Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arka Süspansiyon Alçaltma Nasıl Yapılır

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 1100 Classic
    250 V Motor Ledow Arka süspansiyonu biraz değil bayağı indirmek istiyorum nasıl yaparım yardım edermisiniz süspansiyonu mu değiştirmeliyim yoksa süspansiyona müdahale yapılabiliyor mu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet
    Resimde gördügüm kadarıyla yayını cıkarıp süspansiyonu orjinal haliyle bırakmış yani arabalarda Helezyon (Dogru yazabildiysem ne mutlu) yaylarını keserek yere nasıl yakınlaştırıyorlarsa sizde öyle yapabilirsiziniz.

Motosikleti
    bunu hiç düşünmemiştim haklısınız teşekkürler

fotografta gozuken sanırım alcaltma kıt'ı degıl daha kısa amortısor takmıs
    sende buna benzer bır yontem dusunuyorsan kaynaksız ve kesmeden
    alcak amortısor takmak
    mondıal mct'nın ın amortısor'lerı ledow'dan kısadır guvenle kullanabılırsın

saglıcakla

Motosikleti
    çok teşekkürler

Arkanda birini taşıyacaksan olmaz.

Motosikleti
    yamaha virago

papaz...

arkadaşlar benim ledowun altı yere cok yakın zaten. herşeyi orjinal,hiç bi değişiklik yapmadım ama genelde keawey,bisan,heroway,moreno ya göre ledow daha alcak ve oturaklı yanyana geldiğimiz zaman hep dikkat etmişimdir.

AzRaİL42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Walla Benim Gördüğüme Göre Sanayide Mobilet Amartisörü Takıyorlar Scooterlere Felan Ama Chopper'lara Olur Mu Bilmem Ama Kestirdiklerini Gördüm
    Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.

Alıntı papaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim ledowun altı yere cok yakın zaten. herşeyi orjinal,hiç bi değişiklik yapmadım ama genelde keawey,bisan,heroway,moreno ya göre ledow daha alcak ve oturaklı yanyana geldiğimiz zaman hep dikkat etmişimdir.
    motorlar aynı ,salıncak aynı ,amortısor aynı.senınkı tamamen psıkolojık

kısa amortısor taktıgınızda camurluk arasında bosluk olacak bu bosluk normal boyutlardakı bır ınsanı rahatlıkla tasıyabılecegınız anlamına gelır

zaten 20 cm'e yakın fark var teker ıle camurluk arasında

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Gösteriş mi Konfor mu ?

-Önemli olan rahatlık/konfor...

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Helezonları SAKIN kesmeye kalkma. Daha kısasını tak. Kesmeye 30 lira harcayacağına 50 liraya kısasını bulursun. 95 senesinde dayım Renault Flash'ın helezonları kısaltmıştı, rot kırıp kaza yaptı.

amortisörleri işlev yapmayan bir motosiklete binmiştim. her çukura girdiğimde sanki biri omurgalarıma alttan küt küt vuruyordu. çukura girince birisi sanki beni dövüyordu. illallah ettim. buna bin sabah akşam söv ondan sonra

Motosikleti
    yamaha virago
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorlar aynı ,salıncak aynı ,amortısor aynı.senınkı tamamen psıkolojık

kısa amortısor taktıgınızda camurluk arasında bosluk olacak bu bosluk normal boyutlardakı bır ınsanı rahatlıkla tasıyabılecegınız anlamına gelır

zaten 20 cm'e yakın fark var teker ıle camurluk arasında
    merhaba arkadaşım.ben bu motoru kullanıyorum ve aynı kasanın keaweyi,bisan lifanı,iki arkadasımda var.bunu sana internnetten motoların fotolarına bak diyerekte ıspatlayabilirim çünkü çok büyük fark var bence(ama sana göre aynı)herhangibir bisan lifan modelinin fotosuna bak.ama yandan çekilmiş bir foto olsun sağ sol farketmez.arka lastikle çamurluk arasından karsı tarafı görebiliyorsun hatta oraya kol bile sokulabilir o kadarda boşluk var.ama ledow da asla böyle birsey yok ben lastiğin üstünü bile göremiyorum camurluk altında gömülü duruyo.bizde biniyoruz be güzel karesim bilmesek öyle birsey dermiyim hiç.kib grs

Alıntı papaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşım.ben bu motoru kullanıyorum ve aynı kasanın keaweyi,bisan lifanı,iki arkadasımda var.bunu sana internnetten motoların fotolarına bak diyerekte ıspatlayabilirim çünkü çok büyük fark var bence(ama sana göre aynı)herhangibir bisan lifan modelinin fotosuna bak.ama yandan çekilmiş bir foto olsun sağ sol farketmez.arka lastikle çamurluk arasından karsı tarafı görebiliyorsun hatta oraya kol bile sokulabilir o kadarda boşluk var.ama ledow da asla böyle birsey yok ben lastiğin üstünü bile göremiyorum camurluk altında gömülü duruyo.bizde biniyoruz be güzel karesim bilmesek öyle birsey dermiyim hiç.kib grs
    keeway,osmanlı,bisan,ledow'da virago 250 sasisi kullanılmaktadır.amortısorlerde aynı boydadır
    lastık boyutu ve amortısor faktoru yukseklıgı etkıleyebılır,kontrol ederek ogrenebılırsın

Motosikleti
    yamaha virago
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keeway,osmanlı,bisan,ledow'da virago 250 sasisi kullanılmaktadır.amortısorlerde aynı boydadır
    lastık boyutu ve amortısor faktoru yukseklıgı etkıleyebılır,kontrol ederek ogrenebılırsın
    tamam kadesim bende bunu diyorum işte.yan yana geldiğim zaman aradaki farkın ne kadar olduğunu anlatmaya çalışıyorum.bu lastik boyutu olur başka boyut olur onu tartışmıyorum ki.sadece sana aradaki farkı söyledim.lastik boyutunun farklı olmasının motora nasıl yansıyacağını bende biliyorum.örnek olarakta şöyle diyorum bisanın arka tekerlekle çamurluk arasına kol giriyo baktığın zaman karşı taraf cok rahat gözüküyo.lastik boyutunu veya elementleri karıştırmıyorum.

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    dengesi kayar motorun
    ne kadar çin malı olsada bunların bir mühendislik hesabı var

süspansyon

Arkadaşlar 250 mct arka süspansiyonu supershadow 250 ye takarsam alçalır mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)