Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ilk motorum olucak lütfen yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

merhabalar artık 22 yaşına bastım chooper almanın zamanı geldi dedim ama bütçem max 3000 bin suan düşük cc ile öğrenmek istiyorum ama ne almalıyım bilmiyorum çin mallar nasıl sizce'pioner' markası mesela şu ilanı buldum yaşadığım şehre yakın muayene ile birlikte toplam 400 lirada masrafın olcak dedi satıcı motor bu http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-pioneer-chopper-200cc-tek-silindir-162754163/detay sıkıtı yaşatırmı bana anlayan birini bulup gidip bakıcam kararsızım lütfen yardım edermisiniz
    twona bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    3000 tl civarı keeaway, kuba superlight daha popüler model.
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

rogget - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 esd,ybr250,dragstar650,kanuni tiger 250
    3000 e chopper alma

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    1300 liraya motor mu olur yaw bide bakınca koskoca motor yani

bence az sık dişini. üzerine para ekle yada bir işe gir kredi kartı cıkart kredi çek. cünkü sadece motor almakla bitmez iş. ortalama bir kask 350 tl. ortalama bir mont ikinci el alsan 200 300 tl. bunlar motordan önce düşünmen gereken şeyler. sonra motorunu yeni almıştı daha hayatının baharındaydı haberlerine girersin. hatta motor almadan önce adı şanı duyulmuş bir eğitim merkezinden eğitim almak koruma ve kasktandan önce geliyor. Nasılsa birgün motorsikletin olcak. acele edersen o aldıgın motor elinde kalır. 1000 liraya bile satamazsın basını yerden yere vurursun.

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    2. el ybr-cbf

bütçem max 3000
    500px.com/importantphotogalleryblogspot

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    LİNK

linkte verdiğim motora bakmanı tavsiye ediyorum 1600 liraya chopper motor olmaz 3 bin liraya alabiliceğin en sağlam motor bu

antalyada 1 tane keevay yok abi ya sahibindende :D anlasam bakıp bana 1 yıl sorun yaratmıcagına satmamasına alıcam elimde ölsün o motorda marka pioner bide anlamsız geliyor

champion77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    94 vespa px200 2008 cbf150
    kardeş çin malı motosiklet almayı düşünüyorsan marka model pek fark etmez değişik markada olsalar aynı cc aynı tip motorların yedek parçaları genelde birbirinin aynı çin malı alıpta sorunsuz binen ben tanımıyorum ama binersin binemezsin demiyorum benim abim sıfır 250 cc choper aldı 2006 yılında ve hala biniyor lakin 15000 km de krang değiştirdi ve vites dişlilerinde arıza çıktı ufak tefekleri saymıyorum bunlara rağmen çok titiz bir şekilde bakıyor ve motoru görenler hala yeni zannediyor sana tavsiyem japon motosiklet al ama 3000 tl ye choper bulamazsın ben geçen sene 3000 tl ye 2. el cbf150 aldım 1 senedir kullanıyorum hiç sorun yaşamadım benim önerim 2. el ybr ve cbf karar senin..

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Alıntı conradd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar artık 22 yaşına bastım chooper almanın zamanı geldi dedim ama bütçem max 3000 bin suan düşük cc ile öğrenmek istiyorum ama ne almalıyım bilmiyorum çin mallar nasıl sizce'pioner' markası mesela şu ilanı buldum yaşadığım şehre yakın muayene ile birlikte toplam 400 lirada masrafın olcak dedi satıcı motor bu http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-pioneer-chopper-200cc-tek-silindir-162754163/detay sıkıtı yaşatırmı bana anlayan birini bulup gidip bakıcam kararsızım lütfen yardım edermisiniz
    şu an çok severek kullandığım bajaj boxer 150 yi şiddetle tavsiye ederim. tecrübeli bir motorcu sayılırım şu ana kadar en az 15 motor sahibi oldum şiddetle tavsiye ederim. çin malı alıptda motordan soğuma kardeşim. yıllarca sorunsuzca kullanabileceğin, güçlü, sağlam tabiri caizse eşşek gibi bir motor. fiyatıda sıfır km 3000 tl. ilk binen sen olacaksın ve kafan rahat keyifle kullanacaksın
    ogzcngdk bunu beğendi.

