Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Delirmemek elde değil. !!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese Merhaba
    Öncelikle kendimi tanıtayım.
    Adım Oktay Karateke, 21 yaşındayım İzmir'de yaşıyorum.
    Yaklaşık 7 aydır kendıme cruiser (chopper) tarzı bir motor bakıyorum. Şu an için scooter surmekteyım tecrubem olmadığı için ilk başta kararım 250 cc bir motordu ancak fiyatlar çok abartılı yanı satmakta sıkıntı yaşarım diye çok korkuyorum örn: 2007 model Suzuki intruder 250 cc 9.800 Tl Yamaha Dragstar zaten yok yani çıldıracagım artık 15.000 bin tl bütçem var ama motor alamıyorum en son 800 cc Vulcan da karar kıldım ama içimde tedirginlik var tecrubem yok. Çok fazla stres yapmaya başladım artık okadar odakladım ki kendimi başka birşey düşünemez oldum sahibinden. com da ki ilanları ezbere biliyorum . Böyle giderse 1 2 sene daha alamıyacagım en son birtane goldwing alırım artık.
    açıkçası param yokken daha rahattım. Param yok ondan alamıyorum dıyordum ama şuan param var gene alamıyoruum. düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim bir çıkar yol bulmaya çalışıyorum .

Saygılarımla
    Oktay Karateke

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum bir arkadasimiz bizim https://www.facebook.com/groups/mt07turkiye/ grubunda senin yeni MT-07 sahibi oldugunu paylasmisti, adini ordan hatirladim. Sen degil miydin o?

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Delirmemek elde değil ise delirmek eldedir yaani insan isteyerek delirebilir diyor. Bence yanlış diyor konuyu trolluyor ve yol alıyorum

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bir arkadasimiz bizim https://www.facebook.com/groups/mt07turkiye/ grubunda senin yeni MT-07 sahibi oldugunu paylasmisti, adini ordan hatirladim. Sen degil miydin o?
    hyr ben değildim ?

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Oktay Karate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyr ben değildim ?
    Ozturk Karateke'ymis karistirdim

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    Karateke benimm

Kardesim scoterden vulcan a gecersen zorlanabilirsin bence.araya bi motor sikistir satarken zarar etmeyecegin turden.begendigin 250-500 cc lerden al.adim adim hedefe ulasmak daha keyifli gerci ben fakirim diye bana oyle geliyo da olabilir
    Oktay Karate bunu beğendi.

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Kardeşim, senin ilacın belli bence.
    Bak şimdi yarın kalkıyorsun, pencereyi açıyorsun.
    Diyorsun ki kendine, "bugün, hayatımın miladı olacak"
    güzel bir kahvaltı, stressiz bir şekilde çıkıyorsun yola.
    Bildiğin, en güzel hyosung bayisine.
    Diyorsun ki, sıfır gv250, kaç para kardeşim?
    Atıyorum 12000 diyor...
    Aha diyorsun, sana helalinden 11000...
    sonra adama diyorsun ki, "senin de burnuna bir koku geldi mi?"
    Yoooo, ne kokusu ? diyor herif.
    Sırıtıyorsun bıyık altından.
    Sıcak para kokusu diyor pişkince.
    Sonra bi el sıkışıyorsun.
    Üstüne de diyorsun şunu şunu takın.
    Pazartesi gelip alırım.
    Pazartesi günü gidiyorsun.
    Üstündeki sıfır km göstergesiyle, selesine ilk senin oturdugunun verdiği huzurla, başlıyorsun naylonları sökmeye...
    Yavru gibi.
    Sıfır motor. Vay efendim, eski sahibi yağını değiştimi, tuzunu değiştimi, bak şuradan ses geliyor acaba kazıklandık mı? hissi olmadan,
    kral gibi, vali gibi, prens gibi biniyorsun...
    Karalı, oenaj ve Oktay Karate bunu beğendiler.

kashmar54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardes motor kullanmayi.biliyorsan tecrubeyi alacagin motorla edinirsin. Araya ufak cc alayim diyerek parani heba etme.sonucta gaz kolu senin elinde. 200 hp motorada binsen guc senin kontrolunde oldugu surece.sikinti yok.
    hyanax100 bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı kashmar54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardes motor kullanmayi.biliyorsan tecrubeyi alacagin motorla edinirsin. Araya ufak cc alayim diyerek parani heba etme.sonucta gaz kolu senin elinde. 200 hp motorada binsen guc senin kontrolunde oldugu surece.sikinti yok.
    önemli olan hızlanmak değil durmak
    Salih_T, oenaj, xawa ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    en kotu karar, kararsiz kalmaktan iyidir...

parayı kolay kazansaydım hiç bukadar düşünmezdim büyük ihtimalle ancak hyosung alıcam şimdi japon degil ne olur korkusu var şaun 97 model scooter var yamaha 2 zamanlı yagını koyup devam ediyorum 1 2 kere lastık patladı daha da bildiğim hiç bir sorunu olmadı ondan tek baktıgım japon motosikletleri e oda haklı adamlar karşılığını istiyorlar pahalı.
    Hız gibi bir problemim yok açıkçası sevmiyorum. Bajaj Pulsar ı inceledim az önce fiyatını karşılayacak bir motormu aranızda kullanan varmı ?

