Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Bobber sevenler buraya...

Motovento
    REKLAM ALANI
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    URallar var bazen rastlıyorum bmw r75 in çakması ama piyasada daha pahalıya satıyorlar, tam bir chopper gövdesi var bu motorlarda, ABD ye dönen askerler acaba bu motorlardan mı esinlendi
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Ural hala üretime devam ediyor galiba...Hatta nerede okumuştum hatırlamıyorum,forumda da olabilir...Enteresan hikayesi vardı...4 tane rus subay bmw alıp rusya'ya filan kaçırıyordu ar-ge için...

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı fullthrottle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    www.bluecollarbobbers.com

burada guzel bobber kitler mevcut, begendiginiz motorun resmine tiklayip gerekli malzeme listesine ulasabiliyorsunuz. Hem fiyat hem model arastirmasi acisindan bilgi vermekte diye paylasmak istedim.

lakin benim vn800 de bu yola girdi onumde guzel bir kis mevsimi var! haydi garaja!
    Ben şahsen alırsam bu motoru eski bmwci ustalardan bobber tip BMW r50 R60 şasesi gibi birşey alıp ikisini birleştiricem. evrak sorunu olmasa direk şaseyi kullanırdım ama. biraz kayak işi olacak. öne de springer amortisör taktık mı değme gitsin keyfime
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    Alıntı Qweasdnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sonuçta gidip alsan aynı kitten başkasında da olması can sıkıcı olabilir...

VN800'ü merak ettim neler yapmayı düşünüyorsun?
    kesinlikle katiliyorum, custom'un standarti olmaz diye dusunurum ben de..

daha once verildi mi diye bir goz gezdirdim ama goremeyince paylastim siteyi.. dedigim gibi amacim parcalarin fiyatlari hakkinda bilgi olusturmasi.. opsiyonel bir site olarak kullanilabilir.

vn800 icin bir proje dosyasi hazirlamaktayim su anda. aklimda 3 tane konsept var (kizilderili, festina lente (benim felsefemdir yavasca acele et demektir) ve bir japon mangasi olan ''one piece'' ) bu 3 konseptten birine kesin karar kilacagim, ve belki de sadece benim ve bir kac arkadasimin anlayabilecegi sadelikte ve kalitede motora tasiyacagim.

lakin beni zorlayacak olan daimi artcim yani esimin koltuk ihtiyaci double sele olacak gibi benim bobber'da..
    Wildgoose Rider - Transalp 650

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    @Arbetus şu springer çok nefis ama pahalıdır bayaa tahminen...[IMG][/IMG]

@fullthrottle fikirler güzel...Ben de hatun için şöyle bir şey düşündüm...Eğer kendim sele yaparsam arkaya doğru ghost seat dedikleri mevzudan uygulayabilirim...Son derece ince olucak ve mesela arkaya doğru,çamurluk üstünde V şeklinde bitebilir...Ya da daha önce dediğim gibi bmw 1200c'de ki gibi normalde sürücü sisibarı olarak kullanabileceğin ama açıldığı zaman da artçı koltuğu olabilecek şekilde de tasarlanabilir...
    pinkkuvars bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Qweasdnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Arbetus şu springer çok nefis ama pahalıdır bayaa tahminen...[IMG][/IMG]

@fullthrottle fikirler güzel...Ben de hatun için şöyle bir şey düşündüm...Eğer kendim sele yaparsam arkaya doğru ghost seat dedikleri mevzudan uygulayabilirim...Son derece ince olucak ve mesela arkaya doğru,çamurluk üstünde V şeklinde bitebilir...Ya da daha önce dediğim gibi bmw 1200c'de ki gibi normalde sürücü sisibarı olarak kullanabileceğin ama açıldığı zaman da artçı koltuğu olabilecek şekilde de tasarlanabilir...
    Umudumuz ebay
    pinkkuvars bunu beğendi.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Paylaşayım dedim, çamurluk lazım olan varsa;

http://cgi.ebay.co.uk/chop-chopper-b...item33610f745a

Motosikleti
    Dragstar 650
    ABD de oturanlar için harley aksesuarları gerçekten çok fazla, japon cruiserlarınki pahalı, bu durum bobber-chopper çalışmaları içinde geçerli. Rüyalarıma giren aksesuarları yok pahasına satıyorlar. Bir kaçına heveslendim ama çoğunluğu Türkiyeye shipping yapmıyor, yapanlarda astronomik rakamlar istiyor. Kuzen amerikalı biri ile evli, onun adresini versem diye ciddi ciddi düşünüyorum, ama sonuçta Türkiye ye gönderimi yine ücretli olacak. NEler var neler, hazır chopper frameleri, özel yapım jantlar, krom kaliperler, bir sürü şey...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    @Draggy zaten daha önceden çok konuşmuştuk bunları,bir şey baktığın zaman mutlaka ebay uk'de arat...Shipping çok daha ucuza geliyor...Amerika'dan olan mallarda da satıcılar genelde söylemiyor ama UPS ve DHL gibi firmalarla gönderim yapıyorlar...Tabi bu büyük sıkıntı yaratıyor...Mutlaka satıcıyla irtibata geçip USPS Priority Mail ile gönderebilir mi sormak lazım...Hem takip numaralı hem de daha az masraf ve başağrısı...

Motosikleti
    Dragstar 650
    Çoğu yanaşmıyor buna maalesef , ebqay.co.uk ta fazla rastlayamıyorum bu tür ürünlere, inglizler genelde cafe racer hastası..

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Ben adamların canını sıkana kadar diretiyorum

Bu arada yukarıda ki linkte gönderdiğim çamurlukta UK...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Aslinda Cade racer ile Bobber arasinda cok ince bir cizgi var. Bu yuzden belli parcalari ortak kullanabiliyorsunuz. Bobber daha cok amerikanin sevdigi bir tarz iken , cafe racer ise ingilizerin sevdigi. Ayna gibi , gidon gibi parcalari ortak tutturmak mumkun. Gecmis sayfada verilen sitede bir tane bariz cafe racer var hatta , insanlar karistiriyor farkinda olmadan.

Bu arada sele konusunda soyle bir avtajda mumkundur. Iyi bir dosemeci. Slikon sungeri istediginiz sekilde keser. Bunun altina duz MDF yi de kestirebilirsiniz. Ustunude sahane bir deri isi ile kaplayabilirsiniz.

Yanliz sunu unutmayin gercek deri yagmurda direk su emer ve slikon sunger daha sonra hem koku hemde su olarak onu geri kusar.

Bu yuzden derinin altina bir kat Vinyl sentetik deri atar iseniz. Sungeriniz hep kuru kalir.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    bir de sprey yontemi var efenim. hani o deri ayakkabilar icin gelistirilmis olan yagmurdan camurdan koruyan spreyler var ya. aliniz ve fisir fisir cantaniza, selenize ustunuze basiniza fislayiniz. etkisini goreceksiniz.
    http://cgi.ebay.com/2-Wilsons-Leathe...ht_1156wt_1141
    bu bir ornegi.. turkiye de de sagda solda, kuru temizlemeciler de falan bulunuyor.

Alıntı fullthrottle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir de sprey yontemi var efenim. hani o deri ayakkabilar icin gelistirilmis olan yagmurdan camurdan koruyan spreyler var ya. aliniz ve fisir fisir cantaniza, selenize ustunuze basiniza fislayiniz. etkisini goreceksiniz.
    http://cgi.ebay.com/2-Wilsons-Leathe...ht_1156wt_1141
    bu bir ornegi.. turkiye de de sagda solda, kuru temizlemeciler de falan bulunuyor.
    saracıye ıle ugrasmıs bırı olarak kesınlıkle bu tarz urunler tavsıye etmıyorum.kısa vadelı bır cozumdur.uzun vadede derıye zarar vermektedır
    cunku derı gozeneklıdır ve hava alması gerekır malum bu tarz spreyler ve yaglar gozeneklerı tıkayarak kısa surede derının ozellıgını yıtırmesıne yol acar.onun yerıne ya sentetık derı. gercek derı kullanıcaksanız; alt kata denıldıgı gıbı sentetık derı veya naylon benzerı bırsey uygulanabılır.ayda 1.2 kere'de bakımını yaparsın motordan uzun omurlu olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:08 ----------

Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umudumuz ebay
    uzak dogu uretımı bıle 400$'dan baslıyor naklıye vergı harıc
    700$ olur

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Naylon bu işi çözer...Zaten oem seleninde derisinin altında sünger naylon içerisinde...

Motosikleti
    bi numune olsa sanayide yaptırılabilir springer amortisör. En azından bir yerden planlarını ya da blueprintlerini bulaiblsek süper olurdu.

Motosikleti
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saracıye ıle ugrasmıs bırı olarak kesınlıkle bu tarz urunler tavsıye etmıyorum.kısa vadelı bır cozumdur.uzun vadede derıye zarar vermektedır
    cunku derı gozeneklıdır ve hava alması gerekır malum bu tarz spreyler ve yaglar gozeneklerı tıkayarak kısa surede derının ozellıgını yıtırmesıne yol acar.onun yerıne ya sentetık derı. gercek derı kullanıcaksanız; alt kata denıldıgı gıbı sentetık derı veya naylon benzerı bırsey uygulanabılır.ayda 1.2 kere'de bakımını yaparsın motordan uzun omurlu olur

guzel oldu, tesekkurler bu bilgi icin, o zaman bu yontemi rafa kaldiriyorum.

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi numune olsa sanayide yaptırılabilir springer amortisör. En azından bir yerden planlarını ya da blueprintlerini bulaiblsek süper olurdu.
    Aynı şeyi düşündüm...Hatta planları var nette...Mesela;

http://www.custom-choppers-guide.com...ork-plans.html

Ama sanayiide yapılan nasıl olur?Sağlam olur mu?Masrafı ne olur?Yayların salınımı nasıl tadında ayarlanır?

Anlıyacağın zahmetli iş...En iyisi ebay'dan 2.el çıkma bir tane ucuza bulmak...Ya da yurtdışında yaşayan arkadaşa,eşe dosta sipariş...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:15 ----------

Basit olarak gösteren bir plan;

[IMG][/IMG]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:18 ----------

Daha öncede koymuştum...Şunun hakkındaki yorumlarınızı merak ettim;

Set halinde,shipping masrafıyla toplam aşağı yukarı 100TL...Yaylar ve sabitlemek için parça mevcut...İsterseniz yaysız olarakta takılabilir...Ebay'de benzeri formlarda 40$ gibi fiyatlara var...Sanayiide benzeri yapılabilir...

[IMG][/IMG]

Bir ara sanayiinin yolunu tutup maliyeti ne olur bakacağım...

Motosikleti
    Dragstar 650
    Bu springer forklardan aldık diyelim veya yaptırdık, aklıma takılan bir şey var fren kaliperlerini nasıl takacağız, konumlama falan?

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Acikcasi sanayide CNC de bu parcalar kesilir ve cubuk parcalar tornada rahatlikla yapilir. Yay bukmek ise basit ama sertlik oranini tam izah etmen lazim.

Ama bence bunlara vakit harcar isen bu motor ici ciddi uzar. On catal gibi bazi parcalari hazir alman cok daha mantikli.En azindan deponun ve diger parcalarin gorsel tasarimina vakit ayirirsin

Bir ara sanayiinin yolunu tutup maliyeti ne olur bakacağım...[/QUOTE]
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)