Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Fotoğrafı ile birlikte bir dolandırıcı ifşa ediyorum. Motoru çalınanlar... !!!

Motovento
    REKLAM ALANI

motorunuz hangi semtten çalınmıştı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2011cbf150 ve mr150 vulture.
    motorum beyoğlu ilçesi "çıksalın" mahallesinden çalındı.

kardeşim geçmiş olsun. Bende izmirde oturuyorum roman mahalleleri var işimiz düştüğünde bize hep aynı dümeni ceviriyorlar. Hatta öyle oyunlar yapıyorlarki inanamazsın kombine şekilde hepsi birbirinden haberdar ve aynı role bürünüyor. Sonra sen parayı ver bekle biz gelicez diyorlar ve bidaha haber alamıyorsun. 3 kere başıma geldi liseye gidiyordum bu tarz adamlara güven olmaz. bana kalırsa bi ilan daha ver bırak bidaha arasın başka bir hat al sonra adamın tepesine binin 30 kişi gidip adamı oracıkta.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    bir önceki sayfada yazan arkadaşın kafası çalışmış, zehir gibi de ama onu da polis elinden kaçırmış...

burda iki tur olay var, motoru çalan başka, dolandıran başka...

hırsızların bir çoğu birbirini tanır, yada çalınan motorun nereye gideceği neler yapılacağı bilinir. bu hırsızların yuvalandıkları yerleşim yerleri de bellidir...biraz gözünüzü karartıp işin içine polisi karıştırmadan araştırıp soruşturursanız belki motorunuza ulaşabilirsiniz diye düşünüyorum..

yoksa polise adalate güvenip beklenirse hiç bişey olmaz...

Motosikleti
    "erro" arkadaş,"polisi karıştırmadan kendimiz araştıralım" diyorsun."
    diyelimki bulduk motoru.sinirlendik kafasına yerden bir taş alıp geçirdik herif ölmese bile bu durumda mağdur olacak,bizde suçlu.ya da bu cibilliyetsiz çekti bıçağı bizim kokorecimizi dışarı çıkardı.
    bu gibi ihtimalleri gözardı etmemek lazım.
    sahi biz bu motorların vergisini niye veriyoruz devlete.köprülerden veya otoyollardan geçerken neden otomobillerle aynı parayı ödüyoruz.devlet a2 ehliyeti istedi aldık,kask takacaksın dedi taktık.sigortayı,araç muayenesini ihmal etmedik.(daha bir ay önce cebimdeki son parayla muayene yaptırmıştım)
    AH MEN bunu beğendi.

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durmak yok yola devam...suriyeli insan müsfettelerini yığalım biz bu ülkeye hatta istanbula...şirinevlerde bankamatikten para çeken insanlara salça oluyorlar denk geldim kovuşturdum bir kaçını ama bitecek gibi değiller...ülkelerinde kalıp savaşarak ölseler biraz onurlu olsalar..ama işte...gel hırsızlık yap pislik yap kadın kes adam gasp et...hatta bir de bir kısmına aylık bağlasın bu "Gazilerimize dahi hakettikleri maaşı vermeyenler"....
    mayaz34, Ertugyigit, restherock ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı mayaz34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "erro" arkadaş,"polisi karıştırmadan kendimiz araştıralım" diyorsun."
    diyelimki bulduk motoru.sinirlendik kafasına yerden bir taş alıp geçirdik herif ölmese bile bu durumda mağdur olacak,bizde suçlu.ya da bu cibilliyetsiz çekti bıçağı bizim kokorecimizi dışarı çıkardı.
    bu gibi ihtimalleri gözardı etmemek lazım.
    sahi biz bu motorların vergisini niye veriyoruz devlete.köprülerden veya otoyollardan geçerken neden otomobillerle aynı parayı ödüyoruz.devlet a2 ehliyeti istedi aldık,kask takacaksın dedi taktık.sigortayı,araç muayenesini ihmal etmedik.(daha bir ay önce cebimdeki son parayla muayene yaptırmıştım)
    hırsız taifesi adam yaralama vs işine girmez pek...anca kedi gibi köşeye sıkışırsa falan...genel eğilimleri kaçma, kaybolma üzerine...benim önrdiğim yol elbette etik değil, ayrıca suçlunun suçuna göz yummak, kendi hakkın olan malı bile parayla tekrar almak...

ama başka yol yok ve bu olayın en kılçıksız tarafı bu...

benim motor çalınsa ve 2-3 bine 5 bine geri vereceklerini bilsem veririm gibime geliyor...o psikolojide adam dolandırıcı olduğundan şüphelendiğine bile inanmak istiyor...kimse böyle bir duruma düşmez inşallah...düşse de hakkını arayacak, iade edecek bi mekanizma olur inşallah

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun zamandir bir çok grubun içine girdim . Bir çok şeye şahit oldum ancak .Motoru çalınıp geri alınma hikayeleri de dinledim ama motoru çalınıp da para vererek geri alana daha rastlamadım....

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    Bizim hırsızlarımızın çok profesyonel olmadığını düşünüyorum
    çünkü hiç duymadım üstünde Masterlock , Abus , Yale kilidi hatta bir kaç kilidi aktif olan makineyi çalmaya çalışan hırsız var mı ?
    Varsa da anca minibüsle kaçırmışlardır oda motorun sahibi sabit noktaya bağlamadığı için

Çalınan Motorlar hep direksiyon kilidi ile yol kenarına bırakılmış yada evin otoparkında dımdızlak duran makineler

sonra arayıp 5000 ver makineyi al diyene tamah gerçekten çok yazık
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    arkadaşlar 27 haziran cuma sabahı benim honda cbf150 de uçtu gitti.yani çalındı.2011 model siyah.
    gündem cumhurbaşkanlığını kimin kazanacağı ile meşgulken kim uğraşır bizim dişimizden tırnağımızdan artırarak,binbir zorluklarla aldığımız ve canımız gibi baktığımız,sevdalısı olduğumuz motorlarla.
    ortalık suriyeli kaynıyor.ne işleri var ne de paraları.kendi ülkemizde çekinerek dolaşmaya başladık resmen.
    çok değerli emniyet mensuplarımız diyorki,"bikaç güne bi köşede çıkar.benzini bitince bırakırlar giderler."
    hafiye gibi civarda kamera görüntüleri aradım.ve buldumda.karakola verdim.onlar sadece sisteme gireceklerini söylediler.bu gibi araştırmaları yapmak benim görevim mi yoksa polisin mi?.takdir sizlerin.bir bakanın yeğeni olsak bi saat içinde o motor bulunmazsa ben bişey bilmiyorum.(çok doluyum.ruh halimi ancak bir nasrettin hoca,birde motoru çalınanlar anlar).kamera görüntülerinde üç kişi oldukları açıkça görülüyor.bir cbf 150 ile geliyorlar.(siyah renkli)bir kişi gözcülük yapıyor diğer iki kişi iş başında.direksiyon kilidini kırıp,hızla itekleyerek götürüyorlar.VİDEO NASIL ATILIYOR BİLEMEDİĞİMDEN GÖRÜNTÜLERİ BURAYA KOYAMADIM.BİLENLER VARSA YARDIM EDERLERSE MÜTEŞEKKİRİM.(aynı saatlerde civardan bir motor daha çalınıyor ve polisin ilgisini çekmiyor bu da ayrı bir hayretlik olay).

