Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yardımlarınızı bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba ilk mesajımda öncelikle şunu söylemeliyim ki site çok kullanışlı ve bilgilenmek isteyenler için harikulade bir yer.

Soruma gelecek olursam; motosikler küçüklüğümden beri bir tutkuydu ve artık biryerden başlamak istiyoırum. Bu hafta sürücü kursuna yazılacağım ve öncelikle ehliyeti aradan çıkaracağım. Sonrasında ise bir cruiser almak istiyorum. Nitekim öğrendiğim kadarıyla cruiserlar başlamak için ideal motorlar.

188 boyundayım ve 94 kiloyum. Yani motorumun altımda iskemble gibi durmaması lazım. Ayrıca üniversite öğrencisiyim ve bütçem 4,500-5,000 tl arası

Ben hyosung gv250 düşünüyorum ama 0 alamayacağımdan temiz ve mümkün olduğu kadar yeni model almak istiyorum.En azından 2008-2009.

Sizin tavsiyeniz nedir ve esas öğrenmek istediğim bu motorların ikinci el piyasasında yapmış olduğu km ve model yılının önemi nedir? Yani 2006 model 20,000 km deki bir motor alsam (hyosung gv 250) sonra elden çıkarttığımda zarara uğrar mıyım?

Teşekkürler, hayırlı ramazanlar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yaza Venox 250 :)

modifiyeli halinde duruşu yeter kardeşim, seninle aynı boya aynı bütçeye ve aynı zevklere sahibiz ama ben 10 kilo daha aşağıdayım :D, neredeyse hepsini araştırdım ve ben de gv 250 almaya karar verdim, yapılan yorumlar ve kullanıcılardan aldığım tepkiler kararımı vermemi sağladı

VoLhuLk Allah kazasız sürüşler nasip etsin. Kaç model aldın kaç km deydi sormak ayıp olmazsa?Tekrar hayırlı olsun motorun.. Ayrıca tekrar edeyim max yaşı ve km si sizce kaç olmalıikinci el alırken?

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Bence Yamaha Virago 535'e bir bak derim...Hem cc olarak daha yüksek hem de çok güzel ve ömürlük bir makinedir...Amaaa atak alettir,ilk başladığın için dikkatli olmalısın...Boyun posun uygun eğer sürüş karakteri olarakta agresif değilsen tavsiye ederim...

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    regal ve virago sana küçük gelir, gv 250 yi almanı öneriirm ama onu da o fiyata bulabilir misin bilemem zira koruma ekipmanı alacaksın, seninle aynı bütçeye sahip birisi olarak uzun bir araştırma sonucunda sadece görünüşündeki çekicilikten ötürü kanuni caracal aldım, son hızı 100 ama 100'e ulaşana kadar piyasadaki 1.3-1.6 arabalardan daha seri.

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    250 lik makine 535 liğe göre daha mı büyük gözükecek?...Aralarında bir fark varsada 3-4 cm den fazla değildir ancak Viragonun agresif görüntüsü ve efsane bir makine olması bence onu daha çok öne çıkarıyor...Virago sanırım şirret demek gerçekten de öyle bir alet...

söztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    senin boyuna en uygunnu cbf 150 hem öğrencisin ekonomik makinadır sağlamlığınıda kanıtlamıştır boyn biraz daha kısa olsaydı ybr yi tavsiye ederdim

arkadaşlar ecvaplarınız için teşekkür ederim. Ancak istediğim cevabı hala bulamadım Asıl öğrenmek istediğim bi gv250 almaya niyetlensen ikinci el, kaçmodel kaç km yapmış eolsun en fazla?
    Onun dışında gv250 de hala kararlıyım ayrıca Qweasdnon kardeş dediğin motoru inceleyeceğim. söztürk tabi ekonomik olması önemli ama cruiser tarzı istediğim için cbf 150 yi hiç düşünmedim teşekkür ederim tavsiyen için .

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Hyosung kötü bir marka değil...Hatta iyi bir marka...Ancak kendi tasarımlarını satmaya başlaması çok eskiye dayanmıyor...O yüzden benim gözümde bir honda,yamaha değil...Ne zaman ki kullanıcıları artar kendine has bir efsane yaratır, o zaman olmuş derim...Ama daha olgunlaşmış bir marka değil şahsi fikrimce...

Virago için şunu söyleyebilirim;20-30-40-50 bin olsun iyi bakılmış olsun farketmez..Bizim ülkemizde böyle bir kanı var sanırım...Adamlar 100000 üstü km ler görüyorlar yurtdışı sitelerine bakarsan...5000TL gibi bir paraya Virago bulursun...Yeter ki iyi bakılmış,temiz olsun...

Qweasdnon sağolasın. Dediğinde haklısın hyosung konusunda. Benim de gönlüm japon almaktan yana ama tabi şartlar ne gösterirse. Onun dışında iyi bakılmış olsun km farketmez dedin demekki niyetlendiğimizde gidip bi ustayla istişare yapmak gerekiyor.. Teşekkürler

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Aklın kalmasın yine bak kafandaki bütün modellere...Git yakından gör üstüne otur sesini duy...Zaten bir tanesi beni al diyecek sana...Mümkünse yanına bu işlerden anlayan birisini de al...Ayrıca ikinci el motosiklet alırken dikkat edilecekler listesi vardı forumda ona da göz atmanı tavsiye ederim..

peki caracal hakkında ne düşünürsünüz arkadaşlar, küçük gelir mi?.. gv250 ile kıyasen daha hesaplı, yani 0 caracal alsam pişman olur muyum..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)