Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

A1 ile 150cc veya 250cc chooper kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese iyi akşamlar ben chooper motor almayı düşünüyorum projelik A1 ile 250cc lik bi chooper kullansam sorun yaşarmıyım? Çünkü 250cc chooperla 150cc lik chooper arasında fiyat farkı yok (Kısa ve öz olarak yardıncı olursanız sevinirim)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Kısa ve öz olarak kullanamazsın. Çünkü yasalar a1 ehliyet Gücü 125 cc -11 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,1'i geçmeyen, iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kullanabilirler diyor.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    kullanabilirsin kardeşim hiç sıkıntı yok. ben sürekli kullanıyorum kaç defa da polis durdurdu, ceza yazmadılar.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    125 cc e kadar kullanılabilme imkanı veren ehliyetin var ancak sundugun 2 seçenek de buna uymuyor.

o da ilginç

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanabilirsin kardeşim hiç sıkıntı yok. ben sürekli kullanıyorum kaç defa da polis durdurdu, ceza yazmadılar.
    Kuralları bilen ve uygulayan bir memura denk gelirse cezayı siz mi ödeyeceksiniz?

Bunun mevzuatta kuralı belirlenmiş. Motorun ruhsat bilgileri buna uyuyorsa sorun olmaz, uymuyorsa kullanamazsınız. Bu kadar basit.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım işini doğru düzgün yapan, haram lokma yemekten korkan bir polise denk gelirsinizde şu yazdığınız yorumun yutarsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

A1'in kuralları belli. 125 cc ve 11KW geçmeyen. Yakalanırsan bin iki yüz küsür lira ceza. Risk senin.

Motosikleti
    Bn125
    Her hafta aynı konu açılıyor. a1 alacağına göre 16 yaşında bir lise öğrencisisin. Googlea sadece a1 ehliyet yazınca kuralları ve sıkça sorulan soruları çıkıyor. Neden bu konuyu açma gereksinimi duyuyorsunuz çözemiyorum.
    espresso bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her hafta aynı konu açılıyor. a1 alacağına göre 16 yaşında bir lise öğrencisisin. Googlea sadece a1 ehliyet yazınca kuralları ve sıkça sorulan soruları çıkıyor. Neden bu konuyu açma gereksinimi duyuyorsunuz çözemiyorum.
    Son nokta koyulmuştur. Forumda konusu daha önce açılan veya internette cevapları olan hiçbir konu açılamaz hiçbir soru sorulamaz. Padişah fermanıdır.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    http://belgeler.org/howto/smart-questions-asking.html
    Şunu buraya iliştireyim, motosiklet hakkında değil ama internet üzerinden hiç tanımadığınız bir topluluğa sorur sorarken nasıl davranılması gerektiğini çok güzel açıklamış.

Tabi ki yine bu kadar uzun yazı okunur mu deyip okumayanlar çıkacak. "o kadar yazıyı nasıl okuyayım, yutube videosu yok mu bunun" diyeceklere de bakmakla öğrenilseydi kediler kasap olurdu oku da öğren diye huysuzluk yapayım.
    gurcanozturk ve ALİCEM bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bn125
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son nokta koyulmuştur. Forumda konusu daha önce açılan veya internette cevapları olan hiçbir konu açılamaz hiçbir soru sorulamaz. Padişah fermanıdır.
    Olayın benim keyfimle alakası yok. Burası bir forum evet isteyen istediğini açabilir. Fakat daha birkaç gün önce aynısı açılmış konuları tekrar tekrar açmanın anlamı yok. Forum kullanmayı bilmek lazım. Ehliyet kurallarını da biz koymadığımıza göre yasalar belli bir tıklamayla ulaşılabilir. Kimse açılan konuyu açmasın da demiyoruz ama altı üstü ehliyet dramatikleştirmenin bir anlamı yok. Buraya üye olup yazana kadar o süre zarfında elli tane yerde okursun bu bilgiyi hadi onu da yapma forumun arama kısmına a1 yaz binbir başlık var neyse.
    espresso bunu beğendi.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuralları bilen ve uygulayan bir memura denk gelirse cezayı siz mi ödeyeceksiniz?

Bunun mevzuatta kuralı belirlenmiş. Motorun ruhsat bilgileri buna uyuyorsa sorun olmaz, uymuyorsa kullanamazsınız. Bu kadar basit.
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım işini doğru düzgün yapan, haram lokma yemekten korkan bir polise denk gelirsinizde şu yazdığınız yorumun yutarsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

A1'in kuralları belli. 125 cc ve 11KW geçmeyen. Yakalanırsan bin iki yüz küsür lira ceza. Risk senin.
    kardeşlerim ben dalga geçmiştim adamla ama siz de hemen sazanlamışsınız. başlık da büyük ihtimalle troll başlık.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)