntı seckin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorumda takılı olan cobralar istediğim gürül gürül sesi vermiyordu. Rahatsız edici kulak tırmalayıcı bir sesi vardı. Her modelin sesi farklı olabilir sonuçta cobranın da diğer markaların da değişik değişik modelleri mevcut...
    Doğru her markanın farklı model tiplerinin performansı farklı olabiliyor, teşekkürler paylaşımınız için

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    motor türkiye metin dediğimiz bir arkadaşın yıllardır var olan ve mersinin en büyük motosiklet mağazası.
    güvenebilirsiniz.
    yanındaki arkadaşın ismi hatice hanımdır.
    alacağınız üründen emin olarak almanızda fayda var.
    değiştrime imkanınız olmayacak çünkü.
    benlik bir yardım durumu olursa ulaşırsanız elimden geleni yapmaya çalışrırım
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Beyler hazır konu açılmışken bu egzozun markası ve performansı hakkında bilgisi olan var mı ?

Motosikleti
    Suzuki intruder c800
    Çok teşekkürler, duruma göre kendileri ile irtibata geçeceğim. Yardımınız için teşekkürler..

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor türkiye metin dediğimiz bir arkadaşın yıllardır var olan ve mersinin en büyük motosiklet mağazası.
    güvenebilirsiniz.
    yanındaki arkadaşın ismi hatice hanımdır.
    alacağınız üründen emin olarak almanızda fayda var.
    değiştrime imkanınız olmayacak çünkü.
    benlik bir yardım durumu olursa ulaşırsanız elimden geleni yapmaya çalışrırım

Motosikleti
    Suzuki intruder c800
    Arkadaşlar en nihayetinde Cobra eksozu almaya karar kıldım.Ancak kafamda çok önemli mi bilmiyorum ama soru işareti var.

Orjinal eksoz üzerinde bulunan oksijen sensörü var.Cobra ve vance&hines gibi eksozların üzerinde ise böyle bir sensör girişi yok. Ne yapmalıyım?

Tecrübesi olan arkadaslar yardım ederse çok sevinirim.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    KAdıköy de apache cycles da gezinirken M800 için uygun bir Cobra egzoz vardı yanılmıyorsam. Fiyatı da makuldü. Bi arayıp sormanda fayda var. 0216 348 38 38
    Gökhan YAŞDAL

Motosikleti
    Suzuki intruder c800
    Teşekkürler , bilgi için..
    Ancak Hocam sıkıntım Bu özel eksozların üzerinde oksijen sensör girişi olmayışı,orjinal eksozda var.Takıldığım konu bu...yeni eksoza sensör girişi mi yapmalı(yapılırmı emin değilim) yoksa mevcut eksoz sensörlerini mi iptal etmeli( ne zararı olur)

Bu konuda fikriniz var mı?

Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KAdıköy de apache cycles da gezinirken M800 için uygun bir Cobra egzoz vardı yanılmıyorsam. Fiyatı da makuldü. Bi arayıp sormanda fayda var. 0216 348 38 38

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Malesef bilgim yok. Aynı konuyu şu aralar ben de araştırıyorum.
    Gökhan YAŞDAL

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı e105014 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler , bilgi için..
    Ancak Hocam sıkıntım Bu özel eksozların üzerinde oksijen sensör girişi olmayışı,orjinal eksozda var.Takıldığım konu bu...yeni eksoza sensör girişi mi yapmalı(yapılırmı emin değilim) yoksa mevcut eksoz sensörlerini mi iptal etmeli( ne zararı olur)

Bu konuda fikriniz var mı?
    Muhtemelen o egzoslar Volusia içinmiş.

O sensörün takılmadığı sürece motorun sağlıklı çalışmayacağını düşünmekteyim. Şöyle birşey önerebilirim; yeni egzosta Orijinal egzosdaki sensörün bulunduğu yer civarına bir delik açtırıp işçiliği iyi olan bir egzoscuda sarı kaynaklauygun metrikte civata kaynatın. pas vs olmaması için de ısıya dayanıklı sprey boya ile boyayın.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)