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    @.APALA
    Ben geçen ay arkadaşıma 8 yaşında hyo gv250 bakmaya gitmiştim. Paslanmamış vidası yoktu aletin. Boş vitese geçirmek için hareket halinde olmak lazım siz motora binmeyi bilmiyonuz demişti satan arkadaş. Benim dandik modial geçiyor nasıl oluyorsa. Bir tur atınca şu hissiyatı yaşamıştım, adam motorun ağzına etmiş. Sonra birkaç hyo daha görünce 40000 üzeri ve 6 yaş üstü, anladım ki paslanıyor bunlar, motorlar homurdanıyor. Servisi kendini kawasaki servisi zannettiği için dünya para istiyor, parçası zor bulunuyor (bunu ben tespit etmedim, Ankarada gayet iyi bilinen Hızır ustanın (kızıltepe motor) yorumudur) Hyoların (cruiser benim tarzıma sürüş dinamikleri anlamında uymuyor, şehir içinde hantal ve manevrası zayıf kalıyor) görüntüsünü çok beğeniyorum özellikle naked modelinin hatta o sınıfta görsel olarak ne naked modelinin nede ss modelinin rakibi yok bence kalıp olarak. Boy 180 kilo 97-98 olunca kalıp aranıyor haliyle, uzak durmaya karar vermiştim hyodan. Binenler hep aynı şei söylüyor, "kore malı abi çin malı değil" ama bakıyorum internette ilanlara sırf o ilanlar uzaklaştırıyor beni hyodan. Ankara bayisi 4 44 motor. 60 km yol gidip motoru incelemek istedik. Hani inceleyip alacaktı arkadaş. 2. el riskli sıfır alcam diyodu. Adama çalışan bi gvnin sesini dinlemek istiyoruz deyince biz motor çalıştırmayız, alacaksanız böyle alacaksınız diyince hayırlı işler dileyip ayrılmıştık. Regal raptor daytona aldık o arkadaşa, bayi sesini dinletti gayet. Tamam sıfırını oda çalıştırmadı ama elindeki 2. ellerden birini çalıştırdı, dinletti. Geçen de susturucusu iptal edilmiş bir modeli dinletti arkadaşa. Bİlmiyorumçok hoşlandığım hyo görüntüsüne rağmen beni o motora binmekten uzaklaştıran çok sebep var.

@Oktay Karate
    Dostum bütçen elveriyor madem, japondan uzaklaşma. Motor camiası yardım etmeyi sever, düşündüğüm motorların kullanıcıları ile görüş, motorlarını incele. Pişman olmayacağın bir seçim yapman dileğiyle..
    APALA ve Oktay Karate bunu beğendiler.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    bence 2. el vitesli 125-150 cc bir motor alın... maksimum 2000 tlye kadar...
    1-2-3 ay vitesli tecrübesi edindikten sonra 500 cc üzeri chopper a geçtiğinizde fazla zorlanmazsınız...
    aldıgınız 125-150 cc motoru en kötü ihtimal 500-600 tl aşağıya satsanızda kaybınız olmaz,tecrübeniz olmuş olur...
    mondial 125 kt de alabilirsiniz... chopper çakması olduğu için büyük cc ye geçişte daha iyi olur...

kashmar54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 kuruş fazla olsun japon olsun.buda son tavsiyem

Bugun motosellaya gidip kaskımı ceketimi eldivenimi aldım.

İnazuma son kararım gidip alacagım hem eğitim için iyi bir motor hemde cüssesi yerinde kaliteli bir japon.

İlginiz için teşekkür ederim. Ne olursa olsun japon olsun.
    APALA bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Cruiser takıntın yoksa inazuma için çok güzel şeyler söyleniyor. Gayet yerinde bir karar. Hem cruiser nedir ya hantal manevrası düşük

aslında cruiser takıntım var hatta okadar var ki artık çalışamaz hale geldim
    çok fazla düşünmeye başladım o yuzden inazuma ya yöneldim en azından kaliteli güzel bir motor alacagım V olmasada.

Birde Şu ürünleri aldım iyimidir ?

http://www.motosella.com/U727,88,ico...sklar-icon.htm
    http://www.motosella.com/U609,48,ixo...ntlar-ixon.htm
    http://www.motosella.com/U390,49,ico...diven-icon.htm
    http://www.motosella.com/U315,56,ico...alari-icon.htm

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    oha sen baya zenginsin
    Oktay Karate ve Salih_T bunu beğendiler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    v motor istiyosan v motor al. 650 dragstar gibi modeller yorulmaz yıpratılmaz ve bakımları aksatılmaz çünkü çocukları gibi bakarlar. v motor sahipleri farklıdır. shadow yada intruder da olabilir. bu sınıfta km'ye de takılma hiç. öyle pert mert motorada denk gelmezsin zaten. al gözüne temiz görüneni, ustana göster için rahat edicekse sonra bin git

oha sen baya zenginsin

Haahah tepkiye bak yok yav çalışıyorum almıyacamda ne yapıcam paşa paşa ödüyoruz işte.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:39 ----------

v motor istiyosan v motor al. 650 dragstar gibi modeller yorulmaz yıpratılmaz ve bakımları aksatılmaz çünkü çocukları gibi bakarlar. v motor sahipleri farklıdır. shadow yada intruder da olabilir. bu sınıfta km'ye de takılma hiç. öyle pert mert motorada denk gelmezsin zaten. al gözüne temiz görüneni, ustana göster için rahat edicekse sonra bin git

yav cok haklısında bende bıraz kılım hemde tecrubem dedıgım gıbı 4500 km scooter ile var v motoru teydırıcem bıyere cızılecek sonra kaldırım tekmelemıyeyım en mantıklısı ınazuma gıbı bırseyle baslayıp daha osnra v motor a geçmek 10000 km kullansam yeter

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)