Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Sonunda karar verdim :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Naked :)
    Arkadaşlar takip edenler bilir uzuuun zamandır (4-5 ay) alacağım motorun tarzına bile tam olarak karar verememiştim. Çünkü hem bir harley sever hem de eski bir ss ciyim. Son zamanlarda arkadaşların gazıyla s1rr alacak gibiydim. Ancak ailemle yaptığım görüşmeler, yakında evlenecek olmam (22 gün ), Ankara'da son 1-2 ayda meydana gelen 5 adet ölümlü ss kazası ( ki çoğu çok tecrübeli motorculardı) ss'ten vazgeçmeme neden oldu(şimdilik ). Bu motocuların çoğu parçalanarak öldü. Bu bakımdan zaten zamanında ss tadını alan ben biraz da harley kullanayım dedim. En azından her binişimde aman oğlum diye başlayan söylemlerden uzak olucam Üzüldüm mü hayır İkinci motor olarak hep bir harley istemişimdir zaten. Sonunda kararımı verdim ve sıfır bi harley night rod almaya karar verdim. Mat, kırmızı çizgili olanından İzmir Harley le görüştüm vance and hines egzoz takılmış olarak gelecek. Koruma demiri çok çirkin duruyor diye almak istemedim, inşallah lazım olmaz.

İnternette yaptığım araştırmalarda harleyin custom olarak mükemmel ötesi şekillere sokulduğunu gördüm. 300 lük arka teker, airbox cover ve çamurluk değişiklikleri yapılıyor ve mükemmel duruyor. Tabi maliyet oldukça tuzlu ama en kısa zamanda yaptırmayı düşünüyorum. Bunun için yurt dışında hazır kitler mevcut. Wide tyre kitleri diye geçiyor. Biraz kullanayım hemen ısmarlarım diye düşünüyorum. Motor kesilip biçilmeyeceği için mantıklı geldi bana. İstersem eski haline döndürebilirim yani.

İstediğim tam olarak şu,

http://www.youtube.com/watch?v=_jR3lPbUjjo

Ön çatal ve far da değişebiliyor. Videodakinde ön takım standard night rod. 280 lik lastik ve çatal var.

Bunu yaptırmak içim Ankara'daki Bull Choppers'ı düşündüm. Montaj çok zor değildir sanırım.

Biraz uçtum daha motoru almadan ama videodaki işlem çok zor değil.

Aslında motoru teslim alıp o şekilde konu açacaktım ama heyecanı sizlerle paylaşamadan duramadım.

Hepinize sevgiler...
    BoreasınOğlu bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    hayırlısı olsun...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    ben de lahmacun söyliyim yiyeyim diyorum bu aksam..sana hayırlı olsun bana da afiyet olsun
    teocan94 ve _ŞEVKET_ bunu beğendiler.

quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    ouww süper karar
    Kim olduğumu biliyormusun ? O zaman sus dalgana bak !

Motosikleti
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de lahmacun söyliyim yiyeyim diyorum bu aksam..sana hayırlı olsun bana da afiyet olsun
    Ben iki dakika önce yedim bana da afiyet olsun

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    haydi hayırlısı...
    TT Custom'a yaptırırsın o söylediklerini,
    geçen gün bana hediye yollamışlardı, jest yapıp müşteri çekmeye çalışıyorlar sanırım,
    fiyat listeleri mevcuttu...

Motosikleti
    Videodaki depo ve arka çamurluk karbonfiber levha şeklinde. Deponun üzerine monte ediliyor. Yani sipariş ediyosun, boyatıyosun ve basit bir montaj... TT sanırım bunları metal malzemeden falan yapması gerekirki böyle bişeye gerek yok bence. Ancak 300 lük teker için onlara başvurulabilir. Tabi motoru İstanbul'a götürmek gerekirki öyle bişeyle uğraşamam zor iş. Gümrük problem olmazsa 300 teker için olan kiti sipariş ederim yakında. Diğerleri de zaman içinde gelir. Ürün no limit customs ürünü. Alman bir firma. Daha güzelini görmedim açıkcası.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

Yani sonuç şu

[IMG][/IMG]

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    hadi hayırlı olsun..beklediğine değer umarım...bi fotoğraf çekiliriz artık
    bu ankara da ölümlü kazaları nerden takip ettin? ben oraya takıldım doğrusu...

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Çok tarz sahibi olacaksın haberin olsun D

Hayırlı olsun şimdiden... Aksesuar ve kişiselleştirme olarak Harley gibisi yok gerçekten...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    Kawasaki bayi arkadaşımdır. O konuda çevresi çok. Ondan alıyoruz haberleri. Bir kaçını da başka bir forumda öğrendim malesef...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok tarz sahibi olacaksın haberin olsun D

Hayırlı olsun şimdiden... Aksesuar ve kişiselleştirme olarak Harley gibisi yok gerçekten...
    Tarz olayından çok motoru seyretmeyi çok severim. İnşallah olucak istediğimiz gibi bişey... Teşekkürler iyi dilekler için...

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kuyruğu mv agusta tasarım

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    hayırlısı olsun.

Motosikleti
    Bişey merak ettim. Renk değişmediği sürece bu yapılan işlemlerin ruhsata falan işlenmesine gerek yoktur heralde, doğrumudur?

