Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Artık Bende Chopper Sahibiyim...

Motovento
    REKLAM ALANI
    ajwer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal-Raptor Spyder
    Arkadaşlar uzun sure asya nostalji scooter surdukten sonra hayalim olan chopper motpsiklet almaya karar vermiştim. fakat bir türlü ne alacağıma karar veremiyordum. uzun sure kuba superlight baktıktan sonata Regal-Raptor spyder e aşık olarak satın aldım. her ne kadar aşık olsamda ilk sürüşlerimde çok zorlandım scooterden sonra bana çok agır geldi ve T gidona hakim olmak çok yorucu. umarım kazasız belasız alışırım.

birkaç tanede foto koyayım

(spider yazısının çok itici durduğunun farkındayım ama elle sokemedim sokmek için oneri alabilirim )
    tanertc, Mitoqondri, hyo kenan ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Raid örümcek spreyi (tamam vurmayın çıkıyorum)

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    hayırlı olsun. yolda gezen güzel motorlardan biri.
    falçata ile çok yavas şekilde spider yazısını sökebilirsin. olmadı. spider yazısı fön makinası ile çıkabilir.
    ajwer06 ve Mitoqondri bunu beğendiler.

Motosikleti
    Regal-Raptor Spyder
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun. yolda gezen güzel motorlardan biri.
    falçata ile çok yavas şekilde spider yazısını sökebilirsin. olmadı. spider yazısı fön makinası ile çıkabilir.
    fön makınasıyla uzun sure ısıttıktan sonra gevşeyebilir mi yani hocam ?
    Mitoqondri bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırĺı olsun hocam.. Isı tabancası veya saç kurutma makinası ile ısıtarak çıkartınız.. İz kalırsa gaz yağı ile siliniz..
    ajwer06 ve nemesis-83 bunu beğendiler.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Kazasız belasız güle güle kullan.
    Bir scooter sonrası gidon açısı nedeniyle özellikle kısa mesafe dönüşler oldukça zorlayacaktır. Vakit buldukça boş bir alanda, düşük sürat ve dar dönüş çalışması öneririm. Bir de insan ister istemez arka fren ve vites pedalına alışana kadar ayaklarına bakabiliyor, ben yaşamdım
    ajwer06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Regal-Raptor Spyder
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırĺı olsun hocam.. Isı tabancası veya saç kurutma makinası ile ısıtarak çıkartınız.. İz kalırsa gaz yağı ile siliniz..
    tesekkür ederim hocam..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız güle güle kullan.
    Bir scooter sonrası gidon açısı nedeniyle özellikle kısa mesafe dönüşler oldukça zorlayacaktır. Vakit buldukça boş bir alanda, düşük sürat ve dar dönüş çalışması öneririm. Bir de insan ister istemez arka fren ve vites pedalına alışana kadar ayaklarına bakabiliyor, ben yaşamdım
    tesekkür ederim.. haklısın hocam dönmekte ve ayaklarımı öne doğru uzatıp freni ve vitesi kontrol etmekte zorlandım. geniş bir pazar yerinde antreman yapıyorum
    shadowmaster ve Mitoqondri bunu beğendiler.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    spayder modeli vitesli olarak ilk makine deneyimi için zordur,kuba alsaydınız çok zorlanmazdınız çünkü chopper motorların en büyük handikapı viraj ve dönüşlerde hantal olmasından ötürü manevra kabiliyeti düşüktür.Şİmdi skuter ile kıyas tutamayız bu motorun manevralarını,gün gelecek aralardan geçemeyeceksiniz mesela.spyder in bu yönden handikapları var doğrudur ama keyifli bir motordur.

Sİzin T gidondan ötürü yorucu dediğiniz konu aslında vitesli bir motor tecrübeniz olmamasından kaynaklıdır ve pedal vs gibi karmaşalar yaşamanızda normal.şimdi ben bu işlere temelden eğitimli başladığım için söylediğiniz sıkıntıları yaşamam zor zira şuan çektiğini sıkıntılar temel motor kullanımı ile alakalı olan bilgi eksikliğinizden kaynaklı o yüzden bende normal karşıyorum sıkıntılarınızı,artık trafikde kazasız tecrübeleneceksiniz,çare yok ama ben buna cesaret edemezdim ne yalan söylim.

motorunuz kaç model ve kaç km de aldınzı bu arada merak ettim?

Motosikleti
    Regal-Raptor Spyder
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    spayder modeli vitesli olarak ilk makine deneyimi için zordur,kuba alsaydınız çok zorlanmazdınız çünkü chopper motorların en büyük handikapı viraj ve dönüşlerde hantal olmasından ötürü manevra kabiliyeti düşüktür.Şİmdi skuter ile kıyas tutamayız bu motorun manevralarını,gün gelecek aralardan geçemeyeceksiniz mesela.spyder in bu yönden handikapları var doğrudur ama keyifli bir motordur.

