Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Bobber sevenler buraya...

Motovento
    REKLAM ALANI
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Iste bu dur

Antalya Emniyet mudurlugunden alinmis 10 adet CBX 750.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...29889875/detay

[COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Ama cb ve cbx arasında farklar var...Bunlar da uygun olur mu?Ben eski cb'leri tercih ederim bobber için...Bugün arayıp sorduğum 1972' cb750 aslında 500TL'ye iyidi ama maalesef satılmış işte dün...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:30 ----------

Bu brassballs bobbers'ın çizgisi de güzelmiş...

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    xs ve triumph gibi silindiri yuvarlak bulmak lazım köşeli güzel durmuyor bence.

Gerçi scooter motorundan yapan bile var hele farklı tarzlardaki motorlarda hoş durmuyor değil

250 cc virago çakmasından

İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Bu da garip kırma bir şey olmuş ama saygı uyandıran bir silindir görüntüsü var...Moto Guzzi Bellerefonte bobber...

[IMG][/IMG]

lacivert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6 - fortyeight
    ön tekerde çamurluk olmamasının olayı nedir ?

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Bu arada depo yapımı ile ilgili şahane bir anlatım...Gerçekten öyle mi bilemiyorum ama çok zor gözükmüyor...

http://www.millerwelds.com/resources...ks-Ron-Covell/

Ben de bu aralar bir custom sele olayına girmeyi düşünüyorum bakalım nasıl iş çıkarıcaz...Hatta "derinin üstüne nasıl kabartma veya oyma desen yapılır" la ilgili bir site de vardı ama bulamadım...Temelde olay, ıslatılıp nemlendirilmiş derinin üstüne sivri uçlu bir zamazingoyla vura vura yapmaktı diye hatırlıyorum....Bu bilgiler ileride lazım olucak

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:18 ----------

Alıntı lacivert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön tekerde çamurluk olmamasının olayı nedir ?
    Tarz meselesi...

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bu son resimler iyice tipsizlesmis birde old school a kaciyor.

Bizim elimizdeki en buyuk avantaj is gucunun ucuz olup her sey Torna yada CNC atolyesinde imal edebilecegimizdir. Amerikada boyle bir imkan yok. Ya kapali kutusunda alirsin yada kendin yaparsin
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu son resimler iyice tipsizlesmis birde old school a kaciyor.

Bizim elimizdeki en buyuk avantaj is gucunun ucuz olup her sey Torna yada CNC atolyesinde imal edebilecegimizdir. Amerikada boyle bir imkan yok. Ya kapali kutusunda alirsin yada kendin yaparsin
    Şöyle bir şey var;Eğer sanayiiye motorla gidersen fazla fiyat çekiyorlar...En azından cruiser için..Çünkü onlara göre hepsi "arli tavitson"...

Yurtdışında bizdeki kadar kolay tornacı-usta olunabileceğini sanmıyorum...Yurtdışı derken Avrupa-Amerika'da...O yüzden belki daha çok işçilik masrafı vardır ama işide ona göre kalitelidir sanırım...

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı Qweasdnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir şey var;Eğer sanayiiye motorla gidersen fazla fiyat çekiyorlar...En azından cruiser için..Çünkü onlara göre hepsi "arli tavitson"...

Yurtdışında bizdeki kadar kolay tornacı-usta olunabileceğini sanmıyorum...Yurtdışı derken Avrupa-Amerika'da...O yüzden belki daha çok işçilik masrafı vardır ama işide ona göre kalitelidir sanırım...
    Dogru kaliteli zaten randevu aliyorsun , bla bla ayni burasi.

Simdi bu benzin deposunun yapim stili gayet dogru. Yanliz birinin sana bunu Autocad te tam olarak 2D seklinde her parcayi cizmesi sart. Yoksa usta bunu yapamaz.

Deriye sembol islemek aslinda kolay. Kabartmadan mesala alev. Alev seklinde kesilmis bir kac kat deriyi asil selenin altina koyuyorsun. Daha sonra bastirarak deriyi o yonlerden hafif yumusatiyorsun. Vazelin bu iste yardimci olacaktir. Kredi karti gibi bir plastik sptaula ile de bastirip sekili belirginlestiriyorsun,

Acikcasi gonlum NSU , Rolay Enfield , Norton yada Triumph gibi bir motor ile cafe racer yapmak. Cunku cafe racerin baslangic yeri UK.

Tek seleli bobber lar bana sempatik geliyor cunku cafe racer cok benziyorlar.

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Aklımda neler neler dönüyor...Şimdi ilk olarak bir sele olayına girmeyi planlıyorum...Bauhaus'ta mesela sac satılıyor...Kalınlığı da gayet iyi...Zaten çeşit çeşit...En başta kartonla selenin taban kısmını çizicem, oturtacağım..Sonra o şablona göre dremelle sacı kesicem...Tabanına oturması için delik açıp şasedeki yuvalara uygun vidayla sabitliycem..Tabii sabitlemeden önce depoyu yapan abi gibi silindirde bükerek kıvrımını verip,üstüne ince sünger ve dana derisi kaplıyacağım...Genel olarak planım bu

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Aklımda neler neler dönüyor...Şimdi ilk olarak bir sele olayına girmeyi planlıyorum...Bauhaus'ta mesela sac satılıyor...Kalınlığı da gayet iyi...Zaten çeşit çeşit...En başta kartonla selenin taban kısmını çizicem, oturtacağım..Sonra o şablona göre dremelle sacı kesicem...Tabanına oturması için delik açıp şasedeki yuvalara uygun vidayla sabitliycem..Tabii sabitlemeden önce depoyu yapan abi gibi silindirde bükerek kıvrımını verip,üstüne ince sünger ve dana derisi kaplıyacağım...Genel olarak planım bu
    Beni guldurdun

En son ne zaman sanayiye gittin?

