Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Bursa - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam arkadaşlar
    Bandırma erdek tarafları oldukça güzel.Özellikle kıyıköy tarafından.Yollar oldukça virajlı tavsiye ederim.Fakat benim gibi tecrübesi az olan kişilere tavsiye etmem küçük bir kaza yaptım.
    Soruma geleyim arkadaşlar Motorum ybr 125 esd yeni aldım henüz 790 km civarında.Üzerinde fabrika çıkışı lastikleri var.ben mi tecrübesizim kullanmayı bilmiyorum yoksa lastiklerde bir sorun var anlayamadım.Virajlara yatmıyor arkadaşlar.arka frene biraz asılınca hemen kayıyor.herhalde ıslak performansı da kötüdür.

Sizlere sorum lastiği gerçekten değiştirmeli miyim yoksa biraz daha mı tecrübe etmeliyim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Bence hiç düşünme pilot street veya dura traction almanı tavsiye ederim.

bu ikisi arasında kaldım açıkcası.Mişlen markasını araba'da kulladım.harikaydı.

Pirelli markasını hiç bilmiyorum fakat iyi yönünde eleştiriler var.

Sürüş tarzım genelde sakin.Ara ara gölyazı ve trilye gibi yerlere giderim.

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Viraja yatmıyor kısmına takıldım ben. Her lastik viraja yatabilir yatmasına tek engel sürücüdür ha her yatış açısından her lastikle dogrulamayabilirsiniz o ayrı :D arka frene de asılınca kayma yapar normaldir önemli olan ön kaymasın işte o zaman sıkıntı olabilir maddi durumunuz iyi ise değiştirmeniz daha iyi olur hiç olmazsa kendinize ve motorunuza güveniniz artar acil durumda hayat kurtarabilir ama standart lastiklerle de dediğiniz sakin sürüş tarzı ile keyifle gezebilirsiniz.

Alıntı Safety First adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Viraja yatmıyor kısmına takıldım ben. Her lastik viraja yatabilir yatmasına tek engel sürücüdür ha her yatış açısından her lastikle dogrulamayabilirsiniz o ayrı :D arka frene de asılınca kayma yapar normaldir önemli olan ön kaymasın işte o zaman sıkıntı olabilir maddi durumunuz iyi ise değiştirmeniz daha iyi olur hiç olmazsa kendinize ve motorunuza güveniniz artar acil durumda hayat kurtarabilir ama standart lastiklerle de dediğiniz sakin sürüş tarzı ile keyifle gezebilirsiniz.
    Belki de ben yatamıyorum kardeşim viraja fakat sanki az birşey yatırdığımda kayıp gidecek olgusu oluşturdu bende lastikler.Hani ısınmadan da lastikler fazla bir aksiyona girmiyorum.Ön lastik ısındığı zaman pek bir sorun yok fakat arka lastik basit bir düzlemde kaydı. Maddi durum konusunda da pek birşey diyemeceğim fakat 250-300 lira lastiğe ayırabilirim.5000 liraya yakın motosiklete verdikten sonra 300 lira verebilirim lastiğe.

o kadar basit bir virajda kaza yaptım ki...

bir de öne bağladığım sırt çantası sanıyorum ki gidonun dönüşünü etkiledi.Buradan benim gibi acemilere ipucu olsun.

Motosikleti
    kawasaki ninja 250r
    Acemilikte herşey olabiliyor düşebilirizde.ben düşmedim allah düşürmesin ama tehlikeler atlatıyoruz.benim motorun normalde lastik havası ön 28 arka 32 olması gerekirken bana bir motor tamircisi. 33 ile 36 olması gerekiyor dedi acemilikya o şekilde 2 aya yakın süre kullandım motoru.yol tutuşu diye birşey kalmiyo yavaş hızda fazla farkedilmesede 100 km üzerindeki hızlarda hakimiyet azalıyo virajlar sakincali oluyo.şimdi ise gayet rahatim hakimiyet bende artik :-)

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Bugün ben , emre,bilal,samet Bmw test sürüşüne gittik. Bizden hemen sonrada Memduh abi geldi.

İnternetimde sorun var aşırı yavaş bu yüzden sadece kendi fotoğrafımı koyabileceğim. Diğer resimler sizden

Safety First ve memduhb bunu beğendiler.

Rider95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F
    Evet Berkut dediği gibi Bmw testi gittik.Ben test etmekten zevk aldım.

Safety First ve memduhb bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Bugün de (3Haziran) devam ediyor mu acaba bitti mi? Bir de nerden haberiniz oluyor böyle test günlerinden? Geçen de KTM yapmış mesela ona da gidemedim :(

Motosikleti
    Bugün de (3Haziran) devam ediyor mu acaba bitti mi? Bir de nerden haberiniz oluyor böyle test günlerinden? Geçen de KTM yapmış mesela ona da gidemedim :(
    Son test günü bugün. Öğlene kadar test edebilirsin, öğleden sonra gidiyormuş motorlar Bursadam.
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Sağolasın Berkut keşke daha önce haberim olsaydı nasip değilmiş benim de işim öğleden sonra bitti. Nereden öğrenebiliyoruz test günlerini hangi motorun teste açık olduğunu? Bir sonrakini bari kaçırmasak

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Arkadaşlar 1 haftadır kafamı sürekli kurcalayan bir konu var. 2 kişi uzun soluklu yol için nc750 s düşünüyorum. Bursada bu motor ile ilgili düşünce paylasabilecegim bir arkadaşımız var mı acaba.

Motosikleti
    Alıntı Mustafa_Uz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 1 haftadır kafamı sürekli kurcalayan bir konu var. 2 kişi uzun soluklu yol için nc750 s düşünüyorum. Bursada bu motor ile ilgili düşünce paylasabilecegim bir arkadaşımız var mı acaba.
    Abi uzun soluklu yol için naked biraz sıkıntılı olmaz mı?

Nc 750 x daha iyi olur diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

Sağolasın Berkut keşke daha önce haberim olsaydı nasip değilmiş benim de işim öğleden sonra bitti. Nereden öğrenebiliyoruz test günlerini hangi motorun teste açık olduğunu? Bir sonrakini bari kaçırmasak
    Eş, dost, sosyal medya illaki bir yerden duyuluyor

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Bütçe sıkıntılı x te. ilave on siperlik ile bu sıkıntıyı geçerim diye düşünüyorum.
    beko12345 bunu beğendi.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı Mustafa_Uz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullananlardan duyduğum kadarı ile yakıt,kullanım rahatlığı ve viraj kabiliyeti olarak çok iyi diyorlar.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

Motosikleti
    CBF 150 - CBR 125 - YZF R25
    İyi günler. Bursa da LS2 FF351 model kask için renkli vizör bulabileceğim biryer varmi?

Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı semih1963 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler. Bursa da LS2 FF351 model kask için renkli vizör bulabileceğim biryer varmi?
    Gazcılar da Tekyıldız ticaret.

Motosikleti
    Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gazcılar da Tekyıldız ticaret.
    Fiyatı ne durumda bilginiz var mı acaba?

Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı semih1963 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatı ne durumda bilginiz var mı acaba?
    Tam bilmiyorum ama, 30-40 TL.civarı olması lazım.

Motosikleti
    Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam bilmiyorum ama, 30-40 TL.civarı olması lazım.
    Teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler