Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

A2 Ehliyet İle VN 800 Kullanmak Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Yaklaşık 2000-3000km bir vitesli 150 CC motor deneyimim var.
    Yakında bir VN 800 almayı planlıyorum, fakat ehliyetim yeni ve yaşım 21 "A" lisans almam için 24 yaşını beklemem gerekiyor.
    VN 800 "40"KW bir güce sahip "A2" ehliyet kanunlarına göre "35"KW'ın üstünde kullanım için "A" sınıfı ehliyet gerekmekte.
    Ben bu motora herhangi bir şekilde "5" KW bir düşüş yaptırabilir miyim ?
    Malum yabancı forumlarda okuduğuma göre Avrupa da, "İRON883" "XV950" "VN900" gibi makineleri yetkili bir bayiden "KW" limitleyici gibi bir işlem yaparak kullanımı serbestmiş, bizim ülkemizde bu nasıl işliyor?
    Eğer ki ben bu motoru alırsam ne gibi yaptırımlara uğrarım ?
    Bu konuda memurlar müsamaha gösteriyorlar mı ?
    Sonuçta öyle büyük bir "KW" farkı bulunmamakta, böyle bir işe kalkışmalı mıyım ?

Hepinize cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Site menüsünde "arama" diye bir bölüm var. Oraya girip "ehliyet" yazıp aradığınızda 16000 sonuçla karşılaşacaksınız. Bunlardan bir çoğu sizinle aynı durumda olan, neredeyse aynı sorunun sorulduğu konular. Zaten 1-2 tanesini okusanız hemen sonuca ulaşacaksınız.

Buyrun bu da arama bölümünün linki
    http://www.motosiklet.net/forum/search.php

Gerekli yönlendirmeniz için teşekkürler.
    Deadly Sto(R)m bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Hatırladığım. A için 24 yaş veya 2 yıllık a2 lisansı olan direkt A alabiliyor diye biliyorum. A2'n 2 yıllıksa yaşı beklemeden alabilirsin. Yanlışta biliyor olabilirim onu bir araştır. Yıllar oldu ben alalı, eski tip ehliyet ile geziyoruz hala.

Motosiklet ne kadar chopper olsa da, bahsettiğin makinalar torklu, hız anlamında da çok rahat 100 170 görür. Ciddi makina bunlar. Eğitim falan al. Yada ne bileyim dikkat et. KM Tecrübene az der, forumdakiler.

Kw limitör işine hiç girme. Bizim ülke de duymadım pek öyle olay. Sıfır olarak belki satılıyordur yeni modellerde ama eski bir makinaya limitör koymak. Bunu da ruhsata işletmek, ve bunu da memura anlatmak, 3 yıl beklemekten daha zordur.
    aka47 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Bendede A2 var , mt07 ile 2 kez çevirmeye girdim iyi yolculuklar dileyip gönderdiler.Çok şükür benim yaş tutuyorda yazıldım A sınıfı için kursa

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatırladığım. A için 24 yaş veya 2 yıllık a2 lisansı olan direkt A alabiliyor diye biliyorum. A2'n 2 yıllıksa yaşı beklemeden alabilirsin. Yanlışta biliyor olabilirim onu bir araştır. Yıllar oldu ben alalı, eski tip ehliyet ile geziyoruz hala.

Motosiklet ne kadar chopper olsa da, bahsettiğin makinalar torklu, hız anlamında da çok rahat 100 170 görür. Ciddi makina bunlar. Eğitim falan al. Yada ne bileyim dikkat et. KM Tecrübene az der, forumdakiler.

Kw limitör işine hiç girme. Bizim ülke de duymadım pek öyle olay. Sıfır olarak belki satılıyordur yeni modellerde ama eski bir makinaya limitör koymak. Bunu da ruhsata işletmek, ve bunu da memura anlatmak, 3 yıl beklemekten daha zordur.
    Öncelikle teşekkür ederim, tabii ki gerekli sürüş eğitimlerini almayı planlıyorum bu işe kalkışmadan önce, zaten sürüşteki amacımız belli, "A2" ehliyetim 3 aylık ki sorun burada.

Ciddi manada cruiser makinelerin çoğu "35-45" "KW" arasında "VZ800" "VT600" "VT750" "VS800" "VL800" "XVS650" hepsi tam sınırda kalıyor "A2" ehliyete uyum sağlamıyor.

Satın alabileceğim ya "EN500" var ve sıralı çift silindir olmasından dolayı pek tercihlerim arasında yok malum çok seri makineler açıkcası bayağı korkutuyor hafif oluşundan dolayı makineye daha da güveneceğimi düşünüyorum, ve kendimce güvenmemek daha iyi, yada "XV535" var ki gerçekten beğenmiyorum Virago'yu, tercih meselesi tabii ki, ve mecburiyetten saydığım motorlardan birisine yönelmek durumundayım,

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı aka47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle teşekkür ederim, tabii ki gerekli sürüş eğitimlerini almayı planlıyorum bu işe kalkışmadan önce, zaten sürüşteki amacımız belli, "A2" ehliyetim 3 aylık ki sorun burada.

Ciddi manada cruiser makinelerin çoğu "35-45" "KW" arasında "VZ800" "VT600" "VT750" "VS800" "VL800" "XVS650" hepsi tam sınırda kalıyor "A2" ehliyete uyum sağlamıyor.

Satın alabileceğim ya "EN500" var ve sıralı çift silindir olmasından dolayı pek tercihlerim arasında yok malum çok seri makineler açıkcası bayağı korkutuyor hafif oluşundan dolayı makineye daha da güveneceğimi düşünüyorum, ve kendimce güvenmemek daha iyi, yada "XV535" var ki gerçekten beğenmiyorum Virago'yu, tercih meselesi tabii ki, ve mecburiyetten saydığım motorlardan birisine yönelmek durumundayım,
    YAMAHA XVS650 Dragstar ve HONDA VT750-C Shadow bu kilowatt sınırlamasına uygun motosikletler. Gücün ağırlığa oranı da mevzuata uygun olacak şekilde tutuyorsa bunlara yönelebilirsin.

1 HP = 0,746 kW
    1 kW = 1,341 HP

eşitlikleri ile hesabını kontrol edebilirsin.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    HONDA SHADOW 600
    Alıntı aka47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Merhaba Üstadım, ben de yeni sistemde A2 aldım. motorum VT600, sıkıntı yok. Dragstar 650 ve VT750'de de sıkıntı yok. zira hem beygir güçleri 35 kW sınırına uyuyor hem de makineler ağır olduğu için güç/ağırlık oranında da sıkıntı yok. ancak VN800 ve İntruder 800'ler sınırı aşıyor. Bilgine

Motosikleti
    Artık Yok...
    Yalnız bir bilgi düzeltmesi yapıyım En500 50 beygir (36.5 kW) dır.. Yani oda 35kw geçiyor..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)