Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Cruiser 250 & Regal Raptor 250 Spyder Yardım!

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar İlk motorum olacağı için çok kararsızım
    RR spyder ın görüntüsü güzel geliyor.
    Fakat okuduğum bazı yerlerde keeway de bulunan v motor daha iyidir diyorlar
    Çok Kararsızım lütfen yardım edin
    1 yada 2 haftaya almaya düşünüyorum ama bir türlü karar veremedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    V motor daha az vibrasyonludur doğru. Spyder ilk motorun olacaksa eğer, geniş rake açısı (uzun ön çatal) nedeni ile şehir içi manevralarda sıkıntı yaşarsın. RR su soğutmalı şehir içinde hararet riski yok. İkisi de birbirine yakın makineler. Açıkcası tamamen senin keyfine kalmış bir durum
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    V motor daha az vibrasyonludur doğru. Spyder ilk motorun olacaksa eğer, geniş rake açısı (uzun ön çatal) nedeni ile şehir içi manevralarda sıkıntı yaşarsın. RR su soğutmalı şehir içinde hararet riski yok. İkisi de birbirine yakın makineler. Açıkcası tamamen senin keyfine kalmış bir durum
    Sonuç olarak hangisi daha iyidir 0 almayı düşünüyorum ve uzun süre kullanmak istiyorum Açıkçası görmeden daha karar veremem belki ama bakmaya gittiğimde en azından biraz bilgim olsun istiyorum

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Dediğim gibi ikisi de teknoloji olarak ve malzeme kalitesi anlamında birbirine eş motorlar. Öne çıkan yanları Keeway in V motor olduğundan daha az vibrasyonlu olması, Regal in Custom yapısı ve su soğutması. Git ikisinin de üzerine otur, bak . Hangisi içine siniyorsa onu al. Ancak hala Regal kullanırken zorlanacağını düşünüyorum
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Motosikleti
    YAMAHA WR 125 R
    bende yeni başlangıçla keeway land c. 250 düşünüyorum. alır almaz ankara izmir yapıcam ne dersiniz sıkıntı yaşarmıyım?
    :bounce:

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    cevap veriyorum eeeee.....

2. el temiz bir hyosung gv 250 yada kymco venox 250.

eğer çin malı alırsan neden gv 250 yada venox al dediğimi anlayacaksın dostum, parana yazık etme...

Motosikleti
    YAMAHA WR 125 R
    keeway çin malı değil. macar malı.sıkıntısınıda formlarda pek rastlamadım.ama araştırmalara buradan bilgi ve destekle devam etmek istedim.

Motosikleti
    Artık Yok...
    land cruiser topiğini takip ederseniz epey sıkıntılı bir motor olduğunu görürsünüz.. o yüzden landcruiser modeli az satmışdır keeway alıcaksanız landcruiser değil supershadow nodelini tavsiye ederim oda v motordur ama kendini ispatlamış sorunu çok çok daha az olan hatta sorunsuza yakın bir motordur..

Motosikleti
    Arayışta...
    Alıntı ozero79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keeway çin malı değil. macar malı.sıkıntısınıda formlarda pek rastlamadım.ama araştırmalara buradan bilgi ve destekle devam etmek istedim.
    macar malı çin üretimi
    çinde bütün firmaların üretim tesisleri var doğrudur
    çinde üretilen tüm mallar kalitesiz demek yanlış o yüzden
    Asıl nokta üretim yaptıran firmanın kalite ölçütü ucuza mal edip ucuza satabilir yada daha kaliteli malzemeler ile daha pahalıya satabilir

bu noktada keeway in kalitesi kore malından daha düşük olacaktır
    Araba Bedeni Taşır
    Motosiklet Ruhu

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250
    keeway yabana atılacak bi marka değil.piyasadaki çinli markalarla asla kıyas edilemez,ama unutmayınki bir yamaha,suzuki,honda,kawasaki markaların asla kalitesini beklemeyin.hem kalite hem hesaplı bir motor diyorsanız hyosung ve keeway öneririm.

keeway örnek vermek gerekirse benim tanıdığım 4 arkadaşım da var (biri motor ustam ) hepsi yaklaşık 4-5 senelik keeway cruıser 250 kullanıcıları 30.000,41.000 ortalama km lerdeler şuan ve uzun yol yapan insanlar.zamanında bakım + yağ,buji,akü vb gibi bakımları yaptığınız ve baktınığınız zaman pek sorun çıkartmayan bir motor.

Yanlış hatırlamıyorsam super shadow 1-2 sene üretilip sonra üretimi durdu viragonun kopyası gibiydi zaten,sornaki zamanalrda land cruiser la dewam edildi derken şuanda bu iki modelin toplamı oalrak keeway cruiser 250 adında şuanda üretilmekte.avrupada da çok yaygın bir motor.

Bunca yazıdan sonra bide önerimi sorarsan Keeway Cruiser 250 & Regal Raptor 250 Spyder
    mı diye sorarsan keeway 250 öneririm.
    Gül nedir ki ? Solup gider. Gün nedir ki ? Gelip geçer. Ateş nedir ki ? Söner biter. Sana olan sevgim sonsuzdur ancak mezarda biter…

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    keeway çin malı, kanuni de çin malı. bu tip firmalar, çin'de fabrika kurup orada parça ürettirmiyorlar honda, yamaha, harley'in aksine. çin'de seri ve markasız üretim yapan firmalardan parça alarak üzerlerine kendi markalarını basıyorlar ve de onları montaj ediyorlar. yani keeway ne kadar macarsa, kanuni de o kadar Türktür.

mevzuye gelince; uzun süreli kullanmak istiyorum demişsin yok öyle birşey, ya da uzun süreden anladığımız aynı zaman dilimi değil. seni temin ederim ki, bir yıl içerisinde büyütmek isteyeceksin. farklı motor türleri, farklı olgulardan iktidarını alır, raceler hızından, endurolar dayanıklılığından, chopperlar da(cruiser) sesinden alır iktidarını. saydığın motorların hiçbirisinde ses yok, dahası (virgülden sonraki öznel yorum) spyder dışındakilerde görüntü de yok. o yüzden ufak chopperlerda iktidar, sesten görüntüye kayıyor. ben de tam bu sebeple, ikinci eline çok daha dayanıklı ya da uzun yolda bayılmayan güzel makinalar alabilcekken, gittim sıfır caracal aldım. çünkü beni ona bağlayan fatboy çizgisi ve parlaklığıydı.

o yüzden sana tavsiyem, motoru ne olarak kullanacağını belirle, görüntüyse (bence spyder), uzun yol ve biraz daha konforsa keeway al, ama her halükarda da ikisini de bir yılda satıp shadow vs. almak isteyeceksin.

iyi sürüşler

Motosikleti
    YAMAHA WR 125 R
    benim de hayalimde yamaha dragstar 650 var.ancak yeni başlangıç ve mali sıkıntılarla şuan keeway land c.250 ile başlayıp sonra devam edeceğim.umarım sıkıntısız birkaç yıl geçirebilirim.

Motosikleti
    Artık Yok...
    landcruiser harley fatboy un clone dur.. birebir o kasa clonelanmış.. görüntü göreceli bir şey ama görüntü açısından 250 lik bir makina gibi durmadığıda bir gerçek çok daha kaslı duruyor..

super shadow 2 sene üretildi 2 sene üretilmesinin nedeni o sıra bisanın aynı kasada roadstar ve başka markalarında aynı motoru başka isimlerle getirtmesinden dolayı keway üretmeyi kesdi.. genede super shadow en sorunsuz v motorlu makinesidir keewayin.

land cruiserlarda kronik sorunlar var motor çok ısınınca benzin hortumu büzülüp yakıtı kesiyor soğuk havalarda motorun öksürme problemi var karbiratörüyle alakalı.. benzin pompasında çoğunda belirli bir süre sonra arıza veriyor. zinciri kaliteli bir zincir değil..sabahlar çok zor çalışıyor..

şimdi konunun özüne dönelim evet benimde landcrusier süren arkadaşım var 15 bin km dir sürüyor uzun yolda dahil çıkıyor.. ama motorla çok uğraşdı karbiratörünü tam bilmiyorum ya değiştirdi yada komple revizyona sokdu ama sanırım mikuni karbiratör taktırdı.. pek çok yerine özel olarak el attı bütün kronik sorunlarını halletti geçirdi..

onun bunu yapmasının nedeni motoru uzun yıllar kullanma isteği motorunu seviyor çünkü.. ve 900cc lik motordan 250cc liğe hanımına söz verdiği için düşdü..ve 250 yie geçmiyceğine söz verdi azda yakıyor vergiside ucuz o yüzden landcruiserını satmayı düşünmüyor ama çokda uğraşdı.. sırf sabah öksürme problemini halletmek için usta usta gezdi pek çok usta sorunu bulamadı sonra bir usta halletti..

yani fabrika çıkışı landcruiser lar sıkıntılı insanı motordan soğutur.. gene diyorum bu forumda landcruiser bölümü var millet orda bıkdım artık illallah ettim bu motordan diye yazmışlar bunu motor sahipleri yazmış..

landcruiser alanların çoğu henüz daha bin iki bin km civarında satılığa çıkartıyor.. bu kadar sürede ne motor yükseltirli nede motora alışılır demekki var bir sıkıntıki değiştirmek elden çıkarmak istiyorlar..

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    keeway mi-regal raptor mu sorusuna hiç düşünmeden eski bir keeway kullanıcısı olarak hiç düşünmeden HYOSUNG GV 250 derim şu anda 47 bin km deki hyo mu, sıfır km diğer 2 markayada gözüm kapalı tercih ederim

Motosikleti
    YAMAHA WR 125 R
    Bilgiler çok detaylı ve aydınlatıcı teşekkürler.

anchorman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250 9B
    Kesinlikle spyder... Herşeyi kenarı bırak, sırf görünüşü için alınır. Dandik diyenler acaba hiç kullandı mı bu motoru? Bakımını yaptırdığın sürece ömürlük kullanırsın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler