Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Moped Army

Motovento
    REKLAM ALANI
    mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    [IMG][/IMG]
    Motosiklet aşkına

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Benim hyena on numara apaçi stayla

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Usta ne yaptın en sevmediğim ayaklıkları takmışsın
    Sağ ayna nerde
    Egzoz 10 numerooo
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta ne yaptın en sevmediğim ayaklıkları takmışsın
    Sağ ayna nerde
    Egzoz 10 numerooo
    O ayaklıklar candır ya, 3-4 aydır vardı zaten, hem arabalara temas halinde tekerin arabaya girmesini de önlüyo, tampon görevi var
    Sağ aynanın sıkma vidası kayıp, o yüzden takmıyorum.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ayaklıklar candır ya, 3-4 aydır vardı zaten, hem arabalara temas halinde tekerin arabaya girmesini de önlüyo, tampon görevi var
    Sağ aynanın sıkma vidası kayıp, o yüzden takmıyorum.
    Ben hiç sevmiyorum görüntü olarak Ama sizin hyena yı büyük göstermiş

Motosikleti
    Hyena'mı güzelleştirmeye devam ediyorum. Bugün üst platin-maşa işlemlerini bitirdim yeni gidonu taktım. Bütün kollar, kumandalar, elcikler değişti. Akşam en son elektrik tesisatını söktüm, becerebilirsem 110FT elektrik tesisatı ile değiştiricem, beceremezsem eskisini elden geçiricem. Devir göstergesi iptal olacak Gidonun ortasında sadece hız göstergesi olacak. Motor yan kapaklarını söküp fren hidroliği ile boyasını soyup komple gümüşe boyayıcam. Bu arada geçen hafta sonu arka amortisörleri değiştirmiştim, yerli malı ybr amortisörleri var markası gür a.ş.

Kolay gelsin bi de cb125e laf atardın
    Murat 48/30 bunu beğendi.

Motosikleti

mes bey'i özledik valla hiç sesi çıkmıyo, umarım hyena'sı fazla sorun çıkarmamıştır henüz

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter

mes bey'i özledik valla hiç sesi çıkmıyo, umarım hyena'sı fazla sorun çıkarmamıştır henüz
    Merhaba,Hyena sıfır problemle 1500 km ye ulaştı )) orijinalliğini hiç bozmadım.Sadece sakalı çıkardım.Artık rampaları 2 kişi 4. vites çok rahat çıkıyor,hatta 5 istiyor.İnanılmaz memnunum.Üzerindeyken oyun oynuyorum adeta)) şehir içinde 100 km de 2 lt yakıyor.Daha n'olsun. Darısı herkesin başına.Sevgilerimi sunuyorum.Tekeriniz düz bassın )))

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:53 ----------

[IMG][/IMG]

Hyena'dan foruma sevgiler selamlar
    Motosiklet aşkına

Motosikleti
    Alıntı mes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,Hyena sıfır problemle 1500 km ye ulaştı )) orijinalliğini hiç bozmadım.Sadece sakalı çıkardım.Artık rampaları 2 kişi 4. vites çok rahat çıkıyor,hatta 5 istiyor.İnanılmaz memnunum.Üzerindeyken oyun oynuyorum adeta)) şehir içinde 100 km de 2 lt yakıyor.Daha n'olsun. Darısı herkesin başına.Sevgilerimi sunuyorum.Tekeriniz düz bassın )))

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:53 ----------

http://<a href="http://imageshack.us...aa.jpg</a></a>

Sinyal lambalarınızın hala düşmemiş olması şaşkınlık verici. Kendiliğinden düşebiliyor, olmadı kazara ufacık bi dokunuş kırılmaları için yeterli. Benim motorun ön 2 sinyali koliden kırık çıkmış bayide benden habersiz yapıştırmışlar vitrine koymadan önce.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    İki sorum olucak.

1- Hyena 2 kişi ile ( 60+50kg ) performansı nasıldır. (örneklerseniz iyi olur )

2- Necatik35 nerelerde uzun zamandır görünmüyor merak ettim. ????
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki sorum olucak.

1- Hyena 2 kişi ile ( 60+50kg ) performansı nasıldır. (örneklerseniz iyi olur )

2- Necatik35 nerelerde uzun zamandır görünmüyor merak ettim. ????
    Düz yolda rahat 70 görür 2 kişi. Orjinal dişlilerle 2 kişi çıkamayacağı bir yokuş yok ama motorun önü çok hafif olduğu için geri devrilebilir ama öne abanarak halledilir sanırım o da.

Motosikleti
    Bugün 3 haftadır büyük tadilat projem için garajda yatan hyena'ma biraz gün yüzü gösterdim, hiç tık demeden elmadağa çıkardı yine beni, dönüşte de gölbaşına indim çevreyolundan. Bugün sipariş ettiğim birkaç parça daha geldi hyena için. Ön çamurluğu komple mavi yeni bir çamurlukta değiştiricem, bir de 100cc 4 vites motor için debriyaj seti geldi yarın debriyaj balatalarını değiştiricem hyena'nın. Motor 8 bin km'yi geçti

Motosikleti
    Benim hyena'nın debriyaj balatalarını değiştirdim. Eskileri tamamen bitmemiş ama kalkışlarda silkeliyodu, vitesler de biraz zor geçiyodu. Motor 8 bin km'yi geçti. Debriyajı değiştirdim daha iyi gibi. Yeni aldığım zamanlardaki gibi oldu, biraz kullanınca daha da yumuşar vites geçişleri sanırım. Motorda 2'li CG100 debriyaj var. 3'lü set alınca biri açıkta kalıyor :( Debriyajı değiştirmek için havalı tabanca ve debriyaj çektirmesi mutlaka gerekiyor, tabancasız sökemezsiniz sökseniz de tam takamazsınız. Baya işçilik varmış debriyaj değiştirme işinde ama, 50 lira para isteyen servise hak veriyorum. Sağ kapak contasını da söküp kazıyıp yenisini koyuyorsunuz araya.

metin_006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100ugk + jawa cz180

soru ?

merhaba arkadaşlar sizlerden yardımcı olmanızı istiyorum. ben köyde yaşıyorum bozuk yollar rampalar bilirsiniz. ben hyena 100 x hoşuma gidiyor sizce almalımıyım. yada 100 cc lik cup mu almalıyım. hangisi uzun vadede daha dayanıklıdır. hyena motor kaç km yapar sizce ?

Motosikleti
    Alıntı metin_006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar sizlerden yardımcı olmanızı istiyorum. ben köyde yaşıyorum bozuk yollar rampalar bilirsiniz. ben hyena 100 x hoşuma gidiyor sizce almalımıyım. yada 100 cc lik cup mu almalıyım. hangisi uzun vadede daha dayanıklıdır. hyena motor kaç km yapar sizce ?
    Hyena 100 bozuk yollarda eteklerini biraz döker ama çaresi çok da pahalı değil. Orjinal sinyalleri çok çabuk kırılıyo hiç darbe almamasına rağmen. Yan kapak grenajları deponun dibinden çatlıyor, daha bayiden çıkarmadan sakal denilen alt grenaj parçasını çıkarmalı ve yan kapakların depoya bağlandığı kulaklara birer pul koyduktan sonra kapakları takıp civatayı sıkmalı. yani bağlantı kulağı ile grenaj arasında bir pul olacak. Ön takımın üst platin kısmı sürekli gevşiyor haftada bir somunları sıkıyosun incecik sacdan yapmışlar ön takım üst tablasını, ama çözümü var ben CG köylü motorun üst tablasını taktım. Motorun önü çok hafif aşırı kolay tekere geliyo ve gidon çok hafif çok oynak, ama dengesi süper motorun. Ben arka amortisörleri değiştirdim biri kırıldığı için ama cidden zayıf mı yoksa motoru depoya kaldırırken amortisörden tutup da mı kırdım tam emin değilim. Ön farın aydınlatması mükemmel, böyle bir motordan bekleyeceğinizin çok ötesinde, halojen ampülü var, ışığı çok parlak ve güçlü, yola da çok eşit ve iyi dağılıyor. Hyena 100 bir cub'dan daha eğlenceli ve modifiyeye açık bir motor ama eksileri var tabi. Ancak motorun canını çıkarmama rağmen hala bozamadım. 8100km'de debriyaj balatasını değiştirdim, balata bitmemiş ama yokuşlarda kaçırıyordu, vitesler de sert di.

Motosikleti
    Alıntı mes adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://<a href="http://imageshack.us...aa.jpg</a></a>

hyenayı hala kullanıyomusunuz bn 0 almak istiyorum tavsiye edermisin

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

Hyena 100 bozuk yollarda eteklerini biraz döker ama çaresi çok da pahalı değil. Orjinal sinyalleri çok çabuk kırılıyo hiç darbe almamasına rağmen. Yan kapak grenajları deponun dibinden çatlıyor, daha bayiden çıkarmadan sakal denilen alt grenaj parçasını çıkarmalı ve yan kapakların depoya bağlandığı kulaklara birer pul koyduktan sonra kapakları takıp civatayı sıkmalı. yani bağlantı kulağı ile grenaj arasında bir pul olacak. Ön takımın üst platin kısmı sürekli gevşiyor haftada bir somunları sıkıyosun incecik sacdan yapmışlar ön takım üst tablasını, ama çözümü var ben CG köylü motorun üst tablasını taktım. Motorun önü çok hafif aşırı kolay tekere geliyo ve gidon çok hafif çok oynak, ama dengesi süper motorun. Ben arka amortisörleri değiştirdim biri kırıldığı için ama cidden zayıf mı yoksa motoru depoya kaldırırken amortisörden tutup da mı kırdım tam emin değilim. Ön farın aydınlatması mükemmel, böyle bir motordan bekleyeceğinizin çok ötesinde, halojen ampülü var, ışığı çok parlak ve güçlü, yola da çok eşit ve iyi dağılıyor. Hyena 100 bir cub'dan daha eğlenceli ve modifiyeye açık bir motor ama eksileri var tabi. Ancak motorun canını çıkarmama rağmen hala bozamadım. 8100km'de debriyaj balatasını değiştirdim, balata bitmemiş ama yokuşlarda kaçırıyordu, vitesler de sert di.
    mesajını yeni gördüm mengu16 tanışmak arkadaş olmak isterim motor adına sohbet etmek isterim.
    benim hızla pek işim yoktur ama illa ki gaza basacağım zamanda olacaktır. 1,82 boyundayım 90 kiloyum. ben kendim rahat binebilirmiyim sence ve artçı alabilirmiyim arkaya.

Motosikleti
    hyenayı hala kullanıyomusunuz bn 0 almak istiyorum tavsiye edermisin

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

mesajını yeni gördüm mengu16 tanışmak arkadaş olmak isterim motor adına sohbet etmek isterim.
    benim hızla pek işim yoktur ama illa ki gaza basacağım zamanda olacaktır. 1,82 boyundayım 90 kiloyum. ben kendim rahat binebilirmiyim sence ve artçı alabilirmiyim arkaya.
    Ben de aynı boy ve kilodayım neredeyse, çok rahat biniyorum her yere çıkıyorum, artçı da alırsın her yokuşu 2 kişi çıkarsın ama motorun taşıma kapasitesi olan 150kg'ı aşma. 2 kocaman adam binince hem motorun canı çıkıyo hem motorun kontrolü zorlaşıyo. Artçılı bineceksen arka amortisör ayar somunundan biraz sıkarsın amortisörü.

Motosikleti
    Ben de aynı boy ve kilodayım neredeyse, çok rahat biniyorum her yere çıkıyorum, artçı da alırsın her yokuşu 2 kişi çıkarsın ama motorun taşıma kapasitesi olan 150kg'ı aşma. 2 kocaman adam binince hem motorun canı çıkıyo hem motorun kontrolü zorlaşıyo. Artçılı bineceksen arka amortisör ayar somunundan biraz sıkarsın amortisörü.
    peki arka tekeri 2 75 17 lastik taksak motoru yormuş olurmuyum

Motosikleti
    peki arka tekeri 2 75 17 lastik taksak motoru yormuş olurmuyum
    Takarsın ama tubeless olmaz. Motoru yormaz arka dişli çok büyük zaten.

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)