Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ben yandım sizde yanmayın !!!!!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

temmuz 2008 de aldığım mondial 100 motorumu nakit 1450*250 masraf=1700 2009 da motor 4000 kilometredeyken büyütmek ,ç,n satılıga cıkardım. güç bela üzerine ruhsatı almak kaydıyla 600 sattım.zarar 1100 tl
    acı büyük: ama daha sonra başıma gelebilecek sorunlar daha da büyük.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi siz trakyalı mısınız?
    Na na na .. Bu ne demek simdi usta?
    Bende üj bej lerdenim yani..
    -------------------------------
    Bu alim satim olayinin türkiyede hep sorun oldugunu okuyorum..
    Neden bu böyle anlamiyorum..

Buradaki olayi biraz anlatayimmi size azicik..
    Bir arac satilirken alici ve satici arasinda bir kagit imzalanir..
    Tarih ve saati ile..Alan kisinin en azindan araci evine götürme vakti olsun diye
    satan kisi en gec ertesi günü Strassenverkehramt (türkcesini bilmiyorum. arabalarin acilip kapatildigi devlet bürosu) ve sgortasina bildirir ben aracimi sattim diye. Arac trafikten silinir.. Alan kisi artik trafige acarmi acmazmi onun sorunu.. Eger trafige acmayipta kullanirsa ilk kontrolde trafikten cekilir arac.
    Bunu yapmaya kimsede cesaret yoktur zaten.. Nedenmi?
    Bir kaza yaptiniz. Suclu yada sucsuz. Sucluysaniz zaten ayvayi yediniz..Eger birde insanlara zarar vediyseniz hayatiniz söner bu kesin..

Ben türkiyede bir arac satmis olsamda bunu yaparim..
    Alan kisinin bütün bilgilerini alip imzayi bas arkadasim suraya benden aracimi aldin diye.. Ver parayi al araci olmazki..
    Cok zormu bir kagidi imzalatmak????? Yoksa ben biraz yanlismi düsünüyorum?
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Motosikleti
    mondi 150MC
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu fikrimi bir araştırsanız

artık olan olmuş,vergi borcunu ödeyin.

plaka ve ruhsatı kayıp olarak bildirin ve yenisini temin edin.

daha sonrada aracı trafikten men edin
    o iş 800 liraya patlar..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:30 ----------

Aynı olay benımde basımdan geçti..
    Buyrun linkten okuyun öğrenın arkadaslar

http://www.motosiklet.net/forum/moto...run-iceri.html
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

agokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 classic
    en temizi,motor çalındı demek. başak çare yok gibi görünüyor. olay yeni olmuş gibi tuatanak tutturacaksın,çünkü motor olmadan hurdaya çıkartmak ya da trafikten düşürmek imkansız. haciz koymak ta fazla birşey ifade etmez, bir köyde falan kullanılıyorsa kimse motora ve plakasına yüzünü dönüp bakmıyordur, motoru kullanan da demeki aracı muyeneye bile götürmüyor, oradan da bulunamaz. bir başkasına da aynı yöntemle satılacaktır. 400 TL yi ödeyip emekli olsan bile, motor trafikten düşmediği sürece vergi borçları sana gelmeye devam edecektir.kısaca geçmiş olsun.

sinan_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw r1150 gs adv
    Ödeyin dicem kurtulmanız zor zira bir sonrakileride ödemeniz gerekecek fakat bu esnada herhangi bir kazaya karışırsa velhasıl adam ölürsede sorumlu siz olursunuz allah korusun başınız dertten kurtulmaz araştırın bulun adamı çok kötü olur alimallah

fazerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xxxxx
    Alıntı agokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en temizi,motor çalındı demek. başak çare yok gibi görünüyor. olay yeni olmuş gibi tuatanak tutturacaksın,çünkü motor olmadan hurdaya çıkartmak ya da trafikten düşürmek imkansız. haciz koymak ta fazla birşey ifade etmez, bir köyde falan kullanılıyorsa kimse motora ve plakasına yüzünü dönüp bakmıyordur, motoru kullanan da demeki aracı muyeneye bile götürmüyor, oradan da bulunamaz. bir başkasına da aynı yöntemle satılacaktır. 400 TL yi ödeyip emekli olsan bile, motor trafikten düşmediği sürece vergi borçları sana gelmeye devam edecektir.kısaca geçmiş olsun.
    katılıyorum.yalnız moralin bozulmasın...... birde üstüne üstük motosikletin başka amaçla kullanılırsa yandınnnnnbaşın belaya girer.emniyet,mahkeme????
    kızı kolda fazerı yolda severim.

