Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Taşucu'ndan Yazıyorum Vol.2

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ranger3306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster XL883 SuperLow
    Merhaba kıymetli forum,

Kısa bir süre önce aranıza katılmış; eski bir Harley kullanıcısı olarak yeni tür bir cafe racer aldığımı ve ne kadar kırık kalpli olduğumu söylemiştim )))

Harley'e geri döndüm.
    Makine: 2015 Sportster XL883L SuperLow
    Şimdik, konuyla ilgili bazı sorularım olacak. Soruları sormamdaki temel gaye, yanlış yapıp binlerce liralık harcama yapmamak ve kendi basit servis hizmetimi kendi başıma görebilmek.

1) Makine için (serviste koydukları yağ haricinde) bir yağ tavsiye eder misiniz? (Motul 7100 diyorlar?)
    2) Profil fotomda görüleceği üzere; üzerinde ape gidon var. Orijinal gidona çevirmek istiyorum. Konu ile ilgili elinde parça olan veya bilgi sahibi birilerimiz buraları yeşillendirirse çok mutlu olurum.
    3) Gidon üzerindeki sinyal, korna ve diğer tüm tuşlar silinmiş. Ankara veya Antalya'da bunları yeniden boyayabilecek bir yer var mıdır? İlla yenisini mi alalım? Kendimiz çooook dikkatli yapmak istesek, ne tür bir boya?
    4) Motor ve transmisyon üzerinde (sanıyorum motor sıvı ata ata) kir yapmış ve rengini matlaştırmış. Bu kir nasıl temizlenir? Bu bölümleri siyaha kaplamak istesem, yüksek ısıya dayanıklı bir boya tavsiyeniz olur mu?

Şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Geçen indirimden denk getirdim bir tane Harley Davidson marka postal aldım kendime. Çocukluğumdan beri heves ederdim. Nihayet Harley postalım oldu. Çok mutluyum. Bir tane de Harley motosikletim olsa asıl o zaman kendi kendime ne şımarırım Allah bilir.
    Motosikletiniz hayırlı olsun. Tebrik ederim.
    Ranger3306 bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Sorduklarınız hakkında en ufak bir bilgim yok.

Fakat.

Vaaaav hayırlı olsun tam keyif makinası demek için yazdım.
    Ranger3306 ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    Teşekkür ederim. Çok daha güzelleri sizin olsun abiler
    yaşlıveacemi bunu beğendi.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    forumda harley kullanan galiba bir tek sen varsın
    benimde 7 8 sene önce iron 883 hayalim vardı, para yetmeyince regal raptora niyetlendim, o da problem makinası olunca vazgeçmiştim bu sevdadan.
    Ranger3306 bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Hayırlı olsun. Güzel gezmeler olsun.
    Ranger3306 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bana da öyle geliyor, pek paylaşım olmamış Harley ile ilgili

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:57 ----------

Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumda harley kullanan galiba bir tek sen varsın
    benimde 7 8 sene önce iron 883 hayalim vardı, para yetmeyince regal raptora niyetlendim, o da problem makinası olunca vazgeçmiştim bu sevdadan.
    maximusti, bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Ranger3306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:57 ----------

Benim eski çalıştığım yerde iş arkadaşımda vardı, motor almaya niyetlendiğimde bakmıştım, yok bana gelmez işe gidip gelirken laptopu koyacağım arka çanta yok bunlarda deyip diğer iş arkadaşımın xmax'ının sele altı bagajını görünce dur bi deneyelim laptop çantası sığıyor mu diye denemiştim, baktım sığıyor ben de gidip xmax almıştım. O zamanlar patronda da harley vardı ama kocaman honda goldwing benzeri olanlardan, istanbul trafiğinde nasıl uğraşıyor bununla diyordum.
    zihnigonen ve Ranger3306 bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim eski çalıştığım yerde iş arkadaşımda vardı, motor almaya niyetlendiğimde bakmıştım, yok bana gelmez işe gidip gelirken laptopu koyacağım arka çanta yok bunlarda deyip diğer iş arkadaşımın xmax'ının sele altı bagajını görünce dur bi deneyelim laptop çantası sığıyor mu diye denemiştim, baktım sığıyor ben de gidip xmax almıştım. O zamanlar patronda da harley vardı ama kocaman honda goldwing benzeri olanlardan, istanbul trafiğinde nasıl uğraşıyor bununla diyordum.
    sırf şu laptop ve şarj aleti yüzünden xmax yada forzaya geçesim geliyor bazen,
    laptop 5 kg şarj aleti 3 kg olunca sırt çantasında uzak bir yere gideceksem baya gıcık ediyor beni.
    espresso ve Ranger3306 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    sırf şu laptop ve şarj aleti yüzünden xmax yada forzaya geçesim geliyor bazen,
    laptop 5 kg şarj aleti 3 kg olunca sırt çantasında uzak bir yere gideceksem baya gıcık ediyor beni.
    5 kilo laptop mu olurmuş? kendime laptop alacağım zaman ilk baktığım özelliği ağırlığı oluyor, şarj aleti hariç 2 kilonun altında olmak zorunda yoksa almıyorum. Ama şirketin verdiği laptop var 2 buçuk kilo o bile fazla büyük ve ağır geliyor ama ne yapalım şirket paraya kıymış en dolusundan thinkpad almış diye fazla laf etmiyorum.
    DickName bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şirket paraya kıymış en dolusundan thinkpad almış diye fazla laf etmiyorum.
    Düşünceli adamlarmış.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 250
    5 kilo laptop mu olurmuş? kendime laptop alacağım zaman ilk baktığım özelliği ağırlığı oluyor, şarj aleti hariç 2 kilonun altında olmak zorunda yoksa almıyorum. Ama şirketin verdiği laptop var 2 buçuk kilo o bile fazla büyük ve ağır geliyor ama ne yapalım şirket paraya kıymış en dolusundan thinkpad almış diye fazla laf etmiyorum.
    bir önceki laptopum thinpad e15 modeliydi, anakart arızalandı o kibar ve baya hafifti, yeni laptopum ideapad creator 5, workstationa daha uygun olduğu için bunu seçtim.
    tabi benimki abartı 5kg değil ama 2.20 kg, epey ağır bir makina. ama şarj aleti gerçekten çok kaba ve ağır, 1 kg yakın gerçekten.

https://www.epey.com/laptop/lenovo-i...2d4005htx.html
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    bir önceki laptopum thinpad e15 modeliydi, anakart arızalandı o kibar ve baya hafifti, yeni laptopum ideapad creator 5, workstationa daha uygun olduğu için bunu seçtim.
    tabi benimki abartı 5kg değil ama 2.20 kg, epey ağır bir makina. ama şarj aleti gerçekten çok kaba ve ağır, 1 kg yakın gerçekten.

https://www.epey.com/laptop/lenovo-i...2d4005htx.html
    Bende de bir tane thinkpad E15 serisi var, 12 yaşında artık, çocuklardan birine vermiştim, oyun oynuyorlar. Sağlam ve güzel makinadır, tek kötülüğü ağır ve büyük olması. laptop ekranında 14"den büyüğü gereksiz ağırlık gibi geliyor bana.

şirketin verdiği de thinkpad P15 serisinden en dolularından, iyi güzel de ağır ve fazla büyük geliyor, neyse ki her gün işe gidip gelmiyorum, aylardır evde masanın üzerinden kalkmadı.

Kendime alacak olsam T14 serisinden alırdım, hem hafif hem yeterince küçük, ama zamanında paraya kıyamadım monster'ın 14" serilerinden aldım bu da ağır, aylardır masada duruyor.
    maximusti, bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)