katilkoala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS - XL 650v TRANSALP
    Öncelikle Herkese merhaba; conradd arkadaşım gibi ben de cruiser-chopper tarzı bir motor almak istiyorum. Evleneli 8 ay oldu. Eşim gezmeyi ben ise 2 tekeri çok seviyoruz. Neden ikisini de aynı anda yapmayalım diye düşündüm ve kendimi motor ilanlarında forumlarda buldum. Elimde kağıt kalem tavsiye edilen motorları (yanlarına + koyarak) listeledim. Devlet dairesinde çalıştığımız için hafta sonları ve akşam 5 den sonra oldukça vaktimiz oluyor. Bu da yeni başlayan bir motor sevdalısı için yeterli alıştırma süresi diye düşündüm. Hafta sonu için şimdilik 100-200 kmyi aşmayacak şekilde gezer acemiliğimi atarım, zamanla motor sevdalısı gruplarla tanışır daha uzun soluklu yolculuklara çıkarım diye düşündüm. Neyse uzun lafın kısası elimde kendi sadeleştirdiğim bir liste var. çeşitli forumlardan aldığım bilgilere göre tavsiye edilen motorlar genel anlamda şunlar;
    Hyosung GV250
    Keeway
    Kymco Venox
    Yamaha Dragstar 250
    Honda Shadow
    Regal Raptor
    Kawasaki Vulcan

Yeni başlık açmak istemedim conradd arkadaşımla hemen hemen aynı tarzlarda bir motor arıyorum. 2 kişi ve biraz yükle (malum arkadaki bir bayan ) gezmeyi planladığım için beni yormayacak, uzun yolda şişmeyecek, çok uçuk fiyatlarda olmayan bir başlangıç motoru arıyorum. Tavsiyelerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Motosikleti
    bende tiger 250 var istersen sana satabilirim ama uyarıyorum baştan mct-regal-kanuni... gibi çinli alıcaksan
    1-satmasamda kenarda durur bakkala çakkala kullanırım sağını solunu kurcalar motoru öğrenirim belki custom yaparım demen lazım satışı zordur.
    2-arıza çıkartır nekadar baksanda ama 50-100 liraya yaptırırsın maximum.(japonda 500 lira olan parça bunda 40 liradır)
    3-tepe tepe hoyrat kullanırsın nasılolsa parça ucuz heryerde var işçiliği heryerde var.
    5-uzun yol aklından bile geçirme motoru bıakıp otobüsle eve dönme ihtimalin olabilir.sakın motora güvenme.
    6-yolda kalırsan mutlaka bu motordan anlayan birileri vardır ve durup yardım ederler güzel dostluklar kurabilirsin japonda bu olay yoktur yolda kalırsın oo motora bak buna biniyorsa para var derler.
    7-mesela tiger kalıplıdır diğer 250 liklere göre tek silindir olmasına rağmen torku yeterlidir ortalama 80-100 arası seyredersin ki yasal sınırdır zaten.
    sonuç olarak koyacak, atıcak 3000 tl varsa çinli alabilirsin ben satamasamda duruyor işte çokta umrumda değil.

Motosikleti
    Alıntı rogget adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende tiger 250 var istersen sana satabilirim ama uyarıyorum baştan mct-regal-kanuni... gibi çinli alıcaksan
    1-satmasamda kenarda durur bakkala çakkala kullanırım sağını solunu kurcalar motoru öğrenirim belki custom yaparım demen lazım satışı zordur.
    2-arıza çıkartır nekadar baksanda ama 50-100 liraya yaptırırsın maximum.(japonda 500 lira olan parça bunda 40 liradır)
    3-tepe tepe hoyrat kullanırsın nasılolsa parça ucuz heryerde var işçiliği heryerde var.
    5-uzun yol aklından bile geçirme motoru bıakıp otobüsle eve dönme ihtimalin olabilir.sakın motora güvenme.
    6-yolda kalırsan mutlaka bu motordan anlayan birileri vardır ve durup yardım ederler güzel dostluklar kurabilirsin japonda bu olay yoktur yolda kalırsın oo motora bak buna biniyorsa para var derler.
    7-mesela tiger kalıplıdır diğer 250 liklere göre tek silindir olmasına rağmen torku yeterlidir ortalama 80-100 arası seyredersin ki yasal sınırdır zaten.
    sonuç olarak koyacak, atıcak 3000 tl varsa çinli alabilirsin ben satamasamda duruyor işte çokta umrumda değil.
    Öncelikle teşekkürler rogget.
    Kim yarı yoldan otobüsle dönmek ister ki, benim de bütçem çok fazla değil fakat ucuz alıp yolda kalmak da istemem. Çin alıp yolda kalma diyorsun peki ne önerirsin? 5-6 yaşlarında 30,000 i devirmiş japon markalar çin muadillerinin sıfırları ile hemen hemen aynı fiyattalar. Herkes motorunun hem dayanıklı hem de afilli olmasını ister ama bütçe meselesi tabi. İkinci el pazarı yok demen benim çok kafamı karıştırdı. alırım 3-4 bine bi motor 1 sene acemilik atar satarım diyordum kafamı karıştırdın. #11 nolu mesajda da yazdığım marka modellerden önerebileceğin yada senin direk tavsiye edeceğin bir motor var mıdır?

Motosikleti
    japonun ölüsü çinliyi yer diyebilirim. 2. eli satarsın ama şansına kalmış.çünkü alıcısı az kimse çinli almıyor.
    11 nolu mesajdakilerin hiçbirini temiz olarak 3-4 bine bulamazsın.chopper düşünüyorsan 3-4 bine iyi bakılmış bakımları yapılmış çinli alıcaksın elinde patlamaması şansına kalmış regal raptor ı ''eeeh beeee''diyip 2 yaşında motoru 4.kattan(kot farkı vardı )atan arkadaşımda var keeway e 7-8 yıldır binip onbinlerce km yapanda arkadaşım var.ya da bütün yollar YBR-CBF

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Bu Pioneer Bizim Bildiğimiz Paynır'mı ? Bunlar Oto Teyp Yapıyordu Ne Ara Motor Yaptılar

Motosikleti
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Pioneer Bizim Bildiğimiz Paynır'mı ? Bunlar Oto Teyp Yapıyordu Ne Ara Motor Yaptılar
    regal de tv,termosifon yapıyordu
    katilkoala bunu beğendi.

Motosikleti
    5000-6000 gibi bir bütçe ayırdım ben. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...61936351/detay Şöyle bir motor var honda cmx 250 rebel (2000 model). Temiz görünüyo ama tabiki motordan anlayan biriyle gidip bakmak lazım.

chcts1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crypton s 2019
    ilk 2012de gelmiş . Tek silindir 246 cc su soğutma daelim daystar öneririm ama ikinci eli daha çok eski olmadığından fiyatlar biraz yüksek .
    az daha koy ybr al

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    İlk motor ve düşük bütçe (zaten ilk motorunuz çok pahalı olmamalı), bu kombinasyona cruiser motor olmaz arkadaşlar, üzer sizi. Cruiser motor sizin hedefiniz olarak kalsın, öncelikle hem hata toleransı çok hem de satılması kolay bir makina almalısınız. Ybr-cbf serisi çok ideal ilk motor olur. Sorun çıkarmaz, hata kaldırır, sizi motora binmek işinden bıktırmaz, kolayca satılır. Bu makineyi alın, bol bol kullanın, hata yapın, düşün kalkın. Bu arada para biriktirmeye devam edin.

Bütçe ve tecrübe olarak hazır hale geldiğinizde ise 250 lik falan değil en az 650 cc cruiser motor bakmalısınız. Bu cc seviyeleri optimum makinelerdir. Mesela dragstar 650, shadow 750 hem sıkıntısız, basit bileşenli, karbüratorlu, şaftlı, ülkemizde çok olan makinelerdir. Bunlardan biri ile motor hayatınıza devam edersiniz. Dert tasa yaşamazsınız, mutlu olursunuz.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı katilkoala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Herkese merhaba; conradd arkadaşım gibi ben de cruiser-chopper tarzı bir motor almak istiyorum. Evleneli 8 ay oldu. Eşim gezmeyi ben ise 2 tekeri çok seviyoruz. Neden ikisini de aynı anda yapmayalım diye düşündüm ve kendimi motor ilanlarında forumlarda buldum. Elimde kağıt kalem tavsiye edilen motorları (yanlarına + koyarak) listeledim. Devlet dairesinde çalıştığımız için hafta sonları ve akşam 5 den sonra oldukça vaktimiz oluyor. Bu da yeni başlayan bir motor sevdalısı için yeterli alıştırma süresi diye düşündüm. Hafta sonu için şimdilik 100-200 kmyi aşmayacak şekilde gezer acemiliğimi atarım, zamanla motor sevdalısı gruplarla tanışır daha uzun soluklu yolculuklara çıkarım diye düşündüm. Neyse uzun lafın kısası elimde kendi sadeleştirdiğim bir liste var. çeşitli forumlardan aldığım bilgilere göre tavsiye edilen motorlar genel anlamda şunlar;
    Hyosung GV250
    Keeway
    Kymco Venox
    Yamaha Dragstar 250
    Honda Shadow
    Regal Raptor
    Kawasaki Vulcan

Yeni başlık açmak istemedim conradd arkadaşımla hemen hemen aynı tarzlarda bir motor arıyorum. 2 kişi ve biraz yükle (malum arkadaki bir bayan ) gezmeyi planladığım için beni yormayacak, uzun yolda şişmeyecek, çok uçuk fiyatlarda olmayan bir başlangıç motoru arıyorum. Tavsiyelerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum şimdiden hepinize teşekkür ederim.
    hocam cevap biraz geç olucak ama görürsen faydası olur sana umarım..

ben hyosung gv 250 tavsiye ederim diğer japon motorlar elbette daha sorunsuz ve kalitelidir ama üretimi durmuş ve eski model motorlar sonuçta 2. eli satmasıda zor olur tercih sizin ben gv 250 ile çok uzun yol yaptım çantada takımlarım var ama daha çok çıkmadılar çantadan en vidası bile gevşemiyor meretin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)