Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Chopper - cruiser motor tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Eyvallah kardeşim. Yedek parça konusunda yani bakımlar için zaten var parça. Daha büyük arızalar ya da keyfe keder süsleme için internetten getirticeksin. Aramadığın kadar yabancı site var, biraz ingilizce yeterli oluyor. Ben çok getirttim, marş rublesini bile Amerika'dan kendim getirtip burada ustama değiştirttim. Başka türlü olmaz zaten, internet alışverişi şart.

Uzun yola gelince, öyle bir oturdum 400 km hiç inmedim zaten yok Makina zaten ağır, artçı da var. Bu yükün yolda gittiğini hissediyorsun, yani nasıl anlatayım evet makina taşıyor yükü ama makinayı da sen taşıyorsun. Tüm bu yükü hissediyorsun yolda. 50-60 km de bir durarak gidebildim ben de. Hem de küçük su molası falan değil yani, yetmez o Elcikler ve ayak pegleri devamlı titriyor, bi yerden sonra gidemiyorsun. Üstelik 10 gün tatil için gidiyordk biz, eşyanın çoğunu kargo ile yolladık. Yanımızda sadece 1 er sırt çantası vardı, ona rağmen öldük. Mesela Ds 1100 ile 400 km yolun yarısında 1 gece konaklama yapmam lazımdı benim. Daha konforsuz bir alet ile konaklama koyma mesafen daha da kısalacak.

Ben seni anladım, bizdenmişsin, kahırlarına rağmen alacan O zaman bu dediklerime hazır ol. Büyük cc için mutlaka akü şarj cihazı da al çok pahalı bişey değil. Öyle 1 ay falan yatıracağın zaman aküyü sök şarja bağla. Yana yatmış motoru kaldırmanın pratik yolu var onu öğren, motorunu sen üstündeyken geri geri yokuş yukarı çıkarmanın yolu var onu öğren, çok uzun yollarda araya mutlaka konaklama koy. Bunlar işine yarayacak. A2 neyi kulkanır neyi kullanmaz benimle alakası olmadığı için inan hiç bakmadım bilemiyorum. Hayırlısı olsun senin için kardeşim.
    Chetinkol bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hocam kusuruma bakmayınız bayağıdır internete erişimim yoktu. Telefonu filan satmıştım :D. Valla abi ne diyeyim oturdu bu iş içime. Başkası olmuyor. Ne diyeyim . Çalışıyoruz bakacağız artıkın işin çaresine ama ortalama bir chopper/cruiser alacağım A ehliyeti alana kadar sonra yapabilirsek harley’ e geçiş sağlayacağız. Abim yorumların ve tavsiyelerin için canı gönülden teşekkür ediyorum. Ds 650 ya da suzuki 250 alacağım büyük ihtimal. Bu arada benden de büyükmüşsün ellerinden öpeyim. Kendine cok iyi bak tekelin Her daim dümdüz bassın. Sağlıcakla
    capozzz bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Selamlar,

SL200 ile 1. senemi tamamladım. İlk motorum ve A2 ehliyetim var benimde.
    Motoru sıfır aldım ve bakımlarını eksiksiz yaptırdım.
    76 Kiloyum sürekli Artçım ile oda 60 kilo beraber gezdik.

1 Sene de yaptığım yolları yazmak istedim.
    - İstanbul Şile 75KM, Tek seferde. Yaklaşık 1.5 saat kadar.
    - İstanbul-Eskişehir, Mudanya üstünde 200KM 1 kısa 1 uzun yemek molası. Yaklaşık 4-5 saat kadar.
    - İstanbul-İğneada, 200km 2 kısa mola. 4-5 saat
    - İstanbul-İzmir, Mudanya üstünde 400KM, sık sık mola yolun keyfini çıkartmak için, 1 büyük yemek molası. Ortalama 8-9 saat.

Artçısız yaptığım yolculuklar
    - Motorcu arkadaşlarla 4. Leventten-Arnavutköy-Silivri üstünden Longoz ormanı tek günde 300KM.
    - Bazen 4. Levent-Beylikdüzü

Tüm yollar ortalam 90Km ile gittim.

Bu yaz planım
    - İstanbul-İzmir-Muğla

Bunların tamamı SL200 ile yaptım. Evet yoruldum ama hiç öyle bir öldüm bittim olmadı, vardığımız yerde üstümüzü değişip hemen çıktık mesela.
    Yani çin motor ile yapılamaz diye bir şey yok.

-- Ekleme
    Bu arada Honda Shadow VT750 veya Yamaha Dragstar 650 A2 ehliyetle kullanılabilir. Bende bakıyorum ama 2021 yılı itibariyle 2007 model motora 80.000 vermeye gönlüm razı olmuyor, yoksa bende motorumun bir tek sesinden memnun değilim. Sadece o yüzden büyütmek istiyorum.

Tekerinize taş değmesin.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı olkunmustafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

SL200 ile 1. senemi tamamladım. İlk motorum ve A2 ehliyetim var benimde.
    Motoru sıfır aldım ve bakımlarını eksiksiz yaptırdım.
    76 Kiloyum sürekli Artçım ile oda 60 kilo beraber gezdik.

1 Sene de yaptığım yolları yazmak istedim.
    - İstanbul-Eskişehir, Mudanya üstünde 200KM 1 kısa 1 uzun yemek molası. Yaklaşık 4-5 saat kadar.
    - İstanbul-İğneada, 200km 2 kısa mola. 4-5 saat
    - İstanbul-İzmir, Mudanya üstünde 400KM, sık sık mola yolun keyfini çıkartmak için, 1 büyük yemek molası. Ortalama 8-9 saat.

Artçısız yaptığım yolculuklar
    - Motorcu arkadaşlarla 4. Leventten-Arnavutköy-Silivri üstünden Longoz ormanı tek günde 300KM.
    - Bazen 4. Levent-Beylikdüzü

Tüm yollar ortalam 90Km ile gittim.

Bu yaz planım
    - İstanbul-İzmir-Muğla

Bunların tamamı SL200 ile yaptım. Evet yoruldum ama hiç öyle bir öldüm bittim olmadı, vardığımız yerde üstümüzü değişip hemen çıktık mesela.
    Yani çin motor ile yapılamaz diye bir şey yok.

-- Ekleme
    Bu arada Honda Shadow VT750 veya Yamaha Dragstar 650 A2 ehliyetle kullanılabilir. Bende bakıyorum ama 2021 yılı itibariyle 2007 model motora 80.000 vermeye gönlüm razı olmuyor, yoksa bende motorumun bir tek sesinden memnun değilim. Sadece o yüzden büyütmek istiyorum.

Tekerinize taş değmesin.

75 ile gidilse 1 saat sürer. 50 ile mi gittiniz?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler