Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motoru Çalınan Arkadaşlar Artık Çalınmaya Son!....

Motovento
    REKLAM ALANI

Sistem Nasıl Çalışır?
    Yetkili kullanıcıları tüm izleme verilerine, özel olarak geliştirilmiş internet tabanlı web ara yüzüne sahip sistem aracılığı ile erişebilirler. Yetkili kullanıcılar bu sistem üzerinden tüm gerekli izleme ayarlarını yapabilirler. Kurye, sipariş alımı, tahsilât işlemleri v.b işler için kullanılan motosiklet ve scoterlar için özel olarak tasarlanmış yazılım ile birlikte çalışmaktadır. Özel geliştirilmiş bu yazılım sayesinde günlük yakıt harcamalarını, gidilen müşteri ziyaretleri, aktif çalışma süreleri gibi çok çeşitli unsurlar raporlanabilmektedir. Ayrıca mobil tabanlı online erişim desteği ile yetkili kullanıcılar cep telefonlarını kullanarak cihazdan gelen konum ve diğer anlık ulaşılabilen bilgileri anlık izleyebilirler.

Sürekli İzleme Teknolojisi:
    Cihazın konumlandırma hassasiyeti max. 3 metredir. GPS sinyalinin kesildiği durumlarda. Cihaz GSM şebekesi üzerinden yaklaşık konumlandırmaya devam eder bu sayede konum bilgisine her zaman ulaşılabilir. Konum bilgilerinin kaydedildiği sunucularımız sayesinde geçmiş konum ve işlem kayıtlarına istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Hareket halinde iken konuşma imkânı sağlayan kask içi telefon görüşme aparatı (opsiyonel) ile sürüş anında online iletişim kurulmasını ve sürücünün yönlendirilmesini sağlar.

Güvenlik:
    Takip sisteminde bulunan önemli özelliklerden biride, Geo fence olarak adlandırılan kafes sistemine sahip olmasıdır. Cihaz taşıyıcısı; yetkili kullanıcılar tarafından harita üzerinde tanımlanmış alanların dışına çıktığında veya o alana girdiğinde alarm moduna geçilir. Önceden tanımlanmış yetkili cep telefonlarına uyarı SMS si gönderilir.

iki farklı modda çalışır :
    1. Sorgu Modu; Cihaz sadece kendisinden konum sorgusu istenildiği zamanlarda konum bilgisi dönerek cevap verir. Bu modda cihazın sağladığı birçok fonksiyondan (geo fence, hız limit v.s.) faydalanma imkanı yoktur. Buna karşılık bu mod daha uzun pil ömrü sağlar.
    2.İzleme Modu; Cihaz belirli aralıklarla (min. 5 dk.) konum bilgisini döndürür. Cihazın tüm fonksiyonları kullanılabilir.

Kullanım Alanları :
    İç veya dış mekânlarda kullanım imkânı olan NC-309 modeli ile izlemek istediğiniz motosiklet kullanıcısı, motosikletli kurye takibi için kullanılabilir.

Kimler Kullanabilir:
    Kurye şirketleri, Motosikletli sipariş ve taşıma işi yapanlar, Pazarlamacılar, İşletmeler, motor ve kurye takip ihtiyacı olan firmalar.

GSM / GPRS Quad band
    Dahili gsm modül desteği ile anlık iletişim.

GPS
    Uydu konumlandırma sistemi ile yer tespiti.

Aşırı Hız (Km) Alarmı
    Tanımlanan hızın üzerine çıkıldığında yetki kullanıcıya uyarı SMS gönderilir.

GeoFence
    Harita üzerinde önceden tanımlanmış alanlar içerisine giriş çıkışı halinde anlık
    durum bildirimi.

Kask içi Telefon (Opsiyonel)
    Tanımlanmış numaraları arayarak sesli görüşme ve yönlendirme desteği sağlar.

Veri Kayıt ve Depolama
    Dahili kayıt sistemi zaman, hız, konum, ihlal durumlarını sürekli kaydeder.

KONU YASAL DEĞİLSE KALDIRIN BEN ÇALINMALAR ÖNLEMEK İÇİN KONU AÇTIM HİÇ BİR KAR VS BİŞEY YOKDUR İSDİYEN OLURSA SİTEYİ ÖZELDEN VEREBİLİRİM.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaslar ben otomobilimde sirketlerin kullandigi arac takip sistemlerinden kullaniyorum. Aracin kontaginin acik olup olmadigi, gunde yaptigi yol, yaptigi hiz, rolantide ne kadar bekledigi gibi onlarca detayi grafiksel olarak gorebiliyorum. Aydada 35 lira oduyorum. Bi aksam yemegi parasi. Bedava bence. Bu kadar hirsizlik oluyor, herkese tavsiye ederim.

Cep telefonu kadar bi cihaz. Elektrik tesisatina baglaniyor. Arabada torpidonun arkasina sakladim, motordada elbet gizlenecek bir yer bulunur.

fiyatı 840tl miş 10-50 bin tl motoru olanlar mecbur almalılar. fiyat pahalıymış

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Jammer?
    muzoooo ve ero__ bunu beğendiler.

bu konu motoru çalınıp sonra aylar yıllar geçide bulunamayan arkadaşlar için pahalı motorun varsa alıcan mecbursun hiç belli olmaz belki bigün senınkıde çalınır

Leon10Rhyme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Konu tanıtımındaki ürünün web sitesini buldum google ilk sıralarda yer alıyor " Motorsiklet takip cihazı " yazıldığında ancak hala ürünün fotoğrafını göremedim nasıl bir şekilde bağlandığı merak konusu aküden nekadar besleme alınıyor bunlardan bahsedilmemiş. Belkide hırsızlar sistemi görüp tanıyıp sökmesinler diye saklanmış olabilir diye düşünüyorum ( Bu açıdan bakılınca çok mantıklı geliyor ) ancak bunlar insanların merak ettikleri şeyler. Fiyat gayet iyimiş açıkçası 840 tl olması. Bir başka merak ettiğim konu GPRS üzerinden izlerken ek bir ücret talep ediliyormu acaba ? Aylık izleme ücreti gibi.

SCelen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Bu bile tam çözüm değil işte napıcaz bilmiyorum, 50 liralık bir jammera bakar bu sistemi işleyemez hale getirmek :(

Alıntı Leon10Rhyme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu tanıtımındaki ürünün web sitesini buldum google ilk sıralarda yer alıyor " Motorsiklet takip cihazı " yazıldığında ancak hala ürünün fotoğrafını göremedim nasıl bir şekilde bağlandığı merak konusu aküden nekadar besleme alınıyor bunlardan bahsedilmemiş. Belkide hırsızlar sistemi görüp tanıyıp sökmesinler diye saklanmış olabilir diye düşünüyorum ( Bu açıdan bakılınca çok mantıklı geliyor ) ancak bunlar insanların merak ettikleri şeyler. Fiyat gayet iyimiş açıkçası 840 tl olması. Bir başka merak ettiğim konu GPRS üzerinden izlerken ek bir ücret talep ediliyormu acaba ? Aylık izleme ücreti gibi.

ben mail yoluyola fiyatı ne kadar diye sordum 840 dedi alıcam diyosan mailini vereyim adamın konuş

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:56 ----------

http://motosiklettakip.com/

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    arkadaşlar bu konu hakkında son kez deneyip(birinden duymadığım)tecrübelirimi yazıyorum.3-4 ay önce yamaha x max marka motosiklet aldım.bırakıcak yerim yok sokakta kalıyor.sonra gps hakkında derin bir araştırma yapıp sinyal olayını 2dakikada bir atan tek firma olan bir türk firmasını buldum.üstelik uygulaması var telefona indirip ordan kullanıyoruz.g-sensör diye bir olay var cihaz titrediği anda yani kontak kapalıyken biri motoru hareket ettirirse 1dk içinde cebe alarm gönderiyor.artı takip uygulamadan..olay bu..
    Sonuç arkadaşım netten aldığı bir jamerla benim gps in sinyalini kesti.diğer bir konuda bağdat caddesi tarafından çalınan kawasaki motoru sahibi gpsten takip ediyor ve kartalda olduğunu polise söylüyor.tabi buraya gelene kadar kendi arabayla takip ediyor.kartal soğanlıkta ama tam noktasını vermiyor sinyal kesik aşşa bir yere sokmuşlar.ihbara giden polis memuru yakınım tesadüfen o bölgede üstünde motor kıyafeti olan birini durdurup şüphelendiği için ciddi derecede sıkıştırıp konuşturuyor(sabah erken saat motor yok ama mont pantolon var.)eleman ötüyo ve öle buluyorlar.fazla güvenmeyin bu aletlere... Benim tavsiyem o fiyata 2tane hatta 1 tane sağlam çelik bir zincir alın örng abusun en son çıkardığı 700 tl civarı olan veya tucano urbano nun ürettiği saf çelik kilit...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Ne olursa olsun arkadaşlar. Hangi sistem olursa olsun illaki bir açığı bulunuyor.

Hırsızlığın önüne sadece ve sadece kanunlar geçebilir.

Hırsızların haklı mağdurların suçlu olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Hiçbir teknoloji bu hırsızlıkları durduramayacaktır.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne olursa olsun arkadaşlar. Hangi sistem olursa olsun illaki bir açığı bulunuyor.

Hırsızlığın önüne sadece ve sadece kanunlar geçebilir.

Hırsızların haklı mağdurların suçlu olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Hiçbir teknoloji bu hırsızlıkları durduramayacaktır.
    Söylediklerine aynen karılıyorum dostum.uzun hapis cezaları vermediğin sürece hepsi hikaye...benim endişem ülkeyi yönetenler yakında hırsızlığı riskli meslek gurubundan sayıcaklar
    Sinan Er bunu beğendi.

altınkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Piranha'nın böyle bir ürünü vardı galiba hem alırken uygun hemde kullanırken aylık yüksek bir ücreti yoktu diye hatırlıyorum.

kesin alırım diye biri varsa sinyal kesici hakkında firmaya mail atsın ben sadece çalınmasına belki önlem olur diye paylaştım tamamen insaniyetlik için benim başıma geldi başkasınınkine gelmesin isdedim. en azından hırsızlar yakalanır

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BİSAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesin alırım diye biri varsa sinyal kesici hakkında firmaya mail atsın ben sadece çalınmasına belki önlem olur diye paylaştım tamamen insaniyetlik için benim başıma geldi başkasınınkine gelmesin isdedim. en azından hırsızlar yakalanır
    Aliexpress ve Alibaba'da anti-jammer ozellikli gps trackerlar goruyorum ama anti-jammer ne ayaktir yalan mi soluyolar nedir bilen varsa aciklayabilirse cok sevinirim. Var mi anti-jammer diye bisey?

Cinli dayilar bole bi video cekmis:

http://www.youtube.com/watch?v=ofdPLzpmUWI

Videoya gore sistem RFID (yakin mesafe sensoru) kullanarak ters jammer etkisi yapiyor. Yani jammerla gezen elemanin jammer sinyalini bozuyor.

Bu arada gecen ay bu sistemlerle ilgili Mototrack ThiefOut'a bir mail atmistim. "Sizin urununuzu almayi dusunuyorum, ancak jammerla gezen hirsizlar ne olacak?" diye, bana gelen cevap "jammera yapacak hic bir sey yok" yonundeydi.

Fikri, bilgisi olan?

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aliexpress ve Alibaba'da anti-jammer ozellikli gps trackerlar goruyorum ama anti-jammer ne ayaktir yalan mi soluyolar nedir bilen varsa aciklayabilirse cok sevinirim. Var mi anti-jammer diye bisey?

Cinli dayilar bole bi video cekmis:

http://www.youtube.com/watch?v=ofdPLzpmUWI

Videoya gore sistem RFID (yakin mesafe sensoru) kullanarak ters jammer etkisi yapiyor. Yani jammerla gezen elemanin jammer sinyalini bozuyor.

Bu arada gecen ay bu sistemlerle ilgili Mototrack ThiefOut'a bir mail atmistim. "Sizin urununuzu almayi dusunuyorum, ancak jammerla gezen hirsizlar ne olacak?" diye, bana gelen cevap "jammera yapacak hic bir sey yok" yonundeydi.

Fikri, bilgisi olan?
    Adam gibi çalışan jammera yapacak hiç bir şey yok, senin elindeki çok üst düzey askeri bir ürün ise o başka.

Amerikan başkanı buraya gelince bizim polislerin telsizleri bile çalışmıyor, ama kendi cihazlarında sorun yok.

Önemli olan hangi frekansı kullandığın.

http://www.elektrikport.com/teknik-k...900#ad-image-0
    Sj's bunu beğendi.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

firmaya mail atıp sorucam jammeri bekleyin...

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Abi bu kadar kafanızı yormak yerine kasko yaptırsanız?Şairsigorta yapıyor sadece çalınma değil birçok şeye de kapsamlı motora göre yıllık 700-2000 arası oynar ilk seneden sonra %40 hasarsızlık indirimi vs??

Bu arada benim motorumda alarmlı disk kilidi+aküye bağlı alarm var titrettin mi iki yerden birden alarm çalıyor.Çalınmaz mı çalacak adam polisin silahını bile çalar da neden risk alsın?

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    840 cok para hacı
    aliexpress veya ebay dan tracker aliciksin
    alırken de molla su imeiyi benim cihaza yapistir diceksinz
    kapanma riski olmadan kullanin

bi tene de sim card alın
    yıllık 16 tl telsiz kullanim bedelinizi de paşa paşa ödeyin ışte size çözüm

bir sms motorun koordinatları cebe
    sonra intikam timi yola çıkar
    ava giderken avlanmak budur ışte

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)