Bauhaus tan alinan sac ile sanayiye kivirmayami gideceksin yani, sanayiye git, tornaci bul. Hatta dirsek boru kivirma yada profil isi yapan. Onda sac in alasi var. Ama seleyi sac tan yaparsan gereksiz bir agarlik olur. Ayni zamanda dosemeci onun ustunde calisamaz, cunku dosemelik kumasi zimba ile tutturdugundan , zimbalar saca tutunamaz.

Sana tavsiyem ince marine kontrasi alman. Bunu bukur istedigin sekli verirsin. Daha sonra en alt kati boya ile kapatirsin.

ıllakı sac kullanacagım dıyorsan sekıl verdıgın sac'ın etrafına delıkler acarsın derı'yıde uygun kestıkten sonra dıkıs atar gıbı etrafını komple donersın.delmeye bıle gerek yok .ılla dıkıslı olsun dersen eyer dıkısı dıyorlar derıye cıft taraflı dıkıs atılıyor.ebay'de orneklerı var
    kendın yapmayacaksan sac'ı almak harıcınde iscilige yuklu mıktar ısteyebılırler.
    kesım, bukum,kaplama ve yaylar'la alt baglantılar
    bırde ıstedıgın gıbı olmamasıdurumu var
    onun yerıne komple hazır setler var 100lıradan baslayıp 1000lıraya kadar cıkıyor
    hazır set'te tek sorunun tornacıda yay'lar ıcın bug(baglantı) yaptırman gerekıyor

deri'nin uzerıne sekıl yapmak vıdeo'lardakı gıbı kolay degıl.gravür yada airbrush gibi zor.teknık gerektırıyor.pres makınelerı sayesınde derıye ,her desenı basmak mumkun
    ıslemedende farkı kolay ayırt edılmıyor

dostum o 500'lıralık motoru ne yapacaksın trafıkten men edılmıs
    gerı sokamazsında
    polıs motor'ları guzel
    onlarıda plaka yok epey mesai yaptırırlar
    biraz gezmek lazım anadoluyu trakya taraflarını denk gelıyor cunku
    su tekırdagın bır koyunde buldugum ve toplamaya calıstıgım bır ılk sahıbınden xs var
    motor uzun bır sure dısarıda yatmıs .cok vaktımı calacakmıs gıbı gozukuyor

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006

Uploaded with ImageShack.us

Buna hasta oldum,benim cbf150'ile takasa girermi acaba
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Bu başlık güzel devam ediyor @greyhorse yaşadığın zorluklarıda anlatırsan mesela, hazırplan aldın mı, bir örnek çıkardın mı yoksa ya allah Bismillah deyip giriştin mi
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    @Zeda yanlız cidden benim gördüğüm saç bayaa kalındı...Öyle deforme olabilecek bir incelikte değildi...Gözüme uygun gözüktü...Mutlaka bir formül bulunur...Kendim bu işi kıvırırım sanki...

@Greyhorse teşekkürler...Ben aslında yaylı sele düşünmüyorum...Dragstar'a yapacağım için sadece inceltip alçaltıcam...Orjinal kaplamaya kıyamadığım için taban dahil kendim imal etmek istiyorum...

Bu arada o motor satılmış zaten...Ayrıca sana katılıyorum Trakya'da,köylerde dikkat edilirse ne cevherler yatıyor...Bende radarları açtım...Senin şu mct'ninde resimleri atsan ya buraya bu arada...Projenide sabırsızlıkla bekliyorum,artık havalar da bozdu ama en kısa zamanda beraber süreriz umarım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:13 ----------

Aklıma gelmişken bu seat pan denen deri ve süngerin altındaki plakayı hiç bir yerde bulamamıştım...OEM olarak ta satılan bir parça değil...Fiberglasstan yapmanın yöntemi var ama ne kadar güvenli olur bilemiyorum...Sactan yapılırsa daha sağlam olur sanki...Nette yukarıda anlattığım gibi basit formülleride var...

Ayrıca ilgilenenler için aşağıdaki linkte fiberden nasıl yapacağınızı görsellerle filan basit bir şekilde anlatmış...

http://www.jeffreyphipps.com/seat_pans.htm

ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    Alıntı
    [IMG
    adlı üyeden alıntı
    [/IMG]
    bunu poster yapmak istiyorum salona ... acaba hanım ne der
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Alıntı ozturkkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimdeki gibi bir tüfekle kovalamasın seni...

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer

Ayrıca ilgilenenler için aşağıdaki linkte fiberden nasıl yapacağınızı görsellerle filan basit bir şekilde anlatmış...

http://www.jeffreyphipps.com/seat_pans.htm
    Qweasdnon anlatim gayet dogru. Bu malzemeleri nerden bulacagini ve sana nasil yapacagini tam olarak anlatabilirim. Maliyeti 50-70 TL gecmiyecektir. Benim zaten isim kompozit carbon fiber ve cam elyafi uzerine. Bunu rahatlikla evde uretebilirsin.

Motosikleti
    XVS 650 A
    tabi yaa fiber

roadmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    Alıntı ozturkkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bence bişey demez direk kapının önündesin.
    TECRÜBE GÜZELDİR AMA PAHALLIYA MALOLUR

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)