Motosikleti
    Yine bahtsızım şu motor konusunda. İzmir yanlış bilgi vermiş. Mat siyah yokmuş ellerinde. Parlak olan var :( Parlağı da beğenmedim açıkcası. Mat çok daha sportif ve çekici duruyor, üstündeki kırmızı şeritlerle. Paranla sıkıntı çekmek bu olsa gerek :(

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Çok güzel bir seçim ama sırf görsel sebeple motor korumasından vazgeçmenize üzüldüm.
    Kaldı ki bence Nightrod'a gayet yakışıyor koruma demiri. Düşmesi durumunda zarar görürse bazı durumlarda uzun süre parça beklemek zorunda kalabilirsiniz. Beklemeseniz bile en ufak parçada bile ciddi masraf çıkıyor.
    Ufak bir örnek: Benim koruma demirim gelmeden önce minik bir kaza yaptım ve düştüm. Çok yavaş olmama rağmen gidon eğildi. Geçici olarak çıkma gidon taktırdım ama o bile masraf oluyor.
    Hele mat siyah alacaksanız ufacık çizikler çok gözünüze batacak.
    Bence koruma demirini es geçmeyin.

Eğer 2. el almayı düşünürseniz, TT Custom'da bir tane koyu mat gri üzerine kırmızı çizgili bir tane de mat siyah var. Model ve KM'sini bilmiyorum.
    Wyde Tyre'ı da TT custom'a sormuştum bir Dyna için. Aşağı yukarı işçilik ve malzeme dahil 5000-6000 TL gibi birşey tutuyor.yanlış hatırlamıyorsam.

Şimdiden hayırlı olsun. Kazasız, iyi günlerde binin.

Motosikleti
    Koruma demiri lazım aslında farkındayım ama nette gördüklerim pek hoşuma gitmedi. Belki taktırırım. Mat siyahta rötuş falan gerekse yapılabiliyormu acaba.? Daha doğrusu Ankara'da mat renk boyayabilen birileri varmıdır bilmiyorum.

2. el düşünmüyorum 0 km'ye binmek bir farklı zevk veriyor insana Wide tire için yurtdışında kitler var buldum bikaçtane ama dediğiniz fiyattan fazlaya maloluyor. TT custom'a yaptırmak daha mantıklı bu durumda çünkü gümrük sıkıntı olabilir.

Bir harley kullanıcısından yorum gelmesi güzel Teşekkürler siz de kazasız belasız zevkle kullanırsınız inşallah

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Güzel secim umarim kazasız belasız güzel günlerde kullanırsınız.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Teşekkürler Zenon

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Alıntı luthier76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma demiri lazım aslında farkındayım ama nette gördüklerim pek hoşuma gitmedi. Belki taktırırım. Mat siyahta rötuş falan gerekse yapılabiliyormu acaba.? Daha doğrusu Ankara'da mat renk boyayabilen birileri varmıdır bilmiyorum.

2. el düşünmüyorum 0 km'ye binmek bir farklı zevk veriyor insana Wide tire için yurtdışında kitler var buldum bikaçtane ama dediğiniz fiyattan fazlaya maloluyor. TT custom'a yaptırmak daha mantıklı bu durumda çünkü gümrük sıkıntı olabilir.

Bir harley kullanıcısından yorum gelmesi güzel Teşekkürler siz de kazasız belasız zevkle kullanırsınız inşallah
    Teşekkürler

Rötuş olayı bizim makinelerde malesef çok zor. Benim depomda 2 tane fındık karar ezik var, düştükten sonra oldu (koruma demiri olsaydı olmayacaktı ). Lokal boya yapmaya genelde cesaret edemiyorlar (HD servisleri dahil). Full boyamak zorunda kalıyorlar. Umarım öyle bir ihtiyacınız olmaz.

Bence İstanbul'daki custom motor yapan yerlere (TT Custom, Custom Choppers İstanbul gibi) mutlaka danışın. Hem fiyat avantajı olur hem de bunlar ciddi modifikasyonlar olduğu için kimin yaptığı çok önemli. İstanbul'da birşeyler yaptıracak olursanız bana mesaj yazabilirsiniz. En azından fiyat alırız, pazarlık yaparız.

Bir de çeşitli Cruiser (CCC) grupları var. Bunlardan birisine üye olmanızı, modifikasyon yaptırırken onlara da danışmanızı tavsiye ederim. Benim grubum sayesinde ben hem maliyeti çok düşürdüm hem de güzel işler yaptırdım. Tabii bir de kalabalık grupla gezmek çok keyifli oluyor.

Motosikleti
    Geçmiş olsun düşündüm de alayım ben koruma demiri Öyle bişey olursa baya üzülürüm eminim.

Motoru bir göreyim şöyle belki de oynatmaya kıyamam Orjinal hali de baya güzel çünkü. Bir de dönüşler iyice sıkıntı olabilir sanırım lastik büyüyünce. Düşünüyorum bakalım.

Bu arada mat siyah İstanbul'da varmış. Adama slip on egzoz soruyorum. Var diyor ama stage 1 modifikasyon şeklinde. Ve 6000tl diyor Ulen ben drag yarışcsımıyım napıyım stage 1'i. Töbeee. Hiç istemiyorum ordan almak ama zorunlu olarak öyle olacak sanırım. Ankara'ya göndermek İzmir Harley'de ücretsiz iken İstanbul'da 1100 tl. Şİmdi ne denir buna? Konuşma tarzı falan bi garip, almazsan alma modunda... Ulen sanki millet harley diye sıraya giriyor. Amerika'da it kopuğun aldığı bir motosiklet işte. Neyse ne desem boş

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)