Sİzin T gidondan ötürü yorucu dediğiniz konu aslında vitesli bir motor tecrübeniz olmamasından kaynaklıdır ve pedal vs gibi karmaşalar yaşamanızda normal.şimdi ben bu işlere temelden eğitimli başladığım için söylediğiniz sıkıntıları yaşamam zor zira şuan çektiğini sıkıntılar temel motor kullanımı ile alakalı olan bilgi eksikliğinizden kaynaklı o yüzden bende normal karşıyorum sıkıntılarınızı,artık trafikde kazasız tecrübeleneceksiniz,çare yok ama ben buna cesaret edemezdim ne yalan söylim.

motorunuz kaç model ve kaç km de aldınzı bu arada merak ettim?
    evet katılıyorum çoğu dediğinize elimden geldiğince pişmeden yoğun trafiğe girmeyeceğim. umarım kazasız olur.
    motorum 2012 model 12binde

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Güzel günlerde, kazasız belasız kullan hocam.
    Yalnız cruiser custom ve chopper farkını öğrenelim artık.
    Yeri geldiği için söylüyorum, lafım sana değil. 10 yıldır adam cruiser'a biniyor ama chopper diyor, öyle biliyor. Garip.
    Senin motorun da chopper değil cruiser
    vader ve ajwer06 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Regal-Raptor Spyder
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel günlerde, kazasız belasız kullan hocam.
    Yalnız cruiser custom ve chopper farkını öğrenelim artık.
    Yeri geldiği için söylüyorum, lafım sana değil. 10 yıldır adam cruiser'a biniyor ama chopper diyor, öyle biliyor. Garip.
    Senin motorun da chopper değil cruiser
    hocam senin belirttiğin bu ayrıma bende çok takılmıştım fakat motor konusunda bilgili bulduğum birkaç büyüğüm bu modeli chopper olduğunu söyleyince bende davamlı o sekilde kullandım. ama tabiki başkalarının fikrine güvenip araştırmamak benim suçum.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    spyder benimde hoşuma giden bir model ancak hem fiyatından ötürü hemde bir kaç özelliğinden kaynaklı kafamda soru işaret iolan bir makine.
    mesela bizim superlightler konfor açısından çok rahat makineler ama regellerde o yok,yerdeki ufak taşı hissediyorsunuz birde 1. vites dişlisi sorunu vardı kronik olarak,fabrikasyon bazlı 1. vites dişlisinde senkromeç hatası vardı ve değiştilmekzorunda kalınıyordu.2012 modellerinde varmıdır bu sorun bilemiyoru martık sizin tecrübelerinize göre yorum yapacaz.birde makine kaç cc?

Motosikleti
    Regal-Raptor Spyder
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    spyder benimde hoşuma giden bir model ancak hem fiyatından ötürü hemde bir kaç özelliğinden kaynaklı kafamda soru işaret iolan bir makine.
    mesela bizim superlightler konfor açısından çok rahat makineler ama regellerde o yok,yerdeki ufak taşı hissediyorsunuz birde 1. vites dişlisi sorunu vardı kronik olarak,fabrikasyon bazlı 1. vites dişlisinde senkromeç hatası vardı ve değiştilmekzorunda kalınıyordu.2012 modellerinde varmıdır bu sorun bilemiyoru martık sizin tecrübelerinize göre yorum yapacaz.birde makine kaç cc?
    sürdükçe tecrübelerimi paylaşırım hocam ama bu gün sürdüğüm kadarıyla 1. vitesi normal geldi. bide arka amortisorlerin sertliğinden bende çok rahatsız olucağımı düşünüyordum fakat bekleğimden iyi geldi. tamam sonuc olarak bi superlight olamaz ama benim Nostaljiden daha rahat diyebilirim.

hyo kenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzeyQm250, GV250, cbf1000
    Hayırlı olsun dostum kazasız belasız ve bin ama ekipmansız binme kal sağlıcakla
    ajwer06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Regal-Raptor Spyder
    Alıntı hyo kenan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun dostum kazasız belasız ve bin ama ekipmansız binme kal sağlıcakla
    cok tesekkür ederim hocam..
    hyo kenan bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    hayırlı olsun, motor on numara!!!! çok şekil yaa
    ajwer06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Regal-Raptor Spyder
    çok tesekkür ederim.. daha iyileri sizlerin olsun..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hayırlı olsun,çok keyifli,güzel bir motosiklet almışsınız.

Güzel günlerde,keyifle sürmeniz dileğiyle...
    ajwer06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Regal-Raptor Spyder
    iyi dilek ve temennileriniz için çok tesekkür ederim sağ olun..

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Chopper / Cruser ayrımı kavramsal olarak görünümleri çok yakın olduğu için zor haklısınız.
    Chopper kelime olarak kesip biçmekten gelen Amerikan İngilizcesi bir kaynağa dayanıyor. Yani atölyede daha üretimin başındayken motor, gidon, sele, jantlar, lastikler, elcikler, aynalar, çamurluk ve ne varsa tüm parçalar ayrı ayrı alınıp birleştiriliyor ve bir chopper motorun, ustası mutlak benzerini yapmadığı sürece ikinci bir eşi yok.
    Bu anlamda Harley Davidson ve diğer markaların klasik tüm modelleri de dahil bizim motorlarımız Custom.
    Bir Custom atölyede sadeleştirilip Bobber haline de getirilebilir ya da bir sürü parçası değişip melez bir Choppera da dönüşebilir.
    Benim bilgi hazineme göre motorunuz bir Custom, tıpkı benim Superlight 200 gibi.
    Ne olursa olsun güzeller işte
    nemesis-83 ve ajwer06 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)