motorun plakasını bilerek vermedim.yukarıdaki bir arkadaşın başına gelen olaydan ibret alarak.
    Arkadaşlar dün itibari ile motorum bulundu.sevinçten halen kendime gelebilmiş değilim.
    dün öğleye doğru polis karakolundan aradılar(o anlarda motosiklet.net forumlarını geziniyordum)adımı sorup,plakayı okudular ve gelip teslim almamı söylediler.
    o an helikoptere filan binip bir an önce motoruma kavuşmak geçti içimden.
    yeni aldığım mr150 vultureye atlayıp bi solukta karakola vardım.
    ancak motorumun otoparka çekildiğini duyunca biraz huysuzlandım(kimbilir ne zaman çekilmişti otoparka ve motordan kalan parçalar otopark parasını karşılayacak mıydı)
    görevli polis bana, "git filanca otoparka motorunun durumunu incele gel"dedi.
    uzatmayalım,motorumu beklediğimden daha iyi buldum.sanırım benzin doldurmak için olsa gerek,depo kapağı açılmaya çalışılmış ve depoda biraz hasar var.ayna kırık,akü tarafı granajı kırık,haliyle kontak ve kablo bağlantıları
    harap vaziyette.
    içinde kask,eldiven ve elektrikli pompa gibi eşyalarımın olduğu arka bagaj yerinde yoktu.
    herifler buji kafasını bile sökmüşler.
    ilginç olan,plaka yerinde duruyordu.
    75tl çekici ve otopark parası ödeyerek motorumu teslim aldım.
    motorumda 1200tl masraf görünüyor ve şikayetçi olduğum için mahkemeden gelecek çağrı kağıdını beklemeye başladım.
    şikayetçiyim.bu işin peşini bırakmayacağım.zira bu gün benim başıma gelen,aynı soysuzlar tarafından bir başka motorcu kardeşimin başına gelebilir.

...UMARIM MOTORU ÇALINANLAR DA BENİM GİBİ MUTLU SONA KAVUŞUR...

bu arada mr150 yi uygun fiyata satıyorum.ilgilenen olursa bana ulaşabilir.
    Ertugyigit, Garip, maktama ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Arkadaşlar dün itibari ile motorum bulundu.sevinçten halen kendime gelebilmiş değilim.
    dün öğleye doğru polis karakolundan aradılar(o anlarda motosiklet.net forumlarını geziniyordum)adımı sorup,plakayı okudular ve gelip teslim almamı söylediler.
    o an helikoptere filan binip bir an önce motoruma kavuşmak geçti içimden.
    yeni aldığım mr150 vultureye atlayıp bi solukta karakola vardım.
    ancak motorumun otoparka çekildiğini duyunca biraz huysuzlandım(kimbilir ne zaman çekilmişti otoparka ve motordan kalan parçalar otopark parasını karşılayacak mıydı)
    görevli polis bana, "git filanca otoparka motorunun durumunu incele gel"dedi.
    uzatmayalım,motorumu beklediğimden daha iyi buldum.sanırım benzin doldurmak için olsa gerek,depo kapağı açılmaya çalışılmış ve depoda biraz hasar var.ayna kırık,akü tarafı granajı kırık,haliyle kontak ve kablo bağlantıları
    harap vaziyette.
    içinde kask,eldiven ve elektrikli pompa gibi eşyalarımın olduğu arka bagaj yerinde yoktu.
    herifler buji kafasını bile sökmüşler.
    ilginç olan,plaka yerinde duruyordu.
    75tl çekici ve otopark parası ödeyerek motorumu teslim aldım.
    motorumda 1200tl masraf görünüyor ve şikayetçi olduğum için mahkemeden gelecek çağrı kağıdını beklemeye başladım.
    şikayetçiyim.bu işin peşini bırakmayacağım.zira bu gün benim başıma gelen,aynı soysuzlar tarafından bir başka motorcu kardeşimin başına gelebilir.

...UMARIM MOTORU ÇALINANLAR DA BENİM GİBİ MUTLU SONA KAVUŞUR...

bu arada mr150 yi uygun fiyata satıyorum.ilgilenen olursa bana ulaşabilir.

buna çok sevindim. Geçmiş olsun tekrardan, motorunuzda uzun bir yol yapın tavsiye ederim
    birGarip..

eXcitinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DavidmipAJ
    Kaça satıyorsunuz motoru alacağımdan değilde gecen arkadas sormuştu copper modeli değil mi
    Hayırlı olsum bulmanıza sevindim

Motosikleti
    Alıntı eXcitinG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaça satıyorsunuz motoru alacağımdan değilde gecen arkadas sormuştu copper modeli değil mi
    Hayırlı olsum bulmanıza sevindim
    2400tl ye veririm.muayene yaptırılıp verilecek.(biteli bir ay oldu)2011 model.2013 trafiğe çıkışlı.daha bin kmde bile değil.gerçekten temiz.
    mehmetenis bunu beğendi.

zizulander - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu aralar mecburen otomobil
    Bir benzer olay bizim de başımıza geldi.
    Çalınan bizim arabamızdı. Sonra bulunmadı.
    Çalan şebeke araba çalmış 34'ü çıktı bizimki bulunmadı geçti gitti öyle.
    Neyse olaya geçeyim.
    Araba çalındıktan 1 hafta kadar sonra aynen bunun gibi bir tip çıktı ortaya.
    Yok ben sizin arabayı çalanları biliyorum, para verirseniz getirebilirim falan.
    4-5 saat dil döktü. İnanmadık biz buna.
    Benim kuzenlerle bunu iyi bi dövdük.
    Kuzenin bi doğan arabası vardı. Ön kaputuna bıraktık bunu.
    Çıktık otobana Bi 10km kaputun önünde sürdük.
    Altına sıçtı ibne.
    Öyle havalar mavalar hakgetire.
    Durdurduk arabayı özür mözür diliyor.
    Sıkıldık bir daha dövdük.
    Kuzenlerden biri bunu ormana atak kendi gelsin ... çocuğunun dedi.
    Götürdük bunu gecenin bir yarısı ormana.
    Biraz daha dövdük bıraktık geldik.

Belki insanca gelmemiş olabilir.
    Ama o üzüntü ve sinirle insan bir de dolandırılmaya çalışılınca kendini kaybedebiliyor.
    Bu günkü fikrimi de değiştirmedim bu tiplere aynen bunu yapacaksın.
    Yok öyle hapis ceza evi falan bunları kesmiyor çünkü.
    okan4037, murad13, maktama ve 11 diğerleri bunu beğendiler..
    Motosiklet üstünde itlik yapmak çok zevklidir, fakat bu itliğin bütün motosiklet camiasına zarar vereceğini aklınızın köşesinde tutun.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zizulander adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir benzer olay bizim de başımıza geldi.
    Çalınan bizim arabamızdı. Sonra bulunmadı.
    Çalan şebeke araba çalmış 34'ü çıktı bizimki bulunmadı geçti gitti öyle.
    Neyse olaya geçeyim.
    Araba çalındıktan 1 hafta kadar sonra aynen bunun gibi bir tip çıktı ortaya.
    Yok ben sizin arabayı çalanları biliyorum, para verirseniz getirebilirim falan.
    4-5 saat dil döktü. İnanmadık biz buna.
    Benim kuzenlerle bunu iyi bi dövdük.
    Kuzenin bi doğan arabası vardı. Ön kaputuna bıraktık bunu.
    Çıktık otobana Bi 10km kaputun önünde sürdük.
    Altına sıçtı ibne.
    Öyle havalar mavalar hakgetire.
    Durdurduk arabayı özür mözür diliyor.
    Sıkıldık bir daha dövdük.
    Kuzenlerden biri bunu ormana atak kendi gelsin ... çocuğunun dedi.
    Götürdük bunu gecenin bir yarısı ormana.
    Biraz daha dövdük bıraktık geldik.