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu fikrimi bir araştırsanız

artık olan olmuş,vergi borcunu ödeyin.

plaka ve ruhsatı kayıp olarak bildirin ve yenisini temin edin.

daha sonrada aracı trafikten men edin

aynen arkadaşım böyle yapın vallaha çok uğraştırır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:10 ----------

aciz: elinden birşey gelmeyen
    haciz:bir mal hak yada benzeri bir varlığın üzerinde hak iddia etmek yada bir işlem gerçekleşene kadar yapılan detaylarına girmeyeyim işlemdir.

Türkçeyi öğrenelim öğretelim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:12 ----------

Biede asıl anlayamadığmız bir şey bir amlınızı satarken diye noterden devrini vermezsiniz o zaman malınız satmayın kardeşim.yıl 2009 gelen yıl 2010

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:13 ----------

Alıntı CAPANORD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen arkadaşım böyle yapın vallaha çok uğraştırır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:10 ----------

aciz: elinden birşey gelmeyen
    haciz:bir mal hak yada benzeri bir varlığın üzerinde hak iddia etmek yada bir işlem gerçekleşene kadar yapılan detaylarına girmeyeyim işlemdir.

Türkçeyi öğrenelim öğretelim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:12 ----------

Bide asıl anlayamadığmız bir şey bir malınızı satarken diye noterden devrini vermezsiniz o zaman malınız satmayın kardeşim.yıl 2009 gelen yıl 2010
    Allaha emanet olun

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    ya bana acayıp kızacaksınız ama bazen ınsan vurdum duymaz oluyor işte sonra faturası cıkıyor tabi ben bır arkadaşımla 2000 yılında motosıklet aldım sıfır iki ruhsatta onun adına guvendiğimiz arkadaşım orda problem yok sonra o motorunu sattı tabii bende sattım ben arkadaşıma sattım 125 cc scoter esnaf alaırım üstüme dedi ben önemsemedım onun üzerine 11 otomobıl 4 motosıklet alıp sattım arada bır onunla ilgılendım ama askere gitmişti sonra adresı değişti tlf. değişti derken izini kaybettım aksılık o kadar cok arac değiştırdımki onun plakasınıda unuttum ruhsat sahıbı arkadaşıma da durumu anlattım bılıyor onun sattığıda kayıpmış o da kendı plakasını bılmıyor zaten işi gucu yoğun bırı ilgılenmıyorda ama galıba yuklü bır sorunla karşılaşacağız gibi şimdi üzerine kayıtlı olduğundan nasıl cıkartırız bunların plakasını ya komık bır durum ama oluyor işte bızım kendi boşverlıliğimiz

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Alıntı neskafi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2006 yılında 2006 model motorumu saatım devrini vermedim.
    bir şerefsizin gereksizlini ben çekiyorum
    Üzülerek ben burada faturayı size çıkartacağım. Motoru satarken herşeyi usulüne göre yapsaydınız şuan herhangi bir sorununuz olmazdı. Dolayısı ile şuan 400 lirayı paşa paşa ödemek, bir dahaki alım satımlarınızı usulüne uygun yapmak size bir ders çıkartacaktır.
    Geçmiş olsun.
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hukuk ancak kendisine saygı gösterenlerin işine yarar.
    Satarken hukuk kurallarına uygun davranmazsanız,hukukun yardımından da yararlanma hakkınızı büyük ölçüde kaybedersiniz.
    1981 yılında motosikletini satan arkadaşımın elinde satış senedi olmadığı için 4.000 Tl civarında vergi borcu çıktı.
    Allahtan alan kişi Noter senedini saklamış,tesadüf sonucu alıcıyı buldular noter senedini aldılar.Arkadaşım açısından sorun çözüldü.

konak1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200
    Arkadaşlar çalıntı verirseniz sizin başınız ağrır.Yalan beyanda bulunmak + polisi boş yere meşgul etmekten savcılığa sevk ediliyorsunuz.
    Birde karşı tarafın sizden şikayetçi olması var o hariç.Çalıntıya çıkarsanız bile bildiğim kadarıyla 2 yıl daha vergileri geliyor.
    Varsa tanıdığınız esnaf falan aracın üstüne göstermelik bir rakamlı yakalamalı haciz koydurun araç trafikte yakaalndığı anda parka çekilir.Arcın ruhsat sahibi olmadan kanunen parktan çıkarmazlar.

Motosikleti
    kawasaki zx9R
    vallaha en guzel ılaç zaman bence.. bekle bakalım..

Alıntı twinall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallaha en guzel ılaç zaman bence.. bekle bakalım..
    zaten son mesajdan beride bayagı bi zaman gecmiş dimi arkadasım beklemiş bu kadar yeter mi sence
    [COLOR="Red"][B]Başının değeri ne ise kaskının ki de odur.!![/B][/COLOR]

abdullah_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    motoru sattığın adamı bul dövelim

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı abdullah_03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alternatif tıp...

kashmar54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motoru hurdaya çıkarırsan vergi borcunu almıyolar diye duydum
    bi araştır.tabi onu yapmak iiçin ruhsat ve plaka lazım
    yeniden çıkartabilirsin belki bi muameleciye sor

neskafi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Belderia ARES
    Aradan yıllar geçmiş konu halen duruyor yerinde motor daha yakalanmadı arkadaşlar bu arada emekli olacak babam dı
    Vergi borcu halen zamlanıp duruyor ben sattım adama söyledim o da bulmaya çalışıyor
    Yeni motor aldım bu arada Mt lere katılacağım artık

Alıntı abdullah_03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir bulabilsem

Motosikleti
    Daha Almadım
    hocam bence sen beni ara. ben sigortacıyım motorun en son nerede sigorta yapıldığına bakarız ordanda yapan sigorta acentesiyle görüşürüp adamın adresini ve telefonunu alırız. tabi bunları almamız için sigorta yapılmış olması lazım sen olmasanda senin adına olan bir araca sigorta kestirebiliyorlar. ama senden sonra sigorta hiç yapılmamış ise unut sen o işi motoru parçalayıp satmışlardır. bu durumda yapacan tek şey var borcunu ödeyip yakalamasını kaldırcaksın ve motoru hurdaya çıkaracaksın yada çekme belgesi alacaksın.
    adım serdar yılmaz tel no: 0 506 496 80 80 ara ben bi bakayım sistemden
    birde motorun modeli nedir söylersen sevinirim hocam

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Sahibinden.com a İlan Açın Belki Alan Kişi Görebilir.
    Birkaç Kere Böyle İlan Gördüm Bılmemne Tarıhınde Sattıgım Şu Şu Plakalı Aracın Kullanıcısı Benımle Irtıbata Gecsın Gıbısınden
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar 2006 yılında 2006 model motorumu saatım devrini vermedim. Sattım adamda başkasına satmış.Şu an vergi borcu 400 milyon bu parayı ödemeden emekli olamıyorum ne yapmam lazım acil yardımlarınızı bekliyorum

-sattım adam motoru başkasına satıyor pazarda sattı için kime sattı bilinmiyor
    -çalıntı diye bildirecektim polis sizin başınız ağrır dedi vazgeçtim
    -üstüne aciz getirin dedi aciz getirdik yakalamalı halen yakalanmadı

NE YAPACAMI ŞAŞIRDIM SİZLERİN BİLGİLERİNİ BEKLİYORUM
    motosikleti tarafikten düşür gerçi 400 ytl ni kurtarmaz ama sen düşürki başka iş olmasın gidip birine çarpar başın belaya girer

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler