Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Bobber sevenler buraya...

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet muaynesinde bana bi ileri git gel sinyal yak kapat yaptırdılar sonra egzoza baktılar gönderdiler bu boberlarda muaynede sorun çıkartacakları tek şey egzoz olacağını düşünüyorum.düşüncelerinizi bilgilerinizi eksit etmeyin bu konuda benimde bi bobber projem olacak inşallah muayne konusunda pek bi bilgi bulamadım aratırken...
    Cevap için teşekkür ederim .

Şu an motoru henüz getirmedim kapora ödedim pazartesi elimde olacak kısmet ise.

Yurt dışından 2 tane forum takip ediyorum onlardan referans alarak çalışmaya önümüzdeki günlerde başlayacağım .

Burada yapım aşamasını Kendi konu başlığım altında paylaşırım.

Saygılarımla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Angel Spear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı aLLy_Bobber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap için teşekkür ederim .

Şu an motoru henüz getirmedim kapora ödedim pazartesi elimde olacak kısmet ise.

Yurt dışından 2 tane forum takip ediyorum onlardan referans alarak çalışmaya önümüzdeki günlerde başlayacağım .

Burada yapım aşamasını Kendi konu başlığım altında paylaşırım.

Saygılarımla.
    aLLy_Bobber, o saselerde bolt on hardtail yok bildigim kadari ile, eger kaynak yaparsan artik orjinale donus zor. motoru 4goz bekliyoruz
    www.sungurtekin.com

Alıntı Angel Spear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aLLy_Bobber, o saselerde bolt on hardtail yok bildigim kadari ile, eger kaynak yaparsan artik orjinale donus zor. motoru 4goz bekliyoruz
    İşim rast gidiyor aradığım her şeyi buluyorum bu sıralar. Sanırım orjinal şaseyi kesip biçmeyeceim bir tanede yedek şase buldum hurdaya çıkmış motorun şasesi bu yedek şase ile işlemleri yürüteceğim.

ve yapımı için çok güzel bir kaynak forum buldum onu takip ediyorum aklımdaki tüm soruların cevabı bu kaynak içinde sorunsuz anlatılıyor.

http://www.advrider.com/forums/showt...431187&page=12

Motorun fotoları pazartesi burada.

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Bu da başka bir MZ'den yapmakta olduğumuz bobber.Değerli dostum Ali Ustanın öncülüğünde.
    http://www.facebook.com/video/video....41407082583610

Bu motor biraz sözde bobber çünkü hardtail olmayacak.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:12 ----------

Alıntı aLLy_Bobber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İ bir tanede yedek şase buldum hurdaya çıkmış motorun şasesi bu yedek şase ile işlemleri yürüteceğim.
    Ruhsata işlenecek mi?Türkiye'de gerçekten bu işler zor.Yüzde yüz kitabına uyduramıyorsunuz.
    Kolpa Adamları

Alıntı fullthrottle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...on-duzen/detay

var mi bilen, dialoga giren? ozellikle springer kovalayanlar icin..

Herkese selamlar, ben aranızda yeniyim. bilmedigim çok şey var sizlerden bilgi almak istiyorum. mesela bu linkdeki şasi sıfırdan mı yapılıyor yoksa motorun şasesi mi değişiyor. Değişimde yada sıfırdan yapımda ruhsatta sorun çıkmıyormu. Bir sorum daha olucak bi bobber ım olsun istiyorum ama kendim yapabilcek yetenekde ve donanımda değilim yaptırabilcegim bi yer birileri varmıdır?

umarım yanlış yere yazmamışımdır. şimdiden teşekkür ederim. saygılarımla...

soğuk havalarda sosyalleşmeyip motorla ugrasmayı tercih edenlerdenim :D
    arka lastigi inceltip gidonu dahada asagıya indirmeyi düşünüyorum calısmalar devam edıyor.onu icin en uygun z bar gidon yapacagım
    bir motor daha altım onuda yavas bicmeye baslayacagım

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Çok güzel olmuş @greyhorse ben vazgeçtim bobber yapma işinden, XS 650 bulana kadar da başlamam herhalde, xs400 den vazgeçtim, şimdilil sıfır başka bir motor daha alacağım..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

[QUOTE=draggy;2276016]Xs aradıgını bılsem sanada soylerdım.sahıbındene ılan vermemle satmam 1gun surdu.ızmırden cafe hastası bırı aldı.selesı ıcınde okadar ugrastımki.almadı.duvara asacam:-)

Motosikleti
    Dragstar 650
    Hadi ya o kadar aradım taradım, adanaya trabzona haber saldım çıkmadı, bende vazgeçtim artık, belki seneye
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi ya o kadar aradım taradım, adanaya trabzona haber saldım çıkmadı, bende vazgeçtim artık, belki seneye
    Hani cok gaza gelmistin Ne maymun istahli cikti bu bobber severler yaa.Cafe racer yapanlar kutur kutur ilerliyor sizde icrat yok walla.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Dragstar 650
    CBR 250 yi görünce vazcaydım Kısmet artık seneye, belki bir süpriz yapar cbr ı almayıp bobber işine girişebilirim

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    @greygorse çok güzel gözüküyor...

@zeda nereye girsem bize laf çakmışsın...Daha öncedende söylemiştim her sabah forumu açtığımda zabah zabah zeda zayan etkisi yaratıyorsun bünyemde...Kızdırma beni gece gizlice o cafe racer ını pembeye boyarım, egzozu çıkartıp arka lastiğe pet şişe sıkıştırırım birde bisiklet zili ve gidonun önüne çiçek sepeti takarım....

@draggy bende kafamda bir sürü şey varken şimdi başka koşuşturmacaların içindeyim...Önceden yedek parça araştırırdım, o nasıl olur bu nasıl olur diye düşünürken şimdi buzdolabı araştırıyorum...Hayır sürmenaj geçiricem hatlar karışacak custom old school buzdolabı yapıcam,bobber bulaşık makinesi,koltuktan sofa racer filan

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı Qweasdnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @greygorse çok güzel gözüküyor...

@zeda nereye girsem bize laf çakmışsın...Daha öncedende söylemiştim her sabah forumu açtığımda zabah zabah zeda zayan etkisi yaratıyorsun bünyemde...Kızdırma beni gece gizlice o cafe racer ını pembeye boyarım, egzozu çıkartıp arka lastiğe pet şişe sıkıştırırım birde bisiklet zili ve gidonun önüne çiçek sepeti takarım....

@draggy bende kafamda bir sürü şey varken şimdi başka koşuşturmacaların içindeyim...Önceden yedek parça araştırırdım, o nasıl olur bu nasıl olur diye düşünürken şimdi buzdolabı araştırıyorum...Hayır sürmenaj geçiricem hatlar karışacak custom old school buzdolabı yapıcam,bobber bulaşık makinesi,koltuktan sofa racer filan

[IMG][/IMG]
    Çok iyi ya

Qweasdnon

elimde westinghouse var 70'lerden kalma
    içi karlı.saglam alet'tir :D

draggy

arayınca cıkıyor yanlız
    parcaları
    bmw,bsa,mz,jawa gıbı'de bulunmuyor
    mecbur ebay yada baska sıtelerden getırtmenız gerekıyor
    en son duzenlı calısmıyordu
    karburator'den oldugunu tesbıt ettım
    ve artık yeter deyip hemen elımden cıkardım
    bellı bır zaman sonra keyıf'ten sonra kulfet'e donup
    fazla vakıt calmaya baslıyor

şimdi kafam rahat
    karburator yerıne tig kaynagı aldım

Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Qweasdnon

elimde westinghouse var 70'lerden kalma
    içi karlı.saglam alet'tir :D

draggy

arayınca cıkıyor yanlız
    parcaları
    bmw,bsa,mz,jawa gıbı'de bulunmuyor
    mecbur ebay yada baska sıtelerden getırtmenız gerekıyor
    en son duzenlı calısmıyordu
    karburator'den oldugunu tesbıt ettım
    ve artık yeter deyip hemen elımden cıkardım
    bellı bır zaman sonra keyıf'ten sonra kulfet'e donup
    fazla vakıt calmaya baslıyor

şimdi kafam rahat
    karburator yerıne tig kaynagı aldım
    siyahin durusu "stance" i cok guzel, bir tane daha aldim demisin. ne aldin
    tiginde hayirli olsun,
    www.sungurtekin.com

[QUOTE=Angel Spear;
    tesekkurler
    eskısınden gonlum yana olsada 2005 bonnevılle aldım
    bu motor ıcın daha radıkal dusuncelerım var
    guvencem kuyruk kısmının hazır olarak satılması ve cıvatalı olmasından kolay montaj edılmesı
    olurda sıfırdan yapamazsam hazıra yonelebılırım
    acıkcası motorla vakıt bulabılırsem ugrasabılıyorum
    en son yag basınc gostergesını montajını paylasmıstım
    bende metal işciligini seviyorum
    her nekadar konuyla alakalı olmasada su anda at romorku yapmaktayım
    paylasımlarını takıp edıyorum cok kadar faydasını gorrdum bılhassa ekıpman acısından
    matkap kılavuzumu desen elektornık terazı & gonyemı desen ulkemızde bulmak haylı guc
    ve oldukca pratıkler.gecenlerde mesela kaynak makınesı konusundada yardımcı oldun
    ıyıkı argon'a gecmısım ark'a nazaran dikişler cok temiz ve daha seri calısılabılıyormus
    alır almaz ılk denememı motorda yaptım.olurda yolda ıkıye bolunurse hakkınızı helal edın

Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tesekkurler
    eskısınden gonlum yana olsada 2005 bonnevılle aldım
    bu motor ıcın daha radıkal dusuncelerım var
    guvencem kuyruk kısmının hazır olarak satılması ve cıvatalı olmasından kolay montaj edılmesı
    olurda sıfırdan yapamazsam hazıra yonelebılırım
    acıkcası motorla vakıt bulabılırsem ugrasabılıyorum
    en son yag basınc gostergesını montajını paylasmıstım
    bende metal işciligini seviyorum
    her nekadar konuyla alakalı olmasada su anda at romorku yapmaktayım
    paylasımlarını takıp edıyorum cok kadar faydasını gorrdum bılhassa ekıpman acısından
    matkap kılavuzumu desen elektornık terazı & gonyemı desen ulkemızde bulmak haylı guc
    ve oldukca pratıkler.gecenlerde mesela kaynak makınesı konusundada yardımcı oldun
    ıyıkı argon'a gecmısım ark'a nazaran dikişler cok temiz ve daha seri calısılabılıyormus
    alır almaz ılk denememı motorda yaptım.olurda yolda ıkıye bolunurse hakkınızı helal edın
    yeni makinanla kazasiz/sikintisiz gule gule surusler.

bende su anda trailer/romork bakiniyorum, motorlari koyabilmek icin.

forumlari genellikle bilgi alisverisi icin takip ediyorum, cok faydali. herkezin farkli tecrubeleri oluyor ve bunlar vakit kazandiriyor.

tig hassas ve cok kontrolludur, iyi tercih. zamanla alisir dahada ilerletirsin.

onumuzdeki gunlerde boya olayina girmeyi dusunuyorum, su aralar onun dersini calismakdayim.
    www.sungurtekin.com

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    @greyhorse daha önceki bir yazında "friesian" lafı geçiyordu...Şimdi römork demişsin...Madem öyle havalar biraz güzelleşince B.Çekmece göl kenarında Karaağaç köyündeki at çiftliğine sürelim..Hem güzel gözlü hayvancağızları severiz hem iki laflar bir şeyler içeriz...

[QUOTE=Qweasdnon;2284577]

haklısın friesian lafı geciyordu.lakin o motor icin yazdıgımı geri alıyorum.
    fah.... ıyısı kendını ıyı pazarlar derler ya oda oyle
    anladıgım kadarıyla seninde atlara karsı bir zaafın var
    dedıgın yerede gıdebılırız.benım calıstıgım yerde uygun
    burası baharda bır baska oluyor.baslık takıpcılerıyle guzel bır mangal partısı yapılabılır

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    [QUOTE=greyhorse;2286859]
    Alıntı Qweasdnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster

haklısın friesian lafı geciyordu.lakin o motor icin yazdıgımı geri alıyorum.
    fah.... ıyısı kendını ıyı pazarlar derler ya oda oyle
    anladıgım kadarıyla seninde atlara karsı bir zaafın var
    dedıgın yerede gıdebılırız.benım calıstıgım yerde uygun
    burası baharda bır baska oluyor.baslık takıpcılerıyle guzel bır mangal partısı yapılabılır
    Çocukluğumda dedemin çiftlik gibi geniş bir bahçesi vardı...Orada atlarımız vardı...Bir tane yarışlardan çıkmış yaşlı simsiyah ve "Huysuz" isimli kahveli beyazlı bir tane vardı ki mübarek mustang gibiydi...Şimdi öyle ilgili olduğum söylenemez ama arada giderim severim şapşal suratlarını...

Evet bu taraflar bir başka gerçekten...Yaparız bir toplantı...

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)