Belki insanca gelmemiş olabilir.
    Ama o üzüntü ve sinirle insan bir de dolandırılmaya çalışılınca kendini kaybedebiliyor.
    Bu günkü fikrimi de değiştirmedim bu tiplere aynen bunu yapacaksın.
    Yok öyle hapis ceza evi falan bunları kesmiyor çünkü.
    Halk iyicene muhakeme yeteneğini kaybetmeye başladı. Allah yardımcınız olsun.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    brocks bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Arkadaşım ben de aynı senin gibiyim 10 ağustosta kapımın önünden hatta camımın altındaki motorumu çaldılar.Polise verdik ama ilgi olmadığını hissettiğim için çıktım kamera görüntüsü aramaya.Gece olduğu için görüntülerde sadece motorumu tanıyabildim.Önce tek motor gelip benim motorumla ayrı ayrı iki motor gidiyorlardı.Motorumun gidişini seyretmek içler acısı halimi düşünün artık.Ben de bu benim vazifem mi dedim kendi kendime.Şu izlediğimiz polis dizilerinde oluyor heralde bu kahramanlıklar ya da bize denk gelmiyor.Kaskları var ve simsiyah görünüyorlar.Bende elimde yeni görüntüler olduğunu söylediğimde dosyamla savcılığın ilgileneceğini söyledi polisler.Yani motorum Allaha emnanet dolaşıyor itlerin elinde.Allaha inancım sonsuz ağlayanın malı gülene yar olmaz derler.Evimin rızkından kısıp almıştım Allah yedirtmesin inşallah!
    AH MEN bunu beğendi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    hiiiç bişey olmaz.. yakalamanın tek yolu:

aynı yöntem ile başka türlü suç üstü olmaz. suç üstü olması için sizin cebinizde ki seri numarası alınmış paranın onun cebine girdiği an polisin enselemesi lazım yoksa bi ceza bile almaz. burası türkiye.

Motosikleti
    Alıntı ozgur1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım ben de aynı senin gibiyim 10 ağustosta kapımın önünden hatta camımın altındaki motorumu çaldılar.Polise verdik ama ilgi olmadığını hissettiğim için çıktım kamera görüntüsü aramaya.Gece olduğu için görüntülerde sadece motorumu tanıyabildim.Önce tek motor gelip benim motorumla ayrı ayrı iki motor gidiyorlardı.Motorumun gidişini seyretmek içler acısı halimi düşünün artık.Ben de bu benim vazifem mi dedim kendi kendime.Şu izlediğimiz polis dizilerinde oluyor heralde bu kahramanlıklar ya da bize denk gelmiyor.Kaskları var ve simsiyah görünüyorlar.Bende elimde yeni görüntüler olduğunu söylediğimde dosyamla savcılığın ilgileneceğini söyledi polisler.Yani motorum Allaha emnanet dolaşıyor itlerin elinde.Allaha inancım sonsuz ağlayanın malı gülene yar olmaz derler.Evimin rızkından kısıp almıştım Allah yedirtmesin inşallah!
    umarım sende aynı sevinci yaşarsın.ben tvde ana habere bile çıktım.emniyete mail attım.aklımdan yeni cumhurbaşkanımıza bile yazmak geçiyorduki mutlu sona ulaştım.
    Allah seni de ulaştırsın.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı OnurTr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durmak yok yola devam...suriyeli insan müsfettelerini yığalım biz bu ülkeye hatta istanbula...şirinevlerde bankamatikten para çeken insanlara salça oluyorlar denk geldim kovuşturdum bir kaçını ama bitecek gibi değiller...ülkelerinde kalıp savaşarak ölseler biraz onurlu olsalar..ama işte...gel hırsızlık yap pislik yap kadın kes adam gasp et...hatta bir de bir kısmına aylık bağlasın bu "Gazilerimize dahi hakettikleri maaşı vermeyenler"....
    Kurtuluş Savaşı verdik. Bizim atalarımız da savastan kaçıp komsu ülkelere gitselerdi simdi bu ulke kimlere kalacaktı. Ama hiçbiri kaçmayıp şerefiyle savaştı. Kadin çoluk çocuk hepsi mücadele verdiler tamam. Ama suriyede Irakta neler oluyor, devlet kendi vatandaşını öldürüyor çok değişik bir bunalım ortamı. Fakat yinede kaçmayıp tarafını seçip onuruyla savaşır ve gerekirse can vermeli. Ben daha iyi anlıyorum Türkiye nin düşmanlarının neden Türklerle savaşmayi intihar saydiklarini.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)