Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Bobber sevenler buraya...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    @Doğancan
    daha önceki sayfalarda piyasada bulunabilecek bobber yapmaya müsait bir kaç modeli eklemiştim...Tabii bunlar dışında viragoda olur dragstar 250 de olur...Aslında birazda senin yaratıcılığına ve becerine,uğraşına bakan bir durum...Benim şahsi fikrim ikinci el japon almak daha sağlıklı...Hem güvenilirlik,sağlamlık açısından hem de yurtdışından hertürlü parçayı iyi fiyatlara bulabilmek açısından...Aftermarket tabir edilen ürünlerde skalan daha geniş olmasıda bir diğer artı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    [QUOTE=Dogancan;2182431]---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:04 ----------

toplam 4 -5 bin lık bısey ıstıyorum Ilk motor olucak kendı ustume ne kadar kullansamda kendı motorum bı baska olucak onun ıcın el emegı goz nuru

Bobber yapacağın motor ilk motorun olacaksa bu kadar aceleci olma.Bobber iyidir güzeldir ama çok kullanışlı olmaz,bunu düşün.Motoru sünnet edeceksin bildiğin;garaja girecek bazen bir hafta çıkamayacak.İkinci bir motorun olup da ona uygularsan daha yerinde olur diye düşünüyorum.

Eğer öyle aradabir çıkarıp gezerim diyorsan zaten virago 250 almana gerek yok.Sana önerdiğim virago klonu lifan 250 yi 1700 e sattık.Düşünsene,sen de bu fiyatlara sağı solu hasarlı ama motor aksamı sağlam bir motor alabilirsin,hem iç rahatlığı ile bozarsın hem de aftermarket parçaları uydurmakta zorlanmazsın.

Bu arada springer yapmak oldukça pahalı bir işlem.Onun yerine springer far ile görüntü verilebilir.Mesela eren nickli arkadaşımızın keeway farı biraz büyük kaçıyor.Bu tip far bayağı yakışır.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...takasli/detay?
    Resimde springer yok ama dediğim fardan var.Motor parçası satan yerlerde denk gelebileceğiniz,moped leri modifiye ederken taktıkları ufak bir far.Klasik dinamolu bisiklet farlarının büyüğü.Elimde resim de vardı ama bulamadım;adam springer görüntüsü vermiş yukardan bu tip bir far takarak.

O motoru bayağı bir değiştirir mesela.
    Kolpa Adamları

Motosikleti
    VN 800~
    Japon almayı dusunuyorum bende Fazla aceleye getırmemeye calsıyorum ama Marta kadar alıcam kesın bu yaz'a bobberımla baslamak ıstıyorum Bu lınk tekı motoru daha oncedende gormustum sıtede 4 bın dı fıyat dusmus guzel yapılmıs sadece arkasına bıraz koltuguda duzelltımı gayet hos Ama V motor hastasıyım Virago falan olsa satılmaması ımkansız..Chopper tarzına gırmıs bıraz Bobber bıraz Old eskı tarz yapmak ıstıyorum bu gayet hos haşin bisey Ben bıraz brad pıtt ın flımde bındıgı Classic bobber tarzı ıstıyorum . Orda xs650 ler jawa gıbı bızım jawamız ole olmadıgından bu durumlardayız Ama bır care bulucam elbet Marta kadar japon saglam bı makine arayısında olucam Projemıde step step aktarıcam insallah

tesekkurler m.d.erdem
    caylak olabılırdı
    fakat ruzgar faktorunu dusundugumden drag gıdonun acısınıda asagıya ındırdım
    surusu zor olsada daha bır keyıflı

angeal spears

tesekkurler

eren
    kuyruk kısmındakı demır bıraz daha uzun ve kaynaklıydı
    mecburen soktum.sımdılık amortısor ayarlıgana kadar kısa demır taktım

TIFOSO

nasıl bıldın ,bır yerınde yazmıyorda tebrıkler
    tabıkı elımden geldıgınce yardımcı olmaya calısırım

DOGANCAN

her motorla calısma yapabılırsın
    ozellıkle su model olsun dıye dusunme
    bırde ılk olacagı ıcın en azında tecrube edınmıs olursun
    parcalarken uzulmezsın
    125'lık motorda olur 1125'lık motordanda
    guzel bobberlar cıkarmak mumkun

bır kac fotograf daha ekleyeyım dedım

-eren- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Kontak silindirin yanındamı banamı öyle geliyor
    Bende t gidon benzeri birşey düşünüyorum ama kontak ben buradayım diyordu.
    Güzel fikir

Motosikleti
    VN 800~
    Arka kısım guzel Kontak da tam yerınde ;) Ah bıde sole gırıp ıstedıgımı bulabılcegım shop olsa 1 tane bari Koca izmirde bulamadım şöle depolar asılı duvarda Airbrushlı sekıl sekıl tarz tarz Sonra bobber tekerler beyaz serıtlı kalın chopper lastıkler Bı Istanbulda TT custom var dahada yok kocaaaa turkıyede ama ıns . İzmirede acılıcak ..Bu tarz shop lar her motor kulturunun Yogun oldugu yerde olması lazım en azından 1 tane kı bızde aradıgımızı bulalım dimi Elımde kalmıcagını dökulmucegınden emın olsam Supershadow keeway 250 ıyı benm ıcın V motor ve fıyatda uygun ama bin lira kar edeyım derken saglam motor almakdan vaz gecmem virago alın dersenız Vırago alırım.250ccde olsa motora yatırım yapıcam dagılan bısey olmaması gerek.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    @Greyhorse dostum güzel gidiyor işler gördüğüm kadarıyla. Muayene için orijinale çevirmene gerek yok. Ben benim MCt yi en son sattığım haliyle muayeneden geçirebilmiştim. tipine bakmıyorlar gerekli ışıklandırma fren ve evrak numaralarına bakmaktalar. Resimelre baktım da benden bayağı malzeme almışsın yani umarım güzel sonuçlanır.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Yamaha SR 500 den bobber olur mu? silindir xs deki gibi dik değil eğik ve tek silindir ama karbüratör kısmı benzerlik gösteriyor.

SR500 bu:

SR500 den yapılmış bobberda bu:

Birde Adana taraflarında Triumph, eski yamahalar bolca varmış, Eşimin akrabalarına haber verdim, uygun fiyatlı bir tane bulmaları için
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha SR 500 den bobber olur mu? silindir xs deki gibi dik değil eğik ve tek silindir ama karbüratör kısmı benzerlik gösteriyor.

SR500 bu:

SR500 den yapılmış bobberda bu:

Birde Adana taraflarında Triumph, eski yamahalar bolca varmış, Eşimin akrabalarına haber verdim, uygun fiyatlı bir tane bulmaları için
    Bence olur. Hatta olsun da fiyatları ne durumdadır acaba?
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Dragstar 650
    4-5 arası sahibinden de var
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    @greyhorse bu görüştüğümüz günkü motor mu?Şu hali gerçekten güzel gözüküyor,tebrikler...

@draggy sr500 ufak duruyor boyut olarak...Birde pegler ve pedalların konumu sanki biraz uzun boy varsa sıkıntı yaratacak gibi...Ön tarafa taşımak mı lazım ne...

Motosikleti
    Dragstar 650
    Pek oturmadı benim içime de haklısın. Eşim için istiyorum bobber tarzı bir şey yapmayı, aslında kısa ve küçk olması iyi ama benide taşıyabilmeli Bide alman ebayında 30 cm lik Dragstar salıncağı buldum, satış fiyatı normalde 1000 € diyor kromaj yapılmış, bende 200 € bid girdim, hayırlsıı ile olursa bu salıncak, uygun jant bulmam durumunda arka tekerlek 30 cm olacak...

Salıncakta bu:

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    @draggy muhteşem olur...Peki bu kalın lastik olayı yol tutuş ve frenlemede sorun yaratmaz mı?

Umarım kazanırsın gerçekten harika olur...

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alman TÜV ü çok sıkıdır, muayenesini geçirip vize alabildiklerine göre güvenli diye düşünüyorum Birde göbeği aynı kullanmışlar, sadece fren mekanizması biraz içeride, tek kollu salıncaklara benzemiş biraz, ağırlık merkezi aynı yerde ama eskisine göre fren tertibatı içeride oluyor...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bir bucuk haftadir is gezisindeyim Brezilya dizisi gibisiniz. Ortada motor filan yok. Her uye evinden bir vida getirse simdiye kadar motor yapardik imece usulu
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Dragstar 650
    Vidalar benden olsun bol kromajlı, parça gani ama çıkmıyor işte

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir bucuk haftadir is gezisindeyim Brezilya dizisi gibisiniz. Ortada motor filan yok. Her uye evinden bir vida getirse simdiye kadar motor yapardik imece usulu
    Zabah zabah Zeda Zayan vermiş ayarı...

@draggy bu arka salıncakla beraber çıkacak masraflar nedir totalde? acid-bikes.de sanırım set olarak satılıyor ama parça parça daha hesaplı olur sanırım...

Angel Spear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeterki baslasin bir projeye, derya ile elimizden geldigince katkida bulunuruz
    www.sungurtekin.com

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Yahu zaten başlık herhangi proje başlığı değil ki...Bobber sevenler gelsin bir araya, fikir atsınlar ortaya,paylaşımda bulunsunlar,yaptıklarını sunsunlar....diye uzar...Ama bu başlığa her girdiğimde bakıyorum...Tecrübeli arkadaşların güzel katkıları oluyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:43 ----------

Alıntı Angel Spear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeterki baslasin bir projeye, derya ile elimizden geldigince katkida bulunuruz
    Üstad senin "t ü r k k a h v e s i" ne oldu?Sabırsızlıkla bekliyoruz

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı Qweasdnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zabah zabah Zeda Zayan vermiş ayarı...

@draggy bu arka salıncakla beraber çıkacak masraflar nedir totalde? acid-bikes.de sanırım set olarak satılıyor ama parça parça daha hesaplı olur sanırım...
    Salıncağı 200 e alsam, 100 euroda çemberine versem (orjinal jantın sadece çemberi çıkarılıyor ve çembere takılıyor) Ivır zıvırı ve işçiliği ile 500 euroya gelecek 150 euro lastik tutması durumunda bu hesap tabiki Türkiye de bu salıncak genişletme işini yapan başkaları var mıdır acep, bu arada Adanadan haber geldi, bir tane bsa bulmuşlar ama 4.000 diyor, bende daha ucuzuna bakın dedim

Bu arada acid-bikes.de de ki motorlar müthiş güzel, standart cruiserlar tam bir choppera dönüşmüş, sert, kaslı ve dolgun

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)