Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Denizli - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Hani toplantı, gezi vs. foto moto hiç bir şey yok şu Denizli MT'de...

Senelerdir böyle, her hafta yapılan toplantıya başka arkadaşlar da geliyor sitede aktif olmayan bildiğim kadarıyla. Pek muhabbet de dönmüyor, bir kere katılma gafletinde bulunmuştum. Denizli'de gruplar hep dışa kapalı, yeni arkadaşlar da gelmiyor... Enteresan bir İl MT vesselam...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Merhaba iyi günler sürüşler siz hangi toplantıya katıldınız bilmiyoruz ama bizim toplantılarımıza r6 hiç gelmedi ;

1-) Toplantılarımız her cuma sabit yapılmakta
    2-) Toplantılara belirli süre gelen kişiler ekibe alınmakta
    3-) Ekibe kabul edilen üyelerin plakalarında sticker yapıştırılmakta
    4-) Ekibizde ki üyelerin sınav vs. sebebpleri ile yaz başına kadar gezi yapılmadı
    5-) Yaz başında ekipteki arkadaşlarımızın bir çoğunun 8de 8 karşı tarafın suçlu olduğu kazalar ile kırık vs sebebi ile gezilemedi
    6-) Bu ekip sadece toplantı gezi vs ekibi değil ( 7/24 denizli mt aktiftir )
    7-) Yargılama yapmadan önce www.motosiklet.net denizli mt gerçek toplantılarına gelme önemli olan
    8-) Fotoğraf vs koymamızın sebebi ekip arkdaaşlarımızın motosiklete binememesi ve onları üzmemek için

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı
    Merhaba iyi günler sürüşler siz hangi toplantıya katıldınız bilmiyoruz ama bizim toplantılarımıza r6 hiç gelmedi ;

1-) Toplantılarımız her cuma sabit yapılmakta
    2-) Toplantılara belirli süre gelen kişiler ekibe alınmakta
    3-) Ekibe kabul edilen üyelerin plakalarında sticker yapıştırılmakta
    4-) Ekibizde ki üyelerin sınav vs. sebebpleri ile yaz başına kadar gezi yapılmadı
    5-) Yaz başında ekipteki arkadaşlarımızın bir çoğunun 8de 8 karşı tarafın suçlu olduğu kazalar ile kırık vs sebebi ile gezilemedi
    6-) Bu ekip sadece toplantı gezi vs ekibi değil ( 7/24 denizli mt aktiftir )
    7-) Yargılama yapmadan önce www.motosiklet.net denizli mt gerçek toplantılarına gelme önemli olan
    8-) Fotoğraf vs koymamızın sebebi ekip arkdaaşlarımızın motosiklete binememesi ve onları üzmemek için
    Şu an İzmir'de ikamet etmekteyim, Denizli'ye de sık sık gelip giderim. Katıldığım ilk ve tek toplantı ER-5 varken iki üç sene önce idi.. Eleştirim yapıcı olmak yönünde, kötü bir niyetim yok. Denizli'de birçok motosiklet kullanıcısı var, küçümsemek babında değil de 250cc ve üzeri kullanıcı sayısı hatrı sayılır miktarda ve bu kullanıcıların %95'i kendi grubunu kurmuş veya çeşitli derneklerle sürüşler yapıyor. Diğer İl MT'lerinde siteden çok daha fazla kullanıcılar mevcut ve kaliteli toplantılar, geziler düzenliyorlar. Denizli MT'de organizasyon eksikliği var her şeyden önce.

7) Yargılama yaptım, çünkü bir kere de olsa toplantıya katılıp eksiklikleri gördüm ve bir daha düzelene kadar katılmama kararı aldım.

Kendimce sebeplerini açıklamam gerekirse;

-Toplantı yerine gittim. Selam verdim, "Bu kim" tarzında bir izlenim aldım neyse adımı söyleyip tanışmaya çalıştım iyi kötü tanıştık. Orada önceki mesajımda belirttiğim gibi eskiden MT'ye takılıp daha sonradan ayrılan arkadaşlar mevcuttu kendi içlerinde bir grup gibi düşün... "Bu kim" bakışını açıklar nitelikte bir durum. Neyse orada yaklaşık 7-8 motosiklet vardık, nereye gideceğiz kararı verilmeye çalışıldı bir süre. Sonra klasik sık sık gidilen bir yer olarak Pamukkale tarafı kararı alındı. Ankara asfaltı Koçtaş tarafındaki bir petrol istasyonundan bir grup arkadaş daha katıldı. Sürüşe devam ettik Pamukkale'ye doğru, sürüş güvenliği namına hiç bir şey yoktu. Bir süre en arkadan seyretmek istedim grubu izlemek açısından. Fermuar düzeni almaya çalışıyorum, önümdeki arkadaş sürekli geziyor şeritte ve fermuar düzeni alamıyorum. Önceki araca çok yakın seyrediyor, fren yapsa duramayacak pata küte indirecek arkasındakileri... Gerektiği durumlarda grubun ortalarında yer aldım, arkadan bir kaç sefer yaldır yaldır gelip önüme geçenler oldu. Hani geçsin arkada gitmek taraftarıyım zaten ama motosikletin ulaşacağı hız belli, trafik belli tapa gaz geliyor bakıyorum öndekini geçemeyecek gaz kes yol ver, önüne al sistemini uygulamak durumunda kalıyorsun ve sürüş düzenin bozuluyor.

Vardık, oturduk muhabbet etmeye çalışılınıyor her kafadan ayrı ses çıkıyor. Halihazırda tanışıklığı olan arkadaşlar, aralarında kendi muhabbetlerini döndürmeye başladı. Bir arkadaşımla beraber gittik, yeni katılan birkaç arkadaş daha vardı artık onlarla muhabbete döndük bizde. Sonra karnımız açtı, yemek söyledik ayrı masaya geçtik, yemeğimizi yedik selam verip erken ayrıldık.

Ne organizasyon var, ne grubun başı var, ne sürüş güvenliği var ne de hoş sohbet sosyalleşme var anlayacağınız. Üstelik toplantı içerisinde gruplaşma var, hani çok umurumda değil illa benimle muhabbet etsinler diye bir derdim yok ama İl MT'lerinin amacı sosyalleşme, tanışma, kaynaşma, ortak muhabbet ve toplu bir düzen ve tanışıklık oluşturmaktır. Bu sebeplerden dolayı Denizli MT'ye katılım çok az oluyor o kadar motosiklet kullanıcısı olmasına rağmen. Yeni gelen bir iki sefer geliyor, bakıyor iş yok kendi arkadaşlarıyla takılıyor. Böyle bir durum var ortada velhasılkelam...

Yukarıdaki eleştiriyi yapıcı düşünün, grubun bu konularda kendini toparlaması gerekli.
    sey_47 ve Dr.Aequitas bunu beğendiler.

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Sayın İl temsilcimiz çok haklı.Sizin girdiğiniz yada katıldıgınız toplantının ben Denizli Mt ye ait oldugunu dusunmuyorum. Hele ki yazdıklarınızdan sonra. Ben yaklaşik 1,5 senedir Denizli Mt deyim ve ekipmanı tam olmayan (pantalon vs her sey dahil) bugüne kadar kimse ile sürüşe çiktığimızı hatırlamıyorum.. Hatta eksik ekipman ve grup sürüşune aykırı araç kullanmadan dolayı bir arkadaşımızı uyarıp gruptan dahi çıkarmıştık. Böylesine Denizli'nin belki de en iyi en güvenli gruplari arasinda olan bu gruba böyle bir tutum beni şaşırttı açıkcası..

Haklı oldugunuz bir konu ise grubun çok az kisiden olusmasidir.Ancak grubun kücük olmasindan sikayetci hic bir zaman olmamisimdir . Sebebi ise az kisinin olmasi kolay karar alabilmeyi gelistirmekte ve gruptaki dostluklari daha saglam yapip motosikletin ötesine tasimasidir.

1.5 yıldır bu grupta oldugum icin eski halini tam olarak bilemeyecegim ancak sizin yazinizda bahsi gecen grup eger ki Denizli Mt ise şimdi ki denizli Mt haline gelmesi bu kadar kisa bir sürec aldiysa bence takdire şayandır.

Sizleride en yakın tarihte aramizda görmek bizleri mutlu edecektir.

Saygılar iyi sürüşler.
    kadango bunu beğendi.

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Denizli mt. 1 Sene önce ilk katıldığımda aynı söyledikleriniz vardı. Hatta mt nin içinden gruplaşma oldu sonra yeni isimde bir grup kurulup çoğunluk oraya gitti. Şimdi sayı fazla değil fakat söylediğiniz şekilde bir grup sürüş düzeni bulunmamaktadır. Tekrar denizli mt toplantısına katılmanızı tavsiye ederim değişim var mı yok mu gözlemleyip yazabilirsiniz..
    kadango bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    DENİZLİ-ÖDEMİŞ-DİDİM-DENİZLİ GEZİSİNDEN BİR iki KARE

klasik toplantılarımızdan 2 kare

buda klasik her havadan

kadango, Yolcu0, sey_47 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

iduzen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03
    @kadango ; eleştirilerin için teşekkür ederim öncelikle, zira eleştirilmeden doğruyu bulmak zor. Sana katıldığım noktalarda var üstelik ancak senin katıldığın tarihten bu yana 2 yıl geçmiş haliyle o günkü ekip ile şu anki ekip oldukça farklı.

Ama bizim çocuklarında atladığı bir şey, evet sonradan gelen arkadaşların ekibe dahil olması zor oluyor, bunu kabul etmeliyiz. Uzun süredir birbirini tanıyan bir ekip olduğumuz için dışarıdan gelenin dahil olması zor oluyor sanırım (ki bu motor ekibi değil, nerede olursa olsun bir ekibe sonradan dahil olmak zor olur) bu yüzden bu konuda bir öz eleştiri yapıp biraz daha açık olmaya çalışsak iyi olur kanaatindeyim..

Sürüş güvenliği ve trafik duyarlılığı olarak ekibin durumu bence oldukça iyi..

*Ayrıca kaza yaptığımda daha ben ambulansa alınmadan 2-3 arkadaş olay yerine gelmişti, yani bu ekip sadece gezi, buluşma vs. değil her durumda çok çabuk organize olup birbirine yardıma koşabiliyor.

Özetle; tekrar gel buluşmalara vazgeçme, belki başlarda biraz zor olur ama emin ol çok hızlı kaynaşırız..

Tekeriniz düz bassın...
    sey_47, kadango ve ramcixx bunu beğendiler.

alasehirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    Öncelikle merhabalar abilerim yaşım küçük ama 1 sene içinde R25 almayı dusunuyorum araniza katilmak istiyorum simdilik guvenlik ekipmanim var motorum yok yardımcı olabilecek abim varmı burada bayadır entry girmiyosunuz cok aktif degil grup ama

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı alasehirli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhabalar abilerim yaşım küçük ama 1 sene içinde R25 almayı dusunuyorum araniza katilmak istiyorum simdilik guvenlik ekipmanim var motorum yok yardımcı olabilecek abim varmı burada bayadır entry girmiyosunuz cok aktif degil grup ama
    Merhaba kardeşim. Hoş geldin.
    R25 almayı düşünüyorsun. Daha önce uzun süre motosiklet kullanmışlığın var mı?
    Yoksa eğer, önermem ben r25'i. Fazla agresif kalacaktır sana. Yaşın da küçük. İdareten al birşey, 15-20 bin km kulllan, mosoiklet dinamiklerine ve trafiğe alış, ondan sonra düşün bence r25'i
    Ekipman konusunda da, kask, ceket, eldivensiz motosiklete binme. Pantolon ve bot'da olursa çok daha mükemmel olur. Dizlik dersen, para verme boşuna, her zaman takmak hoşuna gitmeyebilir. Takmazsın bile. Kazalarda da ne kadar koruyucu olduğu tartışılır hep dizliğin.

Grubun aktif olmadığına bakma, sen yaz buraya arkadaşlar hep yazarlar. Sürekli aktifler, ancak buraya fazla yazılmıyor.
    20

Motosikleti
    Yamaha MT-03
    @alaşehirli motor tecrüben yeterli değilse R125 düşünsen nasıl olur? Bu arada bakma sen burada çok yazılmadığına yoksa Denizli ekibi aktiftir, sadece birbirimize pek denk gelemiyoruz @BLACK_ICE' a ulaşırsan telefon üzerinden haberleşir genelde grup, daha rahat bağlantı kurabilirsin...

bu arada hazır yazıyorken, gençler bi görüşelim yav, herkes ayrı rota yapar oldu yaz sezonunda denk gelemedik birbirimize...

alasehirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    Alıntı iduzen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @alaşehirli motor tecrüben yeterli değilse R125 düşünsen nasıl olur? Bu arada bakma sen burada çok yazılmadığına yoksa Denizli ekibi aktiftir, sadece birbirimize pek denk gelemiyoruz @BLACK_ICE' a ulaşırsan telefon üzerinden haberleşir genelde grup, daha rahat bağlantı kurabilirsin...

bu arada hazır yazıyorken, gençler bi görüşelim yav, herkes ayrı rota yapar oldu yaz sezonunda denk gelemedik birbirimize...
    Yahu yazdığım mesaj silindi o kadar yazmıştım. @iduzen baya bi motor tecrubem yok tabi ama 125lik bir motorum var YBR tarzında uzun yol yapamıyorum ehliyetim yok ama bağ aralarindaki asfaltlar yeterli oluyor şimdilik ve 1.84 boyum var r125 kucuk kalacak her türlü r25 almayı düşündüm o yuzden ufak bi virajlarda yatma korkum vardi motorum az cc olduğu için onu da biraz yendim ufak ufak yatıyorum ama o motorla ne kadar olursa artık denizliye geldiğimde siz tecrübeli abilerimden yardım alabilirim umarım belki arkanıza bindirirseniz :D Dayım denizlide Yunus Polis olarak görev yapıyor bu arada :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:16 ----------

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba kardeşim. Hoş geldin.
    R25 almayı düşünüyorsun. Daha önce uzun süre motosiklet kullanmışlığın var mı?
    Yoksa eğer, önermem ben r25'i. Fazla agresif kalacaktır sana. Yaşın da küçük. İdareten al birşey, 15-20 bin km kulllan, mosoiklet dinamiklerine ve trafiğe alış, ondan sonra düşün bence r25'i
    Ekipman konusunda da, kask, ceket, eldivensiz motosiklete binme. Pantolon ve bot'da olursa çok daha mükemmel olur. Dizlik dersen, para verme boşuna, her zaman takmak hoşuna gitmeyebilir. Takmazsın bile. Kazalarda da ne kadar koruyucu olduğu tartışılır hep dizliğin.

Grubun aktif olmadığına bakma, sen yaz buraya arkadaşlar hep yazarlar. Sürekli aktifler, ancak buraya fazla yazılmıyor.
    Yorumun için teşekkür ederim öncelikle. Daha once 2 sene kadar 125lik motor kullandım yeterli tecrübeye sahibim sanırım çok bi zorluk çekemem sokakta aylak aylak gezen motoru bağırtarak milleti rahatsız eden birçok kişiden iyi sürdüğümü düşünuyorum
    Ekipman olarak da toparlayacagım hepsini eldiven ve kaskı yakın zamanda alacagım ama denizlide onerdiğiniz bi mağaza varmı acaba kask için sharp testinden aldıkları notlara göre kaliteli ve düşük maliyetli bi kask düşünüyorum şimdi malum ögrenciyim trafik olarak şehir içi şehir dışı uzun yolda araba sürerim o yuzden trafiği okuyabiliyorum az çok
    Grup pek aktif değil demişim ama bi kıvılcım gerekliymiş demekki buraya yazmayı umutmuşlar :D yani burdan haberleşip toplanırsanız daha fazla motor suruculerine ulaşarak kitleyi büyütebilirsiniz sadece bir öneri zaman ayırdığınız için tesekkur ederim bir de motorsiklet ekipmanı temin edebileceğim bi mağaza söyleyebilirseniz mutlu olurum tekeriniz düz bassın

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    valla bayramdan sonraki hafta sonu bişeyler yapabiliriz sanırımbi terslik olmaz ise ben her zaman şunu derim r125 kullanıyosan her motor basit ve dengelidir

Motosikleti
    Yamaha MT-03
    MT Denizli, 30.09.2016 Cuma 20:30 da bir buluşma mı yapsak ki?

Motosikleti
    Yamaha MT-03
    Kimseden cevap gelmemiş olması çok güzel, bence de buluşmayalım zaten ne gerek var.. (liseli kız tribi de attırdınız ya bana canımsınız)

MT Denizli, 30.09.2016 Cuma 20:30 da bir buluşma mı yapsak ki?
    BLACK_ICE bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Kimseden cevap gelmemiş olması çok güzel, bence de buluşmayalım zaten ne gerek var.. (liseli kız tribi de attırdınız ya bana canımsınız)
    Bu haftadan itibaren yeniden başlayalım ibrahim gelen gelir yine
    iduzen bunu beğendi.

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu haftadan itibaren yeniden başlayalım ibrahim gelen gelir yine
    Yeni bir mekan bulalım eskisi sıktı artık hava güzel olursa down kafede yapalım bu hafta

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Bu cuma yani bu gün celil motosiklet garajını taşıdığı için bizde evdeki köpeğimizi tıraş ettireceğimizden ötürü aykutunda misafiri gelceğinden dolayı oplantıyı yarın saat 19:00 kahve sokağına aldık yarın gelmek isteyen tm arkadaşları bekleriz . iletişim 05327640897

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Bu akşam saat 20:00 da günün anlam ve önemini sebebi ile galata kafede toplanalım diyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

Bu akşam saat 20:00 da günün anlam ve önemini sebebi ile galata kafede toplanalım diyoruz
    toplantı cumartesi günü saat 14:00 down kafeye alınmıştır

Motosikleti
    Yamaha MT-03

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

toplantı cumartesi günü saat 14:00 down kafeye alınmıştır

bir aksilik olmaz ise önce koruca petrol de temizlik yapıp oradan da buluşmaya geleceğim... okay bakalım bu sefer ne kadar geç kalacaksın

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    bir aksilik olmaz ise önce koruca petrol de temizlik yapıp oradan da buluşmaya geleceğim... okay bakalım bu sefer ne kadar geç kalacaksın
    İftira atıyorlar yalan söylüyorlar Müge hanım
    ramcixx bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler