Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

benzin anahtarindan benzin siziyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Muzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    bu gece ikinic turumu atacaktimki ilk sorunumla karsilastim. benzin anahtarindan benzini on konumuna getirdim. sizintidan ziyade musluktan akar gibi benzin akti :( acaba bu yedek depo calisma olayi nasil. yani depo neredeyse ful, yedek depoyu kullansam depodan ilave alirmi ve yedek depo beni ne kadar gotorur.

saygilar...
    herkes bir gün ölür, ama aslında herkes yaşayamaz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sorunuzu tam anlamamakla birlikde şu yedek depo konusuna açıklık getireyim

örnek veriyorum:

Elinizde bir damacana var. Bu damacananın bir tane ortasından bir tanede tabanından delik delip tıpa taktınız.

Sonra tamacananın ortasına açtığınız deliğin tıpasını çıkardınız ve burdan akam suyu kullandınız.

Ancak bir süre sonra damacana içindeki su ortadaki deliğin hizasına gelince akmamaya başladı.

Sonra sizde orta delik altında kalan suyu kullanmak için damacananın alt kısmındaki deliği açtınız.

İşte bu anlattığım örnekde damacana= benzin deposu, damacananın ortasına açtığımız delik= normalde depodan benzin çeken musluk, damacananın altına açtığımız delik= yedek depo musluğu

Yani yedek depo diye tabir edilen şey ayrı bir depo değil. Aynı deponun belirli bir bölümü. örneğe uyarlayacak olursak damacananın ortasına açtığımız delik ile tabanına açtığımız delik arası yedek depo oluyor
    35emre35 ve DusenAdam bunu beğendiler.

Motosikleti
    yok
    gayet aciklayici oldu tesekkur ederim. benim sorunum motora giden benzin hortumundaki muslugun acik konumda sizdirmasiydi, kapali veya yedekte sizdirmiyor. bende merak ettim eger hep yedekte kullansam olurmu yada yedek beni ne kadar goturur. anladigim kadari ile yedekten kullanmak fondip kullanmakla ayni sey

tekrar tesekkurler...
    35emre35 bunu beğendi.

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    musluğu değiştirmekte fayda var. ben bir gecede 40 liralık benzini damla damla yere içirmiştim. benzin musluğunun perçinlenmiş olan yeri kırık ya da gevşek bu sebeple zırdırma yapıyor. musluğa bastırınca duruyor yedeğe geçince duruyor fakat kapalı konum ya da açık konuma aalınca sızdırıyordu. ben de değiştirttim.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    yok
    her zaman sizdirmiyor bu musluk... bisan teknik servisine verdim. bir bakacaklar vede bakim yapacaklar...

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Hep yedekte kullanırsan bir sıkıntı olmaz teknik olarak. Ben de öyle kullanıyorum.
    Fakat benim gibi şamandran bozulduysa ve sen farkına varmadıysan, "lan benzine bak bee ne götürdü anasını satayım. 300 km yol yaptım hala yarıda gösteriyor... Acaba benzin almışmıydım tekrar ???" diye düşünüp yolda ilerlerken, öksürmeye ve boğulmaya başlayan motorunu E-5 in ortasında emniyet şeridine çekmek zorunda kalabilirsin
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    yok
    benzin gostergesi zaten yok ustad eski, motoru sallama metodu ile kontrol ediyorum benzini :D bir bakim yapsinlar bakalim. bakima goturdugumde sizdirmadi. belki kirlenmistir dediler. olmadi bir musluk takariz olur biter. tabi parcasini bulursak

Ya arkadaşlar benim elimde eski kasa şahin var bir adet satıp 2.000 tl si ile chopper tarzı bir motor almak istiyorumm ucuz yollu birşey zaten 1 sene sonra askerlik var, Ne önerirsiniz ? Aslında çelik marka motor buldum bir tane ama herkez 5 para etmekden ziyade cebindeki parayı döker g*t gibi ortada kalırsın dyor , Önereceğiniz motorları bekliyorum,Şimdiden teşekkürler beyler ablalar kardeşler yengeler amcalar dedeler .d

Scorfield - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pıonner 200 cc Chopper
    bnm muslukta taa dinbinden akıo o nasıl oluo yaa bide oraya macubn gibi bişi